TRABOLSPEL Luisterrijk: BAL Koninklijke Hofbouwmaatschappij on Werk van den Akker, Yper WILLEMSFONDS - Afd. Yper nationale Strijdersbond - Afdeeling Yper gevolgd van T A B A GIE Bond ter Verdediging van het Officieel Onderwijs "Verslag der Algemeene Vergadering van Zondag 20 Januari 1935. De Heer Hector Casier, voorzitter, opent de -vergadering om 14 uur en wenscht aan al de leden een gelukkig nieuwjaar, een jaar zonder kommer maar met veel vooruitgang in hof en tuinbouw. Daarna verleent hij het woord aan den Secretaris die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder ^opmerkingen aangenomen en goedgekeurd. Voordracht M. Vander Borght, Staatsvoor- drachthouder te Kortrijk, geeft een leerzame les ..over de seizoenwerkzaamheden. Vervolgens be antwoordt hij menigvuldige vragen hem gesteld .door de aanwezige leden, antwoorden die al de toehoorders ten nutte zullen komen. Hij wordt door al de tegenwoordige leden in rzijn aangename rede gevolgd en ten slotte luid ruchtig toegejuicht. De Voorzitter bedankt den gevierden spreker namens al de toehoorders en drukt tevens zijn -spijt erover uit dat, ten gevolge der bezuinigin gen, het getal voordrachten door den Staat ge- -schonken dit jaar grootelijks verminderd werd, hetgeen voor gevolg zal hebben dat M. Vander Borght menigmaal op onze vergaderingen te kort zal zijn. Mededeelingen De Voorzitter verontschuldigt ,de bestuursleden HH. Clinckemaille en Vande 'Voorde op de vergadering van heden afwezig te zijn. Jaarverslag De Secretaris geeft, ingevolge de .bepalingen van het algemeen reglement, een kortbondig verslag van de werkzaamheden der Maatschappij gedurende het verloopen jaar. Vervolgens geeft de Secretaris, in vervanging van den Schatbewaarder M. Vandevoorde, nog kennis aan de aanwezige leden van den staat .der gelden en goedvindens der maatschappij. De geldelijke staat der kas is opperbest, het geen de leden veel genoegen doet te mogen ver nemen. De Voorzitter weet, in goed gepaste woorden, een bloempje te werpen vergezeld van zijn dank tot de HH. Schatbewaarder en Secretaris, en drukt den wensch uit hen nog lange jaren in .het bestuur hun respectievelijk ambt te zien vervullen. Aanbrengsten Verscheidene schoone aan brengsten overdekken de tafels en worden als -volgt bekroond 1) Pauwelyn Félicie, 3 punten voor hare prach tige peren Président Drouart 2) Dael Henri, 3 punten voor zijn spruitkoolen Mechelsche roodverfen zijn selderij «Volle witte goudgele verbeterde Chemin 3) Salomé Henri, 2 punten voor zijn porrei Monstrueux de Quarantan 4) Vanden Briele Cyriel, 2 punten voor zijn - droge boonen Struik suikerboon zeer vroege .«en zijn Flageolets Nieuwe leden Worden als nieuwe leden voor gesteld 1) Becquoye Alidoor, door Becquoye Gérard. 2) Vandevyver Odiel, door Hebben Henri. 3) Vansteenkiste Florimond, door Vanneste -Oscar. VerkiezingVervolgens wordt er overgegaan tot de verkiezing der uittredende leden van het bestuur. Allen zijn bij groote meerderheid, om niet te zeggen bij algemeenheid van stemmen herkozen. Deze bestuursleden zijnHH. Casier HectorLepercq Firmin Casier Jules Clincke- maille "RobertSoenen Leonard, en Vermeersch Emile. De Heer Voorzitter bedankt, namens de her kozen bestuursleden, de leden voor het vertrou wen dat zij in hen stellen en belooft, zqoals in het verleden, alles te doen voor den voorspoed .en vooruitgang der Maatschappij. De Voorzitter bedankt ook M. Baete, lokaal houder, voor zijne milde gift voor de tombola van heden. TombolaTen slotte wordt een prachtige tom bola, bestaande uit allerhande hofbouw- en tuin- bouwalaam, onder de aanwezige leden uitgeloot «n elk gaat blijgemoed huiswaarts met het vast gedacht toekomende maand de vergadering bij te wonen. 't Is 17 uur. Zondag 17 Februari 1935, om 14 uur ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige vergadering. 2) Mededéelingen. ;3) Voordracht. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 3) Voorstelling van nieuwe leden. Tombola (zaden). Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, WeriL DETHOOR. Hector CASIER. Zaal Concordia10 Maart, te 3 uur GROOT MUZIKAAL FEEST VERHEERLIJKING VAN PETER BENOIT Voor de eerste maal in België, zal sedert het overlijden van den grooten meester opgevoerd worden De RUBENSCANTATE van P. BENOIT 130 gestyleerde Koristen en puik orkest, onder de leiding van H. J. De Cadt. Met medewerking van Heer A. Degryze, zangerMej. B. Souvage, pianiste Heer Victor Legley, violistHeer J. De Cadt, pianist. Prijzen der plaatsen Eerste rang5 frank Tweede rang 3 fr.Leden van 't Willems-Fonds: halve prijs. Al de vereerders van Benoit, al de liefhebbers van grootsche muzikale uitvoeringen zullen deze vermetele en eenige kunstprestatie willen bij wonen. 't Bestuur van 't W. F. Onze af deeling heeft zegerijk de vuurproef doorstaan. Ons Onderonsje was een succes te meer. Het bevatte een zeer belangrijk concertge deelte Heer J. De Cadt, wiens virtuositeit meer en meer vastheid heeft, speelde op indrukwek kende wijze Valse de l'Adieu van Chopin. Hij oogstte veel bijval. Mej. Jeanne De Backer, de sympathieke zange res van onze groep, was bijzonder op dreef. Zij zong met veel gevoel en kunde uit het zoo deli caat werk van K. Mestdag. Het talrijk publiek betoonde haar zijn instemming en juichte haar toe. De heer Vanden Broeck, de gunstig gekende saxophonist, en Mevrouw Vanden Broeck, de be voegde pianiste, verrukten ons door een zeer ge waardeerde en gevoelvolle uitvoering van Valse Passionnée van Mackers en van Amelia van Philips. Een welgemeend applaus werd hen ge gund. Als onverwacht nummer trad op Mej. De Cadt die zeer sierlijke dansen uitvoerde en ook bijval oogstte. De heer Voorzitter had een hartelijk woordje voor de artisten. Vervolgens wees hij op het be lang dat er dient gehecht aan het feit dat onze vrije boekerij wier belang dagelijks toeneemt, aanvaard werd om van de gunsten der Regee ring te mogen genieten, 't Is de bekroning van 15 maanden onverdroten arbeid van onze boek bewaarders. Hij wees Vervolgens' op de "feestelijkheden die zullen plaats hebben, ter gelegenheid van het bezoek der verschillende af deelingen van 't Wil lems-Fonds van West-Vlaanderen, in begin Juni te leper. Reeds is besloten een tochtje te maken met de verschillende groepen door onze heerlijke Vlaamsche bergen met oponthoud te Cassel, deze aanzienlijke plaats met aloude Vlaamsche her inneringen en zetel van groote folklorische be drijvigheid. Verhoopt wordt dat de Familieleden van onze Willems-Fondsers aan onze uitstappen zullen deelnemen. Er zal gezorgd worden voor allerhande vermakelijkheden en kunstver too ningen. Het laatste nummer van den spelwijzer, name lijk 't danspartijtje, was eenig van gezonde Vlaamsche leute, 't Was een ware gulle verbroe dering van stand en rang, het grootsche idee van ons streven indachtig, 't Was een echt cultureel midden dat streeft naar meer ontwikkeling in en door Vlaamsch verkeer. Een stemming van innig gevoel van waardeering en intimiteit hing over de zaal. Zeer bemerkt werd het hoffelijk optreden van onze Jeugdgroep. Heil haar Uit dezen avond, die het accent legde op onze bedoelingen en op ons programma, spruit een klare lesHet Vlaamsche bewustzijn groeit ein delijk bij onze intellectueelen, bij onze gezonde burgerij, die grijpt naar gelegenheid om deel achtig te worden van de groote nationale Vlaam sche stroomingen op cultureel gebied. 't Is een begin van een rijker innerlijk leven, van een fijner en bewustvoller sociaal streven naar eigen aard en zeden in het teeken van Vooruitgang en kennis, onze stad en onze gouwen ten heil. Wat er ook van zij, de vergadering van Zater dag was vol blijde geestdrift en deftige pret. Wij groeien uit tot een zedelijke macht. Wij zullen leeren willen... wat is recht en We Zullen Winnen Wat We Willen. Zondag 24 Februari 1935, em yu. 