Dickebusch - Gouden Bruiloft TRABOLSPZL Ypersche Voetbalkroniek 5 DA YIDSFONDS Bolderskampioenschap 1934 - 35 Uitslagen der matchen van 21-10-1934 Klasseering 2e Afdeeling A 4 Derde Spernat B Zaterdag laatst was onze gemeente in feest ter gelegenheid der gouden bruiloft van het echtpaar Verkruysse Cuvelier, gebeurtenis die we hier nog maar zelden het geluk hadden te mogen vieren. De gelukkige echtelingen zijn beiden te Reninghelst geboren, de man, Verkruysse Leon Emile, den i3 Januari 1862, en de vrouw, Cuvelier Silvie-Eudoxie, den 28 Juni *864, en trouwden te Westouter den S'October 1884. Hun huwelijk werd gezegend met l3 kiaderen, waarvan er thans nog vijf in leven zijn, namelijk vier dochters en een zoon die ook getrouwd zijn en samen aan hunne ouders elf kleinkinderen en reeds drie achter kleinkinderen schonken. Omringd van hunne schoone familie woon den «1e jubilarissen Zaterdag morgen, te 10 u., oen Mis van dankzegging bij en werden daar na plechtiglijk ten gemeentehuize ontvangen. De heer burgemeester Oscar Gesquiere, om ringd van de heeren schepenen, wenschte de brave oudjes, na mens de gemeente van harte geluk om hun vijf ig jaar trouw huwelijksleven «n bracht hulde aan hunne naaistigheid en oppassendheid om, van werkmenschen zooals 2e waren, aan hun talrijk gezin een deftig en «erlijk bestaan te verzekeren. De heer burge- -meester overhandigde vervolgens aan de ontroerde jubilarissen een schoonen zetel en «en paar vazen als geschenk, en stelde voor «en glas te drinken op de goede gezondheid van de gouden bruvloftvierüers. Ook de geburen en de talrijke vrienden en .kennissen van de jubilarissen kwamen hen vervolgens hunne welgemeende gelukwen schen aanbieden en deze heuglijke gebeurtenis -werd dan nog héél den dag door in familie kring voort gevierd. Een eerste vergadering was ingericht op "Donderdag i8" October in de feestzaal van *t college. Een echte feestavond, die inzette met het Benoitslied Mijn Moederspraak door het knappe kinderkoor van 't college met brio uitgevoerd onder de leiding van H. G. Vanoverbeke. Daarvoor bracht Eerweerde Heer Voorzitter hem welverdienden lof, voor hij den geleerden spreker, Pater Stiacke, S. J. voorstelde, wiens naam onalscheidbsa* verbonden is met ons glansrijk geestelijk ver leden. De Z. Eerw. Spreker begon met een kort overzicht over den grootschen roem onzer oudste voorouders, de Franken, wier eenige nakomelingen, wij Vlamingen, zijn over het politieke noodlot dat ons schijnt te vervolgen, maar wees meteen op het onsterfelijk geeste lijk erf, dat het onze is. De geschiedenis daarvan culmineert in Jan van Ruusbreec, de Thomas van Aquino van't christelyk ascetism en van de christelijke mystiek, die, de eerste, deze hooge wetenschap in de taal van het volk heeft behandeld, wat een onsterfelijk monument geworden is onzer Vlaamsche taal. In korte trekken, doorspekt met pittige op merkingen, die heel actueel aandeden, schet ste ons Pater Stracke het heilig leven, den grooten eenvoud en de diepe geleerdheid van onzen Brabantschen prior, die heel zijn wark- aaam bestaan doorbracht te of bij Brussel, en in zijn klooster te Groenendaal, in het Zoniên- bosch, waar hij in hoege faam van heiligheid is gestorven in i38i. De spreker eindigde met den wensch meer belangstelling voor dezen grootste der Vla mingen te zien ontstaan, en waar 't zijn kan ijver tot medewerking, opdat de zalige Ruus broec eens moge, door 't hoogste kerkelijk gezag, als kerkleeraar uitgeroepen worden. Deze zoo hoog boeiende voordracht oogstte vanwege het aandachtige uitgelezene puvliek een geestdriftigen bijval. Als een verrassing voor