VELOSPORT TRABOLSPEL Voetbalkroniek Oproep van H. M. Koningin Astrid ten voordeele der slachtoffers van de crisis Zondag 11. werd officieel afgebroken met het piste- aeizoen, daar de eerste en van oudsher geloopen klas sieker Milaan-San Remo het baanseizoen inluidt. Of schoon die internationale wedstrijd, eertijds zoo be roemd om de machtige vooroorlogsche prestatie van Cyr. Van Hauwaert en Defraeye, eenigszins aan leven digheid verloor sinds de Italianen de deelneming strikt nationaal hielden, maar naderhand toch hunne fout in zagen en de deelname verzekerden van onzen halven macaronibaas Demuysere met Van Eenooghe en Louyet, en verleden jaar de Werviknaar zelf triomfantelijk de bloemen zwaaide aan de aankomst, is heel België thans in dien rit bekommerd. Dit jaar heeft Jef zich nogmaals prachtig gedragen, doch kon jammer genoeg, overmand door de talrijke demarragen van de Italianen, zijn proefstuk niet her halen en eindigde SC. Van Eenooghe en Louyet werden in den beruchten berg Turchino in den steek gelaten en eindigden verre. Uitslag1. Olmo, 281 km. in 7 u. 48, gem. 36 km. per uur 2. Guerra Learco 3. Cipriani, op 1 lengte 4. Bar- tali, op 100 m.5. Bovet, in 7 u. 50 min.6. Bini7. Gerini8. Negrini9. Demuysere Jef, allen wiel in wiel; 10. Martano11. Bellalato. De jonge veelbelovende Olmo liet dus aan de oude generatie Guerra reeds zijne klauwen zien, en Learco zal zich dienen vast te houden. In 't buitenland had men nog het Criterium van Algiers in 2 ritten, waar een andere Werviknaar, Mi chel Catteeuw, als eenige Belg naar den palm deed. Jammer genoeg had Michel met een lekken band af te rekenen, op het oogenblik dat Fournier, Archam- baud en c. s. alles aan stukken trokken in 't peloton, en Michel eindigde 14®. Uitslag1. Archambaud, 170 km. in 4.34 2. Vander- donck. in 4.35.14 3. Garcia 4. Luc. Weiss 5. Chène en Deforge7. Rigaud 8. Bulla 9. Montero 10. Four nier11. Swahal14. Catteeuw, in 4 u. 46 m. 10 sec. In den tweeden rit verging het hem beter en hij eindigde 4®. Uitslag1. Deforge, 189 km. in 4 u. 35 min. 15 sec. 2. Vanderdonck, op 1 wiel3. Max Bulla 4. Catteeuw Michel5. Chène 6. Fournier 7. Rigaud 8. Archam baud 9. Montero10. Garcia. Algemeen Klassement 1. Archambaud Maurice, in 9 u. 09 min. 15 sec. 2. Vanderdonckt André, op 38 sec.3. Deforge, op 1 min. 29 sec.4. Chène 5. Rigaud 6. Max Bulla 7. Montero; 8. Garcia 9. Catteeuw Michel. In 't binnenland had men «De Groote Prijs De Dag», alzoo genoemd naar het laatst verschenen Antwerpsch dagblad. Die koers lukte op alle gebied, zooveel te meer dat de algemene favori De Ryck er flink zege vierde. 1. Leo De Ryck, 175 km. in 5 u. 38 2. Luc. Verdyck 3. Roosemont Pol4. Spiessens Frans 5. Croon Mau- rits6. Planckaert Ernest7. Moerenhout Jozef 8. Vissers Edward; 9. Alexander Frans 10. Gurinckx. De Onafhankelijken traden in 't strijdperk in Wanfercee Baulet waar, op 132 vertrekkers, Pirmez de zege behaalde. Favoris lijk Vandenberghe, Vandendriessche R. en Kint werden door ongevallen uitgeschakeld. Dit zij gezegd zonder daarom de zege van den in form verkeerenden Pir mez te willen verminderen. 1. Pirmez, 130 km. in 3 u. 45 2. O. Joly, op 2 min. 10 sec.3. Wilmotte4. Gouverneur5. Bertrand 6. Van Roye 7. Franquet8. Deffet9. Van Iseghem 10. Coppens. De Juniors lagen met rust hier in 't gewest en zullen het zeker niet beklaagd hebben, na de lastige proef van ver leden Zondag. De Beginnelingen waren in strijd te Yper zelf, waar zich 112 renners aan 't vertrek aanboden om den 1° prijs te betwisten op de wijk van Veurnesteenweg, Poperinghe- en Grach ten straten. Dit koerske had jammer genoeg een te zeer beperkten omloop, en de HH. inrichters hadden spijts alles een verandering moeten brengen aan den omloop bij 't zien van een zoo talrijk opgekomen rennersschaar. De valpartijen waren nogal talrijk en 't was ten slotte de jonge kracht Deman van Meenen die