CYCLES BÜRY VELOSPORT Stilaan, maar zeker, loopt het baanseizoen ten einde en wordt het pistemateriaal boven gehaald. Zelfs degenen, welke dezen zomer op de Daan lauweren oogstten, verkiezen nu den plankenvloer en het groote de veloppement, om de pisteiijdeis op hun terrein nog tot alles geven te dwingen. Zoo zien wij de ploegen Aerts-Loncke, Üannet ls-Roels, Braeckeveldt- Lowie', en andere hardnekkig slag léveren met Deneef Charlier, waarvan eerstgenoemde, gescheiden van Albert Buysse, het terug met zijn oud ploegmakker Charlier opneemt met ■denwelken hij meer dan 375 overwinningen telt filbert Buysse van zijn kant zal het eer lang opnemen met Jau Aerts, welke zoo goed op piste als op baan presteert. Fredo Hae merlinck is zijn wapens aan 't slijpen om met Bruyckere het Gentsche sportpubliek te be geesteren. Kaers, wereldkampioen op de baan, en door de Fransche bladen als pistier betiteld, (zoo slecht 1 iet hé voor een pistier, welke met Gu rra en consoorten 225 km wed ijvert op de baarzd in Gérard Loncke een maat vinden naar zijn hand, en zal het ter loops ook nog aan de beste sprinters en om- uiumnjders wijs m k n hoe er in de laatste meters aan den guidon dient gesnokt te wor den om zegevierend uit den strijd te komen. Richter, AiLt, Stefl s en andere Ozmella's weten er reeds alles van, om niet te spreken van Scherens in hoogst eigen persoon, die alles van zijn tijgerssprong moest uithalen om met een half wieltje meester te blijven. De wintervelodrom van Brussel heropende dus zijne poorten acht dagen geleden met de "Trofee der Baanrenners, welke telkens ge volgd wordt door een ploegkoers over 3 uren, •en die schitterend gewonnen werd door Aerts Loncke, een afstand aflegg nde van ruim 133 km., wat iets meer dan 4J. in het uur verte genwoordigt. Uitslag i. Jan Aerts Gerard Loncke, i33 km. 420 m. 2. Van Buggenhout Van Vloek .hoven 3. Vroomen Gebroeders. Op 2 ronden 14 Jan Van Kempen Buysse Albert 5. Charlier Deneef 6. 1-iuys Vander steen. Op 3 ronden 7 Zims Kusters. Op 4 ronden 8 Lambet Baiwir 9. Ignat Deschamps. Op 5 ronden 10. Diot Tonnelier. Op 6 ronden "tl. Duray Seynaeve 12. Tommies Waulers l3 Wynants Struyven. Op 7 ronden: 14. Anhès Hagelsteen. Gent speelde insgelijks en nog enkel met gewtstelijkeu, buiten de Hollanders Franken Weemaes en de Waalsche ploeg Brison De Médicis. Gent heeft de specialiteit de zaken kalm aan te vatten en de eerste koersen met de gewestelijke baanrenners te beginnen om, eens de kermiskoersen ten volle afgehaspeld, waardige tegenpartij te zoeken voor zijn groote ploegen Haemerlinck Debruycker, jRaes- öilliet, enz. De snelheid werd er gewonnen door piot "Danneels, welke in finaal Braeckeveldt, De- Ikuysscher en Lanckaert in deze orde klopte. De 100 km. ploegkoers kon zeker wel aan geen ploeg beter bevallen dan aan Danneels- Koels, welke het niettemin uiterst lastig hac- den met de opkomende generatie D< kuys- jscher Verhaeghen. Velen zien in eerstgenoem- den van deze laatste ploeg een nieuwen Hae merlinck te gemoet. Een bijzondere melding verdienen even wel Dyzers tïaeck, wantStan- ten was terecht niet opgewassen op de plan ken en presteerde steeds erbarmelijk. Nu echter schijnt hij den zwier der piste te kennen en zal te duchten zijn. Spijtig dat Smetje van iGits er zio weinig voor voelt op winterbanen tiit te komen, want hij zou Stanten goed bij staan. Uitslag I. Danneels Roels, 16 punten 3. Dyzers - Haeck, o punten. Opeen ronde 4. Vlaertens Verniers, 11 p.; 5. Alexander Carpiaux, 6 p. 6 Lanckaert - Kegels, 2 punten. Op 6 ronden 7. Franken - Weemaes, o p. Op 9 ronden 8. Biison De Médicis. En terwijl die pistekoersen Zaterdag volle belangstelling genoten, werd er Zondag nog aan baankoersen gedacht, welke, gezien het prachtweder, ten volle gelukten. Andere jaren ging het een zeker fiasco zijn, daar bij de eerste wind- en regenvlagen, waarmee we op 't laatste van September en het begin van October begiftigd zijn, de baanrenners er de pees afleggen. In Lede dus, de huidige woon plaats