FOOTBALL De winnende ploeg van C. S. Y. C. 5. Yper Uitslagen der matchen van 28-10-1934 C. S Yper 2 S. K. Roeselaere o Waereghem Sp. 5 Wevelghem Sp. 4 F. C. Heyst 9 R. S. Waereghem 1 F. C. Roeselaere 5 S. K. Sweveghem o St-Baafs 2 St. Moeskroen 6 S. K. Heule 2 S. C. Meenen 2 F. C. Iseghem 5 W. S. Lauwe o Klasseeriog 2e Afdeeling A F. C Iseghem 9 7 1 1 25 7 15 S. K. Roeselaere 9 6 1 2 19 10 14 S. C. Meenen 9 6 2 1 31 15 13 S. K. Sweveghem 9 6 3 0 25 24 12 F. C. Roeselaere 9 5 3 1 22 16 11 C S. YPER 9 4 3 2 24 16 10 St. Moeskroen 9 4 3 2 22 14 10 F. C. Heyst 9 5 4 0 33 21 10 Waereghem Sp. 9 4 4 1 22 27 9 R. S. Waereghem 9 4 5 0 16 27 8 S. K. Heule 9 2 5 2 14 25 6 Wevelghem Sp. 9 2 7 021 24 4 W. S. Lauwe 9 0 7 2 14 28 2 Vyve St Baafs 9 1 8 0 8 40 2 UI® Sp. B C. S. Yper o - S.K. Roeselaere 4 Derde Speciaal B Derde Speciaal C St. Moeskroen 5 5 0 0 20 4 10' Stade Kortrijk 5 4 1 0 22 10 8^ S C. Meenen 5 3 1 1 12 13 7 Wevelghem Sp. 5 3 2 0 17 14 6> C.S YPER 5 2 2 1 14 16 5 A.A. Moeskroen 5 2 2 1 12 19 5- Lauwe 5 1 2 2 9 11 4 2d' Afd. C. S. Yper 2 S. K. Roeselaere o Gezien de belangrijkheid der ontmoeting is het plein der Augustinestraat overtalrijk be zet met voetballiefhebbers, alswanneer scheidsrechter Bil, uit Knocke, de twee ploe gen tot den opgooi roept. De volgende elftal len worden in lijn gesteld S. K. Roeselaere Dekimpe Vandamme Bertrem Gossaert Vannieuwenborgh De Rocker Vernimme Decru Vanderperre Coussement Wynants .Molein Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Vandamme Verleure Ververeken Ossieur Callens Dechievre Messelis Roeselaere wint den toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. De Yperlingen lokken de eerste schermutselingen uit langs Molein, maar de wit-zwarte achterhoede is niet te spreken De bezoekers dwingen de eerste hoekschoppen af, doch Dechievre en Messelis komen op tijds tusschen. Dechievre heeft vervolgens moeilijkheden met zijn schoen, maar kan, na een kleine afwezigheid, terug zijn plaats innemen. Intusschen zendt Vanlim burg boven, op voorzet van Vanderbauwhede. Alhoewel de bezoekers eenigszins hun spel opdringen, doen de rood witten menigmaal gevaarvolle uitloopen. Zoo wordt, op inzen den van Molein en na een klein geharrewar, een doel aangeteekend, welke voor offside af gekeurd wordt. Dekimpe was eerst zoo geluk kig het leder met de vuist af te weren. Nu zijn de Mandelzonen wederom ten aanval en Mes selis moet zich verscheidene keeren inspan nen om zijn kooi te vrijwaren. Hij doet het ten andere met brio en wordt door de talrijke supporters toegejuicht. Zoo kan hij een blik semshot van Vernimme in corner redden. De- cru beproeft het ook een weinig later, maar Jules is niet te spreken en onderscheidt zich verder op een geharrewar dat eindigde met het aanteekenen van een punt, hetwelk even wel voorhandspel vernietigd werd. Molein is er al met eens van onder gemuisd en voorbij de achterhoede getrokken. Dekimpe komt uit zijn doel en belet Georges zijn schot te plaat sen. Een corner voor Roeselaere wordt ont zet en Molein vertrekt nogmaals, zendt in, maar het leder komt op de knie van Vandam me terecht en vliegt boven. De Roeselaersche supporters hadden kippenvleesch gekregen. De rust treedt dan ook met blanke score in. Nauwelijks is het spel wederom aan gang of Michel zendt boven op pas van Vandamme. Een hoekschop voor Sportkring wordt boven- gekopt. Nu begint Yper zijn duivels te ont binden. Twee corners moeten kort na een toegestaan worden, terwijl een klaarblijkende hands onbestraft gelaten wordt. Dekimpe is zoo gelukkig een mooi samenspel onzer voor- lijn met eindshot van Vanlimburg in corner te redden. De bezoekers geraken stillekens aan de mindere. De lokale supporters begin nen hunne mannen met luid gerucht aan te moedigen, doch sommigen misplaatsen hunne uitdrukkingen tegenover onzen kapitein wan neer hij ver nevens schiet. Dat voorvalletje mocht zich niet voorgedaan hebben, doch sommigen beseffen niet hoe zulk geroep op het moreel van een speler werkt, te meer dat onze kapitein over al zijn krachten niet be schikte. Een weinig nadien gaat Vanderbauw hede op den rechterhoek spelen en Vandamme neemt zijne plaats in. Bertrem heeft de vëfan- dering gezien en verwisselt van plaats met Decru. Die verandering echter wordt fataal voor de leiders der reeks. Vanderbauwhede trekt halfback en back op zich, geeft aan Van limburg die op Decru schiet het leder be landt bij Vandamme die snel door rent, en Dekimpe heeft niet de minste karis om den bal te stekken. I o aan de 33® minuut. Versla genheid bij de bezoekers, ongehoorde vreug de bij de lokale liefhebbers. Hoeden en klak ken gaan de lucht in, de supporters roepen en schreeuwen dat hooren en zien vergaan. Welk aandoenlijk schouwspel Nooit kan men zich inbeelden wat koning voetbal bij de voetbal liefhebbers vermag. Intusschen zijn de bezoe kers wederom aan gang en doen een gevaar lijke spelverplaatsing. Messelis is uitgeloo- pen, maar Veileure staat op de goede plaats om het gevaar af te wenden. Molein krijgt het leder toegespeeld, zendt voor de kooi van Roeselaere in, Vandamme en Vanlimburg breken door en Dekimpe mag, niettegenstaan de een wanhopige duikeling, voor de tweede maal den bal uit zijn netten halen aan de 42® minuut. Men hoeft niet te vragen hoe dat tweede punt begroet werd 't Was alsof een orkaan losbrak en de toejuichingen duurden nog altijd voort alswanneer de match ten ein de kwam. Jongens, eerst en vooral een harte lijk proficiat om uw kranig optreden, gij hebt de moeilijksten voldaan en allen hebt gij medegewerkt om de prachtige zege te behalen. Gansch Westvlaanderen is over uwen uitslag verwonderd. Tracht dezen weg voort te bewandelen met even moedig en talentvol uwe overige matchen ten einde te brengen. Denkt nu niet dat gij onklopbaar geworden zijt, om dat gij den leider uwer reeks in het zand hebt doen bijten. Onderschat dan ook den tegen strever niet die morgen op bezoek komt, want weet dat Waereghem Sport, oude promotie- ploeg, zich aan 't herpakken is. Opgelet dus voor te veel zelfvertrouwen en tracht de gezegden, van onklopbaar op eigen terrein, met de daad te bewerkstelligen. Twee nieuwe punten zouden uwe rangschikking nog veel verbeteren. Mannen, goed heil De reservisten der rood witten hadden 's morgens insgelijks de sportkringers van Roe selaere te bekampen en moesten het, tegen dat geducht elftal, met 4 o afleggen. Bekennen wij maar rechtuit dat de bezoekers een gansche klas hooger stonden en zelfs mag er gezegd worden dat zulk een ploeg goed figuur zou maken in tweede afdeeling. 't Is dan ook aan onze verdediging te danken dat de score niet hooger werd. Alhoewel de Man delzonen meestal ten aanval waren, duurde het tot de 18® minuut vooraleer Maicjonneau door een schot van Dreesen verslagen werd. De match ging verder met een gedurigen strijd onzer achterhoede tegen het machtige aan vals- kwintet der wit zwarten. Een ongelukkige be slissing van den scheidsrechter gaf hen een strafschop ten geschenke die hoegenaamd niet mocht toegekend worden. Zoo telden de be zoekers hun tweede punt, terwijl een derde doel op buitenspel aangeteekend werd. De rust brak aan met 3 o voor Roeselaere, die ook vijf hoekschoppen afgedwongen had. De tweede speelhelft was een herhaling van de eerste. De achtertrio van Sportkring was ondoordringbaar, terwijl de voorhoede immer ten aanval ging. Ieder kamp bekwam twee hoekschoppen, doch de bezoekers kon nen enkel nog eenmaal hunnen voorsprong aandikken, zoodat zij met 4 0 verdiend woiv nen. Jongens, moigen gaat gij op bezoek biy Kortriik Sport die er zoo machtig niet voor staat. Wij wachten rog immer op uwe eerste^ zegepraal. Tracht dat eens te bewerken bij de Leiezonen tot gi oot genoegen van al uwe bewonderaars. S.K. Roeselaere 5 5 0 Oj 31 I 1(* Harelbeke 5 3 1 1 27 9 T Waereghem Sp. 4 3 1 0 16 J9 6- Stade Kortrijk 4 2 2 0 15 14 4 R.S. Waereghem 4 2 2 0 17 16 4- Heule 4 1 2 1 12 12 3 Kortrijk Sp 5 1 3 1 11^20 5 C.S. YPER 4 0 2 2 4 12 2 St Baafs 5 0 4 1 5 45 O III® Sp. C lF. C. Poperinghe 3 - C. S. Y. 6- Zooals het verleden week