- HET YPERSCf IE LA RÉOION D'YPF *E& Zondagrost - Repos dominical L Bijvoegsel Supplement Weke lij ksch Overzicht ALLERHEILIGEN Paul Boudein-Deltombe Vande Lanoitte's koffie» zijn de beste St-Jozrfskerk der PP. Oog. Kara-dieten 15e Jaargang, N' 27 6 October 1934 15e \nnee, N° 27 6 Octobre 1934 BLOEMISTERIJ Capucienenstraat, 10, YPER Telefoon 56 van Chrysanthemen. Waar is de Haan Plechtige Octaaf ter eere van de H. Moeder Theresia van Jezus van 14 tot 21 October. Octaaf van den H. Rozenkrans La Conférence du R P. Hénusse Winleruur Sterfgeval Heer Henri LEGRAND ZlELrtl:>S£N Ophefmakende gebeurtenissen zijn er deze week niet voorgekomen en toch is die zooge zegde kalmte maar heel oppervlakkig. Vooreerst bestaat er een doordrijvende wer king om te bewerkstelligen wat we kort gele den nog deden voorzien, namelijk een bewe ging van Ouitschland om teTug te komen naar den Volkerenoond. Het Reich heeft op heel behendige wijze zoogezegd afgevaardig den gestuurd naar Geneve om een oogslag te werpen op de werkzaamheden. In werkelijk heid zijn deze mannen zeer behendige diplo maten die links en rechts moeten gaan toetsen op welke voorwaarden hun laad zou kunnen terug komen tot den Volkerenbond. Duitsch- land heeft gezien wat men al gedaan heeftom het Sovjet Rusland bij den Bond te krijgen en het acht het oogenblik gekomen om ook een poging te wagen tot terugkomst. Maar het moet eerst een proefje nemen van de geestes gesteltenissen om dan beter zijn plannen te kunnen opmaken en zijn voorwaarden te stellen Dit werd niet in 't geheim gedaan, maar niet zoodra was het Reich gewaar dat men iets van zijne plannen raadde of het nieuws werd gelogenstraft We kennen dat, doch als de vrucht rijp is, wordt ze geplukt niettegenstaande alle logenstraffing. Hitier wil daarenboven langs een andere zijde nog een behendig plan uitvoeren Om Italië op zijn kant te krijgen, of althans niet meer tegen hem, stelt hij aan den Duce voor een verdrag aan te gaan om binst 10 jaar zich niet met de Oostenrijksche aangelegenheden te bemoeien Is dat niet heerlijk en toegevend en vredelievend Maar wat hij niet zegt, is dat hij gedurende tien jaar, at den tijd z-d heb ben om in het duister te doen werken, door zijne geheime gezanten, die na vier vijf of zes jaar wel zullen klaar krijgen om alles te hun nen voordeele te ondermijnen 1 Hitier weet zoo goed z'jn plannen aan boord te leggen dat wij zelf verstomd staan voor de uitslagen en dat wij niet kunnen begrijpen hoe groote mogendheden door hem kunnen beet genomen worden. Zie maar naar de werking van Engeland en Italië Er zijn voor beide landen tijdperken geweest van groote toegevendheid en veel te groot vertrouwen. Dui schland heeft ervan gebruik gemaakt om gewaagde daden te stel len, die de twee landen in verbolgenheid deden opschieten. Iedereen zou gedacht hebben nu is 't gedaan met Duitschla d's stoutmoedig heid Maar neen, onmiddeldjk wist Hitier allerlei voorstellen en soms ook toegevingen te doen, die alles weer deden vergeten wat hij met ophef had durven doen. En op dit oogen blik nog vraagt iedereen zich onbeantwoord af Heeft Duitschland- deze twee landen, Italië en Engeland, met of tegen zich Alleen Frankrijk heeft steeds een onveran deilijk standpunt behouden maar zijne stel ling is ook niet meer wat ze vroeger was, en men vraagt zich heden af wat ze zou worden moest een dezer dagen een verandering in de binnenlandsche politiek gebeuren, die den Heer Doumergue van zijn middelaarsambt zou berooven Uit dit alles blijkt dat er niettegenstaande de afwezigheid van geruchtmakende gebeurte nissen veel achter de schermen gewerkt wordt, tot voorbereiding van een nieuw tooneelspel op den wereldfchouwbuig. RIK. Te bekomen Prachtige en groote keus Op aanvraag worden de planten op het kerkhof van Yper geplaatst. N. B. Schaone keus van Pensée planten. De Torenhaan onzer St Niklaaskeik is ver dwenen I Waar naartoe De klappeien der parochie beweren dat hij in den draai is, maar ze zijn mis Ter con trarie, 't is precies omdat hij naar alle winden niet draaien wil. dat hit o^er korte dagen werd afgrzet. Maar dit liet hij niet gewillig gebeuren, en 't was zelfs een gevaarlijk spel hem te zien r :rhalen. Zondag 14. October Opening der Octaaf. Onder al de Heilige Missen Aanspraak. Te 6 1/2 u Mis voor de Zusters Derde- Ordelingen te 9 u. Plechtige Hoogmis met Sermoen te 5 u. Plechtig Lof en Sermoen. Maandag i5 October Feest der Heilige Moeder Theresia. Te 6 1/2 u. Mis met offerande voor de Zusters 'erde Ordelingen te 9 u. Plechtige Hoogmis, opgedragen door Z. E. P. Gardiaan der Paters Capucienen te 6 u. Plechtig Lof en Seimoen. De andere dagen der Octaaf te 6 1/2 u. Mis voor de Zusters Derde Ordelingen, waarna Onderrirh'ing te 6 u. 