TRABOLSPEL VELOSPORT Concert Prijsuitdeeling Vandevoorde's Pelsen Stad Yper - Muziekschool Op Zondag 18 November 1934 -J. Robespierre, openingsstuk Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper "Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op 21 October 1934. Zondag 18 November 1934, om 14.30 uur Algemeen* Vergadering Ferd. Dethoor. Hector Casier. 1934 - Wedstrijd Balcons - 1934 Boldersmaatschappij DE WARE BLOEMTROS gevestigd in den Kath. Kring 265 fr. prijzen, als volgt verdeeldie prijs 100 fr. 2e prijs 75 fr. 3e prijs 5o fr. 4' prijs 40 fr. te i5 u., in den Stadsschouwburg PROGRAMMA. 5. Karjrtitagszauber (enchan- tement du Vendredi Saint) uit het Opera Parsifal R Wagner voor Symphonie. 2. Romance uit het 8' Concerto voor piano. W.A. Mozart overzetting voor viool, door Em. Périer door Mej. Masquelier Paule 2* Eervolle melding middelbare afdee- ling (2* studiejaar 1934). 3. i' deel uit het 5' Concerto Goltermann in ré klein voor cello l r Feuillard door Me]. Dethoor Antoinette i* Eervolle melding met onderscheiding, Lagere afdeeling (2e studiejaar 1934). Concerto voor viool (Allegro, Moderato. Andante) Franz Drdla door M. Huberty Alexandre le Eervoile melding met groote onder scheiding, Lag. afd. (2° studiej. 1934). 3. Kleine suite voor klavier 01e Olsen I) Duivel dans - 2) Mazurka - 3: Sere nade - 4) Humoreske - S) Vlinders Mej. Souvage Beatrix, 1® Prijs 1934. S. Prijsuitdeeling. voer symfonieH. Litolfï. Ingang Vrij. Het Bestuur. De voorzitter opent de vergadering om 34% uur en de secretaris geeft lezing van het -verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmet kingen goedgekeurd. VoordrachtM. Arthur Lagast, Staatsvoor- drachthouder te Kortrijk, geeft een wel uit eengezette en tevens zeer nuttige en leerzame les over fruitteelt, en namelijk over 't planten der verscheidene fruitsoorten in onze streek. Hij geeft insgelijks eenige nuttige wenken over druiven in serren gekweekt. Gedurende een gansch uur wordt hij door de talrijke aanwezige leden in zijne klare en aangename rede gevolgd en ten slotte met algemeen handgeklap begroet. De voorzitter bedankt den gevierden spre ker namens al de toehoorders en wakkert de leden aan groot nut te trekken uit deze prach tige les. Mededeelingen Er wordt medegedeeld i) Dat de maatschappij, zooals vorige jaren, «p i November aanstaande, deel zal nemen aan de vaderlandsche plechtigheid waartoe al de leden uitgenoodigd zijn en verzocht zijn aich in groot getal rond ons vaandel te scha ren; 2) dat op 11 November, in St- Maartens Kathedraal om 10 uur, een plechtige mis zal geofferd worden voor de gesneuvelden van den oorlog, wegens den Invaliden Bond. Al -de leden worden dringend aangewakkerd deze 3nis bij te wonen. Aanbrengsten Menigvuldige prachtige aan brengsten overdekken de tafels en worden als volgt bekroond 1) Lepercq Firmin, 6 pun ten voor zijn prachtige druiven 2) Hebben Henri,4 punten voor zijn appels The queen» Calville Blanche en zijne peren Prési dent Roosevelt Duchesse d'Angoulème -ac Beurré d'Hardenpont Le Lectier 3) Jean Duthoo, 3 punten voor zijne groenten 4 soorten selderij volle witte goud gele *t spruitselderij raapselderij zijn Brns- selsch witloof en spruitkool 4) Marie De- groote, 3 punten voor hare groenten sjalotten, knolselderij, ajuin strooigeel en porrei Mon strueus Quarantan 5) Vandenbriele Cyrille, 