Openbare Verkeoping MACHIENEN Meubels Opbouw van Drie Werkmanswoningen 8 Voormezeele Erg auto - ongeval Allerhande Nieuws Yper. Een houwitser uit den vesting muur weggenomen. De vestingmuren, die nog zichtbaar de sporen dragen der hevi ge beschieting waarvan onze stad vier jaar lang het voorwerp was, hebben tot op heden, 't zij gedurende minstens 16 jaar, een zwaren duitschen houwitser van het kaliber van i5o in hunne wanden verborgen gehouden. Deze niet ontplofte obus, die omtrent maar een vijf tiental centimeter uit den vestingmuur omtrent achter - St-Jacobskerk uitstak, werd slechts Zaterdag laatst en heel hij toeval opgemerkt. Dadelijk werd de munitiedienst van het park van Westroosebeke verwittigd en Maandag werd dit gevaarlijk goedje weggehaald. De mannen der genie, die de hen aangeduide plaats met een vlot moesten bereiken, hebben voorzichtigheidshalve den muur rondom den houwitser moeten uitkappen om het moordtuig, dat nog stevig in den muur zat vastgeankerd, gemakkelijk en zonder gevaar los te krijgen. Dit is er een die hier in alle geval geen kwaad meer zal stichten. Wie weet of zitten er nog geen andere zulke tuigen in de stadsmuren De personen die ze soms mochten ontdekken, zullen wijs handelen met de politie ervan te verwittigen. Koloniale Loterij. Prachtig Ge schenk. Bij eiken aankoop van een kilo beste koffie, voor den prijs van 20 fr., geeft het huis Maurice Bonduelle Dumortier, Rijs selstraat 22, een boa van een tiende lot der Koloniale Loterij als geschenk. Welverdiende Onderscheiding. Eer- weerde Zuster Madeleine van het O. L. Vrouw hospitaal te Yper, waar zij zich reeds sedert 25 jaar liefdevol aan de verzorging van zieken en gekwetsten toewijdt, komt met de Medaille van ie klas vereerd te worden. Het is de heer Burgemeester Vanderghote die haar, namens Z. M. den Koning, het eeretee- ken overhandigde. Aan de zoo toegewijde als verdienstelijke Zuster bieden wij onze hartelijkste geluk- wenschen. Gouden Jubileum. Maandag laatst vierde Z. E. Moeder Theresia, der Zusters Lamotte, de vijftigste verjaring der aflegging van hare kloosterbeloften. Geboren te Pas schendaele, ontving zij er hare voorbereidende opleiding tot het kloosterleven van een Yper- ling, Eerw. Heer Dekeerle, pastoor der paro chie. Zij trad den 26 September 1882 hier in het klooster der Zusters van Maria, en werd er den 21 October i883 geprofest. Gedurende 35 jaar, zoowel te Yper als tijdens den oorlog te Préaux sur Dornetal, in de Seine Inférieu re, wijdde zij zich toe aan de naaiklas der Mariaschool, waarvan zij steeds de bekwame en uitstekende meesteres was en die haar grooten bloei en goede faam grootelijks aan Z. E. Moeder Theresia te danken heeft. Te Yper weergekeerd werd zij, bij het afsterven van Z. E. Moeder Stanislas, den i3 Januari 1921 tot Moeder Overste aangesteld en tot op heden toe steeds in dit ambt herkozen. Maandag morgen, te 9 u., werd in St Pie terskerk een plechtige Mis van dankzegging opgedregen, waarop vele oud leerlingen der school en talrijke vrienden en kennissen der Eerweerde Jubilarisse aanwezig waren. De kerkelijke plechtigheid werd met den schoe nen lofzang Te Deum besloten. Aan de geachte Jubilarisse wenschen wij nog vele en gelukkige jaren. Ongeval De kleine Creupelant André, 7 jaar oud, wonende Vlamertinghesteenweg, was Maandag namiddag, rond 1 u., op straat aan 't spelen en klauterde op een hoop stee nen. Op zeker ©ogenblik echter rolde de kleine onvoorzichtige ervan af en een der steenen, die hij in zijn val had meegesleept, verpletter de hem den kleinen wijsvinger. Het kleine