Aperitif Concert VELOSPORT Voetbalkroniek a l'Hötel Cosmopolite Uitslagen der matchen van 20 1-1935 Klasseering 2e Afdeeling A F. C. Roeselaere Derde Speciaal B Derde Speciaal C Scholieren Wenken en Raadgevingen van den oefer.meester M. E. Bennett Tous les Dimanches de 11 1/2 A 13 1/2 h. sera donné Rue de la Station, 62, Ypres. In de tusschenruimte, die ons nog scheidt van de laatste serie Zes dagen koersen, worden nog piste- koersen geloopen om de maatstaf te nemen voor het ineensteken van de koppels. Middelerwijl gaan de baan- mannen reeds flink op oefening, met den knapzak op den rug. en deze week werd er reeds gewag gemaakt van enkelen die de groote forme nabij zijn. Het ver heugt ons dat de paam gemeld werd van onzen Yper- schen vertegenwoordiger, Fons Gisquière, diq, volgens de berichten, niet slecht marcheert. In alle geval, hij heeft zich heel den winter heel koes gehouden en heeft, wat een beroepsrenner bijzonder van noode heeft, toegenomen aan gewicht. lit er op, dat Fonten goed zal rijden, en dit seizoen de tramen van onder zal pakken. Zijn oefenmaten spreken er alle goed van, en 't zou ons niet verwonderen moest hij zich dit jaar definitief opdringen. Nu, we zitten reeds verzeild met onze baanmannen, en denken reeds den winter voorbij, alswanneer de Cyclo-Cross eerst nog dient geloopen te worden. Die van Reninghelst onder meer dient bijzonder in 't oog gehouden te worden. Immers, 't is er 't officieel kam pioenschap van West-Vlaanderen, en aan belangrijke deelheming zal het niet ontbreken. Intusschen zijn de trouwe bezoekers, van onze win- tervelodroms nog altijd vergast met programma's uit het bovenste schof. Zaterdag, in Brussel, was Scherens weerom de gladiator van den sprint, en zoowel in match met 2 of met 4 man, won hij al wat hij zelf wilde. In- halve fond won G. Ronsse de le reeks, wijl Blanc Garin de 2" meêsnapteen de beslissende reeks werd weerom door Ronsse gewonnen die dus den koers op zijn actief nam vóór Blanc Garin, Seynaeve en Meu- leman. In Antwerpen werd de snelheid gewonnen door Pij- nenburg> vóór Huybrechts en Deryck. Jn, achtervolging wonnen de vreemden tPiemontesi, Diot, Slaats, Van Hout en Braspenning) het pleit tegen de Belgen (Billiet, Huys, Dekuysscher, Charlier en Smets). De afvalkoers werd de prooi van Wals, die Mertens, Bogaert, Haezertdonck, Van Vlockhoven, Van Buggen- hout, Verdyck en Pellenaers in die orde klopte. De groote brok was echter de achtervolging welke de" jonge crack Olmo tegen Haemerlinck bracht. Hij had geenszins zijn voorafgaande faam beschaamd en klopte Don Fredo met 85 met. De 80 km. ploegkoers werd leep weg in de wacht gesleept door Aerts-Billiet, die stillekens tot in de laatste minuten in de wielen hadden gebleven, en nog. 1 ronde achterstal telden, maar op eens hunne duivels ontbonden en achtervolgens 2 eindjes van een paar 100 m.- vooruitliepen en Verreycken - Haezendonckx waren gezien. Deze laatsten werden zelfs nog ge vloerd door Pijnenburg - Wals en Hurtgen - Diot, en moeiten zich met de 4° plaats tevreden stellen. In Charleroi werd wereldkampioen Kaers gevloerd dqpr Danneels in de ronde tijdrijden en 500 met tegen *t uurwerk, wijl Kaers de snelheid won. i In 't buitenland waren er verscheidene Belgische vertegenwoordigers in actie. Zoo in Berlijn, waar in een 3 urenkoers Alb. Buysse met Buschenhagen de 2e- plaats bezette na Funda-Putzfeld, maar vóór Gebr. Mjckel^ Loncke-Ehmer en Tietz-Kroll. Voor Loncke was het heel schoon, want den nacht te voren had hij nog de lastige 8 uren van Kopenhagen gereden, waarin hij derde werd met Andersen, aan wien het' de schuld werd dat ze dien koers niet wonnen "van een straat. In Parijs deed de galante Pelissier zijn heroptreden, en met Lemoine gekoppeld klopten zij Guerra-Di Pacco in achtervolging. En na daags voordien Haemerlinck te hebben ge klopt, deed de Italiaansche crack Olmo er Richard aan gelooven, en klopte hem met 80 meter. Twee zulke specialisten kloppen, twee dagen naeen, zijn voorze ker prestaties die enkel door één renner werden her haald en 't is door Jules Van Hevel in 1922 die "s Za terdags het Criterium der Assen won en daags daarop achter tandems Deruyter, Berthet, Girardengo, en an dere specialisten klopte. De puntenkoers (om onze rubriek te vervolgen) werd binnengepalmd door Lemoine, welke Di Pacco, Bichard, Pelissier, Guerra, Olmo van 't leer gaf. Insgelijks in de 25 km. achter handelsmotos gaf Ijemoine blijk van zijn onbetwistbare gaven, en regelde Bichard, Pelissier, Di Pacco, Olmo en Guerra in die orde. In snelheid bracht Scherens het natuurlijk... neen, béste lezer, ge raadt al een overwinning en deze keer zijt ge mis. Hij kwam in finaal en werd gevloerd door Michard van een neus, zouden ze zeggen op de hippo- droms. De halve fond werd gewonnen door Constant vóór Sausin, Vallée en Terreau. LOKAAL SPORTNIEUWS Stilaan gaan onze jonge kerels de oefening aanvan gen en enkelen hebben reeds al van die zoogezegde wandelingen gemaakt, waar wij, als gewone men- schen, uren zouden voor besteden, kwestie van stilaan den gewenschten plooi te krijgen om weerom een vruchtbaar seizoen aan te vatten. SPRINTER. II* Afd. W. S. Lauwe 2 C S. Yper o De supporters van rood wit hebben Zondag laatst een ware ontgoocheling beleefd, want de nederlaag te Lauwe was eerst en vooral niet verwacht en vervolgens zij vonden het eigenaardig dat zelfs de eer n et gered werd. Volgens de enkele inlichtingen die wij over de ontmoeting vernamen, speelden de rood wit ten een futlooze partij en ver beneden hun waarde, en 't is dank aan de verdediging dat de stormloopen der geel zwarten bij tijds ge stuit werden, ot anders had de eindstand nog hoeger kunnen zijn. Aan de rust stond Lauwe met i-o vóór en nadien werd de stand op 2-o gebracht door Gadeyne die, ongelukkiglijk, bij het ontzetten in eigen kooi zond. Ten andere, wij zullen over die nederlaag niet verder uit wijden en eens de gedachten van verschillende dagbladen wedergeven. Brugge Sport Te Lauwe. De wit- gesternden speelden voor de laatste maal in de eenzaamheid. Mas ter Flo en medekampers, die den flauwenkant der Cerclisten indachtig waren, hebben niet getalmd en den strijd aangevangen dat de roodjes alles gegeven hebben om het hooge cijfer te vermijden. Met de goe minuut was de stand 2 o ten voordeele der zwart gelen. De Lauwenaars hebben, zooals ik heb voorspeld, de laatste plaats aan S. K. Heule overgemaakt. Bij de opening hunner poorten zullen de White Starspelers dezelfde ploeg niet meer zijn. Daarom koester ik de hoop dat ze daar nu hun plicht zullen verstaan en den voetbal bond op waardige maaier helpen dienen. Laatste Nieuws W. S. Lauwe C. S. Yper De Lau wenaars hebben een zegepraal van onschat bare waarde verworven, vermits zij hun toe laat een trapke te klimmen in de rangschik king. Yper speelde zonder veel overtuiging en de thuisspelers hadden het dan ook niet bijster lastig. Dernière Heure Match serré a Lauwe