Claeyssens-Titeca Léon Grillet Les Fourrures Vandevoorde LUCIE BOUVE 31, Meenenstraat, Yper Vervoer - Verhuizingen Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Vrijdag 19 October, door M. Vercouter Julien, wonende Rijselstraat, nr 166, een pak bevattende een aantal achter lampjes voor rijwiel. De eigenaar mag deze voorwerpen op genoemd adres terughalen. Verloren. Zondag 21 October, een vul pen. Terugbrengen ten bureele van dit blad. Allerhande Nieuws Het nieuw uurwerk van het Belfort. - Yper. Erg arbeidsongeval. - De heer Charles Declercq, aannemer wonende op het Hoornwerk, werd door een zwaar stuk ijzer erg aan de linkerhand gekwetst. Dokter Dae lemans diende den gekwetste de eerste zorgen toe en deed hem vervolgensnaar het hospitaal overbrengen, waar men de gekneusde hand moest afzetten. Koloniale Loterij. Prachtig Ge schenk. Bij eiken aankoop van een kilo beste koffie, voor den prijs van 20 fr., geeft het huis Maurice Bonduelle Dumortier, Rijs selstraat 22, een bon van een tiende lot der Koloniale Loterij als geschenk. Poperinghe Kindje door auto ver rast. De 6 jarige André Soenen, wonende in de Bruggestraat, dweerschte al loopen de Yperstraat nadat hij eerst nog een autobus had laten voorbij rijden, doch werd verrast door een andere auto, toebehoorende aan een heer uit Gent. Deze laatste, die zoojuist zijn rijtuig in gang had gezet, kon dadelijk stoppen en al zoo een ongeluk vermijden. De kleine, die omvergeworpen werd, had niet het minste letsel opgeloopen. Verkeersongeval; Vrijdag avond had, tusschen het gehucht De Meiboom en de Gal gestraat, een aanrijding plaats tusschen de auto van den heer Devreker, van Beveren, en een autocamion toebehoorende aan een bloem- molen van Harelbeke. tiet eerste voertuig werd beschadigd doch de inzittenden werden gelukkiglijk niet gekwetst. Komen. Smokkelaars aangehouden. Gheluvelt Erge val. De genaam de Alida Willemyn, vrouw Bartholomeus De- laere, was bezig met den zolder van een in opbouw zijnde huis te reinigen toen zij. tenge volge van een misstap, door de opening der zoldering viel en in den kelder terecht kwam. Haar man, die niet ver vandaar werkzaam was, kwam op haar hulpgeroep spoedig toegeloo pen en liet een dokter ontbieden die vaststelde dat de ongelukkige vrouw, benevens verschil- lige verwondingen, twee ribben gebroken had. Comiaes. Fêtes de 1'Armistice. Dimanche 11 Novembre 1934, a l'occasion des fêtes de l'Armistice un Cortège Officiel sera organise pour aller saluer la mémoire des chers disparus au pied du monument. Becelaere Schurkenstreken. On bekenden hebben er hun vermaak in gevon den 's nachts enkele aanduidingspalen, die langs den weg naar Kruyseecke stonden, uit te rukken en in 't midden der baan te wente len. Gelukkiglijk heeft dit geen ongevallen veroorzaakt, doch een streng onderzoek is niettemin geopend om die nietdeugen op het spoor te komen. Anderzijds heeft een jeugdige rekel met steenen geworpen door het venster der werkkamer van den heer Marcel Maerten, schoolhoofd. Deze werd niet getroffen. Die ruitenbreker echter is gekend en zal veer zijne daad te verantwoorden hebben. Wie wil de prijzen kennen van de beste BELGISCHE en buitenlandsche KOLEN BurgeTlijlfe Stand van Yper Etat Civil de Comines 23, Bukkerstraat, Yper (st-p^rs"....^ WILLEMS - FONDS WISSELAGENT Wissel Coupons Titels Plaatsingen op Staat-, Gemeente krediet-, Grondkrediet van België— enz. enz. anaimtta«aweiaiiwmfiimtataanBmBt«iniatfBniBni 118, Dlekebusehsteen weg, 118 Zondag 21, door M. Derluyn Jerome, een blauwe alpenmuts die op het pclitiebureel werd afgegeven. Donderdag 25, door Jafvr. Andries Adrien ne, een kindermuts die insgelijks op het poli tiebureel berust. Denzelfden dag, door M. D' Haene Camilla, Beluikstraat, nr 5 een tang die hij ter beschik king van den eigenaar houdt. Vriidag 26, 's avonds, door Mevr. Maurice Van Wichelen, Statiestraat 19, een kinder mutsje in roode sayette,dat zij ter beschikking van den eigenaar houdt. Donderdag 25 een klein pakje inhoudende garnituren voor kleederen. Terugbrengen, Femina, Boterstraat, 10. Verleden week werd het uurwerk, dat voor- loopigin huur werd genomen en tot over enkele dagen onzen beiaard alle vijftien minuten in beweging bracht, weggenomen en de heeren Donche, die het nieuw uurwerk vervaardigd hebben, zijn thans druk aan 't werk om boven in den Belforttoren alles in gereedheid te brengen. De verbinding langs binnen der drie wijzerplaten is reeds geëindigd en het stelsel is zoo voorzien dat, moest men later beslissen ook een wijzerplaat langs den Noordkant aan te brengen, er gemakkelijk een vierde tand wiel kan bijgeplaatst worden. Maandag laatst leden werd het nieuw uurwerk in verschei dene stukken naar boven gehaald. Dit gevaar lijk werk werd tot een goed einde gebracht en thans wordt er met spoed voorts gearbeid om alles in den kortsten tijd mogelijk klaar te hebben. De horloge zelf is nu reeds werkens gereed en zou nu ook al de uurwijzers in bewe ging kunnen brengen, doch de verbinding met den trommel, die zich op een hoogere verdie ping bevindt, en met het klokkenspel, dat nog hooger gelegen is, zal heel wat meer werk vragen. Daar men echter alles slechts samen in werking wil brengen, mag men voorzien dat het nog wel veertien dagen zal duren eer het nieuw uurwerk volledig in orde zal zijn, *t is te zeggen eer het de wijzers zal doen draaien, den beiaard doen spelen en het uur zal slaan. Nog eenige dagen geduld dus en alles komt, daar ginder hoog in den toren, wel in orde. Tolbeambten, die in dienst waren op het groncgebied Komen, zijn er in geslaagd 's nachts een viertal smokkelaars aan te hou den, terwijl er twee konden ontvluchten. De gevangenen zijn de genaamden Liefooghe Gaston, 24 jaar oud, van Houthem Druine Jules, 22 jaar, van Meenen Deleu Nestor, 18 jaar, van Houthem, en Druine Jules, 22 jaar, van Wervick. Terwijl de kerels onderhoord werden, kon Liefooghe het hazenpad nemen doch werd, na een hevige worsteling, door den bediende M. Defenin nabij den tolovergang weer aangehouden. Uit het onderzoek werd uitgemaakt dat de smokkelaars de Leie met een bootje wilden oversteken om een hoeveel heid belgische tabak in Frankrijk te blauwen. 54 kgr. tabak eener waarde van 3.375 fr. wer den door de tolbeambten aangeslagen. Réunion al Hotel de Ville a 9 3/4 h. pour se rendre a l'église. Après les cérémonies réligieuses le cortège se rendra au monument. sont reconnues pour la qualitè Llles sont les plus économiques l Grove stukkolen, freinen aan 22 fr. per 100 kg. Gailletins 80/120 24 fr. Gailletins 50/80 27 fr. Musschekoppen 30/50 27 fr. Braisetten 20/30 26 fr. Braisetten 10/20 19 fr. Braisetten 5/10 16 fr. Anthracieten voor centrale verwarming otf feu continu. Grove anthracieten aan 24 fr. per 100 kg. Gailletins 80/120 aan 25 fr. Gailletins 50/80 aan 27 fr. Musschekoppen ant. 30/50 aan 28 fr. Braisetten anthr. 20/30 aan 27 fr. Braisetten anthr. 10/20 aan 21 fr. Braisetten anthr. 5/10 aan 16 fr. Belgische vette kolen, grove stukkolen of noten 40/70 aan 17 fr. Groote Briquetten aan 22 fr. Union Briquetten aan 22 fr. Op deze kolen wordt een vermindering toe gestaan van 1 fr. per 100 kg. bij levering van af 1000 kg. Engelsche grove of noten 50/80 aan 16 fr. Poolsche grove of noten 50/80 aan 16 fr. Deze prijzen verstaan zich thuis besteld, alles wordt op staal van 50 kg. geleverd. Voor uwe bestellingen wendt u tot het welgekend huis REMI DE GEEST, Kruisstraat, 174, Yper, Telefoon 227. Verklaringen van 27 October tot 2 November. Geboorten Matihys Willy, Recollettenpoort, 5. Lazoore Ivonne, Poperinghesteenweg, 149. Ossieur André, Zonnebekesteenweg, 68. Riem Rosanne, Almoe- zenierstraat, 1. Velghe Arthur, Tegelstraat, 27, Huwelijken Meerman Paulus, aannemer van vervoer te Elsene, en Delaplace Margareta, z. b., te Yper. Overlijdens Langzweerd Clemence, 82 j z. b., onge huwd, Poperinghesteenweg, 8. Santy Emilius, 60 j., meester schilder, echtg. Decroos Elodla. Wenninckstraat, 3. Verslype Maria, 27 j., z. b., huishoudster, echtg. Cleene- werck Maurits, L. Thouroutstraat, 25.(van Vlamertinghe) Bossaert Leonie, 73 j., ongehuwd, St Janshospitaalstr. Caenepeel Henricus-Edmondus, 61 j., doctor veearts, be stuurder van het stedelijk slachthuis, wedr Dezutter Bertha, Slachthuisstraat, 42. Huwelijksbeloften Josephus Bollengier, drukker, en Elza Engels, z. b., beiden te Yper. Camillus Saloiné handelaar, te Yper, en Rachel Degraeve, z. b., te Isenberghe. Juliaan Deleu, autogeleider, en Ivonna Platevoet, z.ïb. beiden te Yper. du 16 au 3r Octobre ig34 Naissances Lemabieu Antoine, Section SchoonveM. Oobert Jean, Rue du Sentier, 16. Knockaert Joseph, Sec tion Ten-Brielen. Ramon Ivette, Section Ten Briefen. Décês Kesteloot Cyrille, 59 ans, époux de Lemahieu Florence, Rue de Ten Brlelen. Faillie Isidore, 72 ans,. époux de Vierstraete Emelie. Mariaoes Tyteea Joseph, cél. cultivateur, avec Masquelin Germaine, cél. cultivatrice. Section Trol» Chênes. Van- daele Albert, cél. O. d'usine, avec Vercaigne Andréa, cél. o». de fabrique, Chaussée de Wervicq. J^DE DIKWIJLS hoort men niet onder Damesgesprekken Ik heb stof gekocht die mij zeer bevalt voor' een schoon kleed of mantel, voor mijvoor mijn- dochtertje, en wou het graag zoo spoedig mogelijkr zóo en zónaar mijn zin gemaakt krijgenaan billijken prijs. Maar nu weet ik nog niet waar mij hiervoor te wenden. Kent gij soms niet een goede kleermaakster die mij zou kunnen voldoe ning schenken Wendt U in volle vertrouwen met de door U aangekochte stoffen tot Gediplomeerde Snijdster Uw kleederen zullen gesneden en gemaakt worden naar de laatste modellen, volgens uw keus, verzorgd en fijn afgewerkt aan zeer matigen prijs. Aarzelt dus niet meer. Het Bestuur van het Willems Fonds, tak: leper, richt in de volgende wintermaanden,, voor zijn leden en andere belanghebbenden der stad, leergangen in. Het wil iets degelijks doen en bekwam de- toezegging van uitstekende leerkrachten. De heer Buckinx zal een vijftiental lessen geven in beschaafde uitspraak De heer De Byser geeft een zelfde aantal, lessen in de Engelsche taal. De heer Horrez zal doceeren over Handels- - wetenschappen in vijftien lessen. De befaamdheid der leeraars staat borg: voor 't succes der cursussen. Andere lessen kunnen ingericht worden op' aanvraag van minstens tien lesvolgers. De lessen worden gegeven van af 6 No vember, in Concordia alle Dinsdagen Woensdagen en Vrijdagen, van 7 tot 8 uur* 's avonds. Prijs ter inschrijving 20 fr. voor een reeksr- lessen, 10 fr. voor eiken bijgevoegden cursus- Leden van 't Willems Fonds en werkloozeri- betalen halven prijs. Stuur onmiddellijk uw bijtreding aan een? lid der commissie, of aan den lokaalhouder van Concordia De Commissie van 't Willems-Fonds-:.- Telefoon 144 in binnen- en buitenland met AUTO - TAPISSIÈRE. - YPER.- Tel. 189 Verzorgd werk. Matige prijzen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 14