FOOTBALL C.S. Y.-lllb.Sp.-WmeghtmSp. TRABOLSPEL Allerhande Nieuws Les Fourrures Vandevoorde - Qroot Engelsch Bal - 8 Zondag 9 December 1934 Comines - Faits divers Solo - Schlem R. A. O. B. Woensdag 26 December 1934 Yper - Slachthuis Kampioenschap 1934 - 35 Gevonden en Verloren Voorwerpen Verloren. Zaterdag 1 December, door Mevr. Priem Julia, van Oostnieuwkerke, een gouden armbandhorloge. LUCHTAANVALLEN Onderscheiding Om 2 uur Ingangsprijs i Fr. 5o. MAATSCHAPPIJ De Lustige Vrienden bijgenaamd De Vliegers Ten einde alle rondloopende geruchten te logenstraffen verzoekt ons het bestuur der Lus tige Vrienden te melden dat er hoegenaamd geen kwestie is van het ontbinden der maat schappij, maar dat integendeel die zoo bloeiende kring in onzen aanstaanden Carnavalstoet met een prachtig nieuw costuum zal optreden. heid in de stad en vooral in de gebuurte ver- w-ekt Ook waren velen niet weinig verbaascl te vernemen dat het noodsein van vroeger nu door het luiden eenerklok vervangen werd om de pompiers en de bevolkirg in geval van. brand te verwittigen. Abonneert u op Het Ypersche voor 1935 en stort 18 fr. op postcheckrekening 46.173 van CL Dumortier te Yper, of ten onzen bureele, Boter- straat 34, Yper, en gij zult ons blad van heden tot einde 't jaar kosteloos ontvangen. Een goede verbetering. Naar het voorbeeld van wat in andere steden reeds sedert lang bestaat, werden hirr deze week zoo wat overal in stad aai de gaslantaarns kleine bakjes aangebracht dienende om papie ren of andere voorwerpen, die de voorbijgan gers tot op heden toe op de straat wierpen, te ontvangen Dit zal er veel toe bijdragen de netheid onzer straten en openbare plaatsen te verzekeren, wel te verstaan zoo het publiek maar een weinig goeden wil aan den dag wil leggen en alle afval, zooals o m. vuile papie ren en vooral oranje- of bananenschillen, waarover reeds zooveel voetgangers uitgleden en zich erg bezeerden, voortaan in de met dit: doel geplaatste bakjes wil werpen. Poelcapelle Werkongeval Verle» den week Vrijdag werd de genaamde Devogel Petrus, timmerman, met de linkerhand door een zaag gegrepen en de toppen van vier vin geren afgesneden. Een geneesheer kwam het: slachtoffer de noodige zorgen toedienen. Komen. Smokkelaarster aangehou den. Een 54 jarige vrouw, die de grenst wilde oversteken, werd door de douaniers; betrapt met vier kgr. belgische takak, eener* waarde van 225 fr., in haar bezit. De vrouw werd in hechtenis genomen en de smokkel waar aangeslegen. sont reconnues pour la qualité T Elles sont les plus économiques Vol de vé'o. Le Sieur D... domicilié a Comines, avait placé Dimanche dernier, vers 19 h. 3o, son vélo, pendant quelques minutes- devant un estaminet a Comines Ten-Brielen, pour y prendre une consommation. A la sortie du café le vélo était disparu. La police a fait une enquête. Acte de probité Le Sieur Boscart Ca- mille, négociant en denrées alimentaires,- domicilié a Wervicq, trouva sur la route de- Comines a Ten Brieien, une valise contenanfc des marchandises pour une somme impor tante. II s'empressa de la porter chez le garden champêtre. Renseignements pris, le policier était heureux de découvrir le propriétaire de- la valise, a qui elle fut remise aussi'ót. Dimanche 25 Novembre, un solo- schlem at été joué au Café de l'Hötel de Ville a Mes- sines, par M. Alexandre Mahieu a Messinesr. avec huitième a l'as de cceur, as, roi, dame, neuf et huit de trèfles. Les partenaires étaientr M. le Decteur Reypens, Me Reypens, et Mela^ Clémentine Reypens. Sincètes félicitations a l'heureux gagnant, Vrijdag avond, 3o November, werd in het- Hotel du Sultan», door onzen sympathieke» heer Bouquet (Remi pour les dames), een solo schlem op tafel gelegd met II koekens van 5e hooge, klaver haas en heer. De betalers; waren de hoeren R Ommeslagh, Eug. Glis- soux en Mod. Van Neste. Daar er met vijf gespeeld werd, was de kij- - keren deeler Mr Florent Mailliard. Een goed glaasje werd geledigd op de ge zondheid en de kosten van den champion. Proficiat Mr Remi 1 om 8 uur, in de Feestzaal «MAJESTIC», Rijsselstraat met medewerking van den gekenden Jazz band VIAENE.Ingangsprijs 3 fr. Gedurende de maand November werden in het stedelijk slachthuis van Yper volgende dieren geslacht 16 ossen, 48 veerzen, 20 koeien, 26 nuchter kalvers, 3g vette kalvers, 76 schapen 223 verkens, 2 geiten, 6 peerden5 Totaal 456 dieren. De verwachting aangaande de match Statie Co© is voor velen niet bedrogen uitgevallen. De Statiemannen wonnen in eigen tra het punt voor de rangschikking, hetgeen hen op kop houdt. De Coo behaalde 17 punten in 't spel. De uitslag van de match had nochtans heelemaal anders kunnen zijn. Het wilde maar niet vlotten mot het spel van de Statie. De noodige fut zat er niet in. Ze wilden het zich te gemakkelijk maken en gaven daar door een minderwaardige prestatie te zien, die we niet gewoon zijn van hen. De opzet wilde niet mee en het achterspel werd gebold met te weinig resultaat. Het had hun nood lottig kunnen worden. Ze kregen 8 punten cadeau van de Coo, doch lieten er geen. De Coobolders hebben lang kop gehouden tegen hun tegenstrevers. Ze gelukten erin lan gen tijd gelijk spel af te dwingen en verkregen zelf een voorsprong met i5 tegen i3aan de Sta tie. Ze zagen reeds een overwinning in 't ver schiet, maar moesten ten slotte onderdoen. Een beetje meer gesloten spelen en wat meer luisteren naar commande zonder persoon lijke spelwijze op te dringen, en dan de spel leider die zich zoo gemakkelijk niet mag laten beïnvloeden door zijn ploegmaten dat alles iu acht genomen zou hen zeker wel een over winning bezorgd hebben Het is anders uit gevallen. Beide ploegen traden volledig op onder spelleiding van de hh. Vierstraete en Vanden- bussche. Arbitreerden hh. Noyez en Salomé Rodolpbe. Toekomende week, 12 December, gaat Bascule naar 't Postje. Het belang van het te behalen punt, ligt voor de hand. Beide ploegen kunnen hun rangschikking verbeteren. Dat het vinnig zal betwist worden, hoeft niet gezegd. We c enken een mooie match te zien. RANGSCHIKKING Sctpcild 3 3 3 3 4 wonnen 3 2 I I I Punten 3 2 I I I KRABBER. Statie Postje Katholieke Kring Bascule Coöperatieve Boldersnieuws In 't Postje, Koning heer Deknudt G. Prins heer Noyez. 'n Hartelijk proficiat Gevonden. Dinsdag 27 November,is bij M. Michiels Louis, Ligywijk, 146, Yper, een jonge hond, soort Groenendael, toegekomen, die aldaar door den eigenaar mag terugge haald worden. Vrijdag 3o, is een groote grijze hond toege komen bij M. Devogel Cyriel, i52, Capucie nenstraat, die hem ter beschikking van den eigenaar houdt Zaterdag 1 December, door M. Jan Chris tiaens, 24, Surmontstraat, een portemonnaie eenig kleingeld bevattende en die aldaar mag teruggevraagd worden. Denzelfden dag verklaarde M. Depoorter Camiel, 15, Groote Markt.dat er bij hem over een veertiental dagen een koperen baar van I m. 5o lang achtergelaten werd. Dinsdag 4 door M. Jules Hazebrouck, 55 Meenensteenweg, een gouden ring dien hij ter beschikking van den eigenaar boudt. Woensdag 5, in het kantoor der Belastin gen, Cartonstraat, een regenscherm die door den heer Ontvanger der Belastingen ter be schikking van den eigenaar gehouden wordt. Denzelfden dag is bij M. Pertry August, 9, Oude Veurnestraat, een hond toegekomen en mag er door den eigenaar terug gehaal 1 wor den. Verscheidene onpare handschoenen worden bijna dagelijks ten politiebureele afgegeven en mogen er teruggehaald worden. Zondag 2, door M. Moerman Theophiel, ^tn gouden iing. Verleden week drukten wij een artikel over La Défense Aérienne met als post-scriptum dat de minister van Binnenlandsche Zaken had moeten aandringen bij verschillende burge meesters van landelijke gemeenten opdat ze het luchtverweer zouden inrichten. Naar wij thans vernemen werd einde October, tijdens een vergadering der secretarissen door den heer Arrondissementscommissaris bijeenge roepen, bestatigd dat alleen de Gemeente St-Jan, aan de vordering had voldaan en de samenstel ling van haar comiteit aan Generaal Termonia had opgestuurd. Bij Koninklijk Besluit van i5 November 1934, werd de Burgerlijke Medaille van klas toegekend aan den Heer Boutens Emile, pompier, voor 25 jaren dienst in het stedelijk brandweerkorps van Yper. Onze teste gelukwenschen. N. V. Etèrnit, Kapelle-op-den-Bosch, heeft de eer hare geachte klienteel te herinneren dat al de echte Eternit producten uitsluitend in hare instellingen gefabriceerd worden, en waarschuwt tevens, tegen namaaksels, welke reeds ten on rechte, onder den naam van Eternit verkocht zijn geweest. De echte Eternit producten zijn gemakkelijk te herkennen. Zij zijn allen ge merkt met een dezer twee woordenEternit of E. B. De alleen verkoop voor Yper en omstreken is toevertrouwd aan de firma MONKERHEY-VAN NESTE, 9, Koeimarkt, Yper. Om deze reden kun nen wij verzekeren, dat voor wat de heele streek van Yper betreft alleen in de magazij nen Monkerhey-Van Neste echte Eternit pro ducten te verkrijgen zijn, en dat namaaksels, daar absoluut nooit aan den klient besteld wor den. Hoogachtend. N. V. ETERNIT. Yper. Tragisch eirde. De 25 jarige Logier Joseph, wonende in de Neerstraat bij zijn stiefvader Parez. stadswerkman. was Maandag avond nog al laat thuis gekomen en, vermoeid zijnde, zal hij zich denkelijk seffens naar zijn zolderkamer op het tweede verdiep begeven hebben. De jongeling moet echter verwaarloosd hebben een brandende sigaret, die hij aan 't rooken was, uit te dooven voor aleer zich op zijn bed te leggen en zoo werd het vuur, terwijl hij reeds in slaap was geval len, aan zijn beddelakens en dekens medege deeld. Hoelang dit vuur alzoo gesmeuld heeft, zal niemand weten te vertellen. Zijn jongere halve broeder, die op dezelfde kamer in een ander bed sliep, werd op zeker oogenblik wakker en voelde als een prangende kitteling in de keel Zonder zich echter volkomen rekei S'hap te geven over de oorzaak der bevangen lucht die in de kamer heerschte, ging hij in den duister naar beneden om aan een natuurlijke behoefte te voldoen en ging zich Dadien op een andere kamer, waar zijn tienjarige zuster sliep, ter ruste leggen. Intus- schen smeulde het vuur daarboven steeds heviger voort en weldra drong er een dikke rook langs door het dakvenster, zoodat dit rond 5 u 3o 's moreens door de geburen werd opgemerkt. Deze verwittigden dadelijk de politie die de brandklok deed luiden De heer Seys, luitenant der Brandweer, korts daarop gevolgd van den heer commandant Vergracht en den heer politiecommissaris Vandenbraambussche, was een der eersten ter plaats en, geholpen door eenige zijner toe gesnelde manschappen, drongen zij in de kamer waar zij den jongeling levenloos op zijn bed zagen liggen. Seffens werd hij buiten gedregen en de kunstmatige ademhaling toe gepast, doch zonder gevolg. De bijgeroepen geneesheer kon, na langdurige pogingen, slechts de dood van het slachtoffer vaststel len. Het lijk werd vervolgens naar het doo- denhuisje overgebracht. Voor wat de brand betreft kon alle gevaar dadelijk geweerd worden en buiten de bedding werd er om zeggens geen schade in de kamer aangericht. Dit spijtig voorval heeft heel wat verslagen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8