FOOTBALL Willemsfonds BENOITHULDE G. S. YPER - Schol. - R. S. G. MEENEN C. S. YPER - lil Sp.-R. S. C. MEENEN 2 't Gedenkteeken aan Koning Albert te Yper opgericht La British Legion et le Last Post De Verkoop met Premies Een nieuw Koninklijk Besluit Burgerlijke Oorlogsinvaliden Oproep van H. M. Koningin Astrid. ten voordeele der slachtoffers van de crisis Op Zondag 7 April 1935, Appel de Sa M, la Reine Astrid en faveur des victimes de la crise Le Dimanche 7 Avril 1935, Zondag 31 Maart 1935 s. hrijven onder de volgende bewoording Instellen en bevorderen van propaganda ten voordeele van het toerisme in West- Vlaanderen. 10.000 fr. De Griffier, De Voorzitter, A. Verougstraete. H. Baels. Wij verhopen dat ook onze stad, die vroeger reeds, om haar eenig mooie praalgebouwen en oude herinneringen van haar grootsch verleden, als kunststad heinde exJverre bekend was, doch sedert haar hardnekkigen weerstand aan den overweldiger, sedert hagf vernieling tijdens den grooten wereldoorlog er>j haar wonderbare her opstanding een wereldvermaardheid verworven heeft, op een degelijke wijze in die Provinciale Commissie, waarvan hierboven spraak, zal ver tegenwoordigd zijn en van dezes werking de beste uitslagen zal mogen verwachten. Onze lezers weten dat de oudstrijders het ont werp opgevat hebben een grootsch monument op te richten om de gedachtenis van Koning Albert, hun opperbevelhebber, te vereeuwigen. Het Verstandhoudingscomiteit der oudstrijders Van Yper heeft, bij het inrichtingscomiteit van dit monument, stappen aangewend om te beko men dat die grootsche herdenking te Yper zou plaats grijpen en de redenen uiteengezet die daarvoor pleiten. De plaats die zij voorstellen is gelegen op de binnenvestingen, nabij de Rijselsche poort, om trent rechtover het Houten Huis Gevolg aan deze werking is de Heer De Prae- tere, ondervoorzitter van het Inrichtingscomiteit ..van het Monument, Woensdag 11. naar Yper ge komen en is op het stadhuis ontvangen geworden, waarna samen met de heeren Vanderghote, bur gemeester, Clinckemaille, arrondissementscom missaris, I. Gruwez, voorzitter Van het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden, G. Vanhecke, voorzitter van het Nationaal Verbond der Oud- .strijders, Ch. Dedulle, voorzitter der Verbroe dering van de 3' en 23 Linieregimenten, Ch. van Ber.ynghe, advokaat, en G. Gits, stadsbouwkun- dige, een bezoek aan de ontworpen plaats werd gebracht. Naar men ons verzekert zou de uitgekozen plaats een zeer gunstigen indruk bij den heer J>e Praetere gelaten hebben. In zijne zitting van Maandag 11. stemde de ge meenteraad van Yper eveneens volgende motie De Gemeenteraad van Yper Overwegende dat er een ontwérp bestaat om aan den Yzer een standbeeld aan Koning Albert op te richten Overwegende dat er te Yper, van wege het Verstandhoudingscomiteit der Oudstrijders, eene beweging tot stand is gekomen om dit gedenk teeken, aan den Yzer ontworpen, te Yper te üien oprichten Overwegende dat het noodzakelijk is dat dit 'gedenkteeken moet strekken tot de herinnering, niet aan een of ander bepaald wapenfeit, maar wel aan de heldhaftige verdediging van België tegenover den vijand en vooral een huldebetoon wezen aan de gedachtenis van Koning Albert die, aan het hoofd van Zijn Volk, dé Verdediging van het Land heeft waargenomen en de verdedi ging van Vrijheid, Recht en Beschaving öp voor treffelijke en gezagvolle wijze verbeeld 'heeft Overwegende dat de verdediging van Yper, 'sleutelsteen van het Noorderlijk Front der