e DE ON AFH ANKELIJKEN Cfitevium der Denderstreek DE JUNIORS DE BEGINNELINGEN Ypersche Voetbalkroniek Scholieren 4 4 4 4 0 0 r- 0 0 0 0 F. C. Roeselaere 0 I VOOR u Koloniale Loterij 20 Lot en van 1 Miljoen Trekking 18 October. favoris Kemper Hoiemans, Mortelmans en Verschueren aan't werk te zien. Ze konden dan ook 41 vertrekkers noteeren en 't was nogmaals Gustave Deloor welke de zege in huis haalde. Uitslag 1. G. Deloor, i3o km. in 3 48 u. 2. Degreef op 5o met. 3. Jan Wauters op 100 met. 4. Kemper Horemans op 3 min. 5. Mortelmans 6. Loncke Antoon 7. Ver schueren op 4 min. 55; 8. Reynsjg. Struyven; 10. Mottard. De repners welke Maandag optraden in Heyst-op den Berg verplaatsten zich naar Eeckeren waar er 63 deelnpmers opgekomen waren. Leo Deryck, welke op 't laatst van 't seizoen ook in form komt, (hij had het beter eer geweest) schaafde den in prijs. Uitslag 1. Leo Deryck, 145 km. in 4.25 u. 2. Fr. Dictus op 1 lengte 3. Michielsen op 2 min. i5 sec 4. Meeuwis op 3 min. 3® sec.; 5. Roosemont 6. Snoeiers 7. V. Velthoven; 8. Vanhasselt 9. Boutmans 10 Leemans. En alwie 's Maandags in Harelbeke pres teert, lapt er 's Dinsdags Vichte bij en daardoor wordt steeds het succes van beide koersen verzekerd. Bij sportafgevaardigde Bekaert waren er 47 vertrekkers. Haemerlinck won er, volgens traditie (de 5' maal op 7 kee- ren dat de koers er geloopen is). Uitslag 1. Haemerlinck Fred., 107 km. in 2 u. 55 2. Roels Louis op 3/4 lengte 3. V. Vlockhoven 4. Lowie Jules 5 L Ghyssels op 3 m. 25 6. M. Raes op 4 m. 457. Noter man 8 Planckaert9 Moerenhout 10. V. Grootenbruele. Fons Ghesquière moest het, tengevolge van defekt, opgeven. liepen in Etterbeek waar 63 vertrekkers opgekomen waren en waarvan Leopold Van denbossche zich de rapste toonde aan de meet. Het Kortrijksche, nerveuze kereltje Descamps was 2' en Reuten 3'. Uitslag 1. Leopold Vandenbossche, 117 km. in 3 u. 35 2. Descamps Michel op t wiel 3. Reuten op 1 lengte 4. Vandendriessche Roger 5. Levae Gilbert 6. Hespeel 7. Coppens 8 Tersago, allen wiel in wiel '9. Verschueren op 3o sec. 10. Kemps Rich. In Maria Lierde werd Maandag 't Crite rium der Denderstreek betwist onder 35 deelnemers. Marcel Kint, die we sedert lang als een der beste opkomende krachten mogen betitelen, won er in prachtstijl. De Sweve ghemnaar kent thans een uitmuntende glans periode welke hem goed zal te staan komen bij de Fransche constructeurs. Uitslag: 1. Marcel Kint, 125 km. in 3.47u 2. Claeys E. op 3 lengten 3. Vermeeren op 1 lengte 4. Gyselinck op I min. 35 5. Van Ransbeek op 3 min. 20 6. Van Overberghe Cyr.7. Deschepper M. op 4 min. 5o; 8 Van Herzele op 6 min. 40 9. Vandepitte E. op 8 m. 10. Mertens. Deze liggen nog overal aan slag, en terwijl anderen lijk Meernhout-er reeds de pees afleg den en het rijwiel op zolder staken, wordt er nog alle dagen in die kategorie duchtig gestre den Zoo zien wij in Heyst aZee de lokale kracht Jef De vos den palm in eigen midden houden, terwijl Médird Barbe van Rolleghem eene zege komt te boeken in Eerneghem vóór Heirnaert. M. Vandenberghe van Gheluvelt rijdt eveneens prachtig den dag van vandaag. In Gulleghem kwam hij 2% in Eerneghem 4e en in Lombartzyde 5' wat zijn goede form bewijst. Iemand welke verrastte in den besten 2m van 't woord was evenwel André Pattyn van Reckem, welke tot het geduchte quarto oud beginnelingen behoorde Decraene, Hrir- naert, Barbe en Pattyn dat zoowel in Belgie als in Noord-Frankrijk veel palmen wist te halen dezen zomer hij veroverde prachtig de 110 km. in St Amand bij Rijssel. Zondag trokken Salomé, Verbekeen Muylle naar Zandvoorde, waar Salomé een schoone tweede plaats veroverde na Delchambre van Waasten. Verbeke bolde 5' terwijl Muylle moest opgeven. Maurice Degraeve reed te Passchendaele en kwam er 5e, wijl Gouwy en Versaevel, die te Ghyverinchove uitkwamen er wederkeerig den 3' en 6* prijs reden. Maandag reden onze beginnelingen in Pope ringhe de laatste proef van 't Criterium van de Hoppestreek. Albert Woets had zich