Gemeenteraad van Yper Groote Feestavond 8 Onderbreking van Verkeer De Periodieke Ijk der Maten Gewichten en Weegtoestellen 6) Openbare Onderstand Openbare ver- hooping van eenepartij zaailand. Gevonden en Verloren Voorwerpen Roode Kruis van België TRABOLSPEL BEGRAFENISDIENST Zondag 28 October a.s. Vereenigde Hofbouwlief hebbers Moderne Snij school voor Heere» en Damen, Boterstraat, 12, Yper Burger lij He Si and van Yper Sterfgeval Ten einde de gemakkelijke uitvoering der nieuwe bestrating van de Meenenstraat toe te laten, en gezien art. 6 der Politieverordening van 18 Maart 1922 op het vervoer en het ver keer, heeft de Heer Burgemeester het volgen de besluit genomen Het verkeer van Beestialen en Voertuigen, uitgezonderd rijwielen, karretjes geladen met melk, brood, groenten, is verboden in de Meenenstraat, vanaf den dag van aanvang der werken tot den dag van het volledig herstel. De overtreders zullen gestraft worden inge volge de bepalingen van bovengemelde ver ordening. Yper, den 3 October tq34 De Burgemeester, J. Vanderghote. voor het jaar 1934 zal plaats hebben te YPER, in de Stadsjougensschool, St Niklaasstraat, op volgende dagen Dinsdag 9 October 1934, van 10 1/2 tot 12 en van i3 tot 16 1/2 u Woensdag 10, Donderdag 11, Vrijdag 12, Dinsdag 16, Woensdag 17, Donder dag 18, Vrydag 19, Dinsdag 23 en Woensdag 24 October 1934, telkens van 9 1/2 tot 12 en van i3 tot 16 1/2 uur. Donderdag 25 October 1934, van 9 1/2 tot 12 en van i3 tot i5 1/2 uur. Zitting raa Maandag 8 October 1934, on 17 nar jZ, DAGORDE 1) Wettelijk plaatsvervangend Gemeenteraads lid A fstand van mandaat Onderzoek der geloofsbrieven van het tweede plaatsvervangend lid der lijst Nr 1 Eedaflegging. 2) Huldiging van den heer Schepen Letnahieu, lid van den Gemeenteraad sedert meer dan 3ojaar. 3) Politieverordening - Intrekking. 4) Stadseigendommen Verkoop van grond. 5) Openbare Onderstand Landgoederen Nieuwe pachten. 7) Openbare Onderstand Aankoop van 2ha. 62 aren 60 ca. meersch. 8) Openbare Onderstand Ontslag van pacht Openbare verpachting van een huis Lasten- kohier. 9) Openbare Onderstand Landgoederen Openbare verpachting. 10) Openbare Onderstand Begrooting over het dienstjaar ig35 Nederlegging. Xi) Stadhuis Centrale verwarming Plaatsen van een brander type Cérac. 12) Vijverhuis Dickebusch Eetzaal aanbe steding Proces verbaal Goedkeuring. 13) Legaat aan de stad Yper 14) Stadsbibliotheek a) Rekening ig33 h) Begrooting iq35. 15) Mededeelingen. Gevonden. Zaterdag 29'September, door M. Dejaegher Amand, Korte Thourout- straat, nr i5, die het ter beschikking dereige naaister houdt, een armbandje in verguld metaal. Maandag 1 October, door M. Duthoa jean, Meenensteenweg, 02, een zakje verschillige voorwerpen inhoudende en dat op gemeld adres mag teruggehaald worden. Denzeliden dag, door Mevr. Bonte Maria, een zilveren ketting. Woensdag 3, door M. Beirnaert Jean, een lederen zakje met paternoster. Deze twee laatste voorwerpen berusten ten politiebureele. Insgelijks den Woensdag 3, door Mevr. Vasseur Marie, Meenensteenweg, nr 3, een regenscherm dien zij ter beschikking van den eigenaar houdt. Donderdag 4, werd door M. Vandamme Gustave een sajetten kinderhandschoen ten politiebureele gebracht. Denzelfden dag, door Mevr. Sapin Marcel line, St Jacobsnituwweg, n' 16, eeD paar lede ren kinderhandschoenen die op genoemd adres mogen teruggevraagd worden. Verloren. Zaterdag 29 September, door M. Vandermeersch André, een ledige porte feuille, groot formaat. Maandag 1 October, tusschen Yper en Hollebeke, door Mevr. Deleu Jeanne, van Komen, haar eenzelvigheidspapieren. Dinsdag 2, door M. Cardoen Odiel, een