öroote CARNAVALSTOET FOOTBALL Grand Cortege Carnavalesque L'ÉCOLE DES CONTRIBUABLES 15e Jaar, N° 46 16 Februari 1935 - 15e Armée. N° 46 - 16 Février Op Zondag 3 Maart 1935 Dimanche 3 Mars 1935 Herdenking van Koning Albert I C. S. Yper - II Wevelghem - Weekblad - -> bel Arrondissement Yper Aar V«9enuUsilns de» GatatletRrdon. Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d Ypres STAD 15.000 Fr. Prtmën en Vergoedingen Verscheideae Faoioos voor de deeloemeide maatschappijen VILLBJ D'YF>ttES 15.000 Fr. de Primes et Indemnités Herdenking vaa den tragischen Dood van Koning Albert Bij de verjaring van den dood ■van wijlen Z. M. Koning Albert AAN DE BEVOLKING Asiles des Soldats Invalides Beiges Ville cT Ypres - Salie du Vieil Ypres Mardi 19 Février 1935 Rtprésentation Officielle du Théatre Royal du Rare Charles Gontier Berthe Angely André Gobert. Zondag 17 Februari 1935 HET YPERSCHE Qube, ent- LA REGION D'YPRES Oreana de I'Association des Sinistrés, des Clubs Y prots, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés om 2 uur ét 2 heures Plnsienrs Faaioas pour les Sociétés participaotes Waarde Medeburgers, Op 17 Februari vervalt de eerste verjaardag van den tragischen dood van Koning Albert. De diepe rouw van al de standen van de be volking, hare eenstemmige hulde aan zijne hel dere gedachtenis hebben op ontegensprekelijke wijze laten blijken hoe hoog Hij stond in de ge negenheid en den eerbied van Zijn Volk. Op 17 Februari 1935 zal de bevolking van Yper, trouw aan de gevoelens van verknochtheid aan het Vorstenhuis van België welke zij den 29 Juli 11. met onvergetelijke geestdrift heeft beleden, er aan houden te bewijzen dat zij steeds de ge dachtenis van onzen betreurden Vorst Koning Albert in vrome eere houdt. Waarde Medeburgers, Ik noodig U allen uit, ten teeken van dankbare hulde en vrome herdenking, op dezen dag, de Nationale Vlag half-top te hijschen. Yper, den 7 Februari 1935. De Burgemeester, J. VANDERGHOTE. De klokken dreunden somber, bang, in dorp en stee hun doodenzang en aaklig ging door grijze lucht hun weegeschrei, him droef gezucht Ze galmden 't schrijnend, klein en groot «Albert is dood!... Albert is dood!...» Ze herhaalden 't immer keer op keer «Uw goede Vorst, Hij is niet meer!...» De klokken luidden over dood!...- Miljoenen stonden 't hoofd ontbloot, een traan in 't oog, in stille smart, met keelgekrop en trillend hart Ze stonden zwijgend uren reeds, en groeiden aan en wachtten steeds op Hem, den grooten Yzerheld, die voor 't paleis was opgesteld De klokken bonsden bim, bam, bom, kanonnen bromden al rondom, en 't leger trok een laatsten keer voor Vorst Albert, zijn opperheer. Vol majesteit daalde Hij in 't graf, en 't volk, aan wien Hij alles gaf, brak los in droef en luid geween, Zwoer eeuwgen trouw... en ging dan heen J. R. Van den Driessche. (UitYperdoor J. R. Van den Driessche 1934. Ter Drukkerij Dumortier). Deze zang zal op Zondag 17 Februari uitgevoerd worden vóór de mis van 8 uur in Belle-Godshuis. Een jaar geleden werd het droevig nieuws door al de uitzendingspogten der wereld geseind. Koning Albert I was plotselings van zijn troon gerukt. Een misgreep, een ongelukkige val kostte hem het leven, 't Was een pijnlijke verras sing voor gansch zijn volk, een