Zon. dag uitgerust, want het was te voorzien dat er Maandag storm ging geloopen worden tegen zijne vesting van leider, d e hij vroeger opvolgenlijk aan Masschelein en Degraeve ^had moeten afstaan, maar naderhand opnieuw terug veroverde. Hoe Moerman op het laatste ook gevaarlijk kwam opzetten, Albert heeft, spijts de onregelmatigheden in den laatsten rit gebeurd en waaraan de leiders zelf schuld hadden met een combien te regelen prachtig het Criterium in de wacht gesleept. De zege in dezen laatsten koers werd behaald door M. Degraeve en men draaie en keere het zooals men wil, men sprak zelfs van punten boete aan Woets, de zege kan dan aan Mau rice Degraeve niet meer ontsnappen, die nu in het algemeen klassement de 2' plaats bekleedt. Prachtig gewerkt jongens en aan Woets, Degraeve, Litière, Verbeke, Salomé, Lantsheere, Gouwy, Muylle, Sonneville, Van Eenaeme, Versaevel en de jonge opkomende krachten Vermeersch, Debrouwer en Turck onze welgemeende gelukwenschen. Ze heb ben, de een meer, de andere min, een prach tig seizoen gekend... en flink de Ypersche kleuren alle eer aangedaan. Woensdag waren onze mannen te Lange marck aan den slag waar Poltje Salomé zich bijzonder onderscheidde. Samen met Storme was hij er van onder getrokken en zou deze laatste ongetwijfeld in den eindsprint geregeld hebben, doch op een 200 meters van de aan komstlijn liep ziin ketting af en aldus moest hij zich met de 2di plaats vergenoegen. Spijtig want de jongen had het verdiend 1 Degraeve kwam 4', Woets, die een platten band had gereden 7' en Verbeke 8'. Donderdag in Langemarck nam Pol je Salomé duchtig zijne weerwraak, met er prachtig den Ist 1 prijs te loopen met een 100 tal meter voorsprong op Vansteenkiste. Ver beke Jerome die een prachtige koers deed kwam er 4' en bakkertje Gouwy 7*. Maurice Degraeve en Albert Woets die naar Aartryke (bij Brugge), een k®ers gingen betwisten, hadden er onkans, daar Woets bandbreuk leed, en Maurice Degraeve, in de groep ingesloten zijnde, niet behoorlijk zijne kans kon verdedigen in den sprint, en zich met de 7e plaats moest tevreden stellen. Sprinter. Wij vernemen dat de Wereldkampioene wiel renster, Elvire De Bruyn van Erembodeghem, vanaf Zondag 3o" September voor eenige dagen te Yper zal vertoeven in het lokaal der Vereenigde Sportvrienden(Ville de Courtrai), gehouden door Th. De Bisschop, Statiestraat, 56, Yper. Schol. C. S. Yper 10 Verbr. Wevelghem 1 Onder leiding van scheidsrechter Letienne werd de ontmoeting op het vastgesteld uur aangevangen. Yper wint den opgooi en plaatst de tegenstrevers tegen wind. Heiryck wordt dadelijk aan 't werk gezet op schieten van Beddeleem. Weldra is het te zien dat de rood- witten overdonderend meester zullen zijn. De bezoekers geraken niet verder dan het midden van het plein. Het samenspel der thuisspelers, tengevolge van hun overgroote meerderheid, is weinig voortbrengend. Al de spelers im mers zijn rond de kooi van Wevelghem ge schaard. Keeper Heiryck, een duivelsch rap mannetje, onderscheidt zich op alle oogen blikken en redt zijn ploeg van een verplette rende nederlaag. Zoo ook kunnen de Yper- lingen enkel viermaal aanteekenen inde eerste speelhelft, namelijk aan de 3C minuut door toedoen van Beddeleem op voorzet van Doo- laeghe aan de 8' minuut op inzenden van Claeys en door back Vandamme in eigen doel gezonden aan de 2ic minuut net Beddeleem nummer drie, en aan de 3te minuut op hoek schop door Lievyns goed gegeven en met kopstoot door Beddeleem in Heiryck's doel gezonden. Onze keeper heeft geen enkele maal het leder moeten tikken en zes hoekschoppen moesttn toegestaan worden. Na de rust en tegen wind kunnen de rood- witten beter hun spel ten uitvoer brengen, doch de bezoekers moesten daarom eerst een tegendoel aanteekenen om onze scholieren wederom wakker te schudden. Van dit oogen- blik af volgen de punten zich snel op en wor den op volgende manier gedeeld nummer 5 door Doolaeghe op strafschop (ditmaal was het binnen eh Charles), 6 door Woets de volée 