qui a mis tout en oeuvre pour s'assurer une précieuse victoire. Les Yprois prirent plus d'une fois l'initiative des attaques, mais sans parvenir a conclure. Les locaux furent plus heureux et le keeper des rouge et blanc dut se retourner deux fois. T. Morgen komt Wevelghem Sport op bezoek en zal geheel zeker, evenals Lauwe, doorge ven om hier de twee punten te bemachtigen. Daar het de eenige club geldt, die wij in de heenronde op verplaatsing overwonnen heb ben, zullende groentjes van de Leieboor- den alles in 't werk stellen om weerwraak te nemen, te meer dat zij de nederlaag te Lauwe opgeloopen met geen goed oog zullen gezien hebben. De leus weze dus, voor wat onze spelers betreft, de bezoekers niet te onder schatten, de match te winnen om de talrijke bewonderaars wederom tevreden te stellen en de slechte-prestatie van den vorigen Zondag uit te wisschen. W. S» Lauwe 2 C. S. Yper o St. Moeskroen 2 Waereghem Sp. 2 R. S. Waereghem o F. C. Roeselaere 1 S. K. Roeselaere 3 S. K. Heule o S. C. Meenen 2 Wevelghem Sp. o S. K. Sweveghem 1 F. C. Iseghem 3 St Baafs o F. C. Heyst 5 (forfait) F. C. Iseghem 20 14 2 4 52 16 32 R. S. C. Meenen 19 14 2 3 57 23 31 S K. Roeselaere 18 12 4 2 52 19 26 St. Moeskroen 20 10 4 6 45 26 26 20 11 7 2 47 31 24 F. C. Heyst 20 12 8 0 69 42 24 S.K. Sweveghem 20 11 8 1 46 53 23 C. S. YPER 20 8 8 4 50 39 20 Waereghem Sp. 20 7 11 2 53 64 16 R. S. Waereghem 20 7 12 1 35 50 15 Wevelghem Sp. 20 6 13 1 38 50 13 W. S. Lauwe 19 3 10 6 27 47 12 S. K. Heule 20 4 12 4 27 53 12 IIIe Spec. B Stade Kortrijk 8 C. S. Yper o Met een ploeg, verschillende invallers tel lende, hebben de rood witten de grootste klopping van het seizoen opgeloopen te Stade Kortrijk. Ofschoon een deel der nederlaag aan de leiding van de partij mag toegeschre ven worden, de scheidsrechter stond name fijk drie strafschoppen toe, waarvan er twee in doel omgezet werden, toch is het ver wonderlijk dat de specialers er niet in gera ken een behoorlijke match uit te spelen. Zeker is het gedurig veranderen van spelers een oorzaak, maar toch hebben wij in deze reeks weinig aantrekkelijke matchen bijgewoond. Daar morgen de laatste ontmoeting van het kalender doorgaat, verhopen wij dat onze mannen bij Réd-star Waereghem zullen spe len om ten minste het seizoen op waardige manier te sluiten. S K. Roeselaere 14 13 0 1 88 11 27 Harelbeke 12 8 2 2 47 21 18 Heule 14 6 3 5 39 26 17 Stade Kortrijk 14 8 5 1 56 43 17 Kortrijk Sp. 15 7 7 1 38 41 15 Waereghem Sp. 14 7 7 0 33 30 14 C. S. YPER 15 5 S 2 32 45 12 R.S. Waereghem 15 3 11 1 31 64 7 III* Spec. C Stade Moescroen 2 Yper 1 Ditmaal hebben de 'oud-juniors een voor treffelijke partij geleverd en niettegenstaande de punten te Moescroen gebleven zijn, mogen de rood witten op een mooie match terugzie», bijzonderlijk als men nagaat dat het tegen de» leider der reeks te doen was. Aan de rust was de stand nog niet geopend en een kwart uur vóór het einde leidden wij met 1 o op straf schop door Carlier binnengezonden. Nadien- kwam een tijdeliike verflauwing, waarvan de Stadisten gebruik maakten om gelijk te stelle» en vervolgens den voorsprong te nemen. Jon gens, gij ook moet uw laatste ontmoeting spe len tegen Stade Kortrijk. Weet er\ai gebruik: te maken om insgelijks aan de overwinnende- hand te blijven en (met inbegrip van een uit gestelde match tegen Wevelghem Sp.) uw klassement nog eenigszins te verbeteren. St. Moeskroen 16 13 2 1 61 20 27 Stade Kortrijk 16 11 2 3 72 32 25 Lauwe 16 