slachtoffer werd ter verzorging naar het hospi taal overgebracht. Twist onder geburen. Vrijdag namid dag, rond 4 u. 3o, ontstond er op de Kaffer- wijk ruzie tusschen Degraeve Aline en de dochter Mullier die van eerstgenoemde met een dweil geslagen werd. Moeder Mullier kwam op het gerucht buiten geloopen en had juist, is het nu bij toeval of niet, een sikkel in de hand waarmede zij de echtgenoote Leon Degraeve, moeder van Aline, een geweldigen slag op het hoofd toebracht. De arme vrouw, die den slag met haar hand had trachten af te weren, ontving een diepe snede in de hand en werd nog aan het voorhoofd gewond. Het slachtoffer moest zich door een geneesheer laten verzorgen. Een onderzoek is ingesteld. Straatgeveeht. Zondag avond kwamen de genaamden Huyghebaert Georges en Cocle van uit de Doorgangstraat in de Statiestraat, waar zij op Beirnaert Theophile, dezes vrouw en Brassaet Camille botsten. Weldra ontstond er twist onder de mannen die handgemeen kwamen. Van beide zijden werden er harde slagen gewisseld, zoodanig dat drie der vech ters er met min of meer erge kwetsuren van afkwamen. Het onderzoek zal moeten uitwij zen aan wie de schuld van dit gevecht, waarbij zelfs bloed vergoten werd, te wijten is Verkeersongeval. Donderdag namid dag kwam de 40 jarige Van Haelewyn Remi, geboortig van Gheluvelt, maar nu in De Panae verblijvende, per auto uit de Maarschalk Plumerlaan gereden en wilde den Veurne- steenweg oprijden, toen de heer Hosten, de uitbater van den stedelijken ruimdienst, met paard en wagen juist ter hoogte van de brug gekomen was en eveneens de richting van Brielen opreed. De autovoerder, die waar schijnlijk gedacht heeft nog te kunnen voor steken, heeft misgerekend want het paard werd door de kruk van de autodeur nabij den schouder gevat en erg gekwetst. De autovoer der, die zijn weg vervolgd had, werd nabij het Hoekje door een wielrijder ingehaald en keerde dan ter plaats terug. Door den schok was ook het lampje, dat dient om de richting van de auto aan te wijzen, afgerukt en de kruk der deur was gansch verwrongen. Hat paard, dat een diepe wonde aan den schouder bekomen had, was verschrikt ter zijde ge sprongen zoodat de beerwagen bijna midden de tramlijn was weggestooten geworden. Het gebruikelijk onderzoek werd ingesteld. Solo-Schlem. II y a le temps des ceri ses, comme il y a le temps des Solo schleins en effet, il en a été joué deux en ville Diman- che dernier le premier a 1'Hotel du Sultan, par M. Maurice Vanderbauwhede, avec as, roi, valet, dix, neuf, huit, sept, cinq, quatre et deux de tièfle, ainsi que as, roi et dame de cceur; partenaires MM. Herbert King, Georges Burgho et Modeste Van Ncste Te deuxième a l'Hótel Excelsior par u te dame, considérée dans le club Lampe comme fioejoueuse avec douze piques et le huit de cceur. Nos felicitations aux gagr.artts continue^ Madame et Monsieur Maurice, il y en a en core et Dame fortune vous sourira certaine- ment au prcchain tirage du gros lot. Bieden- Gedurende de groote wildschie- ting van B esinghe, Zondag 11., waren vier leden der maatschappij Yper Hotkje aan 't bieden. Hun vootzitier Gustave Masselus, werd ingedetl l nvt acht klavers. Proficiat Gustave. Burgerlijbe Stand van Yper Kantoor van den Deurwaarder MARCEL NUYTEN te Meessen. BIJ RECHTSMACHT Donderdag 8 November 193# om 10 uur voormiddag in de Magazijnen der Bonneterie van M1*- Jean Floris, te MEESSEN. Mobilaire Voorwerpen en Wol Zooals 916 kilogr. wol, n3 kilogr. stoffen. Rachel in wel, groote hoeveelheid katoen,, drie machienen genaamd circulaire, een flat- lock, twee surjeteuzen, twee