Het Geheimzinnige Document KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder - Kortrijk jRtPfP Fl. VflfiDEVOORDE Te koep in alle goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaardstraat, Yper. vf 51; Boierstraat, 31, YPER Léon Grillet 17-11 -1934 Met Ypersche- 2e Bijvoegsel - La Mégion d'Ypres N° 33 EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE In de beste hoedanigheid Sm TwmÈx PELS voor langen duur 1 Heen leur- noch marktartikels doch beterkoop 1 1 dank den rechtstreekschen invoer en de RODOLPHEBOUDRY 31, Meenenstraat, Yper •f^ÊfSÊÊÊÊÊfSÊÊÊÊÊÊ^ÊÊ^fÊ^ÊSÊÊ^ÊSÊÊÊff^ÊÊ^^^ffm Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche Nr 20 door CHRISTIAN HAUGEN Vertaald door P.-J. AERSSENS ligt de voordeeligste koop y Daarom koopt eene [JLoT Met de volstrekte waarborg die men a'leen vindt bij hem die ze zelf INVOERT en verveerdigt. BANK - BEURS WISSEL 208, ZonnebfKesteenweg. Yper Beurs Wissel Coupors Titels Plaatsingen op Staat-, Gemeente krediet-, Grondkrediet van België, enz. enz. VERBODEN NADRUK (Vervolg) De detective was dus toch verhinderd geweest te komen. Maar och, daar maakte Algy zich al heel weinig zorgen over. Immers, vandaag zou hij Cynthia weer ontmoeten en samen zouden zij alle geheimzinnige avonturen voor goed van zich afschudden. Wat kon het hem nog langer schelen, of de Dobrowitzkwestie opgelost zou worden of niet, of Merdow White te knap af zou zijn of omgekeerd En wat Stenton be trof, besloot Algy met 'n gevoel van leedver maak, het Negentien-zeven-twintig «-document over boord te werpen, als ze 'n heel eind in zee zouden zijn. Hij had er meer dan genoeg van, doch wilde voorkomen, dat het Stenton toch nog in handen zou vallen. Algy had de eigenaardige gewoonte, als hij alleen en in goede stemming was, een of ander deuntje te fluiten. Fluitend belde hij om z'n ontbijt en fluitend zette hij zich voor 't open venster om naar de E 94 uit te kijken. De boot was nog steeds niet in zicht. Heel in de verte zag hij een ander schip en volgde het met de oogen na, doch eigenlijk zonder eenige interesse. Hij dacht enkel aan de heerlijke toe komst, die hij met Cynthia tegemoet ging. Nog maar twee uurtjeshet was al na achten. Het kamer-meisje bracht de koffie en onderbrak zoo doende z'n zonnige bespiegelingen. En toen Algy zich aan tafel zette ontmoette hij tevens de eerste verrassing van dien dag. Op het nog steeds ongelezen boek van Kipling, vlak bij het venster, lagen vier bankbiljetten van tien pond. Terwijl het meisje de koffie serveerde consta teerde Algy, dat hij de verdwenen bankbiljetten teruggekregen had. Doch hij kreeg op dit oogen- blik geen gelegenheid dieper over dit raadsel na te denken. Het meisje had hem iets te zeggen. Zij was blijven staan, keek verlegen rond en frommelde zenuwachtig aan haar wit schortje. Wel Molly, wat is er vroeg hij. Molly, een wel niet wonderschoon, maar toch zeer flink meisje uit Cornwall, had moeite de juiste woorden te vinden om zich uit te drukken. Daar was een man zeide zij, «ik kwam hem tegen op de trap O ja, en waar is hij nu Dat weet ik niet. Maar hij zeide, dat hij een grapje wilde uithalen en ik zei toen, dat ik daar niet van inkwam Na deze ietwat vage mededeeling zweeg Molly en Algy moest haar weer op gang helpen. Dat is flink van je Molly. En je kunt mij ge rust vertellen, wat voor grapje dat was». Hij schudde een soort poeder in uw koffie, maar ik had 't juist gezien Rodney had intusschen al van z'n koffie ge proefd en dacht nu met angst en ontzetting aan vergif. «Van deze... van deze koffie, waar ik al van gedronken heb stotterde hij. Molly sloeg de handen in elkaar. Natuurlijk nietU moest toch begrijpen, dat ik die koffie direct wegsmeet en in de keuken andere ging halen. Maar die man drong er nog maar steeds op aan, dat ik u koffie met poeder zou brengen. Hij wilde me zelfs een Pond geven, als ik er niets van zou zeggen Je krijgt van mij twee Pond, Molly, je bent een braaf meisje. Hoe zag die man er uit Zij gaf een zoodanige beschrijving van den man met het poeder, dat Algy direct begreep, dat het de uitvinderFulton geweest moest zijn, de onbekende. Deze had dus voor de tweede maal een aanslag beproefd, doch gelukkig weer zonder resultaat. Hij zei, dat hij 'n goed vriend van u was en enkel maar 'n grapje wilde makenbesloot Molly. Zij kreeg haar twee Pond en stapte trotsch en gelukkig de deur uit. Algy echter bleef in diep gepeins zitten en voelde allerminst be hoefte om weer een deuntje te fluiten. Verdwe nen was het jubelende gevoel van blijdschap en geluk, dat hem enkele minuten geleden nog vervulde. Hij had zich volkomen veilig gewaand, ver buiten het bereik van zijn vijanden en zelfs niet eens aan de mogelijkheid gedacht, dat nog iets z'n plannen zou kunnen verhinderen. En plots zag hij zich weer langs alle kanten om- Misschien ook was het poeder slechts 'n slaap middel geweest, dat White's handlangers in staat moest stellen ongehinderd op z'n kamer rond te snuffelen. Doch dat waren allemaal maar vage vermoe dens. Wat er ook van zij, in ieder geval zouden zijn vijanden hem z'n ontvluchting zoo moeilijk mogelijk maken, misschien wel onmogelijk. Daar kwam Algy op 'n gedachte zou Merdow ook nog gelegenheid gehad hebben, om 'n paar regeltjes neer te krabbelen, en hem op die ma nier omtrent een of ander nader in te lichten Hij zocht de tafel af, doch vond niets. Maar opeens ontdekte hij op den vloer onder de tafel een glinsterend voorwerp Cynthia's ring. Dit was de derde verrassing dien dag. maakt en herstelt alle slach zetels, canapés, clubs, salongarnituren, ressortbakken, enz Hergarniering van auto's. Telefoon 144 ringd en moest hij zich weer op het ergste voorbereiden. Hij zag den ernst van den toe stand in. De vier bankbiljetten waren op 'n raadsel achtige wijze teruggekomen. Algy kon er slechts één verklaring voor vinden het was Merdow waarschijnlijk gelukt, White deze bankbiljetten te ontstelen. Daarna was hij naar Franklin's Hotel gekomen, zooals hij in z'n brief beloofd had. Op het oogenblik, dat hij het venster be reikt had, werd hij zeker door een der spionnen overvallen en vóór Merdow op de vlucht moest, had hij nog juist tijd gevonden om de bank biljetten op tafel te werpen. Misschien werd de detective daarna ingehaald en gedood of gevangen genomen. Toen daarbij bleek, dat de bankbiljetten niet meer in Mer- dow's bezit waren, had White daaruit de ge volgtrekking gemaakt dat hij ze dan weer bij Algy zou kunnen vinden vandaar den her nieuwden moordaanslag. XXVII. De Verlaten Landweg Algy staarde langen tijd op den ring, de twee diamanten sterretjes en den hemelsblauwen diamant, die vonkelden in den zonneschijn. Aan welke avontuurlijke omstandigheden kon het te wijten zijn, dat deze ring, dien hij acht dagen geleden nog aan Cynthia's slanke vingers gezien had, zich nu in zijn hand bevond Algy draaide den ring om en om, terwijl hij nadacht over het ondoorgrondelijke raadsel, hoe die hier gekomen kon zijn. Daar ontdekte hij een inscriptie, aan den onderkant van den blau wen steen, blijkbaar gekrast met een scherp voorwerp. Slechts twee woorden stonden er Vergeef mij De ring was een ouderwetsch kleinood, en misschien was deze eenvoudige, maar daarom niet minder roerende bede eens aan een reeds gestorven vrouw gericht, welke een groot on recht aangedaan was. Mogelijk ook, dat deze schrei om vergiffenis tot Cynthia gericht was geworden. Het meest geheimzinnige van alles bleef ech ter het feit, dat hij, Algy Rodney, nu hier met den ring in zijn hand stond. Niets verklaarde, waarom en hoe hij hier gekomen was. Het eenige denkbare was, dat Merdow met Cynthia gesproken had en een of andere mededeeling van haar had ontvangen, waarvan de waarheid door deze ring bekrachtigd zou worden, of mis schien was deze ring slechts 'n «dubbelganger van dien van Cynthia en stond deze op een of andere manier in verband met de Dobrowitz- aangelegenheid. Merdow had hem hieromtrent volledig kunnen inlichten. Maar hij kwam niet en liet ook niets

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9