Qroote CARNAVALSTOET Cinema FLORA FOOTBALL C. S.Y.-II-F. C. Heyst Grand Cortege Caroavalesque 15e Jaar, N° 47 - 23 Februari 1935 15e Ancée, N° 47 - 23 Février Op Zondag 3 Maart 1935 Dimanche 3 Mars 1935 CARNAVALSTOET De Twaalfde handelsfoor Weekblad - bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement cT Ypres STAD Y JP E JR 15.000 Fr. Premfën en Vergoedingen VILDE D'YRJRES 15.000 Fr. de Primes et Indemnités Sedert Vrijdag 22 Februari, in de Mationale Strijdersbor.d Rfdeeling Yper Luisterrijk: BAL gevolgd van T A B A GI E Zondag 24 Februari 1935 Zijn de Sluizen een beletsel voor de scheepvaart HET ATERSCHE der LA REGION D'YPRES Organ* de f'Aaaociation des Sinistréa^ de» Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland32 Ir. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans to us les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés om 2 uur Verscheidene Fanions voor de deelnemende maatschappijen k 2 heures Plusienrs Fanions paar les Sociétés participaates Zondag toekomende, zijnde 3n Maart, trekt de Groote Carnavalstoet de straten der stad door. Het bestuur noodigt de inwoners der stad vrien delijk uit hunne huizen te bevlaggen. De stoet vertrekt van de Bascule en doorloopt volgende straten Meenenstraat, Groote Markt, Hond- en Bukkerstraat tot de Grimminckstraat, de Rijsselstraat, Boter- Tempel- en Statiestraat, Colaertplaats, Marechal Fochlaan, Capronstraat, Maloulaan, de Stuers- en Boterstraat, Mond- straat, Kiekenmarkt, Boomgaardstraat, Vanden- peereboomplaats, Boesinghestraat, Veemarkt, Slachthuis- en Dixmudestraat om te eindigen op de Groote Markt, waar de Apotheose plaats neemt met Reusje als leider. Volgens gewoonte tracht het Inrichtingscomi- teit zooveel mogelijk eenieder te voldoen voor wat het voorbijtrekken betreft van den stoet door de straten der stad. Men slaat een laatste hand aan 't werk voor het welgelukken van het prachtig feest. Al de critici zijn het eens 't Is het meesterwerk van JOAN CRAWFORD f Zondag om 2 1/2 en 5 u. doorgaande. 0 Familie- en Kindervertooning. Q De oproep tot deelname aan de ontworpen Tentoonstelling wordt druk beantwoord. Het is alsof er een verstandhouding zou heerschen tusschen Handelaars en Nijveraars om, dit jaar, met groot getal aan de Foor deel te nemen. Het is derhalve overbodig te bevestigen dat de toetredingen tot de Handelsfoor bij het Bestuur ongemeen talrijk zijn. Wij boeken reeds de deelname van de Nijver heidsschool, deze der Regie van Telegraaf en Telefoon. De Beeldende Kunsten, de Gasmaatschappij, de Werkhuizen Vansteenkiste, Hoflack, enz., enz., hebben ook reeds hunne toetredingen bevestigd. Het moderne vervoerwezen, namelijk de mo torwagens met hunne nieuwste uitvindingen, zal ook buitengewoon goed vertegenwoordigd wezen. De bijzonderste garagisten, welke de meest bekende autowagens verhandelen, zullen dit jaar hunne meest smaakvolle en behaaglijkste rij tuigen door het publiek laten bewonderen. Wie weet dat onze stad een merkwaardige plaats inneemt op gebied van handel in deze nijverheid, zal zich met genoegen de moeite ge troosten om dit Auto-Salon te komen bewon deren. Tijdens de laatste Bestuursvergadering werd kennis gegeven welke muziekmaatschappijen uitgenoodigd werden om de Handelsfoor te ko men opluisteren. In een naaste mededeeling zullen de namen dier maatschappijen bekend gemaakt worden. De lokale muziekmaatschappijen zijn uitge noodigd geworden om met Paaschdag hare con certen uit te voeren en allen zonder onderscheid hebben hare deelneming toegezegd. Zeodat eenieder, niettegenstaande de moeilijke tijden, zijn plicht begrijpt en er wordt eendrach tig gewrocht om de aanstaande Tentoonstelling te doen lukken. Julien TAHON. Zondag 24 Februari 1935, om yu. 'savonds in Lapiere's Zaal, Hondstraat, ten voordeele der kinders van de Oud-Strijders. Om 2% uur namiddag Dit werd vroeger wel eens en wordt, naar aan leiding van onzen strijd voor het herstel der vaart Yper-Komen, waarop wij op onbetwist bare wijze recht hebben, misschien nog wel beweerd door enkelen die alles wat van hun eigen persoon niet uitgaat met een wat al te blijkbare vooringenomenheid beknibbelen en afkeuren, of door anderen die in de vaart Yper- Komen een mogelijke mededingster voor hun eigen waterwegen zien, ofwel ook nog door per sonen die al het voordeel der verbinding Leie- Yzer voor hun eigen streek of stad wenschen te bekomen. Wij echter hebben steeds beweerd en houden staande dat de sluizen, welk ook hun aantal weze, nimmer een beletsel zijn voor de leef baarheid eener vaart, en in vele gevallen zelfs nog geen belemmering, doch alleen maar een kleine en onbeduidende vertraging, voor de scheepvaart uitmaken. Ten bewijze daarvan hebben wij vroeger reeds herhaalde malen tal van voorbeelden aangehaald, zoo onder meer de vaart van Bossuyt naar Kor- trijk met 5 sluizen op een lengte van 1 km. 600 en in 't geheel 11 sluizen en een tunnel van 600 m. op haar totale lengte die 15 km. bedraagt de vaart van Blaton naar Ath met 21 sluizen voor een lengte van 21 kilometer, 't zij één sluis per kilometerde voornaamste arm van het kanaal van Charleroi naar Brussel die niet min der dan 55 sluizen telt; het kanaal van het Center met drie ophalers op een afstand van 3 km. 600, enz. enz. Het ware ons mogelijk hier die lijst nog mer kelijk te verlengen en nog vele andere voor beelden, van vaarten waarop de scheepvaart zeer druk is niettegenstaande het groot aantal sluizen, aan te halen, doch voor het oogenblik willen wij ons bepalen bij een geval dat ons zeer interessant schijnt en wel van aard kan zijn om de weinigen te overtuigen die nog zouden kun nen twijfelen over de gegrondheid van hetgeen wij steeds beweerden. Wij bedoelen namelijk de Zuidvaart of Canal du Midi in Frankrijk, die zooals haar naam het aanduidt in 't Zuiden van Frankrijk gelegen is en, door de Garonne en de er langs liggende vaart, den Atlantischen Oceaan met de Middel- landsche Zee verbindt. Deze vaart, eener lengte van 241 km., begint te Toulouse en eindigt, na Agde, in den vijver van Thau. Zij werd gegra ven door Riquet van 1666 tot 1681, dus omtrent op hetzelfde tijdstip als onze vaart Yper-Yzer die, in vervanging der verslijkte Yperlee, van 1636 tot 1640 gegraven werd. Onder opzicht van belangrijkheid, is het na tuurlijk nooit in ons gedacht opgekomen een vergelijking te maken tusschen de Zuidvaart en

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1