Charles Hongena& Vandevoorde's Pelsen KOSMOS - TOERISME Groot Appelsienen BAL. Derde Speciaal C St. Moeskroen 4 4 0 0 16 4 8 A.A. Moeskroen 4 1 2 1 10 18 3 Scholieren VELOSPORT Op Zondag 28 dezer, met naar den Historischen Stoet van RIJSSEL. - Kosmos-Toerisme, Gr. Markt, 26 leper Tel. 515e Oproep aap de Oud-Leerlingen der Knechtenweezenschool van Yper YPER - Lapiere's Zaal, Hondstraat Zondag 25 November 1934 Agent de change agréé a Ia Bourse de Bruxelles 25, Rue du Temple, 25, YPRES»; Ordres de Bourse Comptant Terme- Ill* Spec.C :CS Y. 2-S.K. Sweveghem I De rood witten hebben ditmaal getoond dat zij kunnen voetballen als zij maar willen. In tegenstrijd met het vertoonde spel tegen A. A. Moescroen, zijn wij op de ontmoetiüg van Zondag laatst vergast geweest op een degelijk spel, waarin al de lijnen zich goed van hunne taak gekweten hebben. Niettegen staande de mauven met een licht wind- voordeel optraden, gingen de meeste aanval len van de thuisspelers uit en het door Cnoc kaert aangeteekende doel was dan ook meer dan verdiend. Ofschoon het op eigenaardige manier genet werd (door de beenen van keeper Claus), moet toch vermeld worden dat Versailles G. het goed voor de voeten van Cnockaert voorgeschoteld had. Na de rust kon Sweveghem op freekick voor hands gelijk stellen. Maar het bleef daar niet bij. Versailles A. gaf het leder aan Note- baert, die mooi voor de kooi inzond, en op geharrewar kon Versaevel wederom den voor sprong aan zijn elftal bezorgen. De meerder heid der thuisspelers bleef voortduren totdat ons een strafschop werd toegestaan, die door Segeis te flauw gegeven werd met het gevolg dat Claus kon ontzetten. Wolff onderscheidde zich verder op corner aan Sweveghem toege staan en het einde kwam roet een verdiende zege der rood-witten. Morgen gaan onze jongens een eerste derby spelen te Poperinghe. In de vrienden matchen werden wij tweemaal afgeteekend geklopt, doch nu gaat het voor de punten en wellicht zal de match meer bekampt worden. Want wie zegt derby, zegt moeilijke partij. In alle geval volgens de verwezenlijkte uitslagen moeten de bezochten regelmatig de rood wit ten vloeren. Doch de oud-juniors willen too- nen dat zij den goeden weg gevonden hebben en ons op een verrassing vergasten. Een laat ste raad weest fair in uw optreden en dat deze ontmoeting een ware propaganda voor ons geliefkoosd sport daarstelle. NEMO. Stade Kortrijk 4 4 0 0 19 6 8 Wevelghem Sp. 4 3 1 0 16 2 6 S.C. Meenen 4 2 1 1 8 10 5 Poperinghe 4 1 2 1 7 10 3 C.S. YPER 4 1 2 1 8 13 3 Lauwe 4 0 2 2 7 10 2 Kortrijk Sp. 4 0 2 2 5 10 2 S.K. Sweveghem 4 0 4 0 4 17 0 Klasseering na de eerste ronde St. Moescroen 6 6 0 0 22 3 12 R. S. C. Meenen 6 5 1 0 17 5 10 C. S. YPER 6 4 2 0 27 8 8 A.A. Moescroen 6 3 3 0 18 16 6 S. K. Roeselaere 6 2 4 0 9 19 4 S.K.Sweveghem '6 1 5 0 6 19 2 Verb.Wevelghem 6 0 6 0 3 32 0 uit alle andere kennelijk aan de kwaliteit Men koopt ze voor 't PROFIJT 1 Het is voorzeker eenig in de annalen van de rijwiel- sport dat er hier in België, 'k spreek niet van het zonnige Zuiden van Frankrijk, Italië of Spanje nog baankoersen worden geloopen, die nog 50 deelnemers kunnen bewegen er in aan te zetten. Reeds zijn de eek hoorns der zesdagenkoersen de viragen der pist aan *t opvliegen en opwindende jachten der uitmuntendste specialisten doen, onder de luidruchtigste tonen van een opgetogen