7 door Beddeleem op inzenden van Lievyns, 8 door Claeys nogmaals op inzenden van Lievyns, 9 door Beddeleem op onvoldoend stoppen van den keeper, 10 door Sedeyn op persoonlijke poging. Nog drie corners wor den intusschen afgedwongen, terwijl Wevel ghem er een ten voordeele kreeg. Ten slotte werden de mannetjes van Wevelghem met de tien doelen in hun kas naar huis gezonden. Jongens, proficiat met uwen uitslag, maar tracht nu eens een overwinning buiten huis te behalen. Gij hebt de gelegenheid dat te doen te Sweveghem welke gij morgen bezoeken gaat. -een aarzelen meer, goed doorgeven van in het begin en de twee punten zijn de uwe. St. Moescroen 3 3 0 0 10 0 C. S. YPER 4 3 1 0 21 5 6 R. S C. Meenen 3 2 1 0 6 4 4 A.A. Moescroen 4 2 2 0 13 10 S K Sweveghem 3 1 2 0 6 6 2 S K. Roeselaere 3 1 2 0 2 10 2 Verb. Wevelghem 0 4 0 2 25 0 2' Afi. R 5 C. Meenen 3 C. S. Yper 1 Devos' mannen hebben ons voor de zoo verste maal op hun terrein het onderspit doen delven, en verklaren wij maar rechtuit dat zij de sterkste waren. Onze ploeg, die den vori- gen Zondag zoo goed presteerde, was wede rom niet meer te vergeluken en, behalve de verdediging, waren al de andere spelers min of meer uit form Nochtans kon Meenen enkel eenmaal doelen vóór de rust en bracht den stand op 3 o tot, enkele oogenblikken vóór het eindsignaal weerklonk, Gadeyne de eer voor de rood witten kon redden. L)e be schouwingen over de match in verschillende dagbladen luiden als volgt Menin enregistra un résultat tout a fait" logique contre le C. S. Yprois qui y laissa les points apiès une défense honorable. »- Dernière Heure) ff S C. Meenen C. S Yper. Vrij nor- male overwinning van de thuisclub. De «zwart gelen» zijn op dreef en het zal de be- zoekende elftallen niet gemakkelijk vallen de punten op te strijken bij de mannen va» Devos. Laatste Nieuws «Te Meenen. De ploeg van den vriend- Daniel die twee achtereenvolgende keeren buiten huis was geweest, mocht gisteren hare aanhangers aan de Kortrijkpoort bijeen roepen, daar de Ypersche roodjes op bezoek waren. Na de puike match van laatstgenoem- - den tegen Stade Moeskroen mochten wij; ons daar in een schoon partijtje verheugen. Ongelukkiglijk was het spelgehaltemaar oirn »alzoo te laten, bijzonderlijk langs den kant der Yperlingen. Nog een geluk dat de Cerclis- ten over een puike verdediging beschikten i anders had hetbord andere cijfers laten zien. Alles laat voorzien dat Gruweten zijn maten ook nog hun woordje willen te zeggen heb- ben. Érugge Sport) Jongens, na regen zonneschijn en bijzonder lijk den moed niet laten zakken. Daarom ver hopen wij dat gij tegen S. K. Sweveghem-.- wederom de ploeg zult zijn die Stade Moes- croen in bedwang hield. Ditmaal echter moet de inzet der partij gansch thuis blijven er» moeten de leiders weten dat er te Yper zoo gemakkelijk niet wordt gewonnen. Rood wit ten, wij verwachten een schoone voetbalexhi bitie en... de twee punten 1 Uitslagen der matchen van 23 9-19341 S. C. Meenen 3 C. S Yper 1 F. C. Heyst 7 Heule 1 St. Moeskroen 1 Iseghem 3 F. C. Roeselaere 1 Lauwe I St Baafs 4 Waereghem Sp. 2 R. S. Waereghem t S. K. Roeselaere Z S. K. Sweveghem 3 Wevelghem Sp. 2 Klasseering 2e Afdeeling A F. C Iseghem 12 2 S. K. Sweveghem 4 4 13 4 8 S. K. Roeselaere 4 3 1 10 3 7" S. C. Meenen 4 3 1 12 8 6> 4 2 1 1 8 8 5- St. Moeskroen 4 1 1 2 6 6 4 F. C. Heyst 4 2 2 10 8 4- R. S. Waereghem 4 2 2 0 7 7 4 C S. YPER 4 1 2 1 7 5 3 Wevelghem Sp. 4 1 3 0 14 12 2 St Baafs 4 1 3 0 6 14 2- Lauwe 4 0 3 1 5 9 1 Waereghem Sp. 4 0 3 1 7 14 1 Heule 4 0 3 1 4 19 Eindelijk gaan de ontmoetingen der speciale afdeeling door. Doch voor een begin mag het elftal van de reeks B rusten daar het bye is en zal feitelijk maar op 7 October werkdadig optreden. Van den anderen kant trekt de ploeg van speciaal C naar Wevelghem Sport en verhoopt er als eerste match een goeden uitslag te verwezenlijken. NEMO Miljoenen Miljoenen Postcheck 71.60 100 frank het biljet

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6