VELOSPORT Voetbalkroniek II® Afd. Waereghem Sp. 2 C. S. Yper I De rood witten deden de verplaatsing naar de Gaverbeekstad zonder hunnen kapitein, deze belet zijnde. Onder leiding van scheids rechter Grymonprez werd de partij ingezet, nadat Yper den opgooi gewonnen had. Wae reghem onderneemt de eerste aanvallen, rood wit beantwoordt met een tegenaanval, maar de rood-groenen nestelen zich voor ons doel en Messelis moet al zijne kunde uithalen om zijn netten te vrijwaren. Goed geholpen door onze backs, is het hem toch mogelijk den toestand op te klaren en het leder over te geven aan Ollevier, die er van onder muist. Deze lost een machtig schot, Vanhoutte kan den bal niet houden, maar een acbterspeler kan tijdig op de lijn ontzetten. Waereghem is tot nu toe de meerdere in het spel, doch de verdedigingen blijven meester van den toe stand. Om de beurt wordt nog verder aange vallen, tot wanneer Waereghem's centervoor een mooi schot afzendt, dat Messelis het nakijken geeft aan de 25® minuut. Yper ver staat het zoo niet en dwingt een hoekschop af, die echter onbenuttigd blijft. Het is enkel uitgesteld, want Vanlimburg, in het bezit van het leder, geeft gemeten aan Molein over, die geen genade kent en den gelijkmaker binnen- zendt enkele oogenblikken voor de rust. Bij de herneming is het seffens te zien dat Waereghem teekenen van vermoeidheid geeft. Yper neemt er gansch natuurlijk gebruik vair om aan te vallen, doch van doelen is er geen- spraak. Daar onze meerderheid de Waere- ghemsche spelers wat zenuwachtig maakt,- wordt het publiek rumoerig. De scheidsrech ter, die zich tot dan toe tamelijk wel van zijn» plicht gekweten had, begon te fluiten al wat het volk of spelers begeerden. Hetzelfde liedje van Roeselaere herbegon. Intusschen blijven onze ontsnappingen een dreigend ge vaar voor de plaatselijke verdediging. De thuisspelers, het gevaar inziende, zetten ver volgens alles ten aanval. Op ontsnapping van den rechts uiten, die goed inzendt, kopt' Desmet nummer twee binnen alswanneer hij wel twee meters achter onze backs geplaatst stond. Dcch de leiding keurt het doel goed. Waereghem trekt zich nu op verdediging terug en Yper dringt tot het einde toe ge vaarlijk aan, zonder evenwel den stand nog:, te kunnen veranderen. De Gaverbeekzonen behalen op deze ma nier de overwinning en twee punten die hun behoud in reeks A verzekeren. Maar daarme de blijven de punten bij rood wit uit en moet men reeds naar i3 Januari achteruit zien om een puntenoogst van onze ploeg te kunnen aanstippen. De kans wordt haar gegeven op morgen, daar de uitgestelde match tegen Wevelghem doorgaat. Het is een van de twee clubs die wij, gedurende het huidige seizoen, op verplaatsing konnen overwinnen. Daarbij is het een elftal dat nog niet bevrijd is van de afdaling en zeker zijn uiterste best zal doe» om hier te Yper iets los te krijgen. Daarom is het dan ook te voorzien dat de ontmoeting van geen leien dakje zal loopen, en dat er zal moeten gespeeld worden om de zege te beha len. Ik twijfel geenszins aan een rood witte overwinning, te meer dat onze jongens dit maal door hunne supporters zullen aange moedigd worden, want ook zij verlangen om hun spelers eens aan 't werk te zien, hetgeen sedert i3 Januari niet meer gebeurde. NEMO. Uitslagen der matchen van 10-2-1935 Waereghem Sp. 2 C. S Yper i St. Moeskroen 4 S. K. Sweveghem 2 S. K. Roeselaere 3 W. S. Lauwe o S. K. Heule 1 F. C. Roeselaere 5 F. C. Iseghem 4 Wevelghem Sp. o F. C. Heyst I R. S. C. Meenen 3 Klasseering 2e Afdeeling A R. S. C. Meenen 22 17 2 3 74 24 37' F. C. Iseghem 23 16 3 4 60 20 36 St. Moeskroen 23 13 4 6 59 30 32 S K. Roeselaere 21 14 5 2 59 