-HET YPERSCHE - LA RÉGION D'YPRES t ZIELMISSEN Zondagrnst - Repos dominical Wekelijksch Overzicht 15e Année, N# 46 - 16 Février 1Ö35 Bijvoegsel Supplément Wat in de wereld zij uw lot Geluk of druk of spot, Weest altijd welgezind en blij Met de PACHA chicorei. DAVIDSFONDS YPER Tot vrome nagedachtenis van Z. Majesteit Koning Albert Te 7 u gelezen mis en algem. Communie. Te io u plechtige Hoogmis, waaronder een Motet na de Consecratie en de De Pro- fundis op het einde der mis zullen uitge voerd worden, tot zielelafenis van onzen geliefden en diepbetreurden Koning. De Kerkbezoeken voor den Jubelaflaat In St-Maartens, komen de geloovigen bijeen te 3 u. In de drie andere parochiekerken, te 2Viu. Bij ieder kerkbezoek zal men gezamenlijk de voorgeschreven gebeden luidop bidden. We zijn overtuigd dat vele geloovigen aan die godvruchtige plechtigheid zullen deel nemen. R i a R a g o Een rustig- boeiende en diep aangrijpende geschiedenis uit onzen tijd krijgen wij te bewonderen in den Mis» ie film RIA RAGO U ziet daar, in een wild vreemd land, een heldhaftigen strijd tegen heiden sche hu we lijksgebruiken. U ziet daar de standvastigheid van een uit 't heidendom bekeerd meisje dat bereid is haar leven op te offeren ter wille van haar christen overtuiging. RIA RAGO de heldin van 't 12 Dona dal draait in leper in de Cinema Coliseum op Dinsdag 26 Februari, om 8 u. Persoonlijke kaarten tegen 4 en 2 fr. De baten zijn voor de bloeiende Missie der Eerw. Paters van het Woord Gods op het eiland Flores, Oost Indië. RemercTment Monsieur Jacques PROOT Bedankingen Mijnheer Jacques PROOT Vrouw Irma-Laura Van Elslander Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 17 Februari, om 8y. u., in St Pieterskerk, lot zielelafenis van Heer Louis LOGIER echtgenoot van Vrouw Clemence Windels en hun zoon Camille. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gezongen worden op Zondag 17 en 24 Februari, om 8 1/2 u., in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Achille COVEMAEKER van den Bruggesteerweg. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 Februari, om 9 u., in de kerk der E. E. Paters Karmelieten, tot zielelafenis van Vrouw Maria LORRAIN echtgenoote van Heer Arthur Burggraeve. Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister ala Messe Anniversaire qui sera célébrée le Dimanche 17 Février, agh., en l'église St Nicolas, pour le repos de l'ame ce Monsieur Roger DEDUYTSCHAEVER Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 17 Februari, om 11 Vi u in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Jules PLATEVOET en dochter Agnes. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 18 Februari, om 10 u. in St Pieterskeik, tot zielelafenis van Vrouw Octavie MAHIEU gewezen huisvrouw van Heer Alph Claes. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 24 Februari, om 11 Hu., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Oscar DEPUYDT - ABEEL. De Apotheek van La Pharmacie de Mr S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place is alleen open op II reste seule ouverte le Zondag 17 Febr. II Dimanche 17 Févr. Op 't oogenblik dat wij dit moéten neerschrij ven is het antwoord van Duitschland op de voor stellen van Frankrijk en Engeland, waarvan wij verleden week spraken, nog niet uitgekomen. Nochtans is het heel waarschijnlijk dat het zal gekend zijn vooraleer deze regelen verschijnen. Naar sommige geruchten melden, zou het Reich bereid zijn, zijne medewerking te verleenen. Dat zou ons niet verwonderen, het kon bijna niet anders. Maar, ons inziens, zal er nog heel wat meer bij zijn, dan eene eenvoudige toetreding. Ware het dit alleen geweest, dan was er zooveel en zoolang overleg en studie niet noodig. Wij kunnen echter niet verder daarop ingaan deze week, daar het volkomen aan gegevens ont breekt. Misschien valt er toekomende week meer over te praten. Helaasterwijl wij ons in de laatste weken mochten verheugen in allerlei verdragen, over eenkomsten, plannen die den wereldvrede zou den handhaven, komt er al met eens weer een onweersbui den gezichteinder versomberen. Italië en zijne belangen in Abyssinie hebben nieuwe moeilijkheden uitgelokt, die niet zonder gevaar zijn. Korten tijd geleden hebben in dit laatste gewest reeds eenige schermutselingen plaats ge had, die heel verkeerd hadden kunnen uit draaien. Alles verviel echter weer spoedig in de stilte. Maar nieuwe feiten, een zoogezegden aan val van Abyssinische troepen, hebben het dit maal veel erger gemaakt, zoo erg dat Italië niet minder dan 35.000 man onder de wapens heeft gebracht om, in geval van nood, er gewapender hand op los te gaan. Hoe de heele zaak ineenzit is moeilijk te bepalen. Als Italië mobiliseert, moet het een reden kunnen inbrengen, maar of ze gestaafd is, dat is niet uit te maken. Immers Ethiopië, waarvan Abyssinie afhangt, heeft de stellige verzekering gegeven dat het niet de minste schuld in de zaak heeft, en dat de orders van den Keizer, waarbij geen verkenningen meer dan 3 km. ver mochten