Ypersche Voetbalkroniek Uitslagen der matchen van 30 9 1934 Klasseering 2* Afdeeling A Derde Speciaal C Scholieren C. S. YPER 5 4 1 0 25 5 St. Moescroen 3 3 0 0 10 0 R.SC Meenen 4 3 1 0 10 5 6- A.A. Moescroen 4 2 2 0 13 10 4r S K Sweveghem 4 1 3 0 6 10 2: S K. Roeselaere 4 1 3 0 3 14 2 Verb.Wevelghem 4 0 4 0 2 25 O Derde Spec. B Waereghem Sp. C. S- Yper Morgen trekken de oude spec.ialers insge lijks het strijdperk in en moeten denzelfden weg op als de spelers van tweede. Zij zijn im mers te gast bij Waereghem Sport, die Zondag laatst voor de eerste maal bt-Baafs met 3 1 versloeg Daar alle gegevens nopens de sterk te van deze reeks ploegen ontbreken, zijn alle pronostieken te gewaagd en nochtans voorzie ik puntenoogst voor onze mannen, omdat zij dan, samen met hunne makkers van tweede» de rood witte vlag in het Waereghemsche^ willen doen zegevieren. NEMO. Derde Speciaal B S K. Roeselaere 1 1 0 0 3 1 2? Waereghem Sp. 1 1 0 0 3 1 2 Kortrijk Sp. 1 1 0 0 5 2 2 SUPPORTERS Derde verplaatsing voor Rood wit naar R. S. Waereghem. Verleden Zondag hebben on ze jongens g-toond de beste waard te zijn ere het elftal van Sweveghem heeft er aan moeten gelooven, want voor een eerste necerlaagkreegr het zoo maar zes doelen in zijn kas. Aan de Ypersche voetballiefhebbers wo^dt nu ge vraagd hun lievelingen te vergezellen, om ze in hunne lastige taak te helpen. Er moet ge toond worden dat zij niet alleen op het strijd- veld staan, en dat kan gedaan worden met ze luidruchtig aan te moedigen en tevens mede te helpen tot het veroveren der twee punten. SNOEG K's Almanakken voor 1935 zijn verschenen moest opgeven. Saloirédiein Langemarck uitkwam bolde 5*,rmaar ging heel ztker nader aangekomen Tijn zonder zijne bandbreuk in de laatste ronde. Maandag, in Moorslede, kwam Albert Woets 12*. 't Schijnt dat de twee eersten de praktijken van groote menschen wilder n? apen en twee ronden van de elf uit koers bleven, om zich ten slotte toch g< klasseerd te zien. In Gheluvelt was Poltje Salomé 2* na Van Slembrouck. Muyllekwam io'toe. Dinsdag, in Woumen, bolde Albert Woets ■2', na den lokalen Berton, maar vóór Ver- schaeve, Storme en Dalleine. Verbeke bolde 6'en M. Degraeve 7* Maurice Degraeve had bet aangedurfd eens aijn krachten te meten met de juniors, hij was •dan Donderdag laatst ook naar Woumen getrokken, waar 19 renners het vertrek namen en onze Ypersche klepper kwam er, niette genstaande 2 naeenvolgende bandbreuken,nog schitterend 4*, na Clautier, Vandenberghe en Pattyn. Wel gewrocht Maurice, proficiat, gij hebt daar het bewijs geleverd dat uw klasse hooger ligt. Woets trok derz l;dtn dag naar Ichteghem waar 26 vertrekkers aan den start kwamen. Hij veroverde er een 6' plaats en regelde het tweede peloton in den sprint. Nog Donderdag trokken Salomé, bakkertje Gouwy, Verbeke n Muylle naar Gheluvelt om er een 40 kilometer koers te betwisten. Poltje geh kte er in (voor de zooveelste maal) 2* te bollen naden lokalen renner Masschelein. Gouwy kwam 7* en Verbeke en Muylle moes ten door on kans het bijltje neerleggen. 2' Afd. C. S. Yper 6 S. K. Sweveghem 1 Na hun flauwe prestatie te Meenen, hebben onze rood-witten zich Zondag laatst in eere hersteld en Sweveghem zijn eerste nederlaag toegediend. Indien omtrent alle sportkronie- kers voorzagen dat Sweveghem te Yper wel zou kunnen struikelen, had voorzeker nie mand zich aan een 6-1 score verwacht. Er zal Zondag nog al aardig opgekeken zijn geweest naar den uitslag van Yper en in Iseghem voorzeker niet het minst. Te 3 uur stelt scheidsrechter Van Opstal, voor een talrijke opkomst, volgende ploegen in lijn S. K. Sweveghem Eggermont Delbeke Claeys J. Demuynck Bayart Matton Decuyper Alleyn Claeys M. Ryckebosch Decandt C. S. Yper Molein Chercheye Vanderbouwhede Vanlimbutg Vandamme Qadeyne Ververeken Ossieur Callens Hourdeau Messelis Kapitein Vanderbouwhede wint den opgooi en plaatst zijn tegenstrevers tegen zon. De eerste gevaarlijke aanvallen gaan uit van Yper, doch het eindshot gaat boven of neven. Rood wit bekomt den eersten