-HET YPERSCHE- LA RÉQION D'YPRES Zondagrnst - Repos dominical 15* Jaargang, N' 31 3 November 1934 15e \nnée, N° 31 3 Novembre 1934 Bijvoegsel Supplément Overlijden van den Heer Dr veearts Edmond CAENEPEEL Bestuurder van het Slachthuis van Yper Au Cimetière Francais d'Ypres OVER KUNST In Belle Godshuis Mijnheer Edmond CAENEPEEL Juffrouw Palmyre CREUS Bedankingen Vrouw Marie-Louise-Elisa HOLLYNCK Mevrouw We Stanislas SCHABALLIE ZIELMISSEN Heer en Vrouw Charles BERTIER. Madame DE VOS - DEWANCKEL. Heer Hector LAMMERS Bruggesteen weg Zondag 4 Nov. Donderdag morgen is de heer Dr veearts Ed mond Caenepeel alhier, na een kortstondige ziekte, in den ouderdom van 61 jaar overleden. Geboren te Pitthem, den 9 Januari 1873, kwam hij zich hier, op 28 jarigen ouderdom, als doctor veearts te Yper vestigen. Eenvoudig van karak ter, minzaam in zijn omgang, rondborstig en openhartig won hij hier dadelijk aller achting en genegenheid. Ervaren en behendig veearts, werd zijn faam alras niet alleen te en rond Yper, maar heinde en verre bekend en menigmaal werd de heer Dr Caenepeel elders voor erge en moei lijke gevallen bijgeroepen tot zelfs in Frankrijk toe, waar hij zich vooral in 't Noorden, een goede kliënteel had weten te maken. Bedrijvig en werkzaam als hij was, zocht hij algauw in de politiek een afwisselende bezigheid voor den weinigen vrijen tijd die zijn beroep hem gunde en benevens de diensten die hij, door zijn ambt, aan de landbouwbevolking bewees trachtte hij zich ook nog voor de inwoners der stad nuttig te maken. Samen met den heer C. Lemahieu, thans schepen van den Burgerstand, werd de heer Dr Caenepeel, den 18 October 1903, tot gemeenteraadslid gekozen en legde zijn eed af in Januari 1904. Een goed jaar nadien echter diende de heer Dr Caenepeel zijn ontslag van raadslid in en werd, na het afsterven van den heer Dr veearts René Grijspeerdt, die hier den 3 April 1905 overleden is, in diens plaats tot bestuurder van het stede lijk slachthuis benoemd, ambt dat hij tot aan zijne dood tot ieders voldoening heeft waarge nomen. Na den oorlog kwam de heer Dr Caenepeel ook spoedig weer onze stad bewonen en legde er een ongehoorden ijver aan den dag. Hij scheen waarlijk onvermoeibaar. Nimmer ontmoedigd, zelfs niet na tegenslagen van allerhanden aard of na lange en vermoeiende tochten in de mod derige, nog niet herstelde wegen onzer front streek, die hij honderde malen in alle richtingen doorkruist heeft, wist hij, door zijne jovialiteit, zijne opgewektheid en zijn humor de neerslach- tigsten weer op te beuren en nieuwen moed te geven. In zijne hoedanigheid van lid der Arbi trale Commissie van Oorlogsschade, der Ver- deelingscommissie van het duitsch vee dat hier in 't begin toekwam, bewees hij aan zijne mede burgers talrijke diensten en wist er velen door zijn goeden raad en door zijn invloed uit den nood te helpen. Ook als voordrachtgever in zake veeteelt en landbouw, was de heer Dr Caenepeel zeer geprezen en graag aanhoord. Bij de heroprichting der Provinciale Peerden- herverzekering van West-Vlaanderen, in de jaren 1922, werd hij, in vervanging van wijlen den heer Defever, van Zillebeke, als voorzitter ge kozen. Hij was eveneens eere-voorzitter van den Beenhouwersbond «Yper en Omliggende», secre taris van het Landbouwcomice Yper, bestuurs lid van het Nationaal Werk der Oorlogsinva liden, enz. In belooning der diensten die hij gedurende 10 jaar aan laatstgenoemd werk bewees, werd de heer Caenepeel vereerd met de zilveren medaille der Orde van Leopold