22 30 F. C. Roeselaere 23 13 8 2 58 39 28 F C. Heyst 23 14 9 0 79 47 28 S.K. Sweveghem 23 11 11 1 51 66 23 C S. YPER 22 8 10 4 52 44 20 Waereghem Sp. 23 8 12 3 58 70 t9 R. S. Waereghem 23 8 13 2 44 56 18 W. S. Lauwe 22 4 11 7 32 54 15 Wevelghem Sp. 22 7 14 1 41 55 15 S. K. Heule 23 4 14 5 31 70 13 Belangrijk Bericht Telkenmale er op ons voetbalplein gespeeld wordt, zijn de toeschouwers, bij het einde van de ontmoeting, geneigd om over het terrein den naasten weg naar den uitgang te zoeken. Niettegenstaande op dergelijk feit door de plaatselijke bestuursleden reeds menigmaal opmerkingen gemaakt werden, zijn er nog altijd toeschouwers die daar geen gehoor aan geven. Nochtans komt het bestuur van C. S. Yper een laatste verwittiging van het hooger Comiteit te ontvangen, en dat op verslag van de scheidsrechters, waarbij het terrein zal gesloten worden zoo aan den toestand niet verholpen wordt. Gezien deze maatregel in alle geval moet toegepast worden, noodigen wij de talrijke toeschouwers, die rood wit genegen zijn, uit om van nu af langs den afge- bakenden weg het veld te verlaten, ten einde alle verdere moeilijkheden en onaangenaam heden te vermijden. Wie gaat er mêe naar Londen Op 4 Mei 1935 heeft te Londen de voetbal match Arsenal tegen Derby County plaats «p het stadium van Arsenal. De gele genheid om deze buitengewoon belangrijke match bij te wonen, wordt aan alle voetbal liefhebbers geboden tegen den uiterst gerin gen prijs van 170 fr. mits een opleg van 27 fr. voor den ingang in het stadium (niet verplich tend). De personen, welke bij de match niet wenschen tegenwoordig te zijn, kunnen zon der opleg een tweede autorit rond Londen' doen. Toekomende week verdere inlichtingen^ Voor deelname zich wenden bij den secretaris^ van C. S. Yper, 68, Dixmudestraat, Yper. Meer en meer zien we de baanrenners op oefening en. den klassieken knapzak op den rug, rennen zij de banen af op zoek naar de gewenschte forme. Deze week in 't bijzonder zien we er velen, omdat zij nieuws gierig eens komen toezien naar de oefening van het Oyclo-Cross kampioenschap van West-Vlaanderen, dat Zondag te Reninghelst zal geloopen worden en voor- xeker een schoon succes te gemoet gaat. In alle geval aiillen er voorzeker vele stadgenooten dit nooit geziene schouwspel willen bijwonen en de belangrijke punten, als Zwarten berg en Hellegat, zullen vele belangstel- landen aanlokken. Middelerwijl gaan de pistekoersen nog hun gewonen gang. Antwerpen alleen speelde Zaterdag avond met een puik programma, en Scherens was er nogmaals heer en meester in de snelheid, 't Moet er niet bijge voegd worden dat Poes warempel ongenaakbaar wordt, maar er dient alleen nog gezegd dat alle sport enthou siasten gaarne den wereldkampioen aan 't werk zien, omdat hij sensatie verwekt door zijn tegenstrevers tel kens in de laatste 30, 20, 10 ja zelfs in de allerlaatste meters, te remonteeren, en dat is voor hen sport van de hoogste kunst. Bij een Richter, in de laatste 50 met. 5 volle lengten inhalen en hem op onbetwistbare wijze verslaan, dat zal hem misschien niemand ter wereld nadoen. Zaterdag verwezenlijkte hij die prestatie en ook Michard en Honeman mochten Poes gelukwenschen. .In halve fond waren Debaets, Sérès, Wynsdau en Verkeyn in heftigen strijd gewikkeld, en alhoewel de drie laatstgenoemden zich weerden om dood, toch zijn het waardevolle tegenstrevers voor Debaets, die hier voorwaar reeds te voren zijn koekje geboterd zag. De le reeks won hij heel gemakkelijk, en in de 2e reeks kwam hij tweede aan na Sérès, die puik getrok ken werd door zijn vader, den ex-wereldkampioen Arthur Sérès. De 3e reeks gaf aan den Oostendenaar