Charles Hongenae AHOM heropening Maandag 5 November, NAAR DE VAN DEN PEEREBOOMPLAATS OM ER DE NIEUWE UITSTALLIN GEN VAN DE GASMAATSCHAPPIJ TE ZIEN. 2 25, Fue du Temple, 25, YPRES Ordres de Bourse Comptant Terme Zijn achtervolging werd dus voortgezet. Waar schijnlijk had Stenton ook wantrouwen opge vat tegen Cynthia en op deze wijze zoowel haar als hem om den tuin geleid. Nu, dan hebt u wat te doen. Ik reis natuur lijk alleen, zoodat ik van uw aangenaam gezel schap moet afzien In dat geval zal ik eveneens een motorboot huren en Stenton telegrapheeren. Au revoir, Mr. Rodney. Ik volg wel En met een vriendelijk lachje nam hij z'n hoed af ten groet. De motor zette zich in beweging. De Flits schoot over 't water, nam met 'n sierlijken zwaai koers naar 't Noorden, om dan z'n vaart op te Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles Téléphone 461 ■mi' n "Uijiiim "I" IWI— voeren tot niet minder dan elf mijlen. Nadat Algy zich door Wilson nogmaals had laten verzekeren, dat geen enkele boot uit Sid- mouth hen zou kunnen achterhalen, maakte hij 't zich gemakkelijk. Het was zeker niet zeer be moedigend, nu bleek, dat Stenton nog steeds in actie was. En het ergste was nog, dat hij nu Cynthia waarschijnlijk ook wantrouwde. Wie weet, verkeerde zij niet ernstig in gevaar Maar wat hielp al dat gepieker. Hun beider positie werd er niet minder hachelijk om. Z'n eenige troost was nog, dat hij Merdow den vol genden dag kon verwachten. Misschien was de detective, wiens naam hij overigens nog nimmer gehoord had, in staat, hem niet alleen in te lich ten omtrent de Dobrowitz aangelegenheid maar ook om hem bij te staan tegen Stenton. In ieder geval was hij momenteel buiten schot en voor Stenton c. s. niet te bereiken. Mogelijk was hij, met Merdow's hulp, binnen vier en twintig uur van alle achtervolging verlost. In Lyme Regis aangekomen, zond hij Cynthia direct een telegram en berichtte haar omtrent z'n ontmoeting met Hunter. Tevens verzocht hij haar hem nader in te lichten in zake de nieu we situatie, als gevolg van Stenton's wantrou wen. Daarna spoedde hij zich in de richting van de haven om daar een andere motorboot te huren, die hem naar Franklin's Hotel zou terug bren gen. Daar wachtte hem echter een onverwachte verrassing. Langzaam liep een torpedojager, de E 94 waarop Algy's oudste broer, kapitein John Rod ney, het bevel voerde, de haven binnen. En Algy herinnerde zich nu, dat z'n broer zich op een oefentocht bevond, door hem zelf geleid. Het was dus mogelijk, dat zijn broer hem naar 't ge- wenschte doel kon brengen. Sir John stond op de commando-brug en maak te verbaasde gebaren, toen hij z'n broer Algy zag. Vijf minuten later drukten zij elkaar de hand. Wat zie je er toch 'n boel veranderd uit meende John. En 't is nog maar 'n week gele den, dat wij elkaar voor 't laatst gesproken heb ben Algy moest even narekenen. Inderdaad, het was nog maar acht dagen geleden, dat hij zich tegenover z'n broer zoo bitter beklaagd had, hoe ontzettend eentonig en vervelend z'n leven toch eigenlijk was. Er is ook heel wat gebeurdantwoordde Algy. Kun je me niet even overzetten naar de kust van Exmouth Dan zal ik je onderweg alles vertellen «Wat beteekent.dat toch?» riep de andere verbaasd uit. Ik dacht, dat je in rust en vrede van je vacantie zat te genieten Neen, ik logeer in Franklin's Hotel. En ik moet direct terug. Als je me niet kunt overzet ten, ben ik gedwongen een boot te huren Natuurlijk zal ik je naar den anderen kant brengen. Direct al, als je wilt Graag. Hebt je iets eetbaars aan boord Dan kunnen we onderweg eten Met een snelheid van 37 knoopen stevende de E. 94 naar Exmouth. En na samen vlug ge dineerd te hebben, vertelde Algy zijn broeder alles wat er voorgevallen was. Sir John zat, het hoofd gesteund op beide ar men, sprakeloos van verbazing te luisteren naar de wonderbaarlijke histories van het Negen tien zeven-twintig «-document en de z. g. Do browitz «-aangelegenheid. Toen Algy eindigde, ontstond er'n korte pauze Neenzuchtte Sir John eindelijk, ik be grijp van de heele geschiedenis geen woord, net zoomin als jij. Nooit heb ik gehoord, dat onze familie met een of ander avontuurlijk en roman tisch geheim in verbinding heeft gestaan. Na tuurlijk ben ik gaarne bereid je naar m'n beste krachten bij te staan. Om te beginnen zou ik willen voorstellen, dat je Miss Hope en haar vader verzoekt, zoo spoedig mogelijk hierheen te komen. Dan neem ik jullie alle drie aan boord en breng je ergens heen, waar je buiten 't bereik van Stenton en White bent. Ik heb nog een maand lang de volle beschikking over de E. 94zoodat ik jullie nog gemakkelijk naar Brazilië of 'n andere streek kan brengen. Het zal me bovendien niet moeilijk vallen, om je vijanden op 'n valsch spoor te brengen. Zou je maar niet beginnen met vannacht aan boord te blijven Neen, ik verwacht morgenochtend dien Merdow, den detective. Maar kunt je 't misschien zoo schikken, dat je morgen in den voormiddag terugkomt Ik zal nu eerst Miss Hope een tele gram sturen, en haar je plan meedeelen. Het is eenvoudigenorm Algy stapte aan wal, nadat hij met z'n broer John afgesproken had, dat deze den volgenden dag terug zou komen. Miss Franklin was niet weinig verrast, toen zij haar gast weer binnen zag komen. Zij ver telde hem, dat Mr. Simpson vertrokken was en overhandigde hem een telegram van Merdow, van den volgenden inhoud Kom in den loop van den nacht. Wees voor zichtig. MERDOW. Algy betrok dezelfde kamers, zette zich aan het venster en staarde naar buiten, tot het twaalf uur sloeg. Hij wilde juist z'n laatste sigaretten- stompje in den aschbak werpen, toen in de duis ternis buiten een lichtsignaal z'n aandacht trok. Drie kort op elkaar volgende lichtflitsen, dan even 'n wat langer en nog 'n kort signaal. Na 'n korte pauze herhaalden zich deze lichtteekens. Het was het oproep-teeken systeem Morse. Algy nam z'n hoed en vertrok. Zoo goed als zeker was dit signaal voor hem bestemd. Moge lijk was Merdow reeds gearriveerd. Doch z'n steeds toenemend wantrouwen zeide hem, dat het evengoed een hinderlaag kon zijn. Z'n hand zocht naar z'n revolver en hij hield z'n vinger aan den trekker. Maar hij zou dit wapen niet behoeven te ge bruiken. Niemand anders dan Cynthia was 't die hem geroepen had. Zij stond naast een bestofte, kleine auto en had de lantaarns als signaal gebruikt. Zij was alleen. ('t Vervolgt) ALLES MET GAS

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 10