jïortemonnaie eenig kleingeld bevattende. Het plaatselijk Comiteit van Yper heeft de eer aan de bevolking van Yper en omstreken kenbaar te maken dat leergangen voor zieken- dieners en helpers bij de openbare gezondheid te Yper onvergeld zullen gegeven werden voor personen minstens achttien jaren oud. Voor de inschrijvingen zich wenden bij de schrijfster Juffer Bossaert, Mondstraat, Nr28, tot het einde dezer maand. Bolderskampioenschap 1934-35 De reeks bollingen om den beker van 't kampioenschap 1934 - 35 vangen aan op Woensdag 17 October eerstkomende. De voorwaarden blijven dezelfde als voor gaande jaren, t. t. z., spel op 25 punten, 8 man per peloton, de thuisspelers zetten op en de bezoekers kiezen de bollen. De inzet is een prachtige beker uitgeloofd door de Federatie. De heer Val. Seys, eere voorzitter der Federatie, schenkt zooals voorgaande jaar een mooien beker aan de maatschappij die zich tweede rangschikt. Dat alles zal terug wat leven brengen in de bolderswereld. Na een welverdiende rust moeten de spelers terug aan 't weik om de eer van hun maatschappij te verdedigen. Zal er een in gelukken de zegereeks van Katho lieken Kring te breken We verhopen boeiend spel te mogen zien, en dat de beste mogen winnen. De reeks opent op Woensdag 17 October, te 6 uur 's avonds, in 't Postje. Cercle komt er op bezoek. Cercle tegen Postje is altijd een belangwekkende match geweest. De sap porters en liefhebbers van 't bollespel zullen eraan houden, d'eene om hun mannen aan te moedigen, d'andere om de matchen met hun aanwezigheid te vereeren. Daar rekenen de inrichters stellig op. BOLDERSBAL. De bolders en hun familtën zullen er zeker aan houden om aan wezig te zijn op het prachtig Boldersbal. ingericht door de Federatie, op Zetidaa 14 October, in de Lapiere's Zaal, van 6 tot 11 u. 's avonds. Oude en moderne dansen zullen iedereen kunnen tevreden stellen de prach tige Jass van Lapiere's Zaal staat daar borg voor. De inrichters rekenen stellig op een talrijke opkomst Iedereen is welkom. Inkomgeld 3 fr. per persoon Allo vet maar de beenen in Krabber. BERICHT Het College van Burgemeester en Schepe nen van Yper deelt mede dat, in zijne verga dering van 18 September 1934, het besloten heeft eerstdaags de proceduur in vervalver klaring van de verwaarloosde, bouwvallige en verlaten vergunningen op het kerkhof aan te vatten. De belanghebbende verwanten der afge storvenen worden dringend verzocht zich zon der verwijl te schikken naar de bepalingen van het gemeentereglement van i5 Januari 1870, ten einde de pijnlijke gevolgen van deze vervals verklaring te vermijden Hieronder een aanvullende lijst Debouck Duynslaegher Loontjes De- haese Angloo 'egraeve Lambin-Becuwe Wenes; Henriette CuignetColonel Fichefet; Laheyne Seys-Vanderjeugd Tedeser Ver gracht-Segard Becuwe August Vanden- boogaarde Van Nuffel D'Heinsbrouck Freidure-Saverijs Carpentier Vandenboo gaarde Emile Liebaert Meerseman Napo léon Keignaert Timmermans Juncker Debisschop Annoot Costenoble Vonck Clement Juffer Pascal Mad Pontus Struye Eugène Beele Maleveys Peirse gaele Mr Huys De Coene Dtssain J. Caestecker Coene Smagghe Dehouck Vandendriessche; Dechièvre Vanoverschelde; Dalmotte Juffer Vandamme; Vanwalleghem Bierre De Coster de Ruescas Alfred Die- gerick Boehm. om 8 u. 3o 's avonds, in Lapiere's Zaal ten voordeele van de steunkas der Oorlogsinvaliden van Yper De beroemde altisten uit het Muntpaleis te Brussel Heer Tilki Servais en Juffer Jacqueline De Kesel, zullen er optreden. Yper ling en, houdt dien dag vrij MAATSCHAPPIJ Lokaal Drie Koningen Groote Markt- Op Zondag 7 October 1934 om 15 uur Algemeen» Vergadering DAGORDE t- Verslag der algtmeene vergadering: en tentoonstelling van 2 September 1 1. 