De Feesten op den Zillebekevijver VELOSPORT Kermisprijs te Stekene Kermisprijs te Hamme Criterium van Gingelom Parijs- Hirson Even nemen we een kijkje over de grenzen waar Michel Catteeuw en Maurits Oplinus de 2 eerste plaatsen binnenpalmen in Parijs Hir son vóór Hubath, Cragne, Fournier, Peuziat, Mayol, Janvier, Marvil en Lhotellie. Schaal Bernocci In Italië werd de Schaal Bernocci verreden, wat aldaar, buiten de Ronde van Lombardije in de laatste helft van October te loopen, ook het einde van 't baanseizoen aankondigt. Deze koers werd gewonnen door Rimoldi, 234 km. in 7 uur, vóór Rogorra, Canavesi, Cipriani en Stella. Volgden 6® ex-aequo 38 rijders, waar onder al de assen uitgenomen Guerra welké eene piste verbintenis had te vervullen te Mantua. Trofee van de Baanrenners Zaterdag in den Wintervelodrom van Brus sel zegevierde Gust Danneels, zooals we hier hooger reeds zegden, en lapte de 100 km. af in 2 uur 9 min. C. Huys werd 2®, op I ronde Degreef 3', Magne 4* op 2 ronden Geens en Pellenaars, op 3 ronden Aerts, Gardier en V. Vlockhoven, op 4 ronden Wauters, Struyven, Vandensteen en Hofmann, op 5 ronden de mannen met den grooten naam, Kaers, Lou viot, Vervaecke en S. Maes op 6 ronden Nickel, Tommies en Alex Maes, op 7 ronden Van Oers, Roels en Van Parijs, op 8 ronden Lamnet, Wierinckx en Matthieu, en op 9 ron den Coelaert. Of ze daar gezaaid hebben ge legen, hoeft niet gevraagd. De feesten die verleden Zondag op den Zillebekevijver plaats grepen hebben een welverdienden bijval genoten. Dit succes is voor de inrichters een belooning en tevens «en aanmoediging om aanstaande jaar weder om dergelijk feest op touw te zetten. Naar het zeggen van kenners is de Zillebekevijver een ideale plaats om roeiwedstrijden in te richten. Gansch de vijver is van boschbeplantingen -omringd, die den waterspiegel tegen den wind beschutten en van golvingen vrijwaren. De Prijskamp in 't Lynvisschen 's Morgens had een prijskamp plaats in het De twee ploegen vertrekken goed Brugge roeit ietwat sneller, terwijl Oostende tijd ver liest bij bet zwenken Brugge wint dan ook gemakkelijk. III' Koers Scull (juniors) 1200 m. 1 Oostende 2 m. 32 (M.M. Bollenberg en Lucas). 2. Brugge Brugge is op kop aan het vertrek maar giert halfweg, zoodat de twee ploegen samen draai en Brugge neemt een slechte richting, ver liest aldus tijd en komt tweede in den tweeden draai tijdens den laatsten doortocht doet De ploeg der «acht van Brugge gaat haar boot te water leggen. lijnvisschendie met 600 fr. prijzen was be giftigd en waaraan zich 5g deelnemers lieten inschrijven. Na t uur visschen was de uitslag als volgt I' Prijs 125 fr. Pycket Albert 123 p. 2* joo fr. Boulanger Fernand 91 p. 3' So fr. Devos Gustaaf 82 p 4® 70 fr. Vermynck Maurice 58 p. 5' 5o fr. Vande Bulcke Arthur 25 p. ■b' 40 fr. Gadeine Gaston 24 p. 7' 40 fr. Van de Plassche Oc. 22 p. il' 3o fr. Sarcys Alfons 21 p. 9e zo fr..: Bertier Arthur 20 p. :lo' i5 fr. Michel Louis 20 p. ai' 10 fr. - Mor»e 1 Arthur 19 p. 12® 10 fr. Dessin Louis 18 p. :l3® 5 fr. Vandenberghe Henri 18 p. 14® 5 fr. Muille Robert 11 p. De beker voor den grootsten visch, uitge .loofd door de brouwerij Vandevyver, werd gewonnen door Pycket Albert met 40 gr. De surprise voorde zwaarste vangst eveneens v<door Pycket Aloert met 1 kgr. 