Het Geheimzinnige Document Fl. VRMDEVOORDE Charles Hongenae KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens S Devolder KortrijK Te keep in alle goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Hoomgaardstraat, Yper. 1-12-1934 Met ITpersche-2e Bijvoegsel - JLa JRégion d'lTpres N° 35 In de beste hoedanigheid PELS voor langen duur 31, Bolerstraat, 31, YPER EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers van het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche N' 22 door CHRISTIAN HAUGEN Vertaald door P.-J. AERSSENS (Vervolg) ligt de voordeeligste koop Daarom koopt eene bij Met de volstrekte waarborg die men alleen vindt bij hem die ze zelf INVOERT en verveerdigt. Geen leur- noch marktartikels doch beterkoop dank den rechtstreekschen invoer en de hoeveelheid. Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles 25, Fue du Temple, 25, YP8ES Téléphone 461 Ordres de Bourse Comptant Ter me VERBODEN NADRUK Het waren dezelfde bandieten, die hem dien morgen overvallen hadden en hij, die het dichtst bij was, had zijn revolver in de hand. In het on deelbaar oogenblik, hetwelk het schot vooraf ging, schoot Algy als 'n flits de gedachte door 't hoofd, dat de schurk, dien hij meende, zwaar gewond of gedood te hebben, nu volkomen ge zond voor hem stond. Zou de revolver dan niet geladen geweest zijn Stenton of een van z'n andere vijanden had misschien het wapen ont laden, zonder dat hij er iets van gemerkt had. Maar dan behoefde hij ook niets te vreezen. Hij was niet meer dan één pas van den misda diger verwijderd, toen deze 'n schot loste. Algy diende hem 'n geweldigen slag in 't gezicht toe en merkte tegelijk dat hij niet gewond was. Dus eindelijk eens 'n juiste conclusieGereed voor een hernieuwden aanval wendde hij zich naar den tweeden bandiet, die, de ijzeren staaf in de lucht zwaaiend, op hem toerende. Doch een klap met een ijzeren staaf geeft dan pas het beoogde resultaat, als men er door van achteren onverwachts getroffen wordt. Algy ontweek z'n tegenstander, tot hij kans zag hem 'n vuistslag te geven, helaas echter niet hard genoeg. Cynthia was blijven staan en keek, het gezicht van angst verwrongen, naar de beide vechtende mannen, waarvan zij niets hoorde dan het ge stamp der voeten en de harde vuistslagen. De eerste der twee misdadigers was intusschen opgestaan en wierp zich nu weer in 't gevecht, hoewel het bloed uit zijn neus stroomde. Beiden hadden hun messen getrokken en 't werd voor Algy hoe langer hoe moeilijker 'n kans te vinden een der twee alvast onschadelijk te maken, 'n Gelukkig toeval kwam hem echter ter hulp. Een der kerels struikelde over een boomwortel. En op hetzelfde oogenblik bewerkte Algy den anderen zoodanig met z'n vuist, dat deze met een smak voorover op den grond sloeg. Tegelijk echter voelde hij 'n brandende pijn in z'n schouder, hij draaide zich om, greep de hand, die het mes omklemde met z'n linker- en snoerde met z'n rechterhand de keel van z'n tegenstander dicht. Beiden vielen. Algy echter lag boven en liet den strot van den anderen niet los. Deze scheen bijna gestikt te zijnhij werd blauw en paars. Algy, hij is zeker dood hoorde Rodney op eens Cynthia's stem vlak boven hem. De man lag inderdaad onbeweeglijk, met uit puilende, gebroken oogen. Algy nam hem het mes af en stond wankelend op om meteen naar den anderen schurk te kij ken, waarvan hij een nieuwen aanval verwachtte. Doch ook deze lag als dood. Je bent gewond Algyzeide Cynthia met bevende stem. Kom mee, dan zal ik je binnen helpen Zij nam hem bij den arm om hem te onder steunen en langzaam, voetje voor voetje, gin gen zij naar de villa. Algy was niet meer in staat om te denken, hij wist slechts, dat zij bij hem was. Ja, laten we naar binnen gaan mompelde hij, nauwelijks verstaanbaar.- U kunt mij niet verraden hebben, Cynthia. Ik hou zoo van je Toen echter konden zijn beenen hem niet meer dragen hij stortte ineen. Doch eer het nacht rondom hem werd, zag hij Cynthia's gezicht vlak boven het zijne en voelde hij haar zachte lip pen op de zijne, 'n Schok van ongekende vreug de doorstroomde zijn ziel en overwon voor een oogenblik de macht van de bewusteloosheid. Hij hoorde haar nog zeggen «Algy... Algy blijf leven... omwiijnentwille, Algy... ik bemin je». En haar stem klonk als een snik. Toen Algy ontwaakte, lag hij op "n zacht bed in een lichte, hem onbekende kamer. Het moest reeds avond zijnde wolken boven de boomen waren met een eigenaardig rood gekleurd. Het venster stond open en uit de stilte buiten klonk 'n zacht gemurmel. Hij meende Cynthia's stem te herkennen en met een jubelend gevoel van blijdschap herinnerde hij zich, wat er voorge vallen was. Nu ontdekte hij ook, dat John aan z'n bed zat, verdiept in een boek. En John, is 't spannend vroeg hij met een mat lachje. Sir John smeet het boek weg. Niet bijzonder antwoordde hij. Maar hoe voel jij je UitstekendZoo gezond als 'n visch in 't water. Maar nu zou ik heel gauw willen weten, waar ik ben, hoe de zaken staan en of er nog iets gebeurd is Het viel Algy op, dat z'n broer hem met een eigenaardigen blik aankeek. De dokter meent, dat er geen gevaar is, en dat je morgen al op kunt. Maar vandaag moet je nog rust houden. Wat Stenton betreftalles is nu volkomen in orde. Je hebt niets meer te vree zen. Hier, drink 'ns wat. Morgen zullen we je alles verklaren Algy had geleerd geduld te hebben. Hij dronk, het glas leeg, dat John hem aanreikte. Waar schijnlijk een slaapmiddel. En nadat hij den vol genden ochtend met z'n broer gezamenlijk ont beten had, stond hij op en kleedde zich aan, ge holpen door John. De wonde in z'n schouder maakte hem 'n beetje onbeholpen. Overigens voelde hij zich lichame lijk en geestelijk opgewekt en monter. Is Miss Cynthia ook hier vroeg hij, eer zij de slaapkamer verlieten. «Ja, zij is binnen, in de huiskamer. En de anderen ook antwoordde John. De anderen Welke anderen John glimlachte geheimzinnig. Dat zult je direct zien. Je wordt verwacht Zij gingen een gang door, tot John 'n deur opende en z'n broer liet voorgaan. Om een gemoedelijke ronde tafel in een hoek zaten vier personen. Algy kende er drie van, Cynthia en... de gebroeders Hunter. De vierde was een heer op gevorderden leeftijd, met 'n voornaam, sympathiek gezicht. Hij stond op en trad Algy tegemoet. Eigenlijk ben ik Stentonstelde hij zich voor. XXX. Het Sprookjesland Algy was totaal in de war, maar hield zich kalm. «Ik wensch reeds lang u te spreken zeide hij, hem strak in de oogen kijkend, zoodat hij de hem toegestoken hand niet zag. Cynthia keek zeer ernstig. Zij hield de oogen neergeslagen en speelde nerveus met haar ring, waarvan de brillanten, als twee sterren aan den nachtelijken hemel, schitterend fonkelden. De beide Hunters keken elkaar stiekem lachend aan. Willen de heeren plaats nemen vroeg Stenton op twee stoelen wijzend. Algy en John gingen zitten. Daarop ontstond een oogenblik een bijna pijnlijke stilte. Doch on danks alles, had Algy het merkwaardige gevoel als was hij 't nu eens, die de situatie beheerschte. Alle aanwezigen schenen z'n blik te ontwijken. Alleen Cynthia keek hem even, heel even aan, en sloeg dan blozend de oogen weer haastig neer. Algy begon de oplossing van alle raadselen en geheimen te vermoeden. Ik verwacht een verklaring zeide hij. De bejaarde heer leunde in z'n fauteuil achter over. Wij allen, die hier zitten begon hij, moe ten u eigenlijk onze verontschuldigingen aan- bieden. Ik ben in waarheid Lord Denholm en Cynthia is mijn dochter. Vroeger heette ik, eer ik mijn titel erfde, Geoffrey Hope Hij legde z'n hand op den arm van den spion en ging verder Deze is mijn zoon Georg Denholm. En deze heerhij wees op den jongste, dien u kent' onder den naam Walter Hunter, is de tooneel- speler Georg Millers, de tegenwoordige eigenaar van The ComedyU zult wel eens van hem gehoord hebben Na deze kennismaking werd de stilte nog druk kender. Algy trachtte zich te beheerschen. Hij begreep nu alles, doch vertrok geen spier van z'n gezicht. Langzaam haalde hij zijn sigarettenkoker te voorschijn en stak er een op, nadat hij eerst met een blik Cynthia's toestemming gevraagd had.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 10