2 punten voor zijn groenten karoten Lange Nijmeersche vroege dubbel Deuvik Lange stompuntige van Nantes 6) Me Merlevede, 2 punten voor hare prachtige peren Duchesse Angoulème en William Duchesse 7) M Remi Derycke, 3 punten voor hare groenten porrei Paling Ypersche selderij, Latuwe Mei Koningin en Agneau de St-Jean Nieuwe leden Worden als nieuwe leden voorgesteld1) Me Vermeersch-Swyngedouw, door Mahieu Richard 2) Vervaele Michel, door Firmin Lepercq 3) Depuydt Victor en 4) Verstraete Henri, door Hebben Henri 5) Merlevede Marie Louise, door Jw. Verhalle. Tombola: Een prachtige tombola, samen gesteld uit bloem bolle» 'Tulpen Nar- cyssen en Lelièn en geleverd door het huis Hector Casier, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de verga dering sluit om 17 uur. in het lokaal Hotel Continental DAGORDE 1. Lezing van het verslag der vorige vergadering. 2. Voordracht. 3. Mededeelingen. 4. Beoordeeling der aanbrengsten. 5. Voorstelling van nieuwe leden. 6. Tombola (fruitbaomen) geschonken door M. Armand Donck, eerelid. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, i. Hebben Henri Yper 19 1/2 2. Leuridan Remi 19 3. Verhaeghe Gustave 18 4. Mortreu Jules I8 5. Dethoor Ferdinand I8 6. Vandecasteele Cam. I8 7. Lommez Maurice 18 8. Clarisse Madame I8 9. Dutoit Jufvrouw 18 10. Maerten Achille 17 1/2 11. Ordies Arthur 17 12. Verrue Julien 17 l3. Derycke Remi 17 14. Debruyne Gustave 17 i5. Boudry Odile - l6 16. Seenen Leonard l6 17. Scheire Alberic l6 18. Claerhout Theo l6 19. Hoornaert Pieter l6 20. Clarisse Camille l6 21. Vanraes Jules l6 22. Clayes Joseph - l6 23. Roosebeke Heirfi^ --> l6 24. Harteel Edmorid* l6 25. Devrekere Jeroniè' l6 26. Devos Elza 10 l6 27. Depuydt Emile l6 28. Berten Weduwe l6 29. Mortreu Daniel l6 3o. Vandenbriele Cyrille l6 3i. Crepeele Gustave i5 32. Geldhof Henri i5 33. Markey Marcel i5 34. Vandenbussche Jos. i5 35. Tahon Camille i5 36. Petit Henri i5 37. Vandevoorde Leon i5 38 Merlevede Madame i5 3g. Vandeputte Jules 14 40. Bulckaen Arthur 14 41. Papegaey Florent 14 42. Dumoulin Henri l3 43. Kerrinckx Charles t3 44. Lemay Albert i3 45. Jacques Henri l3 46. Tytgat Petrus i3 47. Faes Florimond 12 48. Breyne Henri 12 49. Soetaert Désiré 12 5o. Sohier Henri 12 5i. Pattyn Emile 12 52. Leupe Arthur 10 53. Duthoo Jean 10 54. Dewitte Sylvère 8 55. Soenen Alfons 7 798 ie Prijs Bentin, Hotel Skindies 2' Prijs Vandekerkhove Julien, Seenen Leonard, Pockelé (Oude Houtmarkt), Boudry Odiel, Vermeersch Emile. 3e Prijs Duthoo Jean, Degrou Emile, Mahieu Richard. Melding Cardinael Edgard, Lacante R. Buiten Prijskamp Eene melding Hector Casier. uit alle andere kennelijk aan de kwaliteit Men koopt ze voor 't PROFIJT 1 Statie Postje Katholieke Kring Coöperatieve Bascule Katnpioauschap 1934-35 De ontmoeting Bascule Statie die Woens dag laatst doorging in de Bascule, is voor de thuisspelers een ontgoocheling geweest. On der de spelleiding van heer Rod. Salomé es met volledig peloton, scheen het maar niet te willen vlotten met hun spel. Tegenslag es daarbij slecht spelen, het was een echte krabbersdag voor Bascule. Dat bracht wat ontmoediging teweeg bij de Basculemannen. Voet bij stek houden, mannen. Het is even wel nog maar de 2' match maar 't is niette min een kostbaar punt dat de mannen van de Statie veroverden. Onder de spelleiding van heer Vierstraete bijgestaan door