het haalde. SPRINTER DE KOERS VOOR BEGINNELINGEN VAN YPER - HOEKJE Het Vertrek Zondag werd de Openingsprijs voor Beginnelingen aan Yper-Hoekje betwist. De inrichters die geen moeite gespaard hadden om dezen koers te doen lukken, werden er goed voor beloondImmers, 112 renners verschenen aan den start, wat zeker wel een record daarstelt voor Yper. Wat vooral op te merken viel, was het groot aantal renners uit Noord-Frankrijk opgekomen. Om 3 uur stuift de indrukwekkende groep de baan op. Een ware wemeling van kleuren, op truien en fietsen. Er zijn 30 ronden te doen. Van in den aanzet wordt er geweldig gereden. Ontsnappingen van Ver- schaeve, Storme en Cappoen vallen aan te stippen Na tien ronden is de groep nog steeds voltallig. De premies worden hardnekkig betwist, en daardoor ont staan eenige schermutselingen. Verscheidene renners ontsnappen en nemen tot 100 meter, doch telkenmale moeit de groep er zich mede en zijn ze er voor hun moeite aan. Debaene, die plat viel, jaagt moedig alleen voort. Het begint een weinig te regenen, doch dit schrikt de toeschouwers niet af. Dhert, Vandecande- laere en D'halleine, drie favoris, hebben reeds opge geven. De Overwinnaar Deman Wanneer twintig ronden zijn afgelegd, bevat de hoofdgroep nog steeds 31 renners. Sioen en Massche- lein moeten door een val opgeven. Vele renners zijn reeds vermoeid en moeten zich weren om meê te kunnen, wat niet te verwonderen valt, gezien de groote snelheid die er steeds ingehouden wordt. Vanclembrouck, Cappoen, Deprez onderscheiden zich aan de leiding. Als de laatste vijf ronden aanvangen, vliegt Van- slembrouck uit de groep weg met Deprez in het wiel. Loncke, Deman, Storme en Vansteenkiste komen er een weinig later op, zoodat er nu zes renners aan de leiding zijn. Op 100 m. volgt Cappoen, op 150 m. groep twee, die bestaat uit 12 renners waaronder de lokale rijders Verbeke en Salomé. De volgende ronde wordt Cappoen door groep 2 ingeloopen. De stand zal nu niet meer veranderen. Aan de aankomst is er een gewel digen volkstoeloop. De sprint wordt prachtig betwist. Vanslembrouck zet zich van ver op kop met Vansteen kiste en Deman in het wiel. Vansteenkiste geeft den indruk te zullen winnen, als Deman er in de laatste 10 met. onweerstaanbaar overkomt en prachtig wint. In groep twee won De Busschere vóór Beels. Uitslag 1. Deman, Meenen 2. Vansteenkiste; 3. Van slembrouck 4. Deprez5. Storme 6. Loncke7. De Busschere 8. Beels 9. Craylinck 10. Pannekoucke 11. Cappoen12. Verbeke 13. Salomé. De prijs uitgeloofd voor den ln Yperling werd ge wonnen doorVerbeke. De inrichters maken van de gelegenheid gebruik om al dezen die het hunne bijdroegen om dezen koers te doen lukken van harte te bedanken. 't Is dus op Woensdag aanstaande dat de laat ste match van het kampioenschap 1934-1935 zal gespeeld worden in de tra van de Statie. In 't gelid de beste mannen van de Statie tegen de ploeg van Cercle. De inzet van deze match is van het allergroot ste belang. Wint de Statie, dan komen Postje en Statie met gelijk getal punten en er moet een eind- match gespeeld worden tusschen him getweeën in een onzijdige tra. Wint de Cercle, zoo is het Postje kampioen met gevolg dat de Statie de tweede plaats be kleedt en de Cercle de derde plaats. Wie heeft meest kans te winnen Ongetwij feld de Statiebolders omdat zij in eigen tra spelenmaar het verschil van gehalte tusschen de twee ploegen is zoodanig klein, dat niemand den uitslag van deze match zou kunnen voor spellen. De Statiemannen zullen al hunne krach ten inspannen om de gelegenheid te krijgen hun kans te kunnen verdedigen tegen de bol ders van het Postjeen de spelers van den Katholieken Kring daarentegen zullen uit al hunne macht betrachten hun getal punten te verbeteren, en ook beletten dat er kunne gezegd worden dat zij er niet fair speelden. Alles ingeziende inzet van de match de kracht van de ploegen, zullen