7 5 4 46 31 18 Poperinghe 17 7 7 3 45 35 17 Wevelghem Sp. 14 6 5 3 41 33 15 A.A. Moeskroen 16 5 6 5 33 53 15 S C. Meenen 16 6 7 3 28 42 15 Kortrijk Sp. 17 4 8 5 26 58 13: C.S YPER 16 4 8 4 30 38 12 S.K. Sweveghem 16 0 13 3 18 64 3> Schol. C. S. Yper 8 S. K. Wevelghem o üe scholieren verschaffen ons de eenige zegepraal van den dag, en dan nog een zeer afgeteekende. Hunne meerderheid was zelfs zoo groot dat, op het einde, het spel op niets meer geleek en wij wel 20 spelers in het be ruchte strafschopgebied verzameld zagen. De eerste speelhellt kon er nog door, alhoewel de Yptrsche jeugdige voetballers reeds ver boven stonden, maar na de rust werd het een lolleke waar mooi voetbal ver te zoeken was. Er werden niet min dan twaalf hoekschoppen genomen, een penalty toegestaan en acht doe len aangeteekend. Deze laatste werden door Beddeleem (4), Doolaeghe (2), Anseeuw (i)r Woets (1), binnengezonden. Morgen zijn Onze scholieren bye, maar dat zij zich goed oefe nen voor den grooten slag tegen Stade Moes croen die hier kost wat kost moet overwon nen worden. NEMO. St. Moescroen 10 10 0 0 35 8 20" C-S. YPER 11 8 3 0 52 14 16 R. S. C. Meenen 10 6 3 1 21 11 13 A.A. Moescroen 10 5 5 0 28 22 10 S. K. Roeselaere 10 3 6 1 22 29 T' S.K Sweveghem 10 2 8 0 9 32 4 Verb. Wevelghem 11 1 10 0 7 57 2 Ik kan de match Lauwe-Yper slechts beschrijven als een van de armoedigste voetbalexhibities die ik sinds langen tijd gezien heb. Lauwe is voorzeker overwinnaar, doch moesten de doelen of punten naar gelang de verdiensten toege kend worden, dan zou geen van beide ploegen er ver diend hebben. Het spel van beide elftallen was uiterst zwak en het eenige goed dat over deze partij kan ge zegd worden is dat zij op bijzonder sportieve manier- gespeeld werd. Behalve dit, kan er met waarheid nog aan toegevoegd worden, dat indien de Cerclemannèn in voetbalbehendigheid te kort schoten, zij aan Lauwe* een prachtig staaltje gaven van het zangtalent van de ploeg na de match onder dit opzicht toonde Michel zich als een ideale aanvoerder. Doch hoe schoon het ook mag zijn zich goede ver liezers te betoonen> ben ik bezorgd om onze ploeg te zien winnen en ik hoop dat onze mannen Zondag voor hun eigen supporters hun best zullen doen en ons op een van die schoone voetbalexhibities zullen vergast ten, waartoe ik ze bekwaam weet. Een van hun zwakste punten is op dit oogenblik hun gemis aan snelheid bij het betwisten of controleeren van den bal en ook de geslotenheid van hun speL- Cercle zou voorzeker grooter voordeelen kunnen trek ken uit groote overzetten van vleugel tot vleugel en door het inzenden van den bal wanneer de binnenspe- lers een vrij veld vóór zich hebben. Zoo bijvoorbeeld, moest ik half rechts spelen, zou ik bij elke gelegenheid beproeven den bal naar den linkervleugel te zenden en ook omgekeerd van half links naar den rechtervleugelde tegenpartij verwacht zich zelden aan zulke soort overzetten. Maar is de binnenspeler onbewaakt, dan moet hem in dit geval natuurlijk telkens een doorgaande voorzet gegeven wor den, niet te hard maar juist over de achterspelers der tegenpartij. Ik zou niet nauwlettend wezen moest ik nalaten onze mannen aan te zetten om meer te schieten. Ik vertrouw mij op de spelers om bij elke gelegenheid te schieten en op de supporters om hen door hun geroep aan te moedigen. Vooruit jongens, allen samengewerkt, zoo moet gij winnen. E. B. WiWIl ff 'ijRBWaPH*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6