heer Daniel Derez trad het peloton volledig op. We kun nen niet veel oordeel vellen over het spel van de Statiemannen, daar ze het te gemakkelijk hadden tegenover Bascule. Deze laatste lie ten in 7 maal 9 punten ten voordeele van Statie, en eindigden met slechts 12 punten. Statie speelt in goede verstandhouding met een beetje kans erbij zijn 't ernstige mededin gers voor 't kampioenschap. Met het behaal de punt komen ze op kop van de rangschik king. De arbitrage werd gedaan door heeren Ververeken en Devos Rich. Rangschikking na twee matchen litpiild Gewinnet Pilt» 2 2 2 2 11 2 11 2 11 2 0 0 Toekomende Woensdag 21" November aan« staande gaat Postje naar de Coo. Zullen de mannen van heer Rich. Devos het halen in eigen tra Maar 't Postje is ook zoo sterk hé 'k Ben benieuwd wie 't punt inschrijft. KRABBER. Op Zoadag 18 Noveaiber biedt de Katholieke Kring een luisterlijken prijskamp in 't bollen aan de leden der vijf maatschap pijen die jaarlijks deelnemen aan 't Kampioen schap. Voorwaarden. 1) De pelotons bestaan uit 4 man door het lot aangewezen 2) De in schrijving geschiedt van 14 1/2 u. tot i5 1/2 u om dan onmiddellijk over te gaan tot de loting en de speling 3) Het inleggeld is vastgesteld op 1 fr. per man 4) Al de partijen werden gespeeld aan 6 punten. Raden voor den opzet. Die opzet kiest de bollen 5) Af wezige spelers mogen niet vervangen worden. In voorkomend geval zal 5 minuten tijd ver leend worden na de naamafroeping. Na 5 mi nuten moet het peloton onvoltallig optreden 6) Over alle onvoorziene gevallen zal de Com missie onwederroepelijk beslissen. Het Bestuur. Deze week ging, voor een algemeene belangstelling der Italiaansche sportlui, de Ronde van Milaan door waarin, benevens de aardigheid van dien koers per ploeg van twee man betwist te zien, enkel twee uit- heemsche koppels werden toegelaten, namelijk wereld kampioen Kaers met zijn streekgenoot Dictus, en ex- wereldkampioen Speicher met Lapebie, die ook menige trofee op zijn blazoen heeft staan. Zeggen wij echter rechtuit dat het voor de buiten landers effenaf een nederlaag in regel beteekende. Guerra, of de afgod van het wielrijderssport in het Zuiderland, gepaard met den bruinen Piemontesi lie pen er alles te pletter en overwonnen er Binda-Batte- sini, Camusso-Cazzullani, Olmo-Bovet, terwijl Spei- cher-Lapebie 5e toekwamen korts gevolgd van Kaers- Dictus. De afstand van 116 km. werd afgelegd in 2 u. 48 min., wat 41 km. 240 m. per uur beteekent, en dit op de baan wel te verstaan, wat dus genoeg zegt om er niet vee! woorden meer te moeten over reppen. Nadien werd de apotheose op de piste beslecht en de 4 eerst aangekomen koppels ('t zij dus allen Italianen) moesten een pisteronde tijdrijden, waarin Olmo-Bovet de meerderen waren en vervolgens ook nog de austra- lische achtervolging op hun actief brachten. Nadien kwamen de verslagenen aan de beurt in de bovengemelde proeven, waarin Kaers-Dictus voor allen troost de laatste brokken van tafel schaafden vóór Mara-Rimoldi, Speicher-Lapebie en de nobele onbe kende Introzzi-Magni. En daarmee zien wij het steeds gebeuren, dat baan- koersen altijd veel belangrijker zijn dan Wintervelo- drooms. In dezen van Antwerpen werd er Zaterdag avond weerom volle gas gegeven. De revanche snel heid voor liefhebbers zag ditmaal België's kampioen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5