-HET YPSRSCHE- LA RÉOION D'YPRES Zondagrast - Repos dominical Groote Feestavond Vande Lanoitte's koffies zijn de beste 15e Jaargang, N' 26 29 September 1934 15e Année, N° 26 9 Septembre 1S34 Oijvoeg^sel Supplément Winteruur In den nacht van 6 op 7 October zal men tot den normalen tijd terugkomen en alle uurwer ken zullen dan een uur achteruit moeten gezet worden. LAST f»OST Vanaf Maandag I October a. s., wordt de Last Post, zooals telken jare op dit oogenblik, iederen avond om 8 uur stipt geblazen. Ainsi que tous les ans a cette époque, le Last Post sera sonné chaque soir, a 8 h. précises, a pariir de Lundi ir Octobre pro- chain. Fiom Monday next, ist of October, the Last Post will be sounded each evening exactly at 8 o'clock. Concert de Carillon Dimanche a 12 h., Monsieur John Vaichai tis, de Seranton (Amérique) nous délecta d'un magnifique concert de carillon. Nous pouvons franchement le classer parmi les carillonneurs réputés qui nous ont fait l'honneur de nous prodiguer leur talent, dans le courant des queJques rnois qui se sont écoulés depuis la reconstruction de notre Beffroi. Le programme qu'il avait choisi était char mant et évoquait en nous, tantöt d'agréables reminiscences, tantöt une douce mélarcolie. Nous prenions, avec passion, le baiser que nous donnaient nes belles clochettes, allant porter leur chanson, de maison en maison, jusqu'a nos campagnes. Qu'elles chantent, beaucoup et souvent Nous les aimons, car leur mélodie cristalline nous apporte la paix et l'oubli en même temps que l'espérance. Nous sommes bien reconnaissants a M. Vaichaitis de nous avoir prccuré quelques moments agréables, dont le souvenir restera gravé, en lettres d'or, dans notre mémoire. Nous le fél'citors pour son talent consom mé et lui adressors au nom de tous nos con- citoyens, un grand et cordial merci. Gaired. Rechterlijke Benoeming Het Staatsblad kondigde de benoeming af, tot vrederechter van het tweede kanton Yper, van M. Vanhille E. L. L M., vrederechter van het kanton Nederbrakel, ter vervanging van wijlen M. Castel. M. Vanhille is ontlast van de bediening van het vredegerecht van het kanton Sotteghem. Donderdag morgen, ter zitting der Recht bank, legde de heer Vanhille zijn eed af, waar na de heer voorzitter Matton den nieuwen vrederechter van het tweede kanton Yper gelukwenschte. Onderscheiding M. Berten Henri sedert 25 jaar werkzaam in de brouwerij Depuydt te Wytschaete, komt de gouden medaille te ontvangen van de Federatie der Belgische Brouwers Onze hartelijke gelukwenschen. Groote Gala A vond Zondag 28 October a.s. om 8 u. 3o 's avonds, in Lapiere's Zaal De beroemde altisten uit het Muntpaleis te Brussel Heer Tilki Servais en Juffer Jacqueline De Kesel, zullen er optreden. 'i Is een echte kunstavond in 't verschiet welke de zindeliikste der luisteraars zal ver genoegen. Plechtige Eeremis E. Pater Maria- Bernardus, Minderbroeder- Capucien, in de wert ld Paul Versail'es. de dei de van de zeven zonen van onzen achtba ren stadssecretaris. heeft Dinsdag morgen, om iou. 3o, in St Niklaaskerk, in aanwezig beid eener talrijke schaar gfloovigen, zijn plechtige eeremis opgedragen. Hij werd aan het autaar biigestaan door E. H. Denys, pastoor der perrchie, door E. H. Joseph Versailles, zijn oudste broeder, leeraar aan het college van Kain bij Lloornijk, en door een medebroeder uit de Orde. terwijl zijn vier jongste, broeders de H. Mis dienden. De mis werd door de leerlingen van het gesticht der Rousbrugsje Damen gezongen, en bet gelegenheidsseimoen werd door een Ee:w. Pater Minderbroeder gepredikt. Aan den nieuwen priester, die Zondag laatst door Mgr Coppieters, bisschop van Gent, ge wijd werd en die zijn studiën in de Godge leerdheid aan de Giegoriaansche Univei siteit van Rome zal voortzetten, alsmede aan zijne eerbiedwaardige oudeis, Mr en Mw Georges Versailles Wigi y, bieden wij onze oprechtste gelukwer schen. Messe d'Honneur a Ypres L'église paroissiale de St-Nicolas recevait Mardi dernier la foule recueillie des grands jours a l'occasion de la première messe solen nellecélé iée par le Rév. PèteMarie Bernard, frère mineur capucin (Paul Versailles d'Vpres), le troisième des septfils denotre sympathique Stciétaire Communal et de Madame Georges Versailles Wigny. Le nouveau p: êire était assisté a l'autel par son f.e ai Mr l'abté Joseph Versailles, professeur au Col'ège de Kain lez Tou-nai, tandis que ses quatre plus jeunes frères ser- vaient sa messe. Ordonné p'être Dimanche dernier, 23 Sep tembre, par Mgr Coppieters. évêque de Gand, en la Chapelle du Grand Séminaire, notre jeune et distingué corcitoyen ira poursuivre ses étpdes théologiques a l'Université Grégo rienne de Rome. Nous lui présentons, air.si