dit eerste winter feest stond aangekondigd twee mooie liede ren gedicht door M. Raekelboom, getoonzet door M. Moerman en gezongen door Jufvrouw Cromeecke dit was inderdaad een alleraan genaamst interludium vooral De Spelde- werkster door M. Moerman zelf begeleid, was een festijn voor de muziekliefhebbers en Eerw. Heer Principaal had gelijk toen hij zeide dat hij, bij 't aanhooren van zoo'n ge zang, wanhoopte dit ooit tot een volkslied te zien worden, zoo heerlijk en kunstrijk was het als muziek, en zoo onnavolgbaar mooi werd het vertolkt door de zangster. Een welverdienden gelukwensch aan alle drie onze stadgenooten en tot een naasten keer, want allen die dezen puiken avond heb ben bijgewoond zullen wenschen dikwijls te mogen terugkeeren. Woensdag laatst gingen de Basculemannen naar de Coo. Het is immer een gevaarvolle verplaatsing. Ditmaal nog is het lot hun niet voordeelig geweest. De mannen van de Coo hebben de partij gewonnen met 25 punten tegen i3 voor de Bascule. De kans was zeker niet langs de zijde dezer Iaatsten. Het begin van het spel was hun eenigszins voordeelig daar ze het konden brengen tot 7 tegen 2. De Coo teekende 6 punten en nam van nu af aan een voorsprong die niet meer zou ingehaald worden door Bascule. Een enkele maal scheen er gevaar toen Bascule kwam op n tegen i3 voor de Coo. Zeggen we ook dat een drietal jouwschoten respectievelijk 6 dan 5 en 4 pun ten op het actief van de Coo brachten. Dat zijn greote cijfers in het spel en als de kans er een beetje bij is dkn is> er niet veel meer 'aan te doen. De tegenstrevers schenen dan ook een weinig ontmoedigd. Den moed niet laten zal ken mannen, ér komen nog matchen en mogelijke overwinningen. In gansch het spel werd 1 punt gelaten door de Coo en 4 door Bascule. De mannen van de Coo teeke nen dus hun eerste overwinning aan. Proficiat mannen. Moge dit voor u een aanwakkering wezen om nog meer punten in de rangschik king te behalen. Voor de Coo speelden de hh. Vanden- bussche Edm. spelleider, De vos Rich Van- depitte, Warmoes, Tachel, Janssens, Daen- schotter, Delecluyze. Voor de Bascule kwamen op de hh. Vas seur Elie en üevos Achiel beurtelings spel leiders, Missy, Deceuninck, Paret, Derluyn, Deknudt Arth., ueclercq. De gewone spel leider van de Bascule h. Salomez Rod. was belet wegens ongesteldheid en vervangen door den heer Deknudt. De hh. Ververeken en Noyez hielden krijt en passer. Er waren veel toeschouwers. We noodigen hen uit toekomende Woensdag 3in October te komen zien naar de Statie. Postje komt er op bezoek. Totnu toe wonnen dethuisspelers. Zal Statie dat ook doen Rangschikking na 1 match Postje en Coo elk 1 punt. Cercle en Bascule o punten. Statie speelt Woensdag voor 't eerst. KRABBER. 2ds Afd. Wevelghem Sp. 1 C. S. Yper 2 Scheidsrechter Claeys is geroepen om de leiding der partij in handen te nemen. Kapitein Vanderbauwhede wint den opgooi, zoodat Yper met een licht windvoordeel optreedt. Verleure Aug. neemt de plaats in van Bour- deau, die wegens kwetsuur niet kan spelen. Yper is seffens ten aanval, maar Wevelghem beantwoordt regelmatig en is zelfs nog al ge vaarlijk voor doel in het eerste kwart uur. Menigmaal brengt de rechtsbuiten onze ver dediging in moeilijkheden, doch de rood-wit ten laten niet begaan. Vanderbauwhede schiet tweemaal rakelings nevens. De fluitenier onderbreekt tweemaal in korten tijd mooie aanvallen voor onbegrijpelijke off side juist als er groot gevaar bestaat voor de lokale kooi. Men denkt reeds dat, zooals tijdens de vorige verplaatsingen, moeder Fortuna thuis gebleven is. Het spel golft nu heen en weder tot aan de rust, maar intusschen wordt Vander bauwhede geraakt en kan niet meer door geven. Enkele minuten na de herneming begaat een lokale speler hands buiten het strafschopge bied. Ververeken zendt het leder naar Vanlim burg die laat doorgaan, en Vandamme maakt van de gelegenheid gebruik om den stand te openen. De rood-witten, door dit doel fel aangemoedigd, dringen nu hun spel op. Wevelghem heeft weinig in den pap. te brok ken. Op pas van Cherchye, gaat Vanlimburg op het doel af, lokt den keeper uit zijn kooi maar laat het leder aan Vandamme en num mer twee is geboren. De meeste aanvallen gaan verder uit van de Yperlingen, tot wan neer Wevelghem er in gelukt zijn achterstal met een mooi doel te verminderen. Van dan af krijgt onze verdediging hethard te verduren. De groentjes spelen al of niet, doch onze achterhoede blijft rotsvast en onze jongens be halen hun eerste overwinning buiten huis. Deze zege is des te verdienstelijker daar het tegen Wevelghem gaat, club die wij zel den op eigen terrein konden klein krijgen. De veroverde punten laten ons ook toe een mooie plaats in de rangschikking te beklee- den, wat veel stof tot nadenken zal geven aan de Mandelzonen die morgen bij ons te gast zijn. S. K. Roeselaere staat tot heden toe ongeslagen aan de spits der reeks, en 't is niet zonder eenige vrees dat voorzitter Dob' bels' mannen naar het plein der Augustine- straat komen afgereisd. Indien het weder van de partij is, dan mag men zich aan een over groote schaar supporters verwachten. Deze vragen niet beter dan ooggetuige te zijn van een lekkere brok voetbal en zullen meteen uit al hun kracht hunne ploeg aanwakkeren. Dat alles sportief verloope, is de wensch die ieder sportminnend liefhebber uitdrukt met de zoete hoop dat de Ypersche kleuren onver minderd uit den strijd komen. Wevelghem Sp. I C. S Yper 2 S. C. Meenen 9 St-Baafs o R. S. Waereghem 1 Heule o W. S. Lauwe 2 Waereghem Sp. 3 S. K. Sweveghem 5 F. C. Heyst 3 St. Moeskroen 4 F. C. Roeselaere o S. K. Roeselaere 1 F. C. Iseghem 1 S. K. Roeselaere 8 6 0 2 19 8 14 F. C Iseghem 8 6 1 1 20 7 13 S. C. Meenen 8 6 2 0 29 13 12 S. K. Sweveghem 8 6 2 0 25 18 12 F. C. Roeselaere 8 4 3 1 16 16 9 C S. YPER 8 3 3 2 22 16 8 St. Moeskroen 8 3 3 2 16 13 8 F. C. Heyst 8 4 4 0 24 20 8 R. S. Waereghem 8 4 4 0 15 18 8 Waereghem Sp. 8 3 4 1 17 23 7 Heule 8 2 5 1 12 23 5 Wevelghem Sp. 8 2 6 0 17 19 W. S. Lauwe 8 0 6 2 14 23 2 St Baafs 8 1 7 0 7 34 2 Derde Speciaal B. Heule 0 C. S. Y. 0 Nogmaals moeten de specialers zich met een gelijk spel tevreden stellen en deze uitslag is dan ook het noemen waard, omdat hij ver kregen werd door het toedoen van acht spe lers. Immers, voer redens die wij 'isfst niet aanhalen, werden drie onzer spelers naar de kleedkamer verwezen een kwart uur na de rust. De overige ploegmaten hebben allen om ter moedigst voortgespeeld en dienen oprecht gelukgewenscht voor hun prachtig verweer. De drawn bleef behouden en meteen de helft van den inzet. Morgen staan de B speoialers voor een erg moeilijke taak, vermits de wit- zwarte Mandelzonen hun een bezoek brengen. Zooals hun eerste ploeg prijken de sportkrin- gers op de eerste plaats van het klassement en zullen kost wat kost die rangschikking willen behouden. Zouden ®nze oude ratten niet bekwaam zijn die kerels eens in dwang te houden 't Zal moeilijk zijn, maar 't kan toch gaan. S.K. Roeselaere 4 4 0 0 27 1 8 Harelbeke 4 2 1 1 24 9 5 Waereghrem Sp. 3 2 1 0 13 7 4 Stade Kotrijk 3 2 1 0 15 11 4 R.S. Waereghem 4 2 2 0 17 16 4 Heule 3 1 1 1 10 9 3 C.S. YPER 3 0 1 2 4 8 2 Kortrijk Sp 4 1 3 0 9 18 2 St Baafs 4 0 4 0 3 43 0

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5