De Werking van 't Willems-Fends Voetbalkroniek Belangrijk Bericht Wie gaat er meê naar Londen Tweede af deeling C.S. Yper 6 - Wevelghem Sp. 2. Onder leiding van scheidsrechter H. Withouck en in tegenwoordigheid van een bevredigende opkomst ging de uitgestelde match tegen Wevel ghem Sport door. Volgende ploegen stonden in lijn Wevelgtiem Sp. Malfait Vervalle Vandekerckhove Folens Janssens Delrue M. Steenhuyze Delrue G. Derumeaux Geldhof [Vansteenkiste. C. S. Yper Molein Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Ollevier Gauquie Ververeken Ossieur Deplancke Dechievre Messelis De bezoekers winnen den opgooi met het voor deel van den wind. Nochtans doen de rood-witten de eerste gevaarlijke aanvallen en Malfait moet zich reeds van in den beginne goed inspannen om zijne kooi te vrijwaren. Op ontzetten kopt Ververeken het leder bij Vanlimburg, die aan den ongedekten Vanderbauwhede overgeeft en Michel kent geen genade, want aan de 4e minuut is het eerste doel voor Yper geboren. Wevelghem verstaat het zoo niet, trekt vooruit, bekomt twee vrijschoppen voor handspel, waarvan een door Messelis gehouden en de andere ver nevens ge zonden wordt. Op eens rent Molein langs zijn lijn weg, Michel komt ingeloopen om de pas op te vangen, ontwijkt Vervalle en teekent een prachtig doel aan, na 11 minuten spelen. Waar lijk de rood-witten zijn in een goeden dag en na het opzetten komen ze wederom Malfait bezoe ken, doch ditmaal is hij op de goede plaats. Het duurt echter niet lang vooraleer hij een derde maal het nakijken zal krijgen door Vanlimburg, die een samenspel Molein - Cherchye - Vander bauwhede goed gevolgd had om het leder ten gepasten tijde in 't bezit te nemen en in de vij andelijke netten te jagen. Gedurende deze tijd spanne hadden wij waarlijk van een mooie brok- ke voetbal genoten. Wevelghem echter geèft den moed niet op en zijn uiterst rappe en lenige voor- waartsen doen nu rake aanvallen bij onze verde diging. Deze echter houdt stand, ofschoon zij dik wijls moeilijke toestanden moet opklaren. Een hoekschop moet toegestaan worden die evenwel niets oplevert. Een uitloopen en schieten van Ollevier belandt bij Malfait die ontzet. De be zoekers gaan er goed door en Delrue (naar mijne meening in offside-stand) kan Messelis aan de 32*" minuut voor de eerste maal verschalken. Yper weet dat de groentjesnu aanvallende partij geweest zijn en verplaatst nu het spel van zijde, maar de Wevelghemsche achterhoede waakt en zendt allés terug. Een weinig voor de rust zendt Steenhuyze naar ons heiligdom, het leder evenwel komt op de bovenlat terecht en vliegt buiten. Bij het koffie drinken is de stand dus 3-1 voor Yper. Bij de herneming speelt rood wit thans met het voordeel van den wind en Malfait wordt nog al tamelijk wel op de proef gesteld. Hij trekt zich echter goed uit den slag, maar kan toch niet beletten dat Vanderbauw hede hem voor de vierde maal doet visschen aan de 8' minuut. Yper blijft nu voortdurend in het kamp der wit-groenen nestelen, terwijl de buitenspelers van de tegenpartij nu en dan er van onder muizen. Op een gegeven oogenblik is het leder bij Vanderbauwhede beland die, in volle vlucht en met de beide backs op de hielen, een machtig schot lost dat aan Malfait niet de minste kans gaf. Deze schoone spelphase gebeur de aan de 20' minuut. De gasten echter geven het niet op en begaan nu vele fouten, bijzonderlijk wordt onze achterhoede goed bedeeld. Na een vlug passenspel weten ze echter Messelis te ver slaan aan de 28° minuut. Door dat punt aange prikkeld, willen ze nog meer en worden doordrij- vender. Deplancke wordt door den binnenrechts bestookt, maar Berten kan het niet verder ver dragen en geeft den oploopenden speler een vrij- willigen stamp, zoodat hij van het veld verwezen wordt. Met tien tegen elf gaat de strijd verder. Wevelghem bekomt hoekschop die niets oplevert. Op ontsnapping zendt Michel van ver nogmaals een kogel af, die juist nevens de staak buiten vliegt. Men denkt reeds dat de score niet meer zal veranderen, alswanneer een overzet van Olle vier bij Cherchye belandt. Deze geeft aan den ongedekten Vanlimburg, die niet aarzelt om voor de zesde maal het leder in Wevelghem's doel binnen te zenden. Een weinig nadien wordt het einde gefloten, aan Yper een mooie 6-2 overwin ning latende. Jongens, de zege en uw vertoond spel hebben uwe talrijke bewonderaars