HET YPERSC HE- LA RÉQION D'YPF *E& Zoodagrost - Repos dominical Wekelijksch Overzicht 15® Jaargang, N; 43 26 Januari 1935 15e Année. N° 43 - 26 Janvier 1935 Bijvoegsel Supplément SNOECK's Almanakken Katholieke Film iga Vriende* van Lourdes van hetDekanaal Cemiteitvan leper In St-Maartens Kerk der P.P. Karmelieten Triduum van 't H. Kind Jesus van Praag Burgerstand van Yper "t Is al jaren en jaren gekend, Niemand twijfelt nog daaromtrent, Bedanking Heer Achille COVEMACKER ZIELMISSEN Zondag 27 Januari Na al de woelingen der vorige weken, is alles aan den politieken gezichteinder wat kalmer ge worden. Ophefmakende gebeurtenissen zijn er niet voorhanden ook voorziet men in de onmid dellijke nabijheid geen aanstootgevende verwik kelingen. Maar wij zijn allen, in de laatste we ken, onwillekeurig onder den invloed geweest van hetgene er mogelijks kon gebeuren en daar door werden andere politieke aangelegenheden over 't hoofd gezien. Aldus was het niet van belang ontbloot de politiek van den nieuwen franschen hoofdmi nister Flandin te volgen. Men zal zich nog wel herinneren in welke moeilijke omstandigheden hij opvolger werd van den heer Doumergue. Welnu, hoe zwaar zijne taak ook was, heeft de heer Flandin tot hiertoe getoond dat hij een man was met wilskracht en dat hij doordrijvende hervormingen wilde inbrengen. Hij heeft indruk gemaakt en zeer netelige vraagstukken met beide handen aangevat. Maar, op politiek gebied, voor al op onze dagen, is het altijd gevaarlijk met onpartijdigheid kromme zaken te willen recht- brengen. Dat gaat immers niet zonder pijn, of zonder kneuzingen toe te brengen. De heer Flan din heeft zich daar niet aan gestoord en daardoor komt het dat hij ook weer met zijn ministerie in gevaar is. Denk eens, die man heeft radicale hervormingen ingezet op landbouwgebied, op handelsgebied, op financieel gebied, op rechter lijk gebied en zelfs op godsdienstig gebied, waar hij tegen alle combistische gedachten in volle vrijheid wil laten heerschen op burgerlijk en godsdienstig gebied. Is het dan te verwonderen dat allerlei slag van menschen, voornamelijk deze die hun voordeel trokken uit de tegenwoor dige toestanden, zich verbolgen tegenover hem oprichten Nochtans verwacht men dat de heer Flandin er zijn reddend werk zal doorhalen, want men vergete niet dat de heer Lebrun, Voorzitter der Republiek, er niet op gesteld is weer een nieuw kabinet te laten samenstellen nadat hij er, sedert zijn voorzitterschap (1932) reeds zeven heeft zien vallen en heropstaan. Als het weer moest gebeuren zou men bijna on vermijdelijk moeten overgaan tot eene ontbin ding der Kamers En dan Inmiddels ligt de politieke werking op weder- Iandfcch gebied ook niet stil. Na de overeenkomst van Rome, die, zooals we reeds zegden, heel voor- deelig aangenomen werd door Engeland, zal de heer Laval ook naar Londen reizen. Daarvan ook wordt een heele hoop goeds verwachtAls die hoop ook maar niet te niet gaat, zooals reeds vele andere. Ook in Japan, is een heele ommekeer ontstaan in de buitenlandsche politiek. Men weet wellicht dat Japan niet meer wil meedoen aan 't zee verdrag van Washington. Voor iedereen scheen dat klaar te willen zeggen, dat Japan boven Ame rika wilde kraaien met zijn vloot. Nu wordt de kaart gekeerd en Japan is er op uit om een nieuw verdrag aan te gaan, tot algemeene beperking en vermindering, met strenge maatregelen, der bewapeningen overal. Het wil er toe komen alle offensieve bewapening uit den weg te ruimen opdat het onmogelijk worde aan eene natie, de andere te