's avonds Lof, Sermoen en Lofzang. Zondag 21 October Sluiting. Gedurige Aanbidding M ssiedag Onder al de Missen, omhaling ten voordeele der Missiën. Te 6 1/2 u. Mis voor de Zusters Derde Ordelingen te 7 1/2 u Mis voor de Broeders Derde Ordelingen te 9 u. Plechtige Hoog mis met Sermoen te 5 u. Plechtig Lof, Sluitingssermoen, Pauselijke Zegen, Maria processie, Te Deum en laatste Zegen. De Sermoenen zullen gepredikt worden door E. P. Clerincx, Redemptorist. Op Zondag 7 October begint in de St Jacobs kerk de plechtige Octaaf van O. L. Vrouw van den H. Rozenkians. Op alle weekdagen, na de Mis van 7 1/2 u wordt een onderrichting gehouden, 's Avonds, onder het Lof van 7 u.groot sermoen. De predikant is de bekende Pater Kenis, Dominikaan. Er zal ongetwijfeld veel volk deel nemen aan de oefeningen der Octaaf van den H. Rozenkrans een volksdevotie die te Yper steeds bloeide en Maria's bij zonderen zegen bekomt. Un auditoire choisi de plus de cir-q cents personnes s'était donné rendez vous au Théa tre Communal, Vendredi soir, 28 Septembre, pour entendre la Conférence de l'oratéur ré puté ayant comme sujet «La vie en vitesse». II faudrait un grand talent et beaucoup de temps pour souligner comme il convient, le grand succès d'éloquence de eet édifiant psy chologue chrétien. Hélas notre vie en vitesse ne nous le per met pas. Contentors-nous de noter que ce fut une brillante causerie d'une grande profondeur de pensée et d'un sens paifait de l'actualité, émaillée de quelques traits de fine ironie a l'adresse de notre charmant sexe faible et de notre délicieuse jeunesse. Au dé^ut de la séance, JMr le Doyen Ver mant souhaitant en excellents termesla bien- venue a l'éminent Jésuite, fioissait par ces mots On ne présente pas le Père Hénusse, on I'écoute, on l'admire, on l'acclame. II en fut bien ainsi... et nos Dames et nos Jeunes Gens ne furent point les moins enthou- siastes aréclamersonprochain rappel a Ypres. Et ce fut aussi tout profit pour notre belle oeuvre des Dames de la Miséricorde qui ont vu doubler leur recette habituelle des sermons de charité. Ypris. Wtj herhalen dat de tijd met 60 minuten achteruit' gebracht wordt in den nacht van 6 op 7 October, te 3 uur (3 uur zomertijd stemt dus overeen met 2 uur wintertijd) Om dit niet te vergeten is het geraadzaam nog dezen avond, vooraleer slapen te gaan, alle uurwerken met een uur te verachteren. Heer en Vrouw Victor Soenen-Legrand Heer en Vrouw Charles Vulsteke-Legrand Heer en Vrouw Arsène Fremaut-Legrand Heer en Vrouw Henri Legrand-Lacour Heer en Vrouw Omer Catteau-Legrand Heer en Vrouw Albert Vandewalle-Legrand Heer en Vrouw Cyrille Verstraete - Legrand en gansch de tamilie, melden met droefheid het afsterven van hun teerge liefden vader, schoonvader en bloedverwant Weduwnaar van Vrouw SIDONIE DELBECQUE Voorzitter der Kerkfabriek Vereerd met het Bijzonder Landbouweereteeken geboren te Houthem (Yper), den 27 Maart 1869, en god vruchtig in den Heer ontslapen te Brielen, den 2 October 1934. De lijkdienst zal plaats hebben ep MAANDAG 8 OCTO BER 1934, om 10 uur, in de parochiale kerk van Brielen, gevolgd van de teraardbestelling in den familiekelder. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht ais dusdanig te aanzien. Kapellestraat, Brielen. Vrienden 'n kennissen worden uitgenoodigd de ZIELVIIS mi te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 October, om 8 uur, in St Niklaaskeik, tot zielelatenis van Mevrouw Philomène VANROUSSEL Weduwe van Mijnheer ernes' ferrand Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 October, om 8 i/tu., in St Pieterske'k. tot zi-lelatems van Heer Pieter VERSGHOORE en Huisvrouw Sophie RONSSE. Vrienden eri kennissen worden uitgenoodigd de JA R 'IS bii te wonen d'~ zal gezangen worden op Zondag 7 October, om g uur, in de kerk der EE. PP. Carmelieten, Mond- straat, tot zielelafenis van Heer Theodoor ROOSE en Vrouw Philomena DAEL. Vrieaden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te worn n >iie zal gelezen worden ep Zondag 7 October, om r t uur, in St-Maartenskerk, tot zieklaienis van Mynheer Georges CASTEL gewezen Vredertchter van het 2' Kanton Yper. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezungen worden op Zondag 14 October, om 9 u., in de kerk der E.E. P. P. karmelieten, Mond- straat, tot zielelafenis van Vrouw Bertha MOLEIN. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JA AR MIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 14 October, om 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Henri WILLEKENS, Gewezen Kantonnier van Yper. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS Dij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 14 October, om x t w u in St .Vlaartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Emiel TALON Echtgenoot van Vrouw Irma Spilleboudt. De Apotheek van La Pharmacie de M' HOUTEKIER Meenenstk aat oRue de Menin IS ALLEEN OPEN op Zondag 7 Oct. reste seule ou verte e Dimanche 7 Oct. van 8 tot 12 ure en van 1 tot 7 ure. de 8 a is heures et de r a 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11