38 gram. De Doei wedstrijd !s Namiddags was een talrijke mei igte op gekomen, die van op het terras en van op de oevers, met belangstelling de wedstrijden vrolgde en een kijkje kwam werpen op het prachtige materiaal dat de deelnemende ^maatschappijen van Brugge en Oostende ter plaats had len gevoerd. Luidsprekers door het /huis Radio Flandre aangebracht, kondig den de wedstrijden aan en deelden de uitslagen aan het publiek mede. I* Koers Twee roeiers in punt (Seniors) ,32 00 m. Uitslag I. Oostende 2 m. 41 3/5 (M.M. fiendricltx en Bollenberg). 2. Brugge 2 m. 43 3/5. Oosteode neemt vanaf het vertrek voor sprong en zal dezen bewaren niettegenstaande Brugge op het einde fel nadert. II® Koers Vier roeiers in punt (beginne- I iingen) 1200 m. 1. Brugge 2 m. 45 (M.M Van Maele De Geiter Ed. De Geiter Guill. Meire). 2. Oostende 2 m. 54. Brugge een schoone remonte maar Oostende wint niettegenstaande met één second. IV' Koers 4 roeiers in punt (seniors) 1200 m. 1. Oostende 2 m. 34 (MM. Hendrickx, Bollenberg, Heuzel en Bohez). 2 Brugge 2 m. 38. De twee ploegen vertrekken gelijk; Oostende is sneller gedraaid dan Brugge, die tijdens den tweeden doortocht tijd verliest en zijn achterstal niet meer zal kunnen goed maken. V' Koers Skiff 1200 m. 1. Mengé 2 m. 46. 2. Verstraete 2 m. 5o. De kampioen van Belgie.Mengé, regelt zijn snelheid op deze van Verstraete en eindigt in een prachtigen stijl. VI' Koers Twee roeiers in punt (begin nelingen) 1200 m. 1. Brugge 2 m. 5o (MM. Deketelaere en De Geiter). 2. Oostende 2 m. 54. Oostende giert tweemaal tijdens den twee den doortocht en verliest aldus veel tijd. Op het einde naderen ze fel maar kunnen toch Brugge niet meer bijhalen. VII' Koers Acht roeiers in punt (alle categorièn) 5oo m. rechte lijn. 1. Brugge t m. 5 (MM. Massyn, Mengé, Deketelaere, Veistraete, Van Maele, Cattoir, Lagaux, Meire). 2. Oostende I m. 12. Vanaf het vertrek neemt Brugge voor sprong en zal hem tot de aankomst behouden. De beker door de Brouwerij Phénix van Brussel geschonken werd door de Konink lijke Maatschappij van Watersport van Oostende gewonnen en na den wedstrijd door den heer Vandevyver aan de winnende club overhandigd. Het Vuurwerk Als opsluit dezer welgeslaagde feesten werd 's avonds op de oevers van den vijver en op bet water een schoon vuurwerk afgeschoten, waarvan de motieven zich in het water weer spiegelden en midden een kader van groen een allerfraaisten indruk maakten. BEROEPiRENNERS Stilaan maar zeker naderen we het winter seizoen, en de laatste stuiptrekkingen worden gegeven in zake baankoersen, bij zooverre dat de Wintervelodroom van Biussel reeds uit kwam met de traditioneele intrede de Tro fee der Baanrenners De laatste kermiskoersen worden aangekon digd te Stekene waren 73 vertrekkers opge komen, de jongste Deloor miek er gebruik van om zijn 1® prijs te rijden. Jammer dat Gustave, wiens veelzijdige gaven sedert lang werden opgehemeld, er maar nu eerst door komt en niet heeft voortgebracht hetgeen zyn sportbestuurder er van heeft verwacht. Raes werd 2' en voorwaar is het ook een welke nooit't Noorden verliest. Stan ten Dyzers is nog altijd in 't volle geweld van zijn forme en zal nog gevaarlijk wezen voor de koersen nog te betwisten in Hareloeke, Vichte en Peteghem Uitslag 1. Gustave Deloor, 123 km. in 