Cinema FLORA L'Abbé Constantin n 15e Jaar, N° 52 - 30 Maart 1935 - 15e Année, N° 52 - 30 Mars EN WELDRA Vaart Yper-Komen De Twaalfde Handelsfoor Voor do Bevordering van het Toerisme Weekblad - bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaite de I'Arrondissement d Ypres HET ZOMERUUR L'HEURE D ÉTÉ Handels- en Nijverheidsbamer Familie- en Kindervertooning. HET ÏVPERSCHE slfiSre# der :h« Club*, «art. LA REGION D'VPRES Ore«un«* do I'Aasocintion de* Slnistrda^ de» Clubs Y proi t>i«. V- Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 0® per jaar Buitenland32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze art kels geweigerd Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refuses Het is in den nacht van Zaterdag 30 op Zondag 31, te 2 uur, (2 uur wintertijd overeenstemmende met 3 uur zomertijd) dat, bij wijziging van de Koninklijke Besluiten van 22 Februari 1926 en 15 September 1928, de zomertijd aanvangt om te eindigen in den nacht van 5 op 6 October a. s. te 3 uur. Dezen avond dus, opgepast en niet vergeten, vooraleer slapen te gaan, alle uurwerken en horloges een uur vooruit te steken. C'est dans la nuit du Samedi 30 au Dimanche 31 Mars, a 2 heures, que l'heure d'été entre en vigueur pour fïnir dans la nuit du 5 au 6 Octobre prochain, a 3 heures. N'oübliez done pas d'avancer ce soir toutes vos montres et horloges d'une heure. m Op Zaterdag 6 April, te 8 uur 's avonds, in het Hotel du Sultan zal de Heer Advokaat Van Renynghe de Voxvrie, voor de leden der Han delskamer, een voordracht geven over YPER EN TOERISME Gezien de belangrijkheid van het onderwerp en de hoedanigheid van den spreker, durft het Bestuur der Handelskamer op een talrijke tegen woordigheid rekenen. Sedert Vrijdag 29 Maart Het machtig succes Gij kent alltn ofwel hebt gij allen er reeds ▼an hooren spreken van deze wonderschoone comedie van Ludovic Halevy. Dit geestig stuk, vol bekoorlijkheid, vernuft en gevoel wordt gespeeld door de grootste artisten van de fransche cinema en van de comedie Frangoise Rosay, Léon Beliè- res, Martinelli, enz. De dagbladen maken bekend dat de Heer Hendrik De Man, Minister van Openbare Wer ken, toekomende week ten stadhuize van Ant werpen zal ontvangen worden ten einde te han delen over de groote werken die te Antwerpen en rond Antwerpen zullen uitgevoerd worden. Het is te hopen dat het verhoor, dat verleden week moest plaats hebben bij den toenmaligen Minister van Openbare Werken, den Heer Van Isacker, betreffende het herstel der vaart Yper- Komen, thans weldra zal kunnen geschieden bij den Heer Minister De Man. Zondag laatst verdrongen de tentoonstellers zich in de ruime zalen der Middelbare School, waar een bijeenkomst was belegd samen met de leden van het Comiteit, ten einde kennis te ne men van de aan elk toegekende standplaatsen. Vanaf 1928 moest door het Bestuur der Foor uitgezien worden naar ruimer lokalen, ten einde de steeds toenemende tentoonstellers te kunnen herbergen. De toenmalige Bestuurder der Mid delbare School was zoo bereidwillig zijne ruime en luchtige zalen en klassen ter beschikking te stellen van het Comiteit, en sedertdien is het daar, in die instelling, een algemeene verhui zing, door het Bestuur der school graag toege staan, ten einde de Foor toe te laten er haren in trek te nemen. Tegenwoordig telt deze school ongeveer 360 leerlingen. De voorbereidende afdeeling wordt gevolgd door kinderen van 6 tot 12 jaar. Daarna komt de middelbare afdeeling met vier studie jaren, toelatende aan de leerlingen hier hunne derde wetenschappelijke studiën te eindigen. De tentoonstellers hebben allen, in de mate van het mogelijke, hunne aanvragen ingewilligd gezien en de talrijke deelnemers zullen dit jaar een waar succes oogsten. In het nieuw herbouwd gedeelte der Hallen werd insgelijks tot het verdeelen der standplaat sen overgegaan en gansch de beschikbare plaats ruimte is er ook totaal door de talrijke tentoon stellers ingenomen. Door de Kunstplakbrieven is er aangekondigd dat de medewerking tot de Tentoonstelling ver worven is van de Nijverheidsschool. Deze stand zal een waar regaal wezën voor de belangheb bende bezoekers. Men