van Jef Moerenhout, namen 46 renners deel aan den Grooten Prijs en de over winnaar noemde André Verlinden. Jammer dat manager Pierrard nu zijn poulain niet aan 't werk ziet, hij had er immers zoo'n groote verwachting in. Uitslag 1. André Verlinden, 104 km. in 2 u. 44 min. 2. Moerenhout op 16 sec 3. Romain Maes op 2t sec. 4. Noterman Richard op 25 sec. 5. France 6. V. Groo- tenbruele; 7. Defoort André; 8 Van Puyvelde; 9. Degeeter Hubert 10 Clapdoip Chailes 11. Buyck Michel 12. Van Hitzele Albert. De stieek van Calmphout was ook in feest. Immers, het Noordelijke heidedorpje, welke kampioenen telt als Dictus, Duerloo, Meeuwis en HendricVx, wilde hen ook, in hun eigen midden, tegen waardige tegenstrevers aan den slag zien. Alhoewel er 58 vertrekkers waren, èh lokalen èn gewestelijken er duchtig op los gingen, toch schaafde Bauimans den in prijs. Uitslag 1. Bautmans, l3e xm. in 3 u. 35 2 Roosemont op i lengte 3. Michielsen op 1/2 lengte 4. Hendrickx 5 Dictus op 5o s 6 Duerloo 7. Reyns ep 1 min 8 Dervaes 9. Vissers 10. Cools. En wat zien we in 't buitenland dat Guerra definitief voor dit jaar kampioen van Italiè is. Het systeem van 't kampioenschap, dat ginder geschiedt bij optelling van punten in een zeker getal koersen behaald, werd hier ook weieens beproefd maar gaf niet de minste bevrediging, al brengt die koers in één trek weg in België en Frankrijk betwist, ook veel miste vredenen mede. De Ronde van Venetië, aan dewelke kam pioen Guerra, zek?r zijnde van zijn titel, niet meer deel nam, werd gewonnen door Canazza welke Di Pacco en Rimoldi klopte. Uitslag 1. Canazza, 282 km. in gu 3o min 2. Di Pacco op 1 lengte 3. Rimoldi 4. An dretta 5. ex aequo Rogorra en i5 anderen. En wat nu gezegd van Michel Catteeuw, die zijn 6* zege boekt in Frankrijk, en van Maurits Oplinus welke, als trouwe maat van Michel, nog eens 2' werd in den Omloop van Charleville. waar er nochtans kleppers als Adam 3e, Gardier 7e en Louyet 12' eveneens van de partij waren. De verbintenissen bij het merk Terrot onderafdeeling van Francis Pélissier werden door deze twee wakkere gewestelijken reeds hernieuwd, mits schoonere voorwaarden dan dees jaar. Uitslag 1. M. Catteeuwri8o km. in 4 u. 53 min. 2. Oplinus 3. Adam F. op 200 m. Uit de pistekoersen van Zondag, welke dan nog op open velodrom betwist waren, pluizen wij de volgende uitslagen In Parijs kreeg Scherens op zijn veste van Gérardin en Richter in de algemeene klassee ring, terwijl hij hen in de 2e manche netjes versloeg, matr het in de ronde tegen 't uur werk verbeuzelde. Bij de stayers, of het wereldje waarvan Jean Antoine een schandaal openbaarde mette beweren dat de oud- wereld kampioenen Paillard en Lacquehaeye hun titels kochten ten prijze van ettelijke duizende franken, waarbij Linart. nu op pensioen, nog het beste bij vaarde, liet Paillard zich dit s ortbad niet welgevallen en zegevierde dezen keer in alle twee de reeksen op Metze, Brossy, Severgniti, Schinnler en Guimbre- tière, die zijn debuut als stayer deed. In Bordeaux lit p Aug. Wambst ie in het algemeen klassement der stayerskoersen vóór Ronsse, Grassin, G. Wambst, Manera en Daroze. Thorout mocht zich, in de 80 km. ploeg koers, verheugen in de zege van Stanten Dyzers Od. Van Hevel vóór de ploeg van Hooglede, Maur. Decorte Miel Vandepittte. en op 1 ronde Smetje van Gits met Aimé Liever s. De koek bleef dus in 't gewest En eindelijk in St Niklaas liepen Deneef en Charlier stoim en veroverden den geheelen inzet. Terwijl de Rosten in bewonderens waardigen stijl de snelheid veroverde op Dan neels, Meerschaert en Mazy, won Charlier den puntenkoers vóór Bonduel, Van Buggen hout, Loncke, Conserière en Seynaeve. In den ploegkoers vierden beiden hun hereeni ging door schitterend den ploegkoers te winnen met 2 ronden voorsprong op Bonduel Mazy, Loncke- Meerschaert, Coppens Sey naeve, Danneels Conserière, en 3 ronden op Van Vlockhoven-Van Buggenhout. DE ONAFHANKELIJKEN betwistten verleden week met 48 vertrekkers den Grooten Prijs van Beernem