bevre digd en zij verwachten gansch natuurlijk tegen Heyst een zelfde spelontplooing. Tracht de 5-3 nederlaag, aan de kust opgeloopen, uit te wis- schen om ons nogmaals het genoegen te verschaf fen onze geliefde kleuren te doen wapperen. NEMO. Uitslagen der matchen van 17 Februari 1935 C. S. Yper 6 Wevelghem Sp. 2 S. K. Roeselaere 0 R. S. C. Meenen 1 Klasseering 2* Afdeeling A. R. S. C. Meenen 23 18 2 3 75 24 39 F. C. Iseghem 23 16 3 4 60 20 36 St. Moescroen 23 13 4 6"' 59 30 32 S. K. Roeselaere 22 14 6 2 59 23 30 F. C. Roeselaere 23 13 8 2 58 39 28 F. C. Heyst 23 14 9 0 79 47 28 S. K. Sweveghem 23 11 11 1 51 66 23 C. S. Yper 23 9 10 4 58 46 22 Waereghem Sp. 23 8 12 3 58 70 19 R. S. Waereghem 23 8 13 2 44 56 18 W. S. Lauwe 22 4 11 7 32 54 15 Wevelghem Sp. 23 7 15 1 43 61 15 S. K. Heule 23 4 14 5 31 70 13 Telkenmale er op ons voetbalplein gespeeld wordt ,zijn de toeschouwers, bij het einde van de ontmoeting, geneigd om over het terrein den naasten weg naar den uitgang te zoeken. Niettegenstaande op dergelijk feit door de plaatselijke bestuursleden reeds menigmaal op merkingen gemaakt werden, zijn er nog altijd toeschouwers die daar geen gehoor aan geven. Nochtans komt het bestuur van C. S. Yper een laatste verwittiging van het hooger Comiteit te ontvangen, en dat op verslag van de scheidsrechters, waarbij het terrein zal geslo ten worden zoo aan den toestand niet verholpen wordt. Gezien deze maatregel in alle geval moet toegepast worden, noodigen wij de talrijke toe schouwers, die rood-wit genegen zijn, uit opa van nu af langs den afgebakenden weg het veld te verlaten, ten einde alle verdere moeilijkheden en onaangenaamheden te vermijden. ALGEMEENE SCHIKKINGEN Zaterdag 4 Mei Vertrek uit Oostende met Staatspaketboot rond 1 ure. Te 7 uur aankomst te Londen. Ontbijt. Te 8 i uur rondrit te Londen in auto-car met bezoek van Parlement Westminster Abdij, Tower, enz. Te 12 uur noenmaal. Te 13.30 uur in auto-car naar het stadium van Arsenal. Bijwonen van de match op genummerde zitplaatsen. Ofwel2" autorit rond Londen. Te 18 uur in auto-car terug naar Victoria Station. Te 18.30 uur vertrek uit Londen per bijzon deren trein. Aankomst te Oostende rond midder nacht. De reis heen en terug, de maaltijden (drank niet inbegrepen), de autoritten, inkomgeld der bezochte merkwaardigheden, gidsen en drink geld, alles inbegrepen, doch mits opleg van 27 fr. voor ingang in het Stadium (niet verplichtend), kost slechts 170 fr. Inlichtingen bij den Secreta ris C. S. Yper, 68, Dixmudestraat, Yper. 't Willems-Fonds, pas over 15 maanden alhier gesticht, boogt op zijn adelbrieven. Beziet zijn kostelooze boekerijen, wier catalogi door de pers reeds verscheidene malen werden verspreid be ziet de degelijkheid van het duizendtal flinke studie- en letterkundige boeken onder de bevol king verspreid gaat de waarde na van zijn cur sussen in Engelsch, in Handelswetenschappen in beschaafde uitspraak enz.bekijkt zijn jeugd- afdeeling waar jonge lieden zich beijveren met studie, voordracht, gezellig samenzijnherdenkt zijn talrijke kunstconcerten waaraan de meeste zorg besteed wordt, de vormende waarde der prestaties. Nog andere werkzaamheden zijn in 't ver schiet... Zij kunnen nu niet aangevat worden bij mangel aan het noodige geld... dat weieens in zijn bereik zal zijn. Het doel van 't Willems-Fonds is de zedelijke en verstandelijke opbeuring van de massa te be ijveren door de verspreiding der cultuurwaarden, intellectueele verpoozing, staving van wil ten goede der samenleving, steun aan begaafde jonge lieden. Daar er geen tijd te verliezen is en daar de leden paraat dienen gemaakt voor 't leven, ge schieden deze werkzaamheden in de volkstaal, wier rijkdom naar waarde dient geschat, en wier beoefening een bron van edele vreugd is. Wij bestuursleden zijn partijgangers van soli dariteitsgevoel en van de daad als heilmiddel Voor twintig frank 's jaars helpt gij mee aan dit edel werk en bekomt gij zelf uitstekende lectuur. Aarzelt niet, komt tot ons brengt leden aan. Alhoewel onze werking door en vóór het volk geschiedt, zijn wij vijandig aan elke minderwaar dige opvoering. Wij bekomen het beste voor ons leden en ons publiek. 