gezegd werd, is het uitgevallen. Onze oud juniors hebben ons de verrassing van den dag bezorgd met Pope ringhe in eigen veste te vloeren en dan nog met zulke groote score. Waailiik niemand heeft zich daaraan verwacht en feitelijk werd de voorkeur aan de thuisspelers gegeven. Doch gij hebt het anders beschikt en ons op een mooie zege vergast. Aan de rust was het 2 1 in 't voerdeel van Yper en 't is enkel ia de tweede speelhelft dat de doelen elkander opvolgden. Notebaert nam er drie voor zijn deel, Cnockaert twee en Versaevel één. Goed gewerkt, mannen, en wij verhopen dat gij, tegen Kortrijk Sport, die u komt bezoeken, u eveneens zult onderscheiden en de twee punten thuis houden NEMO. Poperinghe 5 1 3 1 10 !6 3*- Kortrijk Sp. 5 0 3 2 5 14 2 S.K. Sweveghem 5 0 5 0 5 19 N. B. Vanaf 4 November beginnen de matchen om 14 uur. VELOSPORT Zoodat we nu volop in 't winterseizoen zijn getre den. en het 100 tal baankoersen hier te lande gegeven, benevens de klassiekers, de renners nog al wat geld aan prijzen zal hebben opgebracht. Maar de eerstee koude vlagen nopen de renners de verwarmde velo drooms op te zoeken en de zuivere baanduivels hun- fiets te bergen. Zoo zagen we Zaterdag 1.1. Antwerpen spelen, die- nu ook een menigte gewestelijken kan in lijn stellen, die waar leveren voor hun geld. In de snelheid zegevierde de Hollander Kremers in finaal tegen Heusy, Geerinekx en Deynchamp. Die- amateur Kremers is ook nog de eerste de beste niet. De tandemkoers, welke heel volksgeliefd is in de- Sinjorenstad, zag de zege van Van Rayen-Van Isselt voor Peltzer - Domhofï, Vandenbroeck - Kersten eir. Dewinter-V romans. De internationale snelheid beroepsrenners won de- Sinjoor Huybrechts welke reeds een jaar of 3 sukkelden- maar nu door de aanwezigheid van een wintervelo- drom er schijnt door te komen. Hij won vóór Pijnen burg, Ozmella en Neus Degraeve. Aug. Verdyck won de afvalling door er geducht van onder te trekken om een toertje voor te loopen- op Guimbretière, Broccardo, Mertens P., Haezendonck, Wals, enz. En ten slotte snapte de in superforme zijnde Ant- werpsche ploeg Dictus-Huybrechts den palm in de - 75 km. ploegkoers, vóór Pijnenburg-Wals, Bogaert— De Ryck, Haezendonck - Verreycken, Choury - Fabre,. Duerloo-Mertens, Verdyck-Degraeve, Lapébie-Le Cal- vez, Van Oers-Vanderreydt. Te Brussel had men eens aan de flinke 2® klas krachten gedacht, waarin Haegelsteen de snelheid ver overde vóór Delwart, Van Schel en Mazy. De Omnium in dewelke 2 ploegen liepen een Bel gische (Kaers, Aerts en V. Vlockhoven) tegen een vreemde (Schoen, Falck Hansen en Richard) zag den Deen Hansen meester in de snelheid vóór A'erts, Kaers, Richard, Van Vlockhoven en den Duitscher Schoen. In de 2® reeks (achtervolging maximum 5 km. kreeg het Belgisch trio op zjn ve ;te, na 2 km. 580 m. afge legd te hebben. Kaers, wereldkampioen werd hier ter dege uitgeschuifeld om zijn zonderling optreden. Hij liet het immers na een drietal ronden zitten, Aerts eir Michelleke aan hun lot overlatende/ De puntenkoenS zag Van Vlockhoven prachtig 1® komen met 20 p. vóór Falck Hansen 23 p., Aerts 25 p._ Schoen 27 n., Kaers 35 p.. Richard 38 p. Prachtige uit slag voor het ketje der Hoogstraat; En de 4e proef zag eindelijk de wereldkampioen in zijn volle element30 km. achter handelsmotoren is* immers altijd een kolfje geweest naar zijn hand. Hij draaide er rond zijn tegenstrevers, en liet Van Vlock hoven op 1, Schoen op 3. Richard op 4 en Hansen op 5 ronden. Aerts trok een lot, bij hetwelk'"hij juist de slechtste gangmaking trof en liet het boeltje na enkele km. in brand. ',i En zoo werd de omnium door de Belgen veroverd met 3 overwinningen tegen 1 voor de vreemden. De 50 km. ploegkoers kwam toe aan de ploeg Haegelsteen - Baiwir, vóór Struyven-De Kee. Geé- rir.okx-Va.rt Parijs, Piano-Adriaenssens, Wynants- Pricqueleer, Lambet-Muller, Fl. Horëmans-Maerten. In Gent, waren het de achtervolgingen per ploeg die meest indruk mieken en sommige uitslagen baar--

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6