Het Geheimzinnige Document CESAR MOTTRIE CS QUI IMPORTE AY ANT TOUT 3-11 1934 Het Ypersche-2e Bijvoegsel -.La Hégion d'Ypres N° 31 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. door CHRISTIAN HAUGEN Vous vous intéressez sans doute aux perfectionnements nou- veaux en mécanique. Mais lorsque vous achetez une nouvelle voiture, vous devez être sur que celle-ci, quels que puissent être ses perfectionnements, vous donnera trots choses essentielies Vous devez pouvoir compter avec certitude absolue sur votre voiture, même par les plus mauvais temps d'hiver. Or, c'est pré- cisément en hiver qu'une voiture est le plus sujette a défaillances. L'allure doit être souple et confortablc, pour votre familie aussi bien que pour vous-même, quelque mauvais que puisse être l'état des routes rencontrées.. Votre voiture doit être d'une économie réelle en fait de consom- mation d'essence et d'huile, ainsi qu'en fait de réparations. D'année en année, Chevrolet a prouvé sa süreté sans défail- lance et, en service quotidien aussi bien que dans de dures épreuves officiellement contrölées, elle a surabondamment démontré son économie surprenante. Aussi voudrions-nous maintenant vous prouver a vous que c'est la voiture la plus confortable dans sa catégorie de prix. Nous vous parierons mécanique, si vous le désirez. Cepen- dant, nous sommes certains qu'un essai de la Chevrolet 1934 vous convaincra bien mieux encore. Süreté absolue Conjort parfait Economie réelle Mengelwerk van Htt Ypersche Nr 18 ^BBÊBiÊiÊÊMiÊK^^maam^^^^BB^aÊÊnÊÊÊÊÊK^BÊÊKKÊÊÊBiÊËmiÊ^ÊÊKÊÊaÊaiiBtËBÊÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÊÊÊÊiKÊiÊÊimiaammmÊÊ**ÊÊÊÊmmÊmmÊm*ÊiummmmmmÊmÊmÊKmÊÊmÊÊÊÊÊÊÊmÊÊiKÊimiÊÊÊÊÊiÊÊÊiÊÊÊÊmmÊÊmmÊÊmÊiÊÊÊmÊÊmamÊmMiaÊiÊmÊÊm^mÊÊÊmms*immmt»** Veitaald door P J. AERSSENS VERBODEN NADRUK Vervolg) Ik veronderstelbegon hij, dat u mij een en ander nader zult verklaren. Vertelt u mij eens enkele bijzonderheden betreffende die zoo genaamde Dobrowitz-aangelegenheid en wat wilt u met de vier bankbiljetten, die in mijn bezit geweest zijn Geweest zijnriep Merdow vol ontzetting uit. U hebt ze toch zeker nog Neen. Den eersten dag, dat ik hier was, zijn ze me al ontstolen Merdow had blijkbaar z'n zelfbeheersching weer terug. Hij sprak weer op z'n gewonen, zakelijken toon. Het zal wel 't beste zijn, dat ik naar u toe komzeide hij. Doch de allereerste eisch is, dat ik u aan moet treffenin leven. Betaal daarom direct uwe rekening en verlaat het hotel. Zeg, dat u via Exeter naar Londen terug gaat. Maar in werkelijkheid koopt of huurt u in Exmouth een fiets en u rijdt naar Sidmouth. Daar huurt u een motorboot. Vraag naar den visscher Wilson; diens boot haalt tien mijlen per uur. U vaart met hem naar Lyme Regis, waar u weer 'n andere boot neemt, waarmee u zich laat terugbrengen naar Franklin's hotel. Als u 't zoo arrangeert, zullen White's spionnen wel voor enkele dagen werk genoeg hebben, denk ik. Intusschen winnen wij tijd en kunnen wij zien wat ons verder te doen staat. Ik vertrek van hier met den trein van 12.40 en kan dus morgen al vroeg bij u zijn Merdow behoorde blijkbaar tot die menschen, die als 't noodig is snel kunnen denken, handelen en spreken. Rodney had hem graag duizend vragen willen stellen doch onder deze omstandigheden moest hij zich tevreden stellen met deze eene Bent u 't misschien ook geweest, die mij den eersten avond hier opbelde Ja, ik had u willen waarschuwen, doch werd daarin op 't laatste moment verhinderd. Jam mer genoeg. Had ik u kunnen spreken, dan zou die onaangename geschiedenis met de bank biljetten niet voorgevallen zijn. Zorgt u nu, dat u Mr. Simpson en z'n collega's op 'n valsch spoor brengt en vergeet vooral niet, dat de heeren opdracht hebben, u bij de eerste de beste gelegenheid neer te schieten, als 't niet anders kan. Leef wel, Mr. Rodney Merdow was verdwenen en Algy besloot, de schouders onverschillig ophalend, zijn raad be treffende de rondreis op te volgen. Hij ging regelrecht naar