qu'a ses chers pareo's, nos meilleures felicitations Yproises, et nous lui souhaitons une féconde carriè.e apostoliqne dans la grandefamillefranciscaine St-Joz fskerk der PP, Oug. Karmelieten Plechtig Triduüm ter eere ran de H. Kleine Theresia De sermoenen van het Triduum zullen ge predikt worden door E. P. Camillus, Onge schoeide Karmeliet. Bedanking Heer Aloïs VANGHELUWE Nécrologie On nous prie d'annoncer la mort de Monsieur Edouard Vandevyver né a Vpros, le ir Septembre 1879, et y décédé le 2t Septembre 19^4 Sterfgeval Vrouw Aloïs DEPUYDT ■fr ZUL N fsTËN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIE LM 'S hij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 30 September, cm S 1/2 uur, in St- Pieieiük.eiic, Lot zielelafenis van Vrouw Ludovica BENOOT Echtgenoote van Heer Jules vanraes Vrienden en kennissen wviueu uitgenoodigd de ZIELMIS bn te wonen die zal gezongen worden op Zondag 30 September, om 9 u., in de kerk oer EE P.P. carm» lieten, Mond- straat, tot ziele lafenis van Heer Camiel DEGRIJZE vanwege de Confrérie vm de Kleine H. Theresia. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS mi te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 October, om 8 uur, in St Niklaaskerk. tot zielelatenis van Mevrouw Philomène VANROUSSEL Weduwe van Mijnheer Ernest Ferrand. Vrienden en kennissen wurutn uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 October, om 8 1/2 u., in St Pieterske'k. tot zielelatenis van Heer Pieter VERSGHOORE en Huisvrouw Sophie RONSSE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de J.VAR /I3 bij te wonen dte zal gezongen worden op Zondag 7 October, om 9 uur, in de kerk der EE. PP. Carmeheten, :«1 oud straat, tot zielelalenis van Heer Theodoor ROOSE en Vrouw Philomena DAEL. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMI-» dij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 7 October, om 11 y. uur, in St Maartenskerk, tot zielelatenis van Mijnheer Georges CASTEL gewezen Vrederechter van het 2' Kanion Yper. Mr S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place is alleen open op Zondag 30 Sept. r~n ten voordeele van de steunkas der Oorlogsinvaliden van Yper Yperlingen, houdt dien dag vrij Zondag 3o September 's avonds te 5 uur, Plechtig Lof cn Openicgssermoen. Maandag i en Dinsdag 2 October 's mor- gers te 7 u.. Mis met zang. 's Avonds te 7 1/2 u., Lof, Sermoen en Lofzang. Woensdag 3 October Feestdag der Heilige Kleine Theresia. 's Morgens na al de Missen, gebeden ter eere der H. Kleine Theresia-; te g u., Hoogmis. 's Avonds te 7 1/2 u Plechtig Lof, Sermoen en Lofzang, waarna wijding en uitdeeling der rozen. Jufvrouw Elisa Vangheluwe Heer Achille Vangheluwe Heer en Vrouw Jules Vangheluve-Vanrentergbem Heer Léon Vangheluwe Jufvrouw Hélène Vangheluwe Heer Marcel Vangheluwe Heer en Vrouw Henri Vangheluwe - Dewilde en kinders Esther, Denise, Agnès en Anaïs Heer en Vrouw Florent Delannoy-Versavel en dochters Maria en Roza Jufvrouw Rachel Vangheluwe Heer Gérard Vangheluwe De familiën Vangheluwe, Fierlefyn, Versavel en Samyn, diep getroffen door de talrijke blijken van innige deelneming hen betuigd tijdens het afsterven van hunnen teergeliefden vader, schoonvader, grootvader en bloedverwant danken, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor hunne genegenheid alsook voor de tegenwoordigheid op de begrafenis. Les amis et connaissances, qui n'auraient pas regu de faire part, sont priés de considérer eet avis comme en tenant lieu. Ypres. Chaussée de Dixmude iQuaii. Heer Aloïs Depuydt Heer en Vrouw Maurice Gouwy - Depuydt en kinders Simonne, Andre, Georgette en Jacqueline Heer en Vrouw Leon Demeulenaere - Depuydt en kinders Blanche en Willy Juivrouw Adriana Depuydt Heer en Vrouw Maurice Wydhooge-Depuydt en zoon Walter. Heer en Vrouw Daniel Derez-Depuydt en kinders Jacques en Elie Heer en Vrouw Daniel Depuydt-Lewyllie Jufvrouw Maria Depuydt Heer en Vrouw Guillaume Segers Depuydt Heer en Vrouw Leon Deconinck-Depuydt De familiën Ladouceur, Steverlinck, Depuydt, en Swingedouw, melden Ued. met diepe droefheid het pijnlijk verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van geboren Octavie-Sylvie LADOUCEUR hunne teerbeminde echtgenoote, moeder, schoonmoeder, grootmoeder, zuster, schoonzuster, tante en bloedverwante, geboren te St-Jan, den 1° Januari 1869, en godvruchtig over leden te Yper, den 26 September 1934. De vrienden en kennissen die bij 1 ergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Rijselstraat, 49, (Zilveren Hoofd De Apotheek van La Pharmacie de reste seule ouverte ,e Dimanche 30 Sept. van 8 tot 12 ure en van 1 tot 7 ure. de 8 a 12 heures et de I i 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 13