onherstelbaar ver lies voor de heele wereld. Ten einde de nagedachtenis van den grooten Vorst te verheerlijken werden het land door Comiteiten samengesteld en plannen opgemaakt. De Oudstrijders, met de toestemming van het Algemeen Oudstrijders Verbond van België, een bijzonderen blijk van genegenheid en erkente lijkheid willende betoonen aan hunnen betreur den Opper-Bevelhebber, besloten een gedenk- teeken in de Yzervlakte op te richten. Een herdenkingsdag aan Koning Albert werd voorbehouden. Dien dag zouden in alle hoeken van 't land de Medaille en 't bandje van Koning Albert verkocht worden. Het Arrondissement leper zou aan zijn plicht niet te kort blijven. Zooals in alle arrondissemen ten van 't land werd er een Oudstrijderscomiteit samengesteld en alle maatregelen werden geno men om van dien dag. morgen Zondag, 17 Fe bruari, een herdenkingsdag te maken. In alle kerken zal een mis ter nagedachtenis van den Betreurden Koning, gezongen worden. Elk Oudstrijder zal het als plicht aanzien dien eeredienst bij te wonen. Bloemen zullen aan den voet van de Gedenkteekens der gesneuvelden neergelegd worden. Groepen meisjes zullen de straten doorkruisen en de medaille van Koning Albert aanbieden. Huisbezoeken zullen gedaan worden. De prijs is vastgesteld op een frank per medaille en 5 franken per vlagje. Het Comiteit doet een oproep tot de bevolking, om dien dag hun milden steun te verleenen, de taak van de offervaardige juffers te vergemakke lijken, de gedenkenis zelf te vragen. Dien dag moet ieder burger drager zijn van de Koning Albert Medaille, ieder auto, moto of velo, van het Koning Albert vlagje. Namens de Oudstrijders van het Arrondissement Het Uitvoerend Comiteit De Voorzitter, Isaï Gruwez, (Vr. N. V. I.) De Onder-Voorzitter, Georges Vanhecke, (Vr. N. S. B. leper). De Secretaris, Charles De Dulle (Broederbond 3e en 23' De Schatbewaarder, Ernest Iweins d'Eeckhoutte, (Vr. de Oorlogsvrijwilligers). De LedenHH. Allard, PoperingheThéry, Wervik Comijn, Zonnebeke-Passchendale Van- denberghe, RousbruggeDeprince, Westnieuw- kerke-Meessen. N. B. Oproep tot de Oudstrijders van Yper. Vergadering Café Saumonom 9.30. Geza- Sous Ie Haut Patronage de s. M. la Reine Elisabeth et de LL. MM. Ie Roi et la Reine des Beiges Bureau 7 h. 3o Rideau 8 h. dans Comédit en 3 acles de MM. Louis Verneuil et Georges Berr avec A. Bernier M. Gillain R. Rycot M. Verban M. Banken J. Gohir L. Harze A. Greyse et PRIX DES PLACES Fauteuils 10 fr, Balcon 8 fr. - Brasserie 6fr. On peut se procurer des cartes k la Pape- terie Dumortier, 34, rue au Beurre chez M«i'« Delva, 10, rue de Stuers, et chez M. Heursel, 41, rue au Beurre, a Ypres ainsi que chez M. H. Notredame, Grand'Place, a Poperinghe, et chez M. Boedt, a Warnêton. Les places réservées peuvent être numéro- tées au Vieil Ypres les Dimanche 17 et Lundi 18 Février, de 11 a i3 h., moyennant un supplément de 1 franc par place. Om 2V« uur namiddag Ingangspriis 3 fr. menlijke optocht naar St-Maartens Kathedraal. Na de geestelijke plechtigheid, nederleggen eener kroon aan den voet van den Halletoren, onder het beeld van Koning Albert. De makkers Oud strijders zijn vriendelijk verzocht hunne eere- teekens te dragen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1