naaimachienen, een rechtiligne, een calendreuse, een motor merk Moës twee transmetteurs, twee bas- culen, vier stoven, stoelen, schiijfmachien merk Remington tafels, kassen, weeg schaal met gewichten, een kruiwagen, twee vaten mazout, een vat olie, een kleerkas, hor loge, drie voeten van naaimachienen, eene kleine bobineuse, een bobineuse van twaalf bobijnen in rechte lijn, een motor merk «Hoff mann een bandmachien op stoel, een-, scheermolen, groote hoeveelheid bobijnen, enz. te lang om te melden. Komptant en z ender kosten. Gemeente West-NieuwKerKe Op Dinsdag 6 November 1934, om. 11 uur, zal er op het Gemeentehuis te West- Nieuwkerke, overgegaan worden tot de ope ning der aanbiedingen voor den voor rekening van den Openbaren Onderstand van West Nieuwkerke. Plans, beschrijvende metingstaat en lasten- kohier zijn ter inzage in het Secretariaat van den Openbaren Onderstand of bij den heer Gits, bouwmeester te Yper. C. Mahieu, A. Fyjaut. Donderdag avond, rond 9 u., kwam Dr Deconinck per auto terug van Dicke- busch, langs de Café Fran cais, toen op de baan van Yper naar Kemmel, tus- schen Voormezeele-Kruis- straat en de Brouwerij, in de bocht van den steen weg, zijn auto de goede richting verloor en de gracht inreed. Volgens de sporen die men er 's ande rendaags nog kon ontwa ren, heeft de auto wel een twintigtal meters ver in de gracht gereden en is dan met den linkerhoek der carrosserie met ge weld tegen een betonnen paal gebotst waardoor deze erg beschadigd werd en ook de auto gedeelte lijk vernield werd. Voor bijgangers vonden Dr Deconinck bewusteloos liggen in zijn auto, waarvan de lichten nog waren blijven branden, en deden hem in een auto, die van Frankrijk kwam en daar eenige oogenblik- ken later voorbijreed, naar het hospitaal van Yper overbrengen. Na onderzoek bleek het dat Dr Deconinck een erge schedelbreuk opgeloopen had. Vrijdag avond was zijn toestand echter bevredigend en men hoopte hem te kunnen redden. Lampe C°. Verklaringen van 20 tot 26 October 1934. Ghboorten Vervaele Andrea Zonnebekesteenweg, 259r Segers Odette, Eiland, 1. Wolff Arlette, M. Haiglaan. 24. Denys Robert, Waterkasteelstraat, 27. Garreyit Gaston, Kaai-West, 10. Huwelijken Micbiels Gaston, handelaar, te Iseghem etr Dewachter Maria-Ludovica, z b., te Yper. Vulsteke Gaston, landbouwer, te Poelcapelle en Laura Dieryck, landbouwster, te Yper. Nuyttens Odile, autogeleider en Galle Berthe, huishoudster,'beiden te Yper. Lamaire Hilaire, beenhou wer en Vandevoorde Beatrice, winkelierster, beiden te Yper. Overlijdens i Degandt Emilius, 71 j., z. b„ echtg. Pertry Vlrginie, Lange Thouroutstraat, 25. Devos Maria, 71 j., z. b.. Weduwe Spotbeen Henricus, Meenensttenweg, 173. Carpentier Leonie, 7# z. b.. Weduwe Devos Aloïs, M. Halglaan, 70 Gauquier Maria, 4 m., Maarschalk Plumer laan, 35. Huwelijksbeloften Andreas Camerlynck, beenhouwer, te Yper en Maria De Graeve, z. b., te Antwerpen. Lu— cianus Mesdom, garagehouder, tt Knocke aan Zee, voorheen* te Yper, en Irma Gamblin, winkelierster, te Knocke aan Zee. Hartog Okker, diamantbewerker, te Antwerpen en Wil- helmina Bettonvil, z. b., te Yper. Camille Tavelrne, snij der, te Yper en Geneviève Goethals, z b., te St-Jan. N. B. Het stedetijk kerkhof zal gesloten zijn ro«r het publiek op Woensdag 31 October 1934, vanaf 12 ure 's middags. Het Bureel van den Burgerlijken Stand zal open zijn op 2° November 1934 (Allerzielendag) van II ure tot middags voor de aangiften van geboorten en sterf gevallen. VAN De SecretarisDe Voorzitter,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 14