Onze Scheepvaart Allerhande Nieuws Chronique Financière 8 leper. Uit reden van sterfgeval Aan zeer voordeelige veorwaarden over te laten, goed oyd bekend en wel geka- landeerd huis voor Behanger Meubeleeringshandel. Zich wenden 7, Rijsselstraat, leper. Warneton - Croix de Feu Emissions et Souscriptions Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpent De Vijfde Jaarlijksche PRIJSKAMP IN 'T BIEDEN van Yper-Hoekje Binnengevaren Vrijdag, 1 Februari 1935, de Julia (schipper De Dobbelaere) met 106 ton graan voor M. Van- deputte, leper de André (schipper De Boeuf) met 40 ton beurtgoed voor verscheidenen. Zaterdag 2, de Flandria III(schipper Se- gers) met 100 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper de Leona (schipper De- loz) met 135 ton vetten voor M. Talpe, Kortrijk. Maandag 4, de 2 Frères (schipper La Haye) met 150 ton vetten voor M. Talpe, Kortrijk de Jeanne(schipper Kegels) met 60 ton kolen voor M. Vanhaut, Boesinghede «De Jonge Charles(schipper Cassier) met 60 ton kolen voor M. Keersbylk, Zuydschote. Vrijdag 8, de Louise(schipper Mertens) met 130 ton vetten voor MM. Blootacker en Ver meersch, leper de «André», (schipper De Boeuf) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Zaterdag 9, de Subito (schipper Romeyns) met 97 ton kolen voor M. De Geest, leper. Maandag 11, de Hortense (schipper Troch) met 96 ton graan voor M. Vandeputte, leper de Souvenir(schipper Dobbelaere) met 100 ton graan voor M. Hollebeke, leperde Deux Frères(schipper Vandergracht) met 55 ton vetten voor M. Talpe, Kortrijkde Jeune Achiel(schipper Vanvlierberghe) met 100 ton kolen voor M. Vanoverberghe, Langemarckde «Wilskracht», (schipper Van Rijswijck) met 100 ton vetten voor M. Talpe, Kortrijk de Leo nard (schipper De Bondt) met 98 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Dinsdag 12, de Julia (schipper De Dobbe laere) met 110 ton boonen voor M. Vandeputte, leper. Woensdag 13, de Valentine (schipper Pau wels) met 90 ton maïs voor M. Vandeputte, leper; de Flandria III (schipper Segers) met 100 ton graan voor M. Vandeputte, leper de St An- toine(schipper Matthijs) met 105 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Weggevaren Zaterdag 2 Februari 1935, de André (schip per De Bceuf) met 25 ton beurtgoed voor ver scheidenen. Dinsdag 5, de L'Active(schipper Vande Berghe) met 98 ton baksteen geladen door de Briqueteries Yproises, leper. Zooals men ziet was de bedrijvigheid aan de kaai deze week bijzonder groot, 13 schepen zijn gedurende de week aangekomen en Dinsdag la gen 7 schepen tegelijk in de kaai, hetgeen tot nogtoe niet gebeurd was Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr0 gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. Naklank van rijwieldiefstallen. Den laatsten Zondag van verleden maand werd hier, zooals wij het ten gepasten tijde meldden, in de St- Jacobstraat een rijwiel gestolen, toebehoorende aan Mourisse Oscar van Vlamertinghe. Deze velo werd naderhand teruggevonden in de poort eener nabijgelegen herberg, waar de dief hem moet achtergelaten hebben, terwijl de taksplaat ievers op de Kalfvaart door de rijkswacht weergevon den werd. Het onderzoek dat over dezen diefstal werd ingesteld, komt met den gewenschten uit slag bekroond te worden, gezien de dader ervan, een zekere Landtsheere Alois, van Langemarck, thans bekend is. Hij had zelfs reeds de velolan- taarn afgedaan en onder zijn vest verborgen, doch hij werd hem echter door een anderen per soon ontnomen vóór hij de kans zag ermee te vertrekken. Het verder onderzoek over deze zaak is thans in handen der rijkswacht. Den avond te voren werd te Vlamertinghe het rijwiel gestolen van M. Joseph Degrou, wo nende alhier in de Eigen Heerdstraat. Thans komt deze verwittigd te worden dat zijn rijwiel te Mariakerke teruggevonden werd, waar men dank aan de taksplaat is kunnen te weten komen aan wien het toebehoorde. Landlooper. De 24 jarige Seynaeve Joseph, geboortig van Gulleghem en thans gehuisvest te Schaerbeek, was sedert eenige dagen hier naar de streek afgezakt, waar hij