zal er de werken der onge veer honderd veertig leerlingen kunnen bewon deren, waarvan 2/3 de stad bewonen. Deze school boekte dit jaar een aanwinst van een twintigtal leerlingen. In de Nijverheidsschool zijn er vier afdeelin- gen ingericht met drie en vier studiejaren, waar men het meetkundig en projectieteekenen aan leert, alsook mecanisme, bouwkunde, schilderen, boetseerkunde. In een woord alles wordt er aan geleerd wat van onze jongelingen mannen moet vormen, welke later hunne plaats in de maat schappij kunnen veroveren. Vier leeraars en de Heer Bestuurder Landts- heere geven er lessen, en door de ouders, welke hen hunne kinderen toevertrouwen, wordt er niets dan lof en dank gesproken voor hunne on afgebroken krachtinspanning en toewijding om hunne kennissen door hunne leerlingen te doen deelen. Ook zullen de duizenden bezoekers met voor liefde den stand der Nijverheidsschool bezoeken. Julien TAHON. IN WEST - VLAANDEREN Door de Bestendige Deputatie van West-Vlaan- deren werd in datum van 22 Februari 11. het volgend voorstel aan de goedkeuring van den Provincialen Raad onderworpen Mevrouw, Mijne Heeren, Van dag tot dag wordt, in ons land, het economisch belang van het toerisme beter inge zien, en bizonderlijk met het oog op het vreem delingenverkeer. Meër en meer wordt er begre pen, dat het toerisme, op zichzelf een industrie, menige bronnen van volkskracht in het gedrang brengt. Niet alleen het hotelbedrijf, de land- en tuinbouw, het vervoer onder alle vormen, maar ook de bouwnijverheid, de productie van aller lei kleedingstoffen en luxusartikelen zijn er bij betrokken. Niet enkel beteekent toerisme uitvoer' van koopwaren, invoer van vreemde kapitalen, maar ook en niet het minst verwekt het bij dui zenden woordvoerders niet alleen de sympathie voor ons land, maar ook de kennismaking met al het schoone en het nuttige dat uit kunst en nijverheid opgutst. In België begint men te begrijpen, dat het toerisme voor menige landen en streken de levensader was en blijft. Welk land is beter geschikt dan het onze om een volledig genot aan den reiziger te bezorgen Welke streek, in ons land, prijkt op het voor plan tenzij West-Vlaanderen met zijn wondere steden, zijn kunst en de zee En welke toekomst ligt in het bereik van het toerisme Als men bedenkt dat in 1934, het getal vreem de toeristen tot 225.961 steeg met een vermeerde ring van 21.912 op 't jaar 1933, in volle crisis periode, dan zal men ras begrijpen wat een methodische, stelselmatige en regelmatige pro paganda zal weten te bereiken. Deze propaganda, reeds begonnen door het Belgisch-Luxemburgsch Office, voor heel het land, en in West-Vlaanderen door zeer beslaagde organismes en bonden, moet ongetwijfeld slagen in een aanzienlijke vermeer dering van reizigers dit jaar der Wereldtentoon stelling te Brussel is ongetwijfeld een machtige aantrekking van bezoekers. De propaganda, dienstig aan West-Vlaande ren, aan zijn zeestrand, aan zijn historische ste den, aan zijn schilderachtige velden dient gericht én tot de vreemden buiten onze grenzen én tot de vreemden eenmaal dat ze de hoofdstad of andere Belgische streken aan het bezoeken zijn, om ze tot West-Vlaanderen aan te trekken. Onze propaganda beperkt zich niet tot de vreemden, maar dient alle Belgen aan te sporen onze gouw te bezoeken en te kennen. Wat zou het niet be- teekenen voor onze Provincie, een aanwinst van tientallen duizenden bezoekers aan te werven De Bestendige Deputatie heeft gedacht dat ook de Provincie tegenover het toerisme sym pathiek en behulpzaam dient te staan. Een Pro vinciale Commissie, bestaande uit de bizonderste woordvoerders van het toerisme in West-Vlaan deren zal er voor zorgen, dat eenheid en methode de aangewende middelen overheerschendoor de besprekingen in den schoot van gezegde Com missie zullen ongetwijfeld nieuwe vingerwijzin gen ontstaan. Ten einde de werking dier Commissie te verzekeren en tevens tot ondersteunen van aller hande initiatieven, verzoeken wij U, Mevrouw, Mijne Heeren, een krediet van 10.000 fr. in de provinciale begrooting voor 1935 te willen in-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1