II. Hij ontving daarbij ook nog het Burgerlijk eereteeken van le klas voor meer dan 25 jaar dienst als bestuurder van het stedelijk slachthuis van Yper. Met den heer Dr Caenepeel verdwijnt weeral een onzer beste en verdienstelijkste medebur gers, een echt Ypersch figuur dat bij velen zal betreurd worden en niet het minst bij onze land bouwbevolking, met wie hij zoo goed wist om te springen en die hem al hare genegenheid en erkentelijkheid toedroeg. Aan de beproefde Families Caenepeel-Daelman en Proot-Caenepeel bieden wij onze rechtzinnig ste deelneming aan. Le vaste Cimetière St-Charles, alaPotyze, a été visité Samedi dernier par M. le Minis tre des pensions de France, accompagné de son Chef de Cabinet et de M. l'Intendant Vincini de Dunkeique. Unemagnifique gerbe avec inscription sar banderole aux couleurs nationales fran^a'ses fut déposée au monument funéraire éievé en 1920 par les pionniers Yprois et les premiers habitants de la cité en ruines a la glorieuse mémoire des suldats franQiis moris au c.hamp d'honneur sur notre sol p uis. Rappel ons a catte occasion que ce modeste monumtnt lifié par les premiers N prois d'après guerre a la touchante initiative de no tre dé vt ué conritoyen M. Charles Bekaert, fut solennellementinaugu le ir Novem'ire 1920 au milieu des petites croix de bois frar.Raises dans un champ de repos encore bouleversé. Cette émouvante cé émonie fut la genèse de nos grandioses manifestations annuelles Yproi ses d'hommage aux morts de la grande guerre, le Jour de la Toussaint. Ce noble geste des sinistrés Yorois toucha profondémer.t la France et conti ioua a main tenir sur notre sol un grand cimetiè e frangais malgré le désir de la plupart des families de voir transporter lturs chers morts en terre de France. Le Cimetière St Charles est deveru depuis un magnifique champ de repos digne des héros frargais tués a l'ennemi devant notre Verdun Beige. Maandag laatst hebben eenige leden van den Yperschen Kunstkring, de tentoonstelling bezocht ingericht door M. Jules Boudry in eene der zalen van 't stadhuis te Poperinghe. Er waren daar zoo wat een veertigtal tafe reelen in waterkleur. Knap werk is het uitge voerd met een wonderbare behendigheid. Er zijn gezichtjes uit Brugge, Yper, Veurne en uit dorpen van 't omliggende, boeiend van kleur ook nog binnengezichten met de scherpste nauwkeurigheid afgebeeld. Het loont zich de moeite die tentoonstel ling een bezoek te brengen het is aanbeve lenswaardig voor alwie iets voelt voor schil de: kunst. De leden van den Yperschen kunstkring hebben dan ook den heer Jules Boudry harte lijk geluk gewenscht en zijn vertrokken ver rukt over al het schoone waarvan zij genoten hadden. Bij het terugbetreden van den bodem hun ner eigen beminde Stad, rees heel natuurlijk bij hen het gedacht op te betrachten voor den Yperschen Kunstkring ook een lokaal te beko men hetwelk het Stadsbestuur te hunner beschikking zou stellen Immers alles wat bij draagt tot hooger geestesleven en tot het op wekken van kunstsmaak bij het volk verdient steun en aanmoediging. Gerpat. Met Allerheiligen hebben de getrouwe be zoekers van Belle Godshuis het nieuw kerk portaal kunnen bewonderen, al Ypersch werk vervaardigd door het huis Deraedt. Dit prachtig stuk beeldhouwweik is de getrouwe kopij van het vooroorlogsche dok zaal, dat door vreemde kunstliefhebbers zoo hoog gewaardeerd werd. Alle Yperlingen moeten eens een kijkje nemen in de kapel ze zullen verrast zijn er zoovele stukken van waarde, geredde, her stelde en