2. Mededeelingen. 3. Aanvaarden van nieuwe leden. 4 Voordracht. 5. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij De VoorzitterDe Schrijverr V. Vanbeselaere. A. Vers a vel Allarbande Nieyws Yper. Ditfsial. In den nacht vant Woensdag op Donderdag van verleden week heeft een onbekende over den afsluitingsmuur van den koer der herberg Au üuc de Bour gogne geklauterd en is er in geslaagd onge merkt en ongehoord een vijftiental kgr. leven de paling, die daar op den koer in een ver gaarbak lagen, weg te nemen. Een naarstig, onderzoek is aan den gang om dien liefhebber van versche palingen op het spoor te komen. Oneerlijke nu id. Een twintigjarige keukenmeid, in dienst van een handelshuis al hier, trachtte haar spaarpenningen ofwel haar verteergeld wat te verhoogen met van lijd tot tijd eens in de tooglade van den winkel, waar zij nochtans als keukenmeid niets te maken had, te gaan snuffelen. De handelaar kreeg, echter spoedig argwaan en wist het zoo aan boord te leggen dat de schuldige in den vaf liep Misbruik van vertrouwen. Ten laste van Vanneste Achille, die zooals wij het reeds meldden, wegens landlooperij veroordeeld werd tot 2 jaar opsluiting te Merxplas, om voor zijne gemaakte schulden een ontleend rijwiel in pand gegeven te hebben, is thans nog een nieuwe zaak aan 't licht gekomen. De kerel was er vroeger verscheidene malen in gelukt geld te ontleenen en kreeg alzoo, op het zeggen dat zijn zuster het zou terugbeta ler, in een plaats een nog al tamelijk groote som. Het onderzoek dier zaak gaat voort. 't Gebeurt maar 't is raar. Zondag avond werd in de Ca Jérome Julien-. Chapelle ingedeeld met een achtsten van her- tens. Medespelers waren Fern. Vandenberghe,„ Gust. HernouenJ. Neysens- Doodelijke afloop van een verkeerson geval. Den Zaterdag 25 Oogs: werd, zoo als wij het destijds verhaalden, de genaamde Henri Barbez, van Dickebusch, die hier per rijwiel door de Rijselscraat reed, omtrent- rechtover het Belle Godshuis, op het oogen- blik dat hij voor een handkar uitweek, omver gereden door een auto der Firma Cigaretten- Btlga. Het slachtoffer is nu Dinsdag laatst,» tegen den avond, aan de gevolgen zijner ver wondingen overleden. Hebben hun diploma bekomen met ouder scheiding Mej. Simone Legrand, Hondstraat, Yper Boudry Margueiite, Pennestraat, Yper; Theeten Anna, St-Jan, Watou Vanryckeghem Marguerite, Poelcapelle;, Vandeihaeghe Maria, Poelcapelle Bouton J :anne, Gr. Christ, Poperingher; Huighe, Vperstraat, Vlamertioghe Masschelein Alice, Gheluvelt. Verklaringen van 2Q Sept. tot 5 Oct. ig3g. Geboorten Vandamme Paule, Recollettenpoort, 5. Versavel Simonne, Rijsselstraat, 105. De Visscher Joanna, Recollettenpoort, 5. Huwelijken Mulle Daniel, metserdiender en Therrjr Bianche, fabriekwerkster, beiden te Yper. Bostyn Josephus,. handelsreiziger en Loones Rachelia, morfenmaakster, beiden te Yper. Overlijdens Cappon Leon, 43 Iandwerker, ech' Duquin Madeleine, Lange Tbouroutstraat, 25. Sticker Leontina, 56 j., huishoudster, ecbtge Depinois Amatus, Lange Thou- routstraat, 25. Kertier Christina, 57 huishoudster, echtge Dehaerne Ernestus, Tegelstraat, 13. Verschaeve Magdalena, 23 huishoudster, echtg6 Dehouck Robert,. Lange Tbouroutstraat, 25. Deprez Cellna, 59 j., huis houdster, echtg® Coppens Eugène, Lange Thouroutstraat, 25. Wij vernemen het overlijden te Wervick, in den ouderdom van 73 jaar, van den heer Isi dore Breyne, die hier vóór den ootlog kanton nier was en te Yper niets dan vrienden telde»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8