Bond- genöotén, door al de Bondgenooten waargeno- 'iuén, als het symbool kan beschouwd worden van den hardnekkigen strijd om België's onaf hankelijkheid Overwegende dat de wereldvermaardheid, welke Yper gedurende den wereldoorlog ver worven heeft, en het steeds aangroeiénd aantal pelgrims, die van uit alle gewesten der wereld alhier de slagvelden en talrijke krijgskerkhoven trouw komen bezoeken, eene waarborg zijn dat 'steeds te Yper Konings Albert heldere gedach tenis eene waardige en bestendige hulde kan en zal gebracht worden Dat overigens deze hulde slechts té Yper, waarvan het eeuwenoud en glorierijk verleden de trouwe weerklank is van België's geschiedenis, hare volle symbolische beteekenis kan hebben Dat verders te Yper eene eenige plaatsge- legenheid kan gevonden worden om een grootsch en beteekenisvol gedenkteeken op te richten Zich aansluitende bij het princiep van dén wensch door het Verstandhoudingscomiteit der oudstrijders van Yper uitgedrukt; Drukt den wensch uit dat het ontworpen ge denkteeken aan Koning Albert aan den Yzer, te Yper zou gevestigd worden; 1 "r Besluit aan dezen wensch de noodigé rucht baarheid te geven en aan alle in dit ontwerp be trokken personal Heit en en comiterten oVer te waken. Afdeeling Yper Morgen, Zondag 31 dezer, heeft onze grootsche hulde aan Benoit plaats, in Concordia te 3 u. Hebt gij reeds kaarten aangekocht Gij moogt deze eenige gelegenheid niet laten voorbijgaan om Uw erkentelijke gevoelens te betuigen aan een der grondleggers onzer natio nale cultureele bedrijvigheid. Deze hulde zal indrukwekkend zijn, daar de meest vooraanstaande kunstenaren van de stad en omliggende hun zeer gewaardeerde hulp er aan verleenen. Gij zult meteen uw sympathie betuigen aan het Willems-Fonds, deze vereeni- ging die sedert meer dan vijftig jaar onverpoosd en belangeloos ijvert voor meer ontwikkeling Mr J. De Cadt. en meer. stambewuste gemeenschap in Vlaan deren. Het Willems-Fonds kent geen onderscheid van politieke of philosophische belijdenissen. Zijn bibliotheken, kunstfeesten, lessen en voordrach ten zijn toegankelijk voor iedereen. Deze kring verspreidt zijn cultureele weldaden voor alle menschen van goeden wil. led er pen heeft heden den mond vol van toe nadering der klassen en van de weldaden van opvoeding en onderwijs voor de volksklasse, maar wie handelt konsekwent Wacht niet tot het te laat is. Sluit aan bij de hulde die gebracht wordt aan een der stichters van onzen Vlaamschen cultuur schat. Breng hem uw liefdegevoelens. Gij zult in deze daad vreugde vinden. Doe uw plicht als Vlaming en als goede staats burger ten volle. Steun de actie van 't Willems-Fonds. Word lid van 't Willems-Fonds. Ga morgen Zondag te 3 uur naar «Concordia en vier mee in volle overtuiging. PROGRAMMA le DEEL 1. Openingsstuk voor klavier M. J. De Cadt. 2. Mijn hart is vol verlangen A. De Grijze. Woorden van E. Hiel Muziek van P. Benoit. 3. Duo voor fluit en Saxophone H. Oreel en H. Liefooghe. E. Van Elslande 4. Stan Golestan voor Alt-viool r V. Legley. 5. Carnaval de Venise, voor Clarinet L. Leclercq. P. Jean-Jean 6. -- September Avond A. De Boeck A. De Grijze. 7. Stuk voor klavier Ole Olsen Nous avons dit par erreur dans notre dernier numéro que c'était la branche de Sussex de la British Legion qui avait recueilli des fonds pour venir en aide au comité du Last Post c'est la branche de SURREY qu'il faut lire. Het Staatsblad van Zaterdag 23 Maart 11. be vatte een nieuw Koninklijk Besluit waarbij het in voege treden van het vroeