La Po-ste Groot Appelsienen BAL Handboogmaatschappij 44 Yper-Hoekje VRIENDENSCHIETINQ YPER - Lapiere's Zaal, Hondstraat Zondag 25 November 1934 Vereenigde Hofbouwliefhebbers aaS A. Versave!. V. Vanbeselaere. TRABOLSPEL Wedstrijd voor den Beker Maandag 12 November 1934 OP DE LIGGENDE PERS Le rapport, présan1 dernièrement au Par lement par le gouvernement sur l'activité de l'administraiion des Poshes au cours de l'an née 1^32, révèle des chiffres tiès intéressants. Le nombre de lettres distribuées fut de 3oi 5o3 ooo. Les cartes postales, de visite et illustiées, furent neaucoup moins nombreuses: io3 838 ooo seulemeni, a peine le tiers du uombre des lettres Le plusgtos ch.ff.e est naturtllement four mi par les jouinaux. ciiculaires, et papiers d'affaires. 11 est de 9.1.572.000, tl se rap proche done du miiliaid. 11 y tut seulement 7.378.519 lettres recom- maudées. Ce n'esc pas oeaucoup, sur out si l'on tierit compte que dans leu s rapports avfc le public plusieurs administrat ions se ser vent presque exclusivement de la »<uie recom- manaée. Les lettres chaigéas ne lurent qu'au nom bre de 280 027. L'cxcension des services ban- caires, des inan Jats postaux et surtout des comptes chèques postaux, explique pariaite ment Ce petit nomoie d'envois. Par contre les sommes ainsi trar.sunscs sont iinposantes elles s'élèvent a 848.040.205 francs 5i centi mes Cela piovieuc du fait que les Barques trouvent,a se transmcilie lescapitaux papiers par la voie postale, une plus grande sécuiité que ne leur otire l'emploi de couriiers particu liers, et que les sommes ainsi transmises de Üanque a Banque sont naturtllement toujours trés iortes. La caisse d'épargne a des dépóis pour 9 milliards xo5 millions 5go mille 432 lrancs. Si on tient compte du cnitlre ae la population T^buit millions), chaque beige aurait en moyen ne uu gros millier de francs a la Caisse d'Epargne de l'Etat. Qu'on n'oublie pas que les grosses barques ont aussi leurs Caisses d'Epargne. Enfin un chiffre effarant est celui qui repré sen te le total des opérations efiectuees par le service des chèques postaux. Ce chiffre s'élève a 280 inilhaids 757 millions (qüus négligeons les plus petits chiffresj.Comme ceservice gagne de jour en jour davantage la faveur au puolic, nous 11eserious pas étonnés d'apprendre, dans quelques mois, qu'en 1933, ses opérations se soient élevées a un milliard par jour. De pa reilles sommes nous laissent lêveuis, mais donnent uue iaée ue l'activuéde la population. II est itisiructif de comparer ses données avec celles que nous posaédons sur les opéra tions posiaics, pioprement dites, depuis pxès d'un siècle. En 1849, on distrióuait seulement 10.137.247 lettres en Belgique, en 1869, ce nom bre selevait v.ej i a 21797 1^2 fin ut lgi que comptait, cette am ée la, 4 millions 671.187 hibttanis), cu qui donnait une moyen ne (ie 4 V« letties par h iDitaiit. Le service de la Poste ne cessa de progres ser. Le nomoie des lettres lemises a la Poste était mumé en 1908 au total de i3ó 655 578, avec une moyenue de 20.04 ltitres par habi tant. Disons ta passant que cette meme année ii tombau au rebut j>65.3jö leities et cartes postales aont 10Ó 200 purent être distri buées aptès ouverture ou verification. De i36 millions de lettres en 1908 a 3ot millions en 1934, le piogiès est ceries déja sérieux, mais ii est insuffisant, et de beaucoup. Les directtuis de nos divers ministères sont toujours imbus de cette si gulière croyance -qu'il suflit a'augmenter les tarils pour augmen ter les recettes, alors que, plus un service coüce cher, plus le pu jiic s'en passé. Si nos tarifs postaux de 1934 étaient restés ceux de 1914 simplement modifiés a raison du change, on se servirait beaucoup plus de la Poste. Aujourd'huil'Administration despostescloture en déficit, c'est sa faute. 11 en est de même pour l'administration des chemins de fer, et toutes les autres. Rien de plus stupide que de tuer la poule aux ceufs d'or. om 6 uur 's avonds ligericht door De Ware Trachterschutters Ingangsprjjs 3 Fr. jKaarten op voorhand te bekomen bij de leden. MAATSCHAPPIJ Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt Verslag der Algemeene Vergadering en Tentoonstelling van 2 September 1.1. De algemeene vergadering en tentoonstel ling worden te l5uur, in tegenwoordigheid van den heer Graaf de Laubespin, eere voor zitter, en onder het voorzitterschap van den heer Vanbeselaere, voorzitter, geopend. De schrijver geelt lezing van het verslag der ver gadering van 5 Augustus 1 1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen aangenomen. De heer Voorzitter geeft aan de leden kennis dat de Maatschappij dit jaar nog van twee Siaatsvoordrachten zal genieten, te we ten een over fruitboomteelt, en een over bloementeelt. Mijnheer Vanbeselaere bedankt den heer Graaf de Laubespin voor zijne ver- eerende tegenwoordigheid en zijne welwil lende medewerking in onze Maatschappij. Drie nieuwe leden worden voorgesteld, te weten heer A. Deleire, voorgesteld door heer Beyens Boucherie j., voorgesteld door heer Lambrecht, en J. Delecroix, voorgesteld door heer Deroux. Deze diie nieuwe leden worden met algemeene stemmen aanvaard. De heer Voorzitter geeft een voordracht nopens de schade door de insecten in onze streek veroorzaakt en duidt verscheidene middelen aan voor het vernietigen dezer on dieren. Spreker dringt ten zeerste aan strenge maatregelen te treffen tegen de groeiende kwaal die onze fruitteelt teistert. Daar wij aan het tijdstip gekomen zijn van het plukken der fruiten, geett de heer Voorzitter uitleg over de manier waarop ze moeten geplukt en verlezen worden, ten einde ze zoo lang moge lijk te bewaren. Worden aangeduid als Juryleden heeren Lfcluse, Derycke, Hoyes en Versa vel, secre taris. Heer Sinaeve J. behaalt 8 p. h. Van beselaere 7 p. h. Verwarde C. li p. h. Buseyne. F 6 p. h. Dekaastekker 4 p. h. Hoyes 4 p. h. Beyens 4 p h. Hooge 3 p h. Cardoen 2 p h. Widock 2 p. en de heer Brexis A. 1 p Vervolgens deelt de heer Voorzitter aan de leden mede dat Mijnheer Nouwynck zijn ont slag als schatbewaarder heeft ingediend, het geen door het bestuur aanvaard is geweest, en dat hij vervangen wordt door Mr Beyens, die de taak van schatbewaarder van harte aan vaardt. Dan ook wordt er overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuurslid. De heer Vanacker •Mich 1 wordt met algemeene stemmen gtko zen. Mijnheer Vanbeselaere bedankt den heer Nouwynck voor de diensten die hij aan de Maatschappij bewezen heeft, en verwelkomt vervolgens den heer Vanacker als lid van het Bestuur. De heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne aanbrengsten en tegenwoordigheid. De tombola, geschonken door eenige tentoon stellende leden, wordt vervolgens verloot. Daar er niets meer te bespreken valt, wordt de algemeene vergadering en tentoonstelling om 17 uur gesloten. Verslag der Algemeene Vergadering van 7 October 1934 De algemeene vergadering wordt te i5 uur, onder het Voorzitterschap van den heer Van beselaere, Voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag der vergadering van 2 September 1 1. Dit verslag wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer Voorzitter laat aan de leden weten dat Mijnheer Demuyrck, Staatsvoordracht- gever, op Zondag 2 December, een voordracht zal geven over de behandeling der fruitboomen binstden winter. Mijnheer Vanbeselaere maakt de leden ook nog kenbaar dat de Maatschappij zal deelnemen aan den jaarlijkschen stoet van huldebetooging aan onze gesneuvelde Helden en afgestorvene leden der Maatschappij, en noodigt de leden uit zich rond ons vaandel aan te sluiten. Een nieuw lid wordt voorgesteld, te weten: heer Vanderpeeren Jean, voorgesteld door Mr Beyens. Dit nieuw lid wordt met algemeene stemmen aangenomen. Heer Sinaeve, ondervoorzitter, geeft ver volgens een voordracht nopens het kweeken van het witloof in onze streek, zijn bemesting, het planten in groeven, de kenmerken der beste soorten, en zijn verbruik. Deze voor dracht wordt met groote aandacht gevolgd- Mijnheer Vanbeselaere bedankt den heer Si naeve voor zijn leerrijke uiteenzetting. Dan ook geeft de heer Voorzitter eenigen uitleg nopens de Angeliekeplant, haar voortbrengst, haar verbruik. Een prachtige Cactus met bloem is door den heer Voorzitter aan du leden tentoongesteld. Worden als Juryleden aangeduid heeren Sinaeve J., Dejonghe M Cromeecke en Lamps, secretaris. Deze heeren overhandigen vervolgens den uitslag hunner werking. Heer Vanbi stdaere behaalt 8 p., h. Buseyne 5 p., h. Pieters 4 p., h. Dekeerschmaker Th. 3 p., h, Clayes 3 p:, h. Lamps 2 p., h. Hooge 2 p., h. Verwarde C. 2 p., h. Verwarde Henri 2 p r h. Wulleman 1 p., en de heer Nouwynck J. 2 punten. Een schoone tombola, geschonken door den heer Cromeecke, wordt vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. De heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en hunne aanbreng sten en de vergadering wordt te 17 uur gesloten. Op'Zondag 4 November 1934 om 15 uur Algemeene Vergadering en Tentoonstelling DAGORDE 1) Verslag der voorgaande vergadering. 2) Mededeeliugen. 3) Aanvaarden van nieuwe leden. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voordracht. 6) Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, Woensdag laatst stonden de Statiemannen en de Postjebolders tegenover elkaar. De mannen van M. Noyez moesten hun tweede match spelen op verplaatsing. Niemand had het durven wagen te voorspellen, wie van beiden het pleit zeu winnen. Het Postje heeft een sterk gedrild peloton de Statiebolders van hunnen kant zijn hua tegenstrevers waard, maar hebben nog het voordeel aan huis te spelen. Alles liet dus veronderstellen dat de strijd spannend zou wezen. Op 't gewone uur dus stelden de thuisspe- lers de volgende mannen in 't gelid. De Hfi. Vierstraete Jer., spelleider Derez Daniel, Rubben Leon, Cornette Amand, Bruneel Lucien, Dekimpe Achiel, Peirsegaele Rob. en öamoye Henri. Het Postje trad op met zijn gewoon peloton met M. Noyez als leider. Scheidsrechters de HH. Devos Richard en De vos Achiel. Niettegenstaande het doorslecht weder wa ren de totschouwers talrijk opgekomen. De Statie, na een fel betwiste partij, won het pleit met 25 punten tegen 19 voor den tegenstrever. In dtn beginne verliep het spel verdeeld, 10 p. voor 't Postje tegen 9. Van dan af nam de Statie de leiding om niet meer bijgehaald te zijn en 't wierd opvolgenlijk in hun voordeel 17 ii. later 19 17, om te eindi gen met 25 19. Proficiat Statiebolders Tot hiertoe heelt iedereen gewonnen ia eigen tra, wat schoon is. Toekomende weele trekt de Coo naar den Katholieken Kring. Lijk de Coo op dreef is, 't zou kunnen een schoone match zijn. Allen daarheen. KLASSEMENT Gespeeld Gewonnen Peitn Statie 111 Coöperatieve 1 1 1 Postje 2 1 1 Katholieke Kring 100 Bascule 100 in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon gehouden door M. Cyriel Vander- meersch, voor de leden der Ypersche maat schappijen. De inleg is bepaald op 5 5o fr., te verschie ten in vogels van 2.5o fr. met aftrek van o.5o per schutter voor de kosten. Inschrijving om 5 1/4 uur, begin om. 5 1/2 uur zeer stipt, einde rond 7 1/2 uur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5