nieuwe te mogen bewonderen, on der andere menige schilderij van den heer Joseph Quisthoudt, kunstschilder alhier. Mijnheer Dr Veearts Alfred Caenepeel en Mevrouw Alfred Caenepeel, geboren Marie-Louise Daelman Mijnheer Ingenieur Laurent Proof en Mevrouw Laurent Proot, geboren isabelle Caenepeel, melden met diepe droefheid het afsterven van Dokter in Veeartsenijkunde Bestuurder van het Stedelijk Slachthuis hun teerbeminden vader en schoonvader, geboren te Pitthem, den 9 Januari 1873, en godvruchtig overleden te Yper, den 1" November 1934 De Lijkdienst, gevolgd van de Tbraardbestelling, zal plaats hebben in ,St-Maartens Kathedraal, op MAANDAG 5 NOVEMBER 1934, om 10 1/2 uur. Vergadering aan de Kerk. De personen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Yper, Slachthuisstraat, 42. Heer Victor Wilde en Vrouw Victor Wilde, geboren Louise Creus Heer en Vrouw Florent Wilde Bulcke en hunne kinders Monique en Anne-Marie, melden met droefheid het afsterven van hunne teergeliefde ruster, schoonzuster, tante en groottante geboren te Wervick, den 4 September 1864, en godvruchtig overleden te Yper. den 2 November 1934. De lijkdienst zal plaats hebben DINSDAG 6 NOVEMBER 1934, om 9 uur, in de kapel van het St-|osephsgesticht, Mee- nensteenweg. 21, gevolgd van de teraardbesteillng in den familiekelder. De personen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Lanoe Meerschstraat, 19. Heer Henri Dekindt Heer Célest Dekindt Heer en Vrouw Raphael Tourlouse - Dekindt en kinders Marguerite, André en Jeanne Heer Leon Dekindt Jufvrouw Marguerite Dekindt De familiën Dekindt, Hollynck, Lamaire en Moriocour, danken vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hunne teergeliefde echtgenoote, moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloedverwante. Mijnheer en Mevrouw Maurits Schaballie-Vallaeys Eerw. Zuster Walburga, in de wereld Juffrouw Anna Schaballie Mijnheer en Mevrouw Joseph Scbaballie-Mycke Mijnheer en Mevrouw Camiel Van Bost-Schabailie Mijnheer Gerard Schaballie Mijnheer en Mevrouw Joseph Van den Driessche-Schaballie, bedanken vrienden en kennissen voor hun blijken van deel neming bij de begrafenis hunner teergeliefde moeder en noodigen ze, langs dezen weg, uit tot den PLECHTIGEN NADIENST, op Zondag 4 November 1934, om 8 uur, in Belle-Godshuis. Vrienden kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag1 4 November, om 8 uur, in St Niklaaskeik. tot zidelatenis van Heer Richard D'HONT gewezen apotheker en zoon en dochter Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 4 November, om 8y. u in St Pieterskeik, tot zielelatenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de SOLEV1NEELE ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 No vember, om 8 1/2 uur. in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Vriendenen kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS hij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 November, om 8 1/2 uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 4 November, om 11 r/2 uur, in St Maartenskeik, tot ziel.lafenis der Ovprleden Leden van den Beenhouwersbond Yper en Omliggende. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 11 November, om 8 u., in St Niklaas-kerk, tot zielelafenis vin Vrouw Marie-Louise-Elisa HOLLYNCK echtgenoote van heer Henri Dekindt De A potheek van I La Pharmacie dr M r VAN ROBAEYS Boterstraat o— Rue au Beurre IS ALLEEN OPEN Op reste seule ouverte I* Dimanche 4 Nov.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11