die door Albert Hendrickx prachtig gewonnen werd. Mar«el Kint, welke een leelijken val deed (er was zelfs spraak van gebroken ribben), moest opgeven en meteen was de groote favori uit geschakeld. Naderhand vernamen we dat het met Marcel betrekkelijk goed gaat en dat hij 5==-—SB—BI 5 er met [4 dagen rust zal van af zijn. Een lan ger gedwongen rust had oprecht spijtig ge weest, want hij heeft eenige prinselijk betaalde kontrakten op zak voor Brussel, Antwerpen en GeLt. Uitslag: 1. Alb. Hendrickx, 120 km. in 3 u. 33 min. 2 Gilb. Levae op 1/2 wiel3. Van- denbossche op 20 sec 4. Pol Verschueren 5. Kemps Richard 6. Coppens 7. Claeys Edm. 8 Gouverneur 9. Claeys Marcel 10. Heeren. In Damprémy wist de Vlaming Richard Kemps de zege af te dwingen op 43 deelne mers. Nog een die er altijd bij is als de eerste prijzen gedeeld worden. Uitslag Rich. Kemps, 135 km. in 3 u. 55 2. Gouverneur op 3 lengten 3. R. Vanden- driessche op i5 sec. 4 Reuten 5. Mam- bourg 6. Gyselinck 7. D'Hoeyeop 1 min. 8. Bury op 2 min. 9. Willems op 3 min. 10 10. Carlier op 4 min. Maandag, in Gistel, was het maar 't arm leven en de inrichters zullen de onafhan- kelijken voorzeker in 't hart niet dragen. Immers met één uur achterstal werd er maar met 18 man aangezet. Pol Verscheuren toonde zich de rapste. Uitslag 1. Pol Verschueren, 115 km. iiï 3 u. 3o 2. Descamps op 1 lengte 3. D'Olie- slagers 4. Pol Maes op 10 meter 5. Claeys Edmond op 1 min. 3o 6. Claeys Marcel op 6 min. 3o 7. Vermeeren 8. Bollansée DE JUNIORS waren aan den slag in Vy ve St-Elooi, waar de jonge Heirnaert iedereen den baas was en den kampioenstitel van West-Vlaanderen ver overde op Vanderheeren. M. Vandenberghe, David, Depoorteren Tack. Maandag, in Kortrijk, kwam de zege toe aan Van Laecke, vóór Demeulenaere, De- waelsche en Dufromont, en daarmede gaan wij over tot DE BEGINNELINGEN DER STREEK Bij deze mogen we nu de ophefmakende i3e zege begroeten van onzen wakkeren opkome ling Weets in een koers van 85 km. te Pope- ringhe betwist. Na zijn 12' zege te Alverin- ghem, die wij te laat vernamen om nog in de vorige beschouwing te verschijnen, heeft Albert zich gehaast om er een dubbele vermel ding van te maken. Dubbel proficiat, Albert. Waar zijn de beginnelingen die, na een verle- WereldbaanKampioenschap 1934 1. Karei Kaers Regionale Koersen 1934 1. Woets Albert (13 overwinningen) Agent René VERMEERSGH (bijgenaamd Smidje) Esplanade, 2, YPER. Beveelt zich aan voor alle toebehoorten van velos, en zinkwerk. Prijzen buiten alle con currentie. Nieuwe velos vanaf 350 fr. Alle dagen verhuring van vrouw en mansvelos. den seizoen van 8 zegepralen, er nu binst dit seizoen nog l3 bijlappen En 't zal nog niet al zijn, let er op. Zooveel te schooner is het, omdat er rond Albert een kring bestaat, die er prijs op stelt hem van 't leer te geven. Ieder een is er steeds mee bekommerd te weten of Woets nog in 't peloton zit, bewijs dat hij gevreesd wordt. In Poperinghe klopte hij er heel deftig Van Steenkiste, Degraeve (waar over wij ook mogen fier zijn, immers hij bezit eveneens een prachtige prijzenlijst) en den rappen Vanderstraeten. Wel gewerkt, Albert en Maurice. Zondag trokken Verbeke Jerome, Muylle en bakkertje Gouwy naar West Nieuwkerke, om er de lokale renners Inion en Sterme in eigen vesting te bekampen. Het was een lastige koers, daar er veel renners den gena deslag kregen in het gedurig klimmen en da len, maar niet voor Verbeke, die in de bergen, goed zijn man staat, en er van onder trok met d$n franschman C. Dezeure, dien hij afgetee- kend met een 5o tal meter in den sprint klop te, en dan nog met een gebroken pedaalhaak. Prachtig gewerkt Jerome, en met uw uitste kende klimmersgaven, kunt u nog dikwijls een palm winnen in onze bergstreek. Muylle die er prachtig reed kwam 8e en Geuwy 2. Dékuysscher Verhaeghen, 9 punten 4. Mersch 5. Hulbach 6. Rongé 7. Gar dier 8. Leleux 9. Lauck 10. Gabard 11. Fayolle 12. Louyet. 9. Vandepitte 10 Denys Gaston.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5