'n Flinke schaar intellectueelen en kunstenaren hebben ons hun medewerking toegezegd. Deze samenwerking biedt aan ieder de meest edele genoegens. Waar opoffering heerscht, is vreugde Wij mogen vooral bogen op een groep muzi kanten en zangers, die niet alleen onze vergade ringen opluisteren maar ook de faam van onze inrichting elders gaan verkonden. Heil hen Gedurende de laatste maanden was er hier een bedrijvigheid die eenieder met verbazing heeft geslagen. Onze nog kleine afdeeling heeft het aangedurfd een grootsch werk op touw te zetten; Onze koorafdeeling heeft het gewaagd, onder de leiding van bekwame moniteurs, de studie van 't meesterstuk van Benoit aan te vatten, namelijk de Rubenscantate die als onuitvoerbaar, althans voor amateurs, doorgaat. De repetities van dit werk loopen goed van sta pel. De uitvoering belooft grootsch te zijn, de huldiging van den grooten meester der Vlaam- sche muziekschool waardig. Verschillende Iepersche en vreemde gestu deerde krachten hebben hun medehulp toege zegd. Enkele onder hen zullen in afzonderlijke num mers optreden en hun talent wijden ter verheer lijking van hem wiens roem in de wereldannalen prijkt. Deze kunstprestatie moet plechtig, aangrijpend zijn en in het geheugen van onze bevolking een onuitwischbare herinnering laten. Onze maatschappij is niet gebonden aan par tij betrachting. Wij staan verheven boven poli tiek. Wij richten ons dan ook tot de gezelschappen met cultureele inzichten opdat zij onze pogingen zouden steunen. Het gaat hier om een principe die hen aanbelangt. De ensceneering van ons grootsch werk eischt vele onkosten. In deze tijden van moreele inzin king is 't een weldaad met volle vertrouwen de handen uit de mouwen te steken. Voor éénmaal moeten wij een ingangsprijs vergen. Wij hebben vertrouwen in 't talrijk publiek, dat de waarde van onze vertooningen naar waar de heeft weten te schatten, opdat het ons zijn genegenheid blijve betoonen. Wij gaan zonder vaar of vrees naar onze kunst uitvoering, die eer moet doen aan de Iepersche musici en aan Vlaanderen. De groote kunsttraditie mag in Vlaanderen niet tanen, tot heil van land en volk. Prijzen der Plaatsen6 fr. en 4 fr. Leden van 't Willems-Fonds halve prijs. Door onvoorziene omstandigheden zal 't. feest doorgaan op Zondag 31 Maart. Men make pro paganda. 't Bestuur van 't W. F. Afdeeling Poperinge. CONCERT VAN 17 FEBRUARI Een volle zaal met geestdriftig publiek. Vooraleer het kunstprogramma aan te vatten., bracht de Voorzitter, Heer Eerdekens, hulde aan de nagedachtenis van onzen betreurden Vorst Albert I. Hij vroeg een minuut ingetogen stilte. De Heer Oreel leidde met kennis het goed orkest. Als fluitist was hij zeer wel in de uitvoering van Serenade van Schubert. Hij werd dan ook toegejuicht. De Heer Vanden Hende, uit leper, zong op voortreffelijke wijze Hemelhuisvan Hulle- broeck en Je t'ai donné mon cceurvan F. Lehar. Wie de warme stem en het talent kent van H. Vanden Hende, zal niet verwonderd zijn te vernemen dat hij de harten der toehoorders wist te bemeesteren. De bijdrage van Mej. Irène Verhack mag als zwaartepunt van dit feest doorgaan. Zij zong ach tereenvolgens Air du Rossignoluit Les Noces de Jeannette Ei Bazinne de Mei van Mestdagh O, Kom met mij in den Lentenacht» (Vandersticke), alsook nog een aria uit «Lakmé» van Delibes. De zeer beoefende stem dezer ge wetensvolle kunstenares maakte bijzonder in druk. Haar vocalises zijn zuiver. De zaal juichte haar vervoerd toe reeds voor dat zij haar eerste stuk voorgedragen had. Mej. Verhack werd met bloemen bedeeld. Mej. De Backer, de overtuigde en sympathieke zangeres, vertolkte met brio De jongens zeggen het aan de meisjes Aan U alleen van Hulle- broeck. Zij bekwam ook een zeer vleiend applaus. Heer Jean De Cadt, uit leper, speelde uit zijn lievelingsauteur, Chopin. De virtuositeit, 't innig en voldragen gevoel van dezen jongen kunste naar zijn eens te meer gebleken. Heer De Cadt is uit de stof van echte kunstenaars gesneden. Hij wordt beslist een evenwichtige kracht, mees ter van zijn kunst en zijn ontroering. Heer Liefhooghe R. is een flink saxofonist. Hij werd gretig aanhoord eh ook op warm applaus onthaald. Heer Declercq, de jonge klarinettist, werd bij zijn Air Varié van P. Bouillon dapper toege juicht. Een zeer ernstige muzikant te weeg. Een zeer vleiende vermelding komt toe aan Mej. Dupönselle, de zeer begaafde en zeer ge disciplineerde pianiste. Zij werd met bloemen' bedacht. Na dit prachtig concert, gegeven onder de be—

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6