bedreigen of aan te vallen. Wat zouden wij tegen Amerika willen, zegt de Japansche gezant, aangezien wij gescheiden zijn door de aanzienlijke uitgestrektheid van den Stillen Oceaan. En met Engeland Daar zijn wel nóg eenige handelsaangelegenheden uit den weg te ruimen, maar niets laat voorzien dat wij langs dien weg groote moeilijkheden zullen ontmoeten. Ook met Rusland zullen wij het wel in der minne geregeld krijgen, voegt hij erbij. Daarom doet hij beroep op de andere landen uit Oostelijk Azië en hoopt China insgelijks op te voeren tot een juist begrip van zijn algemeenen toestand in Azië. Japan heeft echter zijne taak erg ver zwaard door den Volkerenbond te verlaten. Daar door moet het meer op eigen krachten steunen, en verliest het de aanzienlijke hulp van eene internationale instelling, die toch reeds blijken gegeven heeft van haren algemeenen invloed. Over 't algemeen mag men nochtans zeggen, bij 't overwegen van deze gegevens, dat er groote verbetering is ontstaan op 't politiek gebied van alle landen. Het is immers nog zoo kort geleden dat men algemeen dacht aan een gewapend konflikt dat overal in eens zou losbranden en gansch de wereld te vuur en te zwaard zetten. RIK. ten bureele dezer, $4, Boterstraat, 34. In de tweede helft van Februari zal de Katho lieke Filmliga van Yper hare werking inzetten met een gala-voorstelling gewijd aan het werk van twee der grootste kineastenRené Clair en Eisenstein. Op het programma prijken, van de eerste zijn meesterwerk A nous la Liberté van de tweede, een kortere film Romance Senti- mqntale Deze avonden zullen een eenige gelegenheid bieden aan alle Yperlingen om kennis te nemen van de meesterwerken der filmproductie. Zondag 27 Januari, ALGEMEENE VERGADE RING van al de leden van ons Comiteit. Deze vergadering wordt gehouden in de kerk der Paters Capucienen, Kruisstraat, leper. DAGORDE Te 2.30 u., plechtig Lof in de kerk, gezongen door al de aanwezigen (Lauda Jerusalem, Dominum Ave Maris Stella Tantum ergo). Onder het Lof, wijding der Vlag van ons Comi teit door Z. E. Heer J. Vermaut, pastor-deken van leper. Aanspraak door E. P. Athanaas. Na het LofTe Lourdes op de bergen, zang. Onmiddellijk na het Lof, vergadering in de zaal Familiekring Mededeelingen en aanduiding der leden, die het Comiteit zullen vertegenwoordigen aan de Grot van O. L. Vrouw te Lourdes. Vrienden van Lourdes allen op post, Zondag 27 Januari. Iedereen is toegelaten en welkom Namens het Comiteit De Bestuurder Z. E. Heer J. VERMAUT, Deken van leper. Op Maandag 28 Januari wordt het naamfeest gevierd van den Z. Eerw. Heer Deken. Te dier gelegenheid, plechtige mis te 7 u., voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van al de parochianen. Donderdag avond daags vóór den eersten Vrijdag van Februari wordt de schoone en zegenrijke oefening van het Heilig Uurge houden, te 6 i u., in de Sacrakapel. Zondag Te 7 1/2 uur. Mis met algemeene Kommunie voor de kinders te 9 uur, zeer plechtige Hoogmis - te 3 uur, groote Plechtigheid en Processie voor de kinders; te 5 uur, Lof en Sermoen. Maandag en Dinsdag Te 7 uur, Mis en Kommunie voor de kinders 's namid dags, hulde der knechten en meisjesscholen; te 6 uur, Lof en Sermoen. We verwachten al de kinders met hunne ouders van den 19 tot den 25 Januari 1935. Geboorten Verleure Marcelline, Poperinghesteen- weg, 25. Rassalle Albert, Recollettenpoort, 5. Van- haute Luc, Slachthuisstraat. Huwelijken Speybrouck Charles-Louis, werktuig kundige, te Schaerbeek en Dehollander Antoinette, naaister, te Yper. Florissoone