wij geheel waar schijnlijk een der schoonste matchen van 't sei zoen zien en 't en zal aan geen volk ontbreken, want al de supporters van de verschillige clubs en zelfs al de liefhebbers van het bollespel zul len er aan houden deze match bij te wonen er» te volgen. In alle geval ik wil deze kans niet. missen om een schoonen en aangenamen avond over te brengen in een midden van aangenaam,, stil en deftig volk. S. K. Becelaere 0 V. V. Coxyde 2 Deze ontmoeting ging op ons terrein door, om de kampioen van Vierde af deeling aan te duiden. Van weerskanten hadden supporters hun ploeg vergezeld en hebben ze luidruchtig hunne jon gens aangemoedigd. De strijd was boeiend van. 't begin tot het einde en de 22 spelers hadden moed te koop. Wij moeten Coxyde gelukwen— schen om zijnen titel, doch wij moeten insgelijks de jongens van Becelaere huldigen omdat zij, ten eerste, de meeste strijdvaardigheid aan den dag gelegd hebben en, ten tweede, omdat zij, niettegenstaande hunne numerieke minderheid, nooit den moed verloren hebben. Hun keeper werd immers in een botsing gekwetst, zoodat tien minuten na de rust Becelaere met tien man den tegenstrever moest bekampen. Coxyde lukte aan de 3® minuut het eerste doel en, niettegen staande een gedurige meerderheid van Becelaere» werd er met 1-0 gedraaid. De stand is immers dezelfde gebleven tot, enkele minuten voor het einde, Coxyde een straf schop te baat nam om de score op 2-0 te brengen en zoo de zege af te dwingen. Heeft deze match ons niets op voetbalgebied geleerd, toch mag er gezegd worden dat zij leerrijk was aan moed en uithoudingsvermogen. De beide ploegen verdienen dan ook de warmste gelukwenschen voor hun optreden. Vriendenmatchen Scholieren Meenen 4 Yper 2 Derde speciaal C Meenen 3 Yper 1 De eerste vriendenontmoetingen waren dus een ontgoocheling voor de rood-witte kleuren. De scholieren stonden in lijn met enkele inval lers en konden natuurlijk hun gewoon spel voor den dag niet halen. Nochtans was de stand aan de rust enkel 2-1 voor Meenen. Derde Speciaal C speelde daarentegen een voortreffelijke partij, maar had moeder kans niet medegenomen, zoo dat de zwart-gele kleuren hier ook den palm wegkaapten. Op 31 Maart zullen beide elftallen dus hun uiterste best moeten doen om de vier punten thuis te houden. C. S. Yper F. C. Poperinghe Eerst en vooral moeten wij de vrienden van Poperinghe gelukwenschen met hunne bevorde ring in reeks A. Is de strijd hard geweest en nipt in hun voordeel afgeloopen, des te schooner is de belooning van hun streven. Weikóm dus in onze reeks. Vervolgens moeten wij wijzen op den derby die morgen op ons terrein doorgaat. Men hoeft niet te vragen of de voetballiefhebbers talrijk zullen opkomen om hunne lievelingen aan te wakkeren en te steunen, doch 't is te hopen dat zij zulks op sportieve manier zullen doen en alle kleingeestige uitlatingen van kant zullen laten. Deze voetbalwedstrijd moet ten andere doorgaan als een soort propaganda die onze ge liefde sport moet leeren kennen en waardeeren. Wij rekenen dus op allen, zoowel spelers als supporters, om in de beste verstandhouding deze match tot een goed einde te brengen. NEMO. Wie gaat er meê naar Londen? Wij herinneren dat de inschrijvingen voor deze reis in den loop van de week en uiterst op Vrij dag 29 Maart bij den secretaris, 68, Dixmude- straat, moeten ingediend worden. Op Zondag 7 April 1935, te 3 ure, zal er in den Stadsschouwburg een groot LIEFDADIGHEIDSFEEST gegeven worden door de leerlingen der Rijksmiddelbare school te leper. Het feestcomiteit der school doet een dringen den oproep tot de bevolking opdat iedereen door zijn aanwezigheid die blijk van solidariteit der kinderen zoude steunen. Een reeks prachtige nummers zal door de leer lingen uitgevoerd worden. Kaarten zullen aan 3 en 2 fr. te koop aange boden worden.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6