hoekschop. Door Mo lein gegeven, komt de bal op de dwarslat terecht en wordt door de vijandelijke verdedi ging weg gewerkt. Sweveghem reageert en Bourdeau moet eveneens corner toestaan, die evenwel niets oplevert. Aan de 9* minuut be komt Yper zijn tweeden hoekschop. Door Vandamme goed gegeven, wordt de bal door Molein opgenomen die Eggermont voor de eerste maal het nakijken geeft. Sweveghem komt nu gevaarlijk opzetten en Messelis kan al duikelen op een nippertje uit de voeten van een der Sweveghemsche voorwaartsen red den. Yper is daarna geruimen tijd de meerde re en Eggermont moet schoten van Chercheye en Vanderbouwhede opvangen Een schieten van Vandamme wordt al duikelen door den vijandelijken doelbewaarder gered. Sweve ghem wringt zich los en onze verdediging heeft een paar gevaarlijke standjes op te kla ren Bourdeau moet in corner redden, die ontzet wordt. Aan de overzijde blijft een hoekschop voor Yper eveneens onbenuttigd. Onze voorwaartsen leveren schoon samen spel, de vleugel Molein Chercheye onder scheidt zich bijzonder en geeft ons schoone spelphasen te aanschouwen. Sweveghem's doelbewaarder moet zich op schieten van Vandamme en Vanderbouwhede inspannen. Op een mooi inzenden van Molein komt gansch onze voorlijn te laat om den overzet te benuttigen. Sweveghem zet een tegenoffensief in, doch onze verdediging kan kansrijk ont zetten. Molein is er dan weer van onder en op zijn inzenden plaatst Vanlimburg een schoo- nen kopstoot, maar Eggermont is op de goede plaats Even later heeft een kops.ootvan Mo ein evenmin succes. Yper bt komt twee hoek schoppen die niet kunnen benuttigd worden. Vandamme rent langs zijn lijn weg, zijn over zet wordt door den keeper afgeweerd in de voeten van Chercheye, die goed gevolgd heeft en er dankbaar gebruik van maakt om num mer twee aan te teekenen aan de 40' minuut. Yper blijft ten aanval, maar de stand blijft onveranderd tot aan de rust. Bij de herneming is Sweveghem het eerst ten aanval. Zijn buitenrechts ontsnapt en schiet hard naar doelMesselis kan het leder slechts onvol loende houden en de binnenlinks maakt er gebruik van om nr 1 voor Sweveghem aan te teekenen aan de minuut. De rood witten laten zich daardoor niet bi invloeden en vallen duchtig aan. Vanderbouwhele geeft het leder aan Molein die wegrent zijn shot komt op den tegenovergesttlden doelpaal te pletter en Eggermont is zoo gelukkig den bal te kunnen snappen om hem in corner weg te weiken. Deze laatste blijft onbenuttigd. Even later schiet Vanderbouwhede mi t volle geweld naar doel het leder ontglipt aan den vijande lijken keeper die zich omdraait en den bal achter de fatale lijn te pa'iken krijgt en weg werkt onze spelers eischen het doelpunt doch. na raadpleging van den grer swachter, worden ze door den scheidsrechter afgewezen, hetgeen een fluitconcert ten gevolge heeft. Sweveghem zet nu alle zeilen open om gelijk te stellen en Messelis moet een gevaarlijk shot met de vuist afweren. Yper laat niet begaan en Eggermont moet zich, op schieten van Ververeken en Vanderbouwhede, te weer stellen. Met een reeks mooie passen boren Chercheye en Vanlimburg door de vijandelijke verdediging, en Seppen weet aan de 23' mi nuut een derde doelpunt voor Yper te netten. Door dit succes aangemoedigd, blijven de rood-witten aandringen. Aan de 27* minuut doet Vanlimburg een schoonen voorzet aan Vanderbouwhede, die den stand op 4 1 brengt. Pas terug opgezet of daar begaat de linkerback van Sweveghem een flater, Vandamme be machtigt het leder en schiet naar doel de keeper stopt onvoldoende en Molein, die goed gevolgd heeft, zendt den bal voor de 5' maal t' einden Eggermont's netten aan de 28* minuut. Sweveghem schijnt er verbijsterd van en nochtans zal het daar nog niet bij blijven. Even later wordt ons een hoekschop toege staan. Door Molein goed gegeven weet Van derbcuwhede den bal met een prachtigen kop stoot voor de zesde maal in Eggermont's heiligdom te doen belanden aari de 3 minuut Vier doelen in min dan co minuten I De sup porters beginnen