1 KOFFIES en CHICQREI met PREMIEN Christiaens Devolder - KortrijK Lourdes roept U Te koep ie alle goede winkels. Premiedepot 1 g. Laroye, 20, Boomgaardstraat, Yper. KOSMOS TOERISME EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE Faire nettoyer ou teindre ses vêtements chez Kleederen door c'est leur donner une nouvelle jeunesse. Glacage Américain da Cols et Manchettes in "t nieuw gekuischtof geverfd zijn wederom zooals nieuw. Schoons Strijkwasch Kilo wasch Succursale L. KNOGKAERT - JOOS Bijhuis Rue de Dixmude Diksmudestraat, Y P R E S. Tel. Y P E R. De zuster zit met half geloken oog, met de fijne handjes saêmgevouwen, biddend niets te moeten hooren wat de minste schaduw op het leven der moeder werpen kan. Zij had,zegde de vreemdeling, een man getrouwd die ouder was dan zij, en dat huwelijk, door verschil van ouderdom en neigingen, was niet gelukkig. «Ik bid u, Sybrand I... smeekt de zuster. Welnu, ik zal niet verder herhalen wat die De koffiehuizen op den zeedijk zijn reeds ge opend, en onder hunne breede veranda's branden lichten, die een hellen glans over de wandeling werpenin de Kursaal wordt muziek gemaakt en binnen eenige dagen zal men er dansen zelfs de straatsolisten zijn reeds aanwezig, en zoo de zee wat minder bruiste, zou men in de verte het getokkel eener harp en de schorre stem van een gevallen tenor hooren, Sybrand ontsteekt eene cigaar en dubt: hij denkt aan den man naast hem op de diligence gezeten en meent weêr zijne stem te hooren. De inschrijving is reeds geopend voor onze reizen in salon autocar gedurende het jaar 1935, naar Parijs Vincennes Afreis op 27 Januari voor den grooten paardenwedstrijd. Prijs 220 fr. vervoer, hotel, drank en be- dieningsgeld inbegrepen. Nice, Karnavalfeesten Afreizen op 19 - 26 Februari 26 Maart 16 April. Prijs 1.575 fr. vervoer, hotel, drank en bedieningsgeld inbegrepen. Leipzig-Berlijn Afreis op 28 Februari. Prijs 1.450 fr. vervoer, hotel, drank en bedieningsgeld inbegrepen, alsook de. toe gangskaart tot de Handelsfoor. De Kosmos reiskalender met de 27 ver schillende buitenlandsche reizen per autocar wordt op aanvraag opgestuurd de moeilijk sten zullen bij ons bevredigd worden. Kosmos - Toerisme Groote Markt, 26, IEPER Tel. 515. lid onzer familie. Uit mijne stille beschouwing werd ik eensklaps opgewekt door de stem van den alweter, een zeer levendig persoontje, die tot den andere, een slaper, zegde Een schoon goedje schoon gelegen, he De slaper zag op en knikte langzaam. Wie er nu woont, weet ik niet, zoo sprak de alweter voortmaar vroeger, toen ik maar zoo hoog was als de stevel van een gendarm, woonde er een zekere Mevrouw d'Engelgrave, eene burggravin, met twee harer kinderen. Mijn hart klopte hoorbaar ik zag den spre ker sterk aan, denkende in hem een onzer oude bedienden te ziendoch zijne wezenstrekken waren mij vreemd. Ik bedwong een zeer natuur lijk gevoel, dat mij aanzette mij bekend te ma ken want reeds de woordenik was een van die kinderen,trilde op mijne lippen. Ik zweeg dan ook. Twee met elkander in strijd zijnde ge voelens deden zich in mij opden vreemdeling laten spreken, en eindelijk iets vaii het geheim te ontdekken dat het leven mijner moeder om sluierde ofwel hem onmiddellijk verklaren wie ik was en hem door een krachtvolle houding, verbieden den naam van Mevrouw d'Engelgrave aan te raken. Handelde ik verkeerd met aan het eerste gevoel toe te geven Ik dacht daarover op dat oogenblik niet verder na. De alweter ineer tot zich zeiven dan tot den slaper sprekende, hervatte Eene wonderlijke vrouw en van welke hier veel gesproken #werd, omdat niemand haar be greep en zij de hevigste contrasten, zooals ik later wel eens hoorde vertellen, in zich bevatte. In wat zin sprak men van haar vroeg de slaper. Zij kwam,hervatte de andere, uit Bra bant, had in de hoofdstad een prachtlievend en gedruischmakend leven geleid zij had de goud stukken als vleermuizen doen vliegen, die men ook niet weet waar zij blijven, zoomin als de lieve geeltjesaller oogen op zich getrokken en ook aller tongen geroerd. De zuster is bleek zij heft bevend de hand op en stamelend zegt ze En de vrouw, waarvan de vreemdeling sprak, was uwe moeder En gij hebt dat kunnen dul den Neen, neen, ik mag niets hooren. ik mag niets wetenLaat dit alles voor ons begraven, diep begraven zijn. O Theodora, ik wenschte die woorden te kun nen begraven ik heb dit gepoogd en zij wente len immer uit het diepste van mijn hart" naar boven ik kan ze niet vergeten. Overigens die vreemde zegde geen kwaad hij oordeelde slechts in bewoordingen, waarmeê het publiek dikwijls in de wereld oordeelt. vreemdeling zegdemaar weet dat vader plot seling het huis verliet, dat men geruimen tijd niet wist waarheen hij gegaan was, en men slechts later uit Indië de tijding van zijnen dood vernam. Ik weet door dit weinige reeds te veel te veel! Spaar mij, Sybrand... spaar mijne rust, stoor mijnen eerbied voor mijne moeder niet en die woorden worden op hooger toon gezegd. Wij waarborgen nu niet meer dat ze door nie mand gehoord zijn, als die iemand aan de deur, welke op eene spleet staat, geluisterd heeft. Sybrand is misnoegd hij begrijpt die teêrge voeligheid van zijne zuster niet, van haar die echter stout naar het slagveld gaat en wel het jammerlijk gekerm en gehuil, der gekwetsten en stervenden, bij dag en bij nacht, in de ambulan cen hooren kan een gekerm en gehuil dat den stoutsten krijgsman soms akelig worden doet. Nu, hij zal al wat hij nog weet, diep in zich begravenmaar het hindert hem dat hij zijn overstelpt gemoed niet eens lucht geven kan, zelfs niet aan zijne zuster de eenige met welke hij over diè geheimfen spreken kan. Sybrand staat op; de zuster bidt niet neêrgesla gen oogen. 10: De jongeling staart haar eenige oogenblikken aan dan, zich over harpre stoel buigende en zijne hand op de hare leggeld#, ?ef£t hij Ik meen het niet kwaad mét u, lieve engel Zuster Theodora heft de oogen op en de jon geling ziet dat zij vochtig zijn. Vader en moeder zult gij éeren fluistert zij, en staart den broeder met eene zoete uitdrukking op het wezen aan, en hij, hij beloofde haar dit gebod niet te overtreden en beiden, én zijn vader én zijn moeder, den eerste in nagedachtenis, op gelijken voet te zqllen eerbiedigen. Sybrand gaat naar buitenhij zet zich ónder de veranda, met uitzicht op de zee die klotst en dommelt en bruist. De hemel is blauw en slechts aan den diepen horizon, bewolkt, als wilden de wolken doen gelooVéri dat ook daar een strand, een vast land is. Het maanlicht werpt breede stralen op de don kere zee, en doet ze op afstand, als gesmolten goud en zilver schitteren, terwijl de donkere golf, aan de branding; zich met een witten sneeuwkraag schijnt te willen tooien. De avond is koel, de zeedijk nog weinig be zocht nog vele villa's nggst de Villa Rosa, door Mevrouw d'Engelgrave bewoond, zijn gesloten doch morgen of overmprgen zal men er plotse ling, als komen zij uit den grond of als vallen zij uit de lucht, personen zien in- en uitgaan. Wat zegde hij ook Hij zegde dat Mevrouw d'Engelgrave een man had getrouwd die veel ouder was dan zij, en dat zij dezen man door hare wispelturigheid, door hare pracht allengs van zich had vervreemd altijd dezelfde geschiedenis bij vele rijkemans- huwelijken in de groote steden. De man had aan die jonge vrouw zijnen naam en eene aanzienlijke fortuin geschonken «want,» zoo hoort hij den man op de schokkende dili gence nog zeggen, want Mevrouw d'Engelgrave was van geringe conditie, vergeleken bij die van haren echtgenoot. Zij was de dochter van een gepensionneerd kolonel. Hare moeder, de we duwe, ging een tweede huwelijk aan met een weduwnaar, waardoor zij eene goede vracht altijd hongerige kinderen aanwierf, wier schoe nen gedurig oogen, wier mouwen aan de elle bogen gedurig luchtgaten hadden, en die haar schoonzoon, Mijnheer d'Engelgrave, met zilver laken en goudleêr stoppen moest. Er was den jongeling, bij die woorden, een gloed over de wangen geschoten, ('t Vervolgt). Met toelating der maatschappij Voor God en Volk Voor alle verdere inlichtingen wtnde men zich bij Het sluiten van het Heilig jaar zal te LOURDES gevierd worden van 26 tot 28 April. Het sluiten van het Heilig jaar zal te LOURDES plaats hebben. De Osservatore Romanopubliceerde op 15 Januari een apostolischen brief Quod tam alacri gestuurd aan zijne Hoogwaardigheid den bisschop van Lourdes, bij dewelke Pius XI alle katholieken van gansch de wereld uitnoodigt naar de mirakuleuze grot voor een eucharistisch triduum, ten einde het H. Jaar te sluiten gedu rende de paaschweek, jubileum der verlossing. Eenig in de geschiedenis der Kerk, de H. Mis zal ononderbroken dag en nacht gecelebreerd worden op 26, 27 en 28 April. Getrouw aan zijne gebruiken zal KOSMOS TOERISME eene bijzondere 10 daagsche reis per autocar inrichten naar LOURDES aan den zeer voordeeligen prijs van 1300 fr. alle vervoer kosten, hotel, drank en bedieningsgeld inbe grepen. Afreis op 23" April over CHARTRES ROCAMADOUR PADIRAC PARIJS. 3 dagen stilstand te Lourdes op 26, 27 en 28 April. AANTAL PLAATSEN BEPERKT. LAAT U BIJTIJDS INSCHRIJVEN BIJ KOSMOS TOERISME Groote Markt, 26, IEPER Telef. 515. VRAAGT ONS PROGRAMMA

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10