3 u. 38 2. Mee Raes op i5 sec. 3. C. Dyzers op 1/2 wiel4. Huys 5. Lowie op 25 sec. 6. Van Erpe op 1 min. 7. Roels op 1 min. 5 8. Rolus op x min. 10 9. Haemerlinck op 1 min. i5 10 P. Mertens. De sportmannen van Hamme staken even eens de koppen bijeen, kwestie van hun ge- vierden Roels eens terdege aan 't werk te zien, tegenover het puik der kermiskoersers. De oproep werd goed beantwoord en 79 deelne mers stelden zich in lijn. Na eenige scher mutselingen trok er plots Haemerlinck van door met 8 man, en mende zoo rap en zoo lang dat ten slotte iedereen moest lossen en Fredo zijn 6' zege boekte vóór Billietje die puik op dreef is en van wie het waarlijk geen schande is, te moeten onderdoen voor een Haemerlinck zooals die tegenwoordig vliegt» Uitslag 1. Haemerlinck Fred., i35 km. in 3 u 45 2 Billiet Alb. op i5 sec. 3. Lowie Jules op 40 sec. 4. Seynaeve Mee op 3 leng ten 5. Binst op 4 min. 6. Van Hasselt op 2 lengten 7. Van Erpe op 3o met. 8. Pol Mertens op 7 min. 40 9 D'Hooghe 10. Michielsen. In Gingelom, het Limburgsch dorpje waar Lode Muller zijn eerste strepen verdiende, werd het laatste criterium van 't seizoen ge geven, en nadat G. Danneels Zaterdag avond in den Wintervelodrom van Brussel met brio de Trofee van de Baanrenners had ver overd, kaapte hij ook nu met Dictus gekop peld het leeuwenaandeel mede. Ze wonnen de achtervolging per ploeg (co km) in i3 min. 55 sec. op Dignef Muller, Schepers-Hardi- quest en Gardier Mazy in deze orde. De pun- tenkoers kwam toe aan Dictus i5 p. vóór Danneels 11 p., Schepers 7 p., Mazy 6 u. Dignef 5 p Hardiquest 4 p. en Gardier 2 p. De koers achter motos bracht de overwinning mede van Hardiquest welke Dignef, Dictus en Mazy in deze volgorde klopte. Met den overgang van baan op piste, kun nen wij niet nalaten even onze baanduivels te volgen met hun eerste uitslagen weer te geven behaald in de verscheidene proeven. Zoo zien wij te Brugge André Defoort prachtig de pun- tenkoers winnen met 14 p. en 1 ronde voor sprong op Hofmann i3 p., Kint en Leemans i5 p., Van Iseghem 16 p., op 2 ronden Jan Aerts en Dekuysscher 16 p., Hendrickx 19 p., Nitschke 20 p., Dyzers 22 p. De 60 km. ploegkoers werd gewonnen door de ploeg Kint- Dekuysscher, welke meer dan een volle uur jaagden om pa de eerst geno men ronde er nog een tweede te kunnen bij lappen. De 2' ploeg werd Leemans-Van Ise ghem, Defoordt Haf ck 3', Nitschke Hofmann 4e en Dyzers Joris 5'. Ter gelegenheid van Harelbeke kermis wordt er telkens de Groote Prijs Belga verreden, koers waarin de Haemerlinck's en consoorten zich steeds onderscheidden. Dit jaar waren er 43 vertrekkers. De zege kwam, zooals hooger gepronostikeerd, aan Stanten Dyzers, welke geweldig rijdt. Eene melding voor onzen stadgenoot Ghesquière welke eene prachtige 4® plaats bekleedt. Uitslag: 1. Dyzers C., i3o km. in 3 u. 41.35; 2. Buyck Michel, op 45 sec. 3. Verlinden, op 55 sec. 4. Ghesquière Alf., op 5 min. 55 5. R. Maes, op 5 lengten 6 Od. Van Hevel, op 7 min. 10 7. Rolus, op 9 min. 10 8. Van BruaeneArm., op 1 lengte; 9. France i*. Desmet G. (Roeselaere). Terwijl de Baanbrekers van Harelbeke de renners der beide Vlaanderen aan 't werk stelden was er in Heyst op den Berg insgelijks een Grooten Prijs te verrijden om hun.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5