muziekuitvoering, de massa in een onaf gebroken orkaan van applaus losbarsten. Anderzijds, hebben de Cyclo - Crossers hun seizoen reeds ingezet en nog altijd staan de baanrenners in 't gelid, lijk te Schelle waar Leo Deryck, na te Boom gezegevierd te hebben, nu zijn achtste zege komt te oogsten en op kop komt voor wat aangaat de meeste zegepralen op eigen bodem. Immers Hamerlinck behaalde er zeven, Dictus eveneens, terwijl Stanten Dyzers er enkel vijf kon bemachtigen. De tijd dat Don Fredo dus heer en meester werd, met in één seizoen vijftien zegen te boeken, is voorbij, maar er dient te zijner verontschul diging ingebracht dat de Lange reeds zeven jaren onafgebroken en met succes zomer op winter en winter op zomer, baan en pist doet, wat geen één Belgische, zelfs vreemde renner hem ooit nadeed. Dat hij geen klassiekers kan winnen, is louter verzinsel. De Don houdt zich enkel op zijn plaats om, met het minimum van tijd en krachtverspilling, het maxinium van dui ten in de kas van moeder de vrouw tè rafélen. Zoodus, iii Schelle won Leo: Deryck met klank vóór Dictus, Michielsen en Leemans. i Uitslag1. Leo Deryck, 104 km. in 3 u. 3 min., 2. Dic tus Frans, 3. Michielsen, 4. Leejhans C., 5. Reyris Aug., 6. Van Hasselt Karei, 7. Röiuk Louis, 8. Degeeter, 9. Roosemont, 10. Verreycken. In; Italië zag men nog de Ronde van Lombardie betwisten, wat ginder ook telkens als het- vallen van de gordijn wordt aanzien. Guèrra miek er gebruik van om zijn 21p zege te behalen dit seizoen. Wie doet het hem na En op de manier waarbij hij het wereldkam pioenschap verloor tegen een in puiken form zijnden Kaers is toch, volgens de uitslagen op de baan, kam pioen Guerra de echte wereldkampioen. Hij won dus deze laatste proef vóór Cipriani, Piemontesi, Rimoldi, Vietto, Camusso, Scorti, Catti en andere i's en o's, kortom geheel de kolonie macaroni's, waarin de Franschman Vietto, die op de. vijfde plaats eindigde, zich dapper heeft gedragen. Te Gent was het reeds, gelijk de twee 'voorgaande weken, de pist die het sportminnend publiek aantrok, zooveel te meer dat het Bestuur, de crisis in acht ne mende waaronder de werkende klas, die het grootste aantal sportliefhebbers vertegenwoordigt, te lijden heeft, de ingangstarieven merkelijk had gewijzigd en de beurzen der renners wat ingekrimpt. Gent heeft nu tegenwoordig het voordeel veel opperbeste, lokale en gewestelijke renners te bezitten, die wat min moeten verdienen dan de vedetten met ronkende namen en titels, maar niettemin elk hun stel supporters meebren gen en waar leveren voor hun geld. Vandaar dat Gent die superassen,die tijdens den koers, bij de minste ver moeidheid, gewoon zijn af te stappen om een praatje te gaan slaan met een kennis met volgende perma nente of de eene of andere breuk weten voor te wen den, uit zijn programma's weert. Al die uitvlucht sels, die de matadorender pist in den tijd voor wendden om die grillen te doen aannemen, hebben bij de onderscheidene besturen uitgediend. Op baan de grens van 35 tot 38 per uur en op pist 42 tot 43 indi vidueel, en in ploeg van 44 tot 48, of anders wordt er geroepen schoenmaker, blijf bij uw leest Gaan wij thans tot de technische uitslagen over. Fredo Haemerlinck veroverde de snelheid op Dan- neels, Billiet, Debruycker en Degreef, terwijl met zijn vasten ploegmaat de Lange nog de 150 minuten ploeg- koers