z'n kamer, pakte z'n koffer en belde om de rekening. Miss Franklin was verwonderd en bedroefd tevens, dat een van haar gasten, z'n vacantie zoo plotseling moest onderbreken. Doch wat aan haar verwachtingen te kort werd gedaan, wist zij handig te dekken door de prijzen op te drijven. Algy legde haar uit, dat hij zoo juist opgebeld werd om terug te komen, voor een zaak die niet uitgesteld kon worden. Hij haastte zich in Exmouth te komen. Volgens het spoor- boek zou hij inderdaad nog juist den trein van Exeter naar Londen hebben kunnen halen. Het was snik heet en de fietstocht dus verre van 'n pleziertochtje, temeer, daar hij ook nog z'n koffer moest meeslepen. Het plan van den detec tive was werkelijk vernuftig bedacht. In Ex mouth had Algy spoedig den visscher Wilson gevonden en weldra waren zij overeen gekomen, dat deze hem met koffer en fiets voor den prijs van drie Pond naar Lyme Regis zou brengen. Wilson beweerde opgetogen, dat het bootje z'n naam Flits eer zou aandoen. Hij zou de snel heid tot elf mijlen opvoeren. Maar u mag met niemand over het doel van onze reis sprekenconditionneerde Algy. De visscher keek hem onderzoekend aan en dit onderzoek scheen ten gunste van Algy uitge vallen te zijn. Wilson beloofde te zullen zwijgen. Binnen 'n half uurtje zou de Flits voor het kleine steigertje aanleggen. Rodney besloot zich in dien tijd in de herberg aan 't strand wat op te frisschen. Hij zou er toch zeker 'n makkelij ken stoel vinden om wat uit te rusten bij 'n koelen dronk. Na 'n paar minuten zag Algy hoe Wilson voorbij draafde met 'n paar bussen benzine. Toen schoot hem te binnen, dat 't misschien wel raadzaam zou zijn om ook voor den tocht wat mee te nemen. En hij liet bier, whisky, sodawater en wat levensmiddelen aan 't bootje bezorgen, alles berekend voor twee personen. Doch nauwelijks was dat gebeurd, of hij had er weer spijt van. Z'n achtervolgers zouden daaruit misschien kunnen opmaken, welke kant hij uit gevlucht was. Hij trachtte zulks echter te voor komen, door met luider stemme te verkondigen, dat hij 'n tochtje wilde maken naar Britport, dus in tegenovergestelde richting. Toen Rodney de herberg verliet, scheelde het maar 'n haartje, of hij had Hunter Sr tegen 't lijf geloopen. Deze kwam in de richting van 't café gewan deld en was maar 'n goede honderd pas meer van hem verwijderd. Rodney keerde zich snel. om en liep langs 'n omweg naar de boot. Doch hij had een gevoel als 'n zakkenroller, die, op 't moment, dat hij z'n slag zal slaan, de sterke arm der wet» naast zich ziet en maar weinig hoop heeft, dat vrouwe Fortuna hem op dat hachelijk oogenblik gunstig gezind zal zijn, en 's mans aandacht naar 'n andere richting zal lokken. XXVI. E. 94 Toen hij den steiger betrad, hoorde hij haas tige passen achter zich. Hij voelde, wie dat was, doch keek niet om en liep door. Alles klaar, Sir vroeg Wilson. We vertrekkenantwoordde Algy. In dit oogenblik voelde hij 'n hand op z'n arm en hij hoorde Hunter's stem Wacht even, Mr. Rodney. Vindt u goed, dat ik meevaar Algy keek den spion in het lachende gezicht. Goeden dag, Mr. Huntergroette hij hem koel. Ik dacht, dat u nog in Londen waart Neen. neen, zooals u ziet, vergist u zich. 'n Paar uur geleden ben ik in dit nest aangekomen en wilde juist weer vertrekken, toen ik tot m'n groote blijdschap en tevens tot m'n groote ver bazing u hier ontdekte. Ik heb vervloekt lang naar u gezocht Waarom eigenlijk vroeg Algy, die niet de minste bevreemding aan den dag legde, hoewel hij na Cynthia's brief toch mocht veronderstel len, dat Stenton van verdere achtervolging afge zien had. Negentien-zeven-twintig natuurlijk ant woordde Hunter nijdig. U hadt 't handig aan gelegd om te ontsnappen. En helaas lijkt 't er veel op, dat u weer op reis wilt gaan. Het zou jammer zijn, als ik u opnieuw uit 't oog moest verliezen en nog langer zou moeten zoeken Distributeur Officiel 30, Boulevard Malou YPRES Tél. 149

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9