Verkeyn, gelegenheid te bewijzen dat hij er ook nog mag zijn, maar toch kivam de eindklasseering aan den Belgischen Amerikaan Debaets toe. In den uurkoers achter tandems, waarin Kaers, Ronsse, Richard en Pélissier slagvaardig stonden, ver overde Carlo de zege met den formldabelen tijd van 53 km. 185 met vóór Ronsse op 1 ronde 20 met., Richard op 2 ronden 10 met. en Pélissier op 12 ronden. Niemand schijnt tot op heden volkomen op de hoogte te zijn van de vermogens van Kaers en waar velen hem nog schijnen af te breken, zijn anderen de meening toege daan dat hij een allerprachtigst baanseizoen zal doen. .Brussel was dus, na de lastige Zesdagen karwei, in volledige rust om morgen reeds te herbeginnen. Parijs integendeel gaf een 100 km. ploegkoers, waarin zoogenaamd minderwaardige Belgische ploegjes wer den aangenomen, zooals Van Buggenhout-Van Vlock- hoven en De Kuysscher-De Greef, waarbij zich Jan Aerts voegde, die zijn makker Pelissier glad op reed. Maar of ze zich bedrogenDe ketjes Jan en Michel- leke, de strop Camiel, met Staf, nooit opgemerkt, bij genaamd De Greef, werkten zich aan de leiding en hoe Guerra-Piemontesi, Raynaud - Peix, Broccardo- Guimbretière en Dayen-Lemoine ook de handen in el kaar sloegen, de ketjes behielden de leiding en moch ten de bloemen oogsten. De Kuysscher-De Greef haal den er evenveel succes en vooral de 18 jarige Gente naar deed van zich spreken. In Dortmund, in de 8 uren, waren Schoen-Lohmann de overwinnaars, vóór Charlier-Depauw, die weder zijds hunne maten verloren (Deneef en Haezendonckx) alswanneer de overwinnaars van de laatste Zesdagen van Brussel hier ook reeds de handen naar den palm uitstaken. Jammer echter dat zij in volle spurt aan elkaar haakten, waardoor ze vielen en moesten opgeven. In de 25 uren van Kopenhagen was Billiet, als eenige Belgische vertegenwoordiger, 7e met Hermansen. De kleine had voorzeker de six days van Brussel in de kuiten of de eenzaamheid gaf hem den trac, anders zulke uitslagen zijn we van hem niet gewoon. In Stuttgart, alwaar insgelijks een 8 uren werd ver reden, waren Ehmer-Bujla de overwinnaars. Raes, onze eenige vertegenwoordiger, met den regionaal Siehl ver bonden, was vierde. En nu om te eindigen, wensch ik aan al de sport liefhebbers, die morgen Zondag de verplaatsing doen naar het Cyclo-Cross kampioenschap van West-Vlaan deren te Westoutre, een heerlijk sportvertoon en de ge noegens zoo trouw mogelijk van de verscheidene door tochten en opwindende achtervolgingen te mogen ge nieten. Zondag in Woumen hebben onze beginnelingen, niet tegenstaande het koude weer, hun eersten koers van het seizoen betwist. De lokale renner Berton, kwam er eerste, vóór Bout- legier, en Degraeve Maurice van Yper. Bakkertje Gouwy, bolde er 5e, en Jerome Verbeke, ongesteld zijnde, moest opgeven, als hij nog in het hoofdpeloton mee was. SPRINTER. GEMEENTE WESTOUTRE" ZONDAG 17 FEBRUARI 193 5, om 1.30 uur namiddag, Officieel CYCLO CROSS KAMPIOENSCHAP VAN WEST-VLAANDEREN Voor alle Renners B. W. B. - met de medewerking der Firma Vander Eist «c Sportwereld de Brouwerij De Zwaan het Huis Maes-Rommens De Werkende Bie bet Huis Gruwez De Puppen Yper, en <i City Sport en onder de leiding van de Ypersche Wielrijdersclub 3.000 FR. PRIJZEN PREMIEN VERDEELD ALS VOLGT Aan den eersten400 Fr. en palm, -verders300 250 225 200 175 150 125 100 100 75 75 60 60 50 50 40 40 25 25 Voor de rangschikking der clubs met 4 man 100 75 50 TRUI aan den eersten renner West-Vlaande ren bewonende. Beknopte Wegwijzer Van Westoutre (plaats) rechts naar den Zwarten berg, waar we voorbij het hotel Casino rechts de Gemeenestraat inslagen om na een paar honderd meters