Het Geheimzinnige Document Charles Hongenae CESAR MOTTRIE 29-9-1934 Het Ypersche - 2e Bijvoegsel - La Hégion d'Ypres N° 26 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche Nr 14 door CHRISTIAN HAUGEN Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles 25, Rue du Temple, 25, YPRES L'automobile que vous achetez devTa vous donner pleine et entière satisfaction pendant des milliers et des milliers de kilomètres. Comparez done les diff'érentes marques avec soin avant de fixer votre choix sur une d'entre elles.. Au moyen d'essais sur la route, assurez-vous que vous obtenez le maximum de contre-valeur pour l'ar- gent que vous dépensez. Tél. 149 Ordres de Bourse Comptant Ter me Vertaald door P. J. AERSSENS VERBODEN NADRUK (Vervolg) Er gaat een trein om 12.40 drong Cynthia aan. Dien kunt u nog juist halen. Hoe eerder u uit Londen bent, hoe beter 't voor u is. Laat bij uw huishoudster 'n brief voor mij achter met 'n afschrift van 't begin van het document, dan zal ik zien, of ik het juiste boek kan vinden. Als u dat wenscht kunt u ook uw brieven voor mij aan haar adres zenden. Ik haal ze dan wel af. Maar druk haar dan toch vooral op 't hart, dat zij er met niemand over mag spreken. Nu moeten we gaan. Ik ben al te lang uitgebleven Zij trok haar sluier weer voor 't gezicht en samen wandelden zij op tot Hyde Park Cor ner, waar zij afscheid namen. Algy reed met de ondergrondbaan naar huis. M rs Jones was niet weinig verbaasd, toen zij van haar hooggeachten en gerespecter rden huurder opdracht ontving de aan haar geadres seerde brieven aan een zekere dame te over handigen. Maar zij aanvaardde deze vertrou wenspositie met vreugde en beloofde te zullen zwijgen als het graf. Vol aandacht beschouwde zij den eersten brief, bestemd voor Miss Cynthia Hope. Hoe zou de dame met dezen zeldzamen naam er toch wel uitzien, vroeg zij zich af. Ongetwij feld moest zij 'n bijzondere vrouw zijn, want Mis Jones was reeds lang tot de overtuiging gekomen, dat haar huurder niet meer of min der dan 'n vrouwenhater was. Algy had aan zijn brief de vier eerste regels cijferschrift van het document, bij wijze van postscriptum toegevoegd. Hij schreef haar, dat hij steeds te harer beschikking s'ond en direct zou terugkomen, als zij z'n hulp zou in roepen. Het was een voortdurende kwelling voor hem, haar in Stenton's macht te weten. Er was misschien nog één mogelijkheid, zich aan den invloed van dezen onverlaat te ont trekken, door alle drie, Miss Hope inbegre pen, hun gemeenschappelijken vijand te ont vluchten, en zich in een vreemd land te vesti gen, waar zij in rust konden leven. Alle symptonen wezen er op, dat hij nu eindelijk, op z'n negen en twintigste jaar, aan getast was, door de meest wonderlijke ziekte des levens. Op de leuning van den fauteuil, waarin Cynthia den vorigen avond gezeten had, ontdekte hij een haar van het geliefde meisje. Hij keek er lang en aandachtig naar en borg het als 'n dierbaar kleinood bij het Negentien zeven-en twintig document. Onwillekeurig bleven zijn oogen erop geves tigd, zoolang, tot hij de twee rijen cijfers, waartusschen het haarpiiltje 'n fijn lijntje trok, Téléphone 461 Comparez le confort de la carrosserie, les dimensions de l'intérieur et la forme des sièges. Comparez I'accélération et la douceur du moteur. Comparez Ia tenue de route, la précision et l'aisance de conduite, de direction et la stabilité du volant a toutes les vitesses sur n'importe quel genre de route. Comparez surtout la solidité de !a carrosserie, les garni tures et le fini. Une demonstration ne vous coüte rien. Au contraire, nous serions heureux de vous prouver que la Chevrolet se compare avantageusement avec n'importe quelle voiture de sa catégorie de prix. Téléphonez-nous et nous mettrons volontiers une Chevrolet 1934 a votre disposition. Nous vous donnerons également quelques détails au sujet des paiements éche lonnés de la G.M.A.C. Distributeur Officiel 1 30, Boulevard Malou YPRES onuitwisbaar in z'n hersens geprent had. Eer hij het huis langs den achterkant ver liet, keek hij even door 't venster en zag, dat Hunter op zijn post was, en geduldig op en neer wandelde. Op straat was het niet druk en hij kon dus, toen hij op z'n motor zat, 'n flink vaartje zetten. Volgens zijn berekening zouden zijn vijan den uit z'n ontvluchting per motor de conclu sie moeten trekken dat hij trachtte op deze manier uit de stad te komen. Stenton zou natuurlijk alles in 't werk stellen om zulks te beletten, door al z'n spionnen per motor de omgeving van Londen af te laten zoeken. In waarheid had Algy echter een geheel ander plan. Toen hij de Southwark Bridge Road in- zwenkte, keek hij even om en zag nog juist dat Hunter in 'n auto sprong. Maar dat was dan ook 't laatste, wat hij van Hunter zag. Hij door kruiste in enkele minuten 'n paar stille wijken en nam dan den kortsten weg naar 't Water loo-station. Hier gaf hij z'n motor over aan 'n witkiel, met opdracht dien naar een bepaald adres te brengen. Hij had tevoren met den leverancier afgesproken, dat deze onder z'n vacantie den motor eens grondig zou nazien. Daarop nam hij een kaartje tot Southamp ton en geloofde nu stellig van Stenton e.a. verlost te zijn, althans zeker tot hij weer terug in Londen zou wezen. Na 'n vermoeiende reis kwam hij laat in den nacht in Exeter aan. Hier bleef hij over nachten en nam den volgenden ochtend een motorboot naar Exmouth. Moe en afgetobd, maar met 'n blij hart, nam hij zijn intrek in Franklin's Hotel, ongeveer vier en twintig uren nadat hij Londen verlaten had. Zijn gereserveerde kamers waren gereed en na 'n verfrisschend bad genomen te hebben, stapte hij de eetkamer binnen. De waardin bracht hem het vreemdelingen register en reikte hem een pen toe. Rodney echter nam deze niet aan. Met wijd openge spalkte oogen staarde hij op den ondersten naam van het register. Daar stond met groote, vette letters Lord Denholm, Londen. XVIII Geen Antwoord. Rodney geloofde z'n eigen oogen niet. Hij las en herlas, om te onderzoeken, of hij zich misschien vergist had. Maar neen, daar stond inderdaad heel duidelijk den naam Denholm. Wilt u zoo vriendelijk zijn, om uw naam onder die van Lord Denholm te zetten vroeg de waardin. Het lange wachten begon haar te vervelen en tevens wilde zij er zijn aandacht op vesti gen, welke voorname gasten haar hotel her bergde. Zij sprak dan eok ©p heel gewonen toon, alsof er dagelijks vertegenwoordigers van 's lands hoogste aristocratie bij haar hun intrek namen. Rodney was intusschen van zijn eerste ont-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11