Alleen in de Wereld VAN LEDE Lessive JEANNE D'ARC KERSTDAG i EU WJ AAR 22-12-1934 Met Ypersche- 2e Bijvoegsel - L, a Heg ion d'Ypres N° 38 O n I r u p s i n u Vandevoorde s Pelsen Voor het weeken en koken van Uw linnen De best geparfumeerde Het Tijdstip der Wenschen U vindt een rijke keus prachtig geïllustreerde POSTKAARTEN met allerhande onderwerpen vanaf 30 centiemen ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat, Yper. Mengelwerk van Het Ypersche - Nr 3 door Dr August SN IEDERS. Het juiste UURWERK verkocht met waarborg aan de laagste prijzen 155 fr. Boterstraat, 6, YPER. MAATSCHAPPIJ Vereenigde Hofbouwliefhebbers Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper. Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt. Verslag der Algemeene Vergadering van 2 December 1934. De algemeene vergadering wordt te 15 uur onder het Voorzitterschap van den heer Vanbe- selaere, voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag van 4 November 1.1. Dit verslag wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. De heer Vanbeselaere, voorzitter, verwelkomt den heer Demuynck, Staatsvoordrachtgever, die onmiddellijk tot de voordracht overgaat en be gint met een uiteenlegging over de manier van het snoeien der fruitboomen, voornamelijk om de vormen te bekomen die men begeert, zooals de kandelabervorm, enkel en dubbel palmetten, espaliers, pyramiden, enz. Hij handelt vervolgens over hun standplaatsen in de verschillende ge westen, en over de keus der stammen die dienen gebruikt te worden (Kweekstruik of Zaailing) voor de verschillende soorten. Verder geeft spre ker een algemeen overzicht over de steenfruit- boomen, hun vormen, hun standplaatsen, de beste soorten, het tijdstip van het snoeien alsook over de meststoffen die men best gebruikt. Ten slotte gaat de heer Demuynck over tot een uiteenlegging der bestrijdingsmiddelen tegen de ziekten der appelboomen (kanker, bloedluizen) en voor het voorkomen van het schurf aan de pereboomen. Deze voordracht, met groote aan dacht gevolgd, wordt door de talrijke leden van harte toegejuicht. M. Vanbeselaere, Voorzitter, bedankt M. Demuynck voor zijne aangename en nuttige voordracht en drukt de hoop uit den heer Demuynck nog menigmaal in ons midden terug te zien. Twee nieuwe leden worden voorgesteld M. Kinoo en M. Garrein, beiden van Zillebeke, voorgesteld door den heer Gerard Widock deze twee nieuwe leden worden met algemeene stem men aangenomen. Worden als Juryleden aangeduid MM. Widock, Hoyes en Vanacker secretaris, A. Versavel. Deze heeren overhandigen vervolgens den uitslag hun ner werking. M. Sinaeve Jules behaalt 4 p., heer Buseyne 6 p., en M. Pieters 2 p. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden dat de vierde Staatsvoordracht zal gegeven wor den op Zondag 23 December 1934, om 3 uur stipt, door den heer De Haene, Staatsvoordrachtgever te Kortrijk, met als onderwerp DE BLOEMEN EN BULBENKWEEK. De heer Voorzitter wakkert de leden aan, deze openbare en buitengewone vergadering zoo tal rijk mogelijk bij te wonen. De tombola, geschonken door den heer Voor zitter, alsook de aanbrengsten worden vervol gens onder de tegenwoordige leden verloot. M. Vanbeselaere bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en de algemeene vergadering wordt te 17 uur gesloten. Op Zondag 23 December 1934 ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1°) Verslag der algemeene vergadering van 2 December 1.1. 2° Mededeelingen. 3") Voordracht gegeven door M. De Haene, Staatsvoordrachtgever, over bloemen en bulben- kweek. 4°) Aanvaarden van nieuwe leden. 5°) Beoordeeling der aanbrengsten. 6°) Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, Versavel André. Vanbeselaere Victor. Het Besluit van den Heer Gouverneur van West-Vlaanderen gedagteekend 24 October 1934 voorschrijft, dat de ontrupsing overal vóór 15 Februari 1935 moet gebeuren, en voorziet straf bepalingen tegenover de overtreders van dit wetsvoorschrift. Dat allen dus van nu af, en ten gepasten tijde, tot die bewerkingen op hunne hagen, boomen en houtgewas overgaan, willen zij in hun eigen be lang, zich van rechtsvervolgingen besparen. uit alle andere kennelijk aan de Kwaliteit 1 Men koopt ze voor 't PROFIJT 1 (Vervolg) Claudine heeft eene groote hoeveelheid veel kleurige poppenlappen voor zich op tafel liggen 't is een heuvel van satijn, zijde, tulle, katoen, fluweel, snippers van een vinger lang en lappen van een hand groot, die zij met hare kleine, mol lige vingers zoo aardig weet te draaien, te kee- ren, te fronselen en te frutselen, dat het voortge brachte fatsoen soms eene modist van eersten rang zou beschaamd maken. Nu maakt ze een galakleed, zooals zij straks, zegde ze, een rouwkleed maakte een rouw kleed, want de pop, Mevrouw Golden, moet in den rouw voor het doodgaan van de zwarte kat van den mandenmaker maar nu de taal meester, even van zijn boek opziende en over bü zijnen bril heenloerende, haar te binnen brengt, dat die booze kat verleden jaar haren kanarie vogel heeft opgesmuld, wordt het rouwkleed on middellijk weêr een feestkleed. Het kleed met een langen sleep past dan ook bijzonder schoon, en Mijnheer Daliski wordt tel kens in zijne lezing gestoord, om zijn oordeel over deze of gene plooi, over deze of gene kleur te doen kennen. Zie, zieroept telkens een helder stemme- ke, en het kind houdt de pop, die weêr een ver siersel meer gekregen heeft, op afstand en doet ze als een coquette dame, het hoofd wat ter zijde gebogen, een zoogezegd aanbiddelijken glim lach om de roode lippen, rood als eene kriek, en in statige houding over de tafel zweven. Het kind knipt, meet, past, naait zoo ernstig als een huismoederke, en als het soms door een uitroep doet verstaan dat alles verbruid is. volgt er onmiddelijk een andere, doch blijde kreet, een bewijs dat zij het bedorvene door een paar groo te steken weêr weet te herstellen. Vader Daliski is zoo dikwijls gestoord, dat hij ongeduldig en lastig wordt, en eindelijk uit roept Och, kind, laat mij gerust met uwe pop- perij,en als de kleine dan een halve minuut zwijgt, en daarna weêr opnieuw begint, hetzij met hare alleenspraken tot Mevrouw Golden ge richt, of om alweêr het oordeel en de bewonde ring van den vader in te roepen, zegt deze ten slotte streng, doch niet gemeend Ik hoop dat uwe Mevrouw Golden do-do gaat doen Claudine zet een zuur gezichtje en steekt de lipjes mokkend vooruitzij stoot plotseling de pop van zich weg, en blijft een oogenblik strak voor zich uit staren. Als vader niet zien wil zegt het kind, speel ik ook niet meer met de pop O, o roept Mijnheer Daliski, 't is voor mij dat ge Mevrouw Golden zoo schoon kleeddet Het kind knikt. Gevleid, gevleid En moest ik misschien met haar naar het concert gaan Nogmaals dezelfde beweging bij Claudine. In dat geval beken ik schuld, peccavi,roept de taalmeester uit. Laat zien, Claudine, laat zien, of Mevrouw Golden in haar uniform er behoorlijk uitziet. En de pop wordt weêr recht gezet en 't wil juist zoo, dat Mevrouw Golden de armen uitge strekt houdt, alsof ze wanhopig den professor in den arm wil vliegen, en hem een o my dear toeroepen. Mijnheer Daliski moet Mevrouw Golden die er in 't geheel niet oud en grimmig uitziet gelijk Mijnheer Golden, en vooral geen men- schenhaatster schijnt te zijn, gelijk haar weinig aantrekkelijke echtgenoot Mijnheer Daliski moet de pop, als teeken van verzoening, eenen kus geven Claudine wil het zoo. De man doet het ook, maar zoo weinig galant is hij, dat hij zich onmiddellijk weêr in zijne wetenschappelijke berekeningen of taalkundige stellingen verwart. Het kind is echter getroosthet fruit en knut selt met zijne kleine vingeren weêr zöo koortsig en moeielijk als te voren het geeft zich zelf den tijd niet om de lange haren, die als een zwarte sluier voor zijn wezen vallen, achteruit te Wer pen. Op dit oogenblik treedt langs eene zijdeur, dus uit een aangrenzend vertrek, een jong meis je binnen. Ziedaar eene wonderschoone verschijning Zij is rijzig van gestalte en het donkerkleurig klèed schijnt deze nog te bevoordeelen. Haar gelaat is bleek en dit benadeelt misschien eenigermate de fijne vormen het haar is goudblond, en hangt weelderig en iets wat verwilderd en gestruiveld, tot op den schouder niettegenstaande het blon de haar, en het zoete en droomende oog, zijn de wenkbrauwen fijn donker van kleur. Recht won derlijk Dit meisje heeft iets fantastisch, iets dichter lijks, iets onbegrijpelijk aantrekkelijks in haar geheel. 't Is Adriana de vader heft het hoofd op en

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11