terug rechts te draaien om zoo doende in het bosch te komen. Bij het uitgaan van het bosch gaan we links tot aan de weide rechts die moet gedweersd worden om den Brouckelsenwegel te berei ken die langs de beek loopt, van daar naar de Lange- dreef, Westoutre-plaats, Locresteenweg, Hoekjes, Roo- den berg, waar we rechts draaien naar de kapel, op nieuw rechts door het bosch om uit te komen beneden het bosch CasinoWe draaien links den berg op waar we nabij het hotel Belvédère terug de groote baan bereiken, die wij volgen tot aan «De Nachtegaal». Het bosch wordt rechts ingetrokken naar het Hellegat waar we beneden gekomen zijnde den weg rechts ne men bij het uitkomen van het bosch slaan we links op om de groote baan te bereiken nabij de hofstede van Metsuwe. Premiën Aan het hotel «Casino» (Zwartenberg), bij iederen doortocht 25.00 fr. Roodenberg, 1® ronde 25.00 fr. In de Brike, le ronde 25.00 fr. In den Vaderlander, 1° ronde 25.00 fr. Hotel Belvédère (Roodenberg) 2C ronde 25.00 fr. InschrijvingIn de Neerplaats. Prijsuitdeeling In de Brike. Vaast, Debruycker, Vanderdonck, aan het vertrek Zondag waren wij in de gelegenheid met deze renners te spreken. Heel gaarne zouden ze aan onzen koers wil len deelnemen. Wij hebben hen gezegd dat er bij ons een verbod toegekomen was om Fransche renners te laten vertrekken maar ze beweerden toch te zullen komen om de sportafgevaardigden te bewegen hen toch te laten aanzetten. Zoodat er nog mogelijkheid bestaat die gekende specialisten aan 't werk te zien. Talrijke Inschrijvingen Als het weder een beetje mèewil, gaat onze Cyclo- Cross een zeker succes te gemoet. De Veloclub De Zeemeeuwvan Oostende heeft volgende renners ingeschrevenBeroepsrennersS. Maes, R. Maes, K. Vaniseghem, K. Schallier, Van Slem- brouckonafhankelijkenA. Neyt, L. Maes, L. Joris, L. BaertJuniors M. Maes, A. Dumont, R. Tack, O. InghelbrechtliefhebbersE. Clayes, C. Last, K. Jans- sens, A. Pauwels, F. Vyaene. Onder de andere inschrijvingen treffen wij aan G. Desmet, G. Christiaens, K. Vermassen, Hendrickx, Jef Demuysere, Julien Vervaecke, Emile en Remi De- croix, Gaston Rebry, Felicien Vervaecke, Alfons Ghes- quière, Albert Bekaert, Vlaemynck, Jerome France, Leon Decapelle, E. Claeys, Albert Vandaele, Jerome Depoorter, Jef Devos, Julien Demolder, Cyriel Cat- teeuw, Valeer Spetebroot, André Pattyn, G. Vermeiren. 17 Februari wordt ongetwijfeld een Hoogdag voor de sport Allo, Sportmannen, Zondag allen in dichte drommen naar de Westvlaamsche bergstreek om er getuige te zijn van een schoone brokke sport Wie gaat er mee naar het CYCLO - CROSS KAMPIOENSCHAP op 17 Februari te Westoutre. Prijs heen en terug5 frank. Inschrijving van heden af bij Joseph DEBEER, en bij Elie DECROCK Vertrek om 12.30 uur. STAD YPER Op Zondag 17 Maart 1935 GROOTE OPENINGSPRIJS VOOR BEGINNELINGEN gegeven door de herbergiers van Yper-Hoekje Maarschalk Haiglaan, Capronstraat, Poperinghestraat, Grachtstraat, Maloulaan. 50 kilometers op zeer goede baan 500 fr. prijzen en 100 fr. premiën verdeeld als volgt 100 80 70 60 50 40 30 25 20 10 5 fr. Een scheers waarde 40 fr. gegeven door den Heer Wolff Emiel, Coiffeur, Maarschalk Haiglaan, aan den eersten Yperling. Inschrijving van heden af in Sportrevue bij De- wilde J. Aanzet aan de herbergen 't Nieuw Hoekje en de NachtegaalAankomst aan de herbergen De Stad Veurne en de Steenen Brug en Garage Van Brussel. Prijsdeeling in Café des Sports bij Verstraete Ph. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor gebeur lijke ongevallen. De Commissie A. Dewilde, E. Wolff A. Vanden Abeele, G. Van Limburg, A. Van Hecke.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6