zich als koster deed doorgaan. Hij stond zelfs reeds op het punt in een klooster te Yper als orgelist aanvaard te wor den. De kerel werd echter aangehouden, daar hij zijne logementkosten vergat te betalen en zich zonder bestaansmiddelen bevond. De politie rechtbank veroordeelde hem om voor drie jaar in het gesticht te Merxplas opgesloten te worden. Overreden. Donderdag morgen werd een klein roodharig hondje, van Brabantsch ras, in 't begin der Boterstraat door een voorbijrijdende auto verrast en doodgereden. Het droeg een nieuw, groen halsbandje, waarop echter geen naam vermeld staat, dat door den politieagent Depuydt Michel werd afgedaan en bij wien de eigenaar het kan terug bekomen. HOLLEBEKE. Diefstal met inbraak. Maandag laatst had het herbergkermis geweest in De Warande gehouden door den genaamde Pieters, en daar de herbergier het geheel den avond zeer druk had was het slechts nadat de laatste klanten de herberg verlaten hadden, dat hij bemerkte dat een dief zijne woning bezocht had en met een som van 3 tot 4000 fr. was op den loop gegaan. Dadelijk verwittigde hij de rijks wacht, die een streng onderzoek instelde. De dief had een kleine ladder tegen den muur van het achtergebouw geplaatst en was dan langs de telefoonleiding tot op het dak van het gebouw geklommen. Daar nam hij eenige pannen weg, brak een pannenlat door en kwam alzoo op den zolder terecht. Dank aan de drukte die beneden in de herberg heerschte, kon de inbreker zijn werk ongestoord voortzetten. Men meent noch tans dat deze diefstal gepleegd werd door iemand die het huis goed kende en van de gebruiken der bewoners op de hoogte was. KOMEN. Brand. Zondag avond, tijdens de afwezigheid der bewoners, is er brand uitge broken in het huis van Desmyter L. Eer het on heil bemerkt werd, was het reeds te laat om nog iets te kunnen redden, en gansch het gebouw alsmede zijn inhoud werden de prooi der vlam men. BECELAERE. Aanrijding. De genaamde Pieter Ameel reed per velo naar Zantvoorde, waar hij een boodschap moest doen, toen hij in een draai van den steenweg door een auto omver gereden werd. De wielrijder werd in zijn val nog al erg aan den rechterarm gekwetst en moest zich door een dokter laten verzorgen. Une section cantonale des Croix de Feu est fondée a Warnêton et comprend les communes de Ploegsteert, Warnêton, Bas-Warnêton et Co- mines. La Fédération Nationale des Croix de Feu association sans but lucratif, défend les intéréts moraux et matériels des anciens combattants de la Ligne de Feu. Les anciens combattants titulaires de la Carte de Feu et ceux qui y ont droit, peuvent s'adres- ser, pour renseignements et inscriptions, soit au siège cantonal, 7, rue de Lille, a Warnêton, soit chez le trésorier, 9, rue d'Ypres a Warnêton. Obligations S^ciéié Générale de Belgique émission d'obligations de xooo, 5ooo et 10.000 frs au taux de 4 1/2 "/o net d'impóts présents et luturs pour un ter me de 5 ans a 100 Obligations Crédit Fonder de Belgique émission d'obligations de 1000, 5ooo et 10 000 frs, au taux de 4 1/2 net d'impóts présents et futurs pour un terme de 5 ou 10 ans k 100 van den 9 tot den 15 Februari 1935. Geboorten Pattyn Agnès, Tegelstraat, 40. Hoflack Edgard, Rijsselsteenweg, 44. HuwelijkenBoudewyn Remigius, beenhouwer, te Oostvleteren en Schoonheere Marie-Louise, z. b., te Yper. Bekaert Romain, landbouwer en Neels Elza, z. b., beiden te Yper. Versavel Camillus, aardewer ker en Pynket Emma, huishoudster, beiden te Yper. Overlijdens Versavel Simonne, 4 m. 8 d., Rijssel straat, 105. Verkindt Isidore, 62 j., aardewerker, echt. Carrissemo Marie-Louise, Zonnebekesteenweg, 251. Matthieu Edmondus, 84 j., z. b., ongehuwd, Rijsselstraat, 133. -Ducornetz Felicita, 70 j., z. b., ongehuwd, Rijke Klarenstraat, 37. Huyghebaert Maria, 73 j., z. b., on gehuwd, Meenensteenweg, 167. Haeyaert Euphrasie, 57 j., herbergierster, echtg. Haeyaert Henri, Lange Thouroutstraat, 25. Bruggeman Flavie, 65 j., z. b., weduwe Decottigny Victor, Poperinghesteenweg, 8. Debacker Leonia, 73 j., kloosterzuster, G. de Stuers- straat, 