afgestuurd worden van 't leger, stipt nagevolgd werden. Anderzijds is het eene uitgemaakte zaak dat Italië, met in schikkelijkheid of uit dwang voorkeurrechten wil bekomen in Abyssinie. Er zijn nochtans ver- schillige beweegredenen die ons laten hopen op een goede uitkomsteerst de Volkerenbond, waar de twee betrokken landen deel van uitmaken, en de mogelijke inwerking van Frankrijk en Engeland ten tweede, het gewaagde van een militair ingrijpenniettegenstaande de over macht van Italië in bewapening en uitrusting, zou het geen gemakkelijke taak zijn te oorlogen in deze zeer uitgestrekte streek, waar de bevol king zeer strijdlustig is en allerlei verrassingen zou kunnen aanbrengen. Italië zal het dan ook waarschijnlijk laten bij deze demonstratie en trachten zijne doeleinden door een ultimatum te bereiken, ten einde eenige gewenschte toegevin gen en voordeelen te bekomen. In Frankrijk werd er deze week bewezen dat men er aan 't hoofd der Regeering een man heeft met durfkracht en doordrijvende rechtschapen heid. De heer Flandin, van wien hier sprake is, was gewaar dat men hem stilaan zoeht omver te werpen. Vol behendigheid en zelfbeheersching heeft hij den uitdagenden handschoen opge raapt en uitgeroepen Ik houd er in 't geheel niet aan het bewind in handen te houden, maar als men mij wil omverwerpen moet men ten minste den moed hebben het te zeggen en het te willen. Hoe verder ik ga, hoe meer ik besta- tig dat het bij ons bijna onmogelijk is te bestu ren. Zoodra men, zonder politieke beweegreden, wil handelen, zoodra men met overtuiging en ijver eene zaak aanvat die ten nutte van de natie moet keeren, wordt er onmiddellijk kabaal op touw gezet en achter de schermen gewerkt om u tegen te houden en te ontmoedigen Dat zijn woorden van een man die weet wat hij wil, die ziet wat er omgaat, maar die toch tegen den stroom wil opvaren om zijn schip op de goede plaats te doen landen. Daaraan hoort men echter ook hoe laag het gezag en de invloed van eer lijke menschen gezakt is, waar alleen politieke eigenbelangen worden ingezien. Al het overige is slechts oogenverblinding. RIK Dinsdag avond 12n had de 3' Wintervoordracht plaats van het Ypersch Davidsfonds. Als spreker trad op de Heer Deloose uit We- velghem. Met behulp van een honderdtal prach tige lichtbeelden handelde spreker achtereen volgens over het heropleven van de Nationale gedachte in Duitschland, te beginnen met Fichte bij het begin der voorgaande eeuw, al over Bis marck, Willem II, de Oorlog, Versailles-Verdrag, de Republiek, tot aan Adolf Hitler. Vervolgens in een tweede deel besprak de Heer Deloose de Fuehrer en zijn werk Zijn goede en kwade kanten en zijn gevaren wie weet voor de toekomst. 't Was een leerrijke avond die ons het volgen der gebeurtenissen in Duitschland veel verge makkelijkt en verduidelijkt. Ter afwisseling werden eenige kunstliederen gezongen door Jufvrouw Cromeecke 't En zomert nog niet, o Nachtegale en een wonderschoon Russisch wiegelied dat iedereen in verrukking bracht. Een leerrijke en kunstvolle avond te gelijk. Op Zondag ij Februari, zal de Vrome Nagedachtenis vanden grooten afgestorvene gevierd worden, in St-Maartens Kathedraal. Op Zondag 27 Februarizullen nog eens de Kerkbezoeken processiewijze ingericht worden om den Jubelaflaat van het Heilig Jaar te verdienen. Madame Maurice Proot, née Angéle Degryse Monsieur Gontran Proot Monsieur et Madame Laurent Proot - Caenepeel et leurs enfants Monsieur Albert Proot Les families Proot, Coppens et Degryse, profondément touchés des nombreuses marques de sym pathie leur témoignées lors du décès de Ingénieur Civil (A. I. G.) Ingénieur des Industries de Fermentation (I. F. B.) prient les amis et connaissances de trouver lei l'expression de leurs sincères remerciments. Mevrouw Maurice Proot, geboren Angéle Degryse Mijnheer Gontran Proot Mijnheer en Mevrouw Laurent Proot - Caenepeel en hunne kinders Mijnheer Albert Proot De familiën Proot, Coppens en Degryse, diep getroffen door de talrijke blijken van innige genegen heid hen betuigd tijdens het afsterven van Burgerlijk Ingenieur (A. I. G.) danken hier de ontelbare vrienden en kennissen voor bel aandoenlijk deel dat zij in hun rouw genomen hebben. Heer Roger Scheire Heer Gilbert Scheire Vrouw Weduwe Bruno Van Elslander - Ghèsquiere Heer en Vrouw Albéric Scheire - Vankemmel Heer Hilaire Van Elslander Heer en Vrouw Albert Van Elslander - Thoma Heer en Vrouw Hector Suseyne- Van Elslander Heer en Vrouw Robert Van Elslander- Petitprez Heer en Vrouw Charles Andries-Van Elslander Heer en Vrouw Marcel Bollengier- Van Elslander Heer en Vrouw Daniel Scheire - Depoorter Jufvrouw Jenny Scheire Heer en Vrouw René Vandevelde-Scheire De familiën Van Elslander, Scheire, Ghèsquiere en Vankemmel, danken vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van deelneming hen betuigd bij het afsterven van hun teerbeminde echtgenoote, moeder, dochter, schoon dochter, zuster, schoonzuster en familielid.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 13