te tellen één, 1 wee, drie.... Sweveghem laat zich nochtans niet ontmoedi gen op vooruitiukken van zijn middenvoor, komt Messelis met dezen laatste in botsing de bal loopt naar het ledige doel,maar Gadeyne komt op het gepaste oogenblik toegesneld en weet vóór de fatale lijn te ontzetten. Beurte lings ontsnappen Molein en Vandamme, doch Eggermont laat zich niet meer verschalken. Aan de overzijde moet Messelis eveneens een paar gevaarlijke ballen wegwerken Van. derbouwhede doet een schoonen voorzet aan Molein deze rent weg, doch gaat wat over haastig te werk en mist zijn eindshot. Even later bekomt Yper nog e;n hoekschop die onbenuttigd blijft. Nog een tussehenkomst van Messelis en het einde wordt gi fl rten met een prachtige 6-t overwinning voor rood-wit. Gansch onze ploeg valt te loven om den moed en de geestdrift waarmede zij gansch de match door gestreden heeft. En dat is juist een groote factor in voetbal. Mannen, morgen bij Red Star Waereghem op dezelfde manier te werk gegaan, en onze eerste punten op ver plaatsing kymen van Waereghem. Dat kan als gij wilt. C. S Yper 6 S. K. Sweveghem 1 S. K. Roeselaere 3 S. C. Meenen 2 Wevelghem Sp. o - F. C. Roeselaere 1 Heule 3 St. Moeskroen o Iseghem 3 St Baafs o Lauwe 2 - F. C. Heyst 5 Waereghem Sp. 3 R. S.Waereghem 2 F. C Iseghem 5 5 0 0 15 2 10 S. K. Roeselaere 5 4 0 1 13 5 9 S. K. Sweveghem 5 4 1 0 14 10 8 F. C. Roeselaere 5 3 1 19 8 7 F. C. Heyst 5 3 2 0 15 10 6 S. C. Meenen 5 3 2 0 14 11 6 C S. YPEK 5 2 2 1 13 6 5 R. S. Waereghem 5 2 3 0 9 10 4 St. Moeskroen 5 1 2 2 6 9 4 Waereghem Sp. 5 1 3 1 10 16 3 Heule 5 1 3 1 7 19 3 Wevelghem Sp. 5 1 4 0 14 13 2 St Baafs 5 1 4 0 6 17 2 Lauwe 5 0 4 1 7 14 1 Derde Sp. C. Wevelghem Sp. 4 C. S. Y. 3- Als men nagaat dat, voor een eerste ont moeting, de rood-witten de groentjes van Wevelghem Sport te bekampen hadden en er enkel nipt moesten onderdoen, dan mag men de uitslag als meer dan bevredigend beschou wen. Immers de tegenstrevers hebben altijd een goede ploeg samengesteld in speciaal, die altijd de eerste plaatsen van het klassement bezet heeft. Ten andere, had onze keeper tijdelijk niet buiten strijd gewe<st, dan kon de zege zoowel in ons voordeel gevallen zijn» vermits aan de rust er met 2 2 gedraaid werd. Dus zro slecht niet gewei kt en 't is dan ook in de tweede speelhellt dat Wevelghem de bovenhand kon halen. De doelen werden door Croes, Veisaillts G. en Veisatvfcl aan geteekend. A. A. Moesctoen komt morgen oj> bezoek en 't zal misichien de eerste gelegen- hei 1 ztjn om de eerste punten binnen te palmen. Stade Kortrijk 10 0 2 0 2' Wevelghem Sp. 1 1 0 0 4 3 2t A.A. Moeskroen 1 0 0 1 3 3 1 S C. Meenen 1 0 0 1 3 3 1 Kortrijk Sp. 1 0 0 1 2 2 1 Lauwe l 0, 0 1 2 2 1 S.K. Sweveghem 1 0 0 1 2 2 1 St. Moeskroen 1 0 0 1 2 2 1 C.S YPER J 0 1 0 3 4 O Poperinghe 1 0 1 0 0 2 0- Scholieren S. K. Sweveghem o - C. S. Y. 4, Eens te meer hebben de scholieren bewezen dat zij reeds een geduchte ploeg vormen, die voor een eerste jaar mooie uitslagen zal be werkstelligen. Te Sweveghem hebben zij» niettegenstaande een lange verplaatsing, hum spel opgedrongen en afgeteekend de paars- witten overwonnen. Zooals op voorgaande matchen hield onze verdediging voet bij stek en de tegenstrevers gelukten er zelfs niet in de eer te redden. Beddeleem teekende twee maal aan, Doolaeghe en Claeys elk één maaL Morgen zijn onze jongens bye, doch zij mogen niet vergeten van zich deze weck goed te oefenen om fit and well op 14 October den. grooten slag te gaan leveren bij Stade Moes- croen, die voor het oogenf lik als een der ge- duchtste elftallen aangeschreven staat. Stade Kortrijk 1 1 0 0 6 3 2 C S. YPER 0 0 0 0 0 0 0= Heule 1 0 1 0 3 6 0? R S. Waereghem 1 0 10 2 5 0' St Baafs 10 10 13 0' Harelbeke 1 0 1 0 1 3 0*- Men kan zich laten inschrijven in het lokaal bij Alb. Bloootacker, tegen Zaterdag avond. Prijs voor de leden 3 fr., voor de niet-leden 8 fr. Vertrek om l3 uur. en te bekomen ten bureele dezer, 34, Boter- straat, 34.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6