34. Huwelijksbeloften Daniel Breyne, geneesheer, te Yper en Ivonne Vanstechelman, z. b., te Hoogstade. Pros per Stragier, landbouwer, te Elverdinghe en Simonne Elslander, landbouwster, te Yper. Albéric Maertens, soldaat bij het 6° regiment schutterij in garnizoen te Etterbeek, gehuisvest te St-Jans Molenbeek, en Simonne Homey, fabriekwerkster, te Yper. Walter De Cock, diamantzager, te St-Andries, en Marie-Louise Woussen, diamantverstelster, te Yper. Mauritius Degrave, wielrenner, en Suzanna Coffyn, fabriekwerkster, beiden te Yper. Gevonden. Vrijdag 1 Februari, door Rf- Geerts Auguste, een bewijs van betaling voor" 1935 vaneen motorijwiel, n' 129 082. Zaterdag 2, door M. Maerten Paul, een klein blauw zakje met den naam Cécile erop. Zondag 3, door M. Vanoudendycke Robert,, een velopomp. Denzelfden d*g, door M. Frutsaert André, een keikboek. Woensdag 6, door M. Vandeputte André, een lederen zak inhoudende één praline. Donderdag 7, door M. Baert Eugène, een huissleutel. Zaterdag g, döor Mevr. Blootacker Cecile, een bruin lederen handschoen Denzelfden dag, door M. Isebaert Valère, een huissleutel. Maandag 11, door M. Decruyenaere Paul, een kinderpels. Denzelfden dag, door M. Vangheluwe Je rome, van Brielen, een portemonnaie eenig kleingeld bevattende. Al deze voorwerpen berusten ten politie- bureele. Dinsdag 12, in de buitenwandeling tus- schen de Tempelpoort en de Riiselpoort, door M. Martin Blomme, Rijsselstraat. een bleeken manshoed. Verloren. Zaterdag 2 Februari, door Mevr. Dambre Eudoxie, van Kemmel, een handzakje een zekere som geld inhoudende. Maandag 4, door Mevr. Cleenwerck An* gèle, een portemonnaie eenig eeld be vat tende. Door Mevr. Vasseur, een zwarte sajetten handschoen. Denzelfden dag is een grooten rosharigen hond, antwoordende op den naam Tom, bij M. Gadeyne Cyrille, Kalfvaart, weggekropen. Dinsdag 5, door M. Saelen Omer, van Langemarck, tusschen Yper en Doorniik, een groot autowiel eener waarde van 4000 fr. Denzelfden dag, door Mevr. Becue Marie, van Dranoutre, een handzakje een zekere som geld inhoudende. Zaterdag 9, door M. Callens Arsène, een zekere som geld in bankbriefjes Zondag 10, door M. Versehoore Victor,, van Lichtervelde, een bruin lederen hand schoen. Woensdag i3, door Mej. Vare ppel Leo-- poldine, een gouden armband Deze belangrijke prijskaarting had Zondag 11., 10 Februari, plaats. De liefhebbers waren nog een-; talrijk op gekomen er waren immers 190 inschrij vingen. Voor dergelijke prijskampen kan ten andere maar moeilijk beter loka I gevonden worden, waar 25 koppels te g lijk in een afzonderlijke zaal kunnen speler et regle ment is er ook altijd in orde en cp verschei dene plaatsen uitgehangen, zooti t elke lief hebber er kan van kennisnemen, h-tgeen alle betwistingen vermijdt. Dit jaar werd de kapot a schaft, en deze verandering werd algemeen g (lgekeurd. Sommige partijen duurden wat lan.-er, maar toch eindigde de prijskamp op t "1, hij gaf volgenden uitslag 1 prijs, 200 fr., M. Thomas Jus in, schoen maker, Bellewaerdstr., Yper. 2 prijs, l5o fr., M. Meuleman Oscar, méca- nicien dentiste, Kaaistraat, Yper. 3 prijs, 100 fr M. Georges Des nedt, Veur- nesteenweg, Yper. 4 prijs, 80 fr., M. Lowagie Karei, Nieu- cappelle. 5 prijs, 60 fr., Bisschop Henri ixschote. 6 prijs, 40 fr., Devos Achille, innebeke-- steenweg, Yper. 7 prijs, 25 fr., Muylle Cyrille Kruiskal- sijde, Yper. 8 prijs, 25 fr., M. Knockaeri Polydore, Rijsselstraat, Yper. 9, io, 11 en 12 prijs, elk 20 fr f. Morel Jules, Kanon weg, Yper Goetgh luck Paul, Veurnesteenweg, Yper Dejaegh Sylvère,. Merckem; Vandenbroele Georges, oesinghe. l3,14, i5 en 16 prijs, elk 10 fr. Butaye Daniel, Merckem Crock Theophiie Padde- poelstraat, Yper Jacques Achil Hoorn- - werk, Yper Soetaert André, Ghéluvelt. De premie van verstkomende 't zij 5o fr., werd aan de groep van Merckem -egekend. In de hoeken. Bij mij, Mevrouw, zijn de hoeken rein. Ik gebruik de Lavécire die zuivertr. wascht en boent. De drogist verkoopt er en der proef is kosteloos.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16