's avonds in Lapiere's Zaal, Hondstraat, ten vtordeele der kinders van de Oud-Strijders. Ingangsprijs 3 Fr. - B Een groot succes, het feest van Zondag laatst, en machtig veel belangstelling. Bomvolle zaal tot in de nokken. Honderden en nog honderden menschen hadden geen plaats ge vonden. Overal vroolijke gezichten en tevreden heid met het besluit van het Comiteit ter Ver dediging van het Officieel Onderwijs. Onmiddellijk valt de degelijkheid van ons offi cieel onderwijs op. Daar worden ware kunste naars in spel opgeleid, in een atmosfeer van zede lijke, lichamelijke en verstandelijke opvoeding. 't Zou te lang zijn hier aan al de nummers de verdiende aandacht te wijden. Wij leggen alleen nadruk op de schoone ope* ningsmarschen door een goed kwartet, waarin we zeer gunstig bekende muzikanten aantreffen op de flinke uitvoering bekomen door den heer Van Egroo met de leerlingen van Justice en van de Looye die, Mijn Moederspraak Moederken Alleen en De Noordzee vertolkten. Dit laat ste stuk was van groot allooi en zijn flinke or- chestratie maakte indruk. Heer Van Egroo be kwam een zeer verzorgde en zeer nauwkeurige uitvoering. Justice droeg Het Sneeuwwitje voor. Welk een bekoorlijk spel, welke natuurlijkheid bij de kinderen Mooi en aandoenlijk. Mej. Jeanne Calus speelde zeer welRêverie» van Schumann. Het looze Visschertjevan de Middelbare school genoot een groot succes. Deze uitvoering mag waarlijk welgelukt heeten. De leerlingen Huberty en Van Puyvelde, van de Middelbare School, op viool en op piano, be kwamen veel bijval. De Looye speelde naar het hart der toeschou wers De Muzikantenwat daverend werd toegejuicht. «Bergkaboutertjes», van de Middelbare School, was indrukwekkend en bekwam een welverdien den bijval. Accordeon muziek, door de leerlingen van de Looye en de Fricadellen, had eveneens een kunst vol verloop. 't Spreekkoor, uitgevoerd door de hoogste klasse van de Middelbare school, was waarlijk indrukwekkend. De tekst ervan is uit de pen en het hart gevloeid van een oud-leerling van de School. Prachtig nummer. Dansnummers door Mej. De Cadt hadden even eens suces. 't TooneelDe Vertroetelde Dienstbode door leerlingen van de Fricadellen, verdient een voorname melding. De tekst was letterkundig zeer verzorgd. De taal der speelsters, him mimiek en hun spel waren zeer flink. Heil aan al de leden van' het leerpersoneel der verschillende scholen, die met onverdroten ijver en in hun vrije uren deze bewónderingswaardige nummers hebben aangeleerd. Vergaderingen als deze zijn nuttig. Ze zijn ten zeerste vormend voor de leerlingen. Nauwere betrekkingen tusschen onderwijzers en ouders spruiten er uit voort. Alleszins zal het kostelijk en kunstvol optreden van de leerlingen onzer scholen een goeden in druk hebben gemaakt op de honderden toeschou wers. De zedelijke invloed die straalt uit het onder wijs moet aan de ouders ten goede komen. Zij mogen fier zijn over hun kinderen en over 't onderwijs dat zij in de officieele scholen ont vangen. Bolderskampioenschap 1934 - 35 De match van Woensdag laatst gespeeld in 't Postje tegen de Coo, zal zeker wel de suppor ters van de Coo ontmoedigd hebben. Inderdaad werd er tot nu toe nooit een partij gespeeld met minder spelgehalte. Het Postje heeft gemakke lijk het punt voor de rangschikking kunnen bin nen palmen. De Coo bracht het aantal punten der partij enkel tot op 9, wat mij dunkt ook een record mag heeten. Het Postje kreeg in 't geheel 17 punten cadeau en liet er enkel 1 ten voordeele van de Coo. Een paar mannen van de Coode hh. Tachel en Vandepitte lieten zich vervangen dor de hh. Albrecht en Vandevoorde. 't Peloton van 't Postje trad volledig op. De hh. Salomé Rod. en Ververken arbitreerden. Woensdag 20" gaat Bascule naar den Kath. Kring om er de 3° plaats te betwisten. Veel lief hebbers worden verwacht. RANGSCHIKKING Postje 6 punten in 7 matchen. Statie 5 punten in 6 matchen. Bascule en Cercle 2 punten in 6 matchen. Coo 1 punt in 7 matchen, KRABBER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5