op zak stak vóór Dekuysscher-Verhaeghen, Raes- Billiet, op 1 ronde gevolgd van Dyzers-Haeck, op 2 ronden Horemans-Wynants, Buysse-Danneels, en op 5 ronden, Alexander-Defoort, Vanderheyden-Dewolf en Mortier-D'Olieslagers. Te Brussel was het programma nogal gevarieerd. Alzoo won de Italiaan Piano de rangschikking van 2 reeksen jonge stayers vóór Lode Muller, Paternotte en Willy Lejour, zoon van den betreurden stayer Gustje Lejour welke in Dresden zoo jammerlijk aan zijn einde kwam. De Nationale Omnium zag drie verscheidene ploe gen aan den starteen Vlaamsche, een Waalsche en een Brusselsche, waarvan eerstgenoemde het leeuwen aandeel veroverde. De snelheid (Deneef-Danneels- Billiet) de achtervolging (Buysse-Roels) en de Austra lische achtervolging (Geens-Loncke-Huys) werden achtereenvolgens hun prooi. In de 75 km. op eigen kracht zegevierde het wakkere Waaltje René Martin, die mannen als Aerts dubbelde, terwijl Charlier, Bru- neau, Loncke, Roels met 2 ronden, Buysse, Depauw, Danneels met 3 ronden eindigden. In Antwerpen was het een volledige nieuwigheid. Snelheid per tandem welke de Hollanders Vanderhorst- Van Riethoven als de beste ploeg kenmerkte, vóór Gurinckx-Meerschaert. In den Omnium individueel roofde Henri Lemoine, de Fransche specialist, het leeuwenaandeel. Hij zege vierde in de snelheid vóór Jan Pijnenburg, den Duit- scher Ehmer, en Leo Deryck. De achtervolging won hij in gezelschap van Richard, vóór Pijn alleen, en Haemerlinck-Deryck. De puntenkoers stelde hij insgelijks op zijn aktief met 15 p. vóór Ehmer 17 p., Haemerlinck 18 p., Richard 19 p., Pijnenburg 27 p. en Deryck 30 p. En ten slotte de stayers tot dewelke G. Ronsse als lokaal kampioen steeds voor kwadere partij wordt gesteld, maar toch won vóór Severgnini, Wambst, Schindler en Krewer. In Parijs was Poes Scherens aan de eer en, na aller hande ziftingen, herkansingen, 8C, 4e en halve finaal, is het ten laatste altijd dezelfde finaal die de Parijze- naars voorgeschoteld wordt, Scherens, Michard en Gérardin, welke van 10 keeren reeds 9 maal vooraf als een zekerheid wordt aanzien in 't voordeel van onzen wereldkampioen. Daarmede nog niet tevreden, vero verde hij met Soo Huybrechts den tandemkoers vóór Gérardin-Jezo en Michard-Faucheux. De onafhankelijken hebben den riem afgelegd tot de naaste Lente, en de Juniors traden deze week nog op in Schelle en in Fléron-Aywaille, maar de begees tering en de groote opkomst waren totaal zoek geraakt. De Beginnelingen De beginnelingen traden op in Gheluvelt, waar de lokale krachten Woets, Verbeke, Salomé, Degraeve hun uiterste best deden en nogmaals, in den persoon van Woets, de zege binnen onze muren brachten. We vallen dus altijd, en 'k geloof dat het de 16e maal is, in dezelfde herhaling met Albert hartelijk geluk te wenschen. Ook Poltje Salomé met zijn 4e en Verbeke met zijn 5>' plaats dienen vermeld, terwijl Capoen van Dickebusch reeds bewijzen heeft geleverd dat hij ook iets kan en toekomende seizoen zal te duchten zijn. De slanke Masschelein, welke hier in de streek' wel bekend is, werd dus geklopt in eigen veste, maar, beste jongen, ge weet wel dat verliezen van Woets alleen in den sprint geen schande is, en u meester kunnen houden over Van Steenkiste, die ook van de rapste is, een heele verdienste is. Maandag trokken Degraeve Maurice, Salomé en Verbeke naar Oost-Nieuwkerke, en nogmaals was het een Ypersche overwinning, die Degraeve ons in den sprint bezorgde. Hartelijk proficiat Maurice. Poltje Salomé bolde 8'', en Verbeke Jerome moest, door band ongeval, den strijd opgeven. SPRINTER. PRIJS heen en terug i5 lr. Vertrek uit Yper, Gr. Markt, om n.3o u. Rijssel, ig oo u. Aantal plaatsen beperkt. Laat U aan stonds inschrijven bij - Binnen kort zal er hulde gebracht wordeir aan den heer Ernest Wenes, sedert 5o jaar orgelist in St-Jacobskerk. Uit is het nieuws dat wij vernemen. Jaren lang was Mr Wenes leeraar van muzirk in de Knechtenweezenschool. jaren lang. na V.r Baratto, was hij den sympathie ken chef van het muziek van 't zelfde gesticht en volbracht zijne taak met iiver: voor de schoone kunst en met lieftalligheid voor de weezen. Vele muzikanten der stad en zeker wel onder de beste, die nu nog in de rangen der muziek maatschappijen van stad en van den vreemd? stappen, hebben hunne muzikale opleiding aaa den heer Wenes te danken. Ook is het den wensch van velen, de aloude weezen te zien bijeenkomen om, ter gelegen heid van dit Jubileum, ook hulde en dank aan te bieden aan den heer Ernest Wenes, hunnen alouden meester maar ook hunnen alouden vriend. Men belegt een vergadering voor alle oud leerlingen der weezenschool, ten einde eenige vrienden (oud weezen) aan te stellen om die zaak op touw te zetten. Men is overtuigd dat iedereen er zal aan houden het zijne bij te brengen voor het welgelukken, het zal ten andere eens aangenaam zijn al die oude mak kers terug te zien en samen wat over onze kinderjaren te kunnen spreken. Maandag toekomende, zijnde 29 October,,, vergadering om 6 uur bij Théo Tanghe, in de Charente, Meenenstraat, geheel bij de Mee nenpoort. Stipt op uur a. u. b. en niemand ontbreke Een oude Sloetse. em 6 uur 's avonds Ingericht door De Ware Trachterschutters Ingangsprijs 3 Fr. Kaarten op voorhand te bekomen bij de leden.- r Téléphone 461 DUITSCHE KRIJGSKERKHOVEN De Bestuurder der militaire gebouwen vair West-Vlaanderen heeft de eer kenbaar té ma ken aan de aanpalende eigenaars der grónden gelegen rond het D u i t s c h Krijgskerkhof KERK te Becelaere sectie D, nummer .70 a,< dat er, ingevolge de voorschriften van art. 41 van het landelijk wetboek van 7 October 1886^ op 3 Januari 1935, om 9 uur 30, zal overgegaan worden tot de afpaling der gronden van gezegd kerkhof. De Bestuurder der militaire gebouwen van West-Vlaanderen' heeft de eer kenbaar te ma ken aan de aanpalende eigenaars der gronden gelegen rond het Duitsch Krijgskerkhof «ZWAANHOEK», te Becelaere sectie E, Nr 434 a, dat er, ingevolge de voorschriften van art. 41 van het landelijk wetboek van 7 October 1886, op 8 Januari 1935, om 9 uur 30, zal overgegaan worden tot de afpaling der gronden van gezegd kerkhof. De Bestuurder, der militaire gebouwen van .West-Vlaanderèn heeft de eer kenbaar te ma ken aan de aanpalende eigenaars der grohdërt gelegen-Tond het Duitsch Krijgskerkhof «MOLENHOEK», te Becelaere sectie G^E, langs den steenweg van Dadizeele naar Becelaere, de- përceelen 0 b, 3 b, en het Molenstraatje, .dat er,, ingevolge de voorschriften v-ah' art. 41 van het landelijk wetboek van 7 October" 1886, op 15 Januari 1935, om 9 uur 30, zal overgedaan' worden tot de afpaling der gronden van gezegd kerkhof. -•

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6