Mauritius, rijwiel maker en Lagrou Zulma, handelaarster, beiden te Yper. Overlijdens Heughebaert Malvina, 36 j., huishoud ster, echtg. Baete Louis, Neerstraat, 21. Taffin Maria- Ludovica, 44 j., huishoudster, echtg. Devos August, Wenninckstraat, 9. Huyghebaert Willy, 2 j., Blauwe Leliestraat, 12. Huwelijksbeloften Cyriel Vanderhaeghen, beenhou wer, en Maria Huyse, z. b., beiden te Yper. Jules Noël, foorkramer, verblijvende te Bressoux en gehuisvest te Mariembourg, en Rosalie Debruyne, foorkraamster, verblijvende te Bressoux en gehuisvest te Yper. Lucien Vandenberghe, bediende, te Roubaix en Elisa beth Tranchet, z. b., te Yper. Remigius Boudewyn, beenhouwer, te Oostvleteren en Marie-Louise Schoon- heere, z. b., te Yper. Peper en zout maken spijzen goed, PACHA chicorei maakt koffie goed. Vrouw Wed. Achille Covemacker-Lefebure Heer Servaes Covemacker en familie Vrouw Wed. Jules Covemacker-Vanonsebrouck en familie Vrouw Wed. Lewillie-Lefebure en zoon Zuster Anna van het Klooster der H. Familie in de wereld Itomanie Lefebure Jufvrouw Irma Lefebure, De familiën Covemacker en Lefebure danken voor de tal rijke blijken van deelneming hen betuigd bij het afsterven van bun teerbeminden echtgenoot, breeder, schoonbroeder en familielid. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezorgen worden op Zondag 27 Januari, om 8y»u in St Pieterskerk, tot zielela'enis van Heer Isidore POTTEL, zijn huisvrouw en zoon Jérome. Vrienden en kennissen worden Uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 27 Januari, om 8V4u in de kapel van het O. L. Vrouw Hospitaal, tot zielelafenis van Maria en Yvonne DEZITTER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 27 Januari, am 9 u., in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw L. LUCAS - BOLLEIN dochter van Emerie Rollein. Monsieur et Madame Henri Persyn - Ver- earner ont l'honneur d'inviter leurs amis et connaissances a la Messe Anniversaire qui sera célébrée le Dimanche 27 Janvier, a 9 heures, chez les R Pères Carmelites, pour le repos de lame de leurs Fils bien aimés ARM AND et ROGER. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 27 Januari, om 9 u.. in de Kerk van Vlameitinghe tot zielela fenis van Vrouw Henri CR A YE geboren Irma Coene. Yperschesteenweg122. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de Jaarlijksche ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden opZondag 3 Februari, om 8 1/2 u., in St Maartenskerk, tot zielela fenis van Heer Leon VAN O VERBERGHE overleden echtgenoot van vrouw Marie Beun. Vandenp eer eboomp laats. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS hij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 3 Februari, om nüu., in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Miinheer en Mevrouw Louis DUMORTIER - DEWITTE. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd het plechtig JAARGETIJDE bij te wonen dat zal gezongen worden op Woensdag 6 Februari, om 9 V* u., in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Karel-Lodewij k HALLAERT Eere-Opziener van 't Vrij-Onderwijs en zijne zonen Louis en Joseph HALLAERT, beiden gesneuveld op 't Veld van Eere. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 Februari, om g u., in de kerk der E. E. Paters Karmelieten, tot zielelafenis van Sylvie DECRAMER echtgenoote van Hugo Serryn, onderwijzer. De Apotheek van La Pharmacie de M' VANWALLEGHEM Statiestraat o— Rue de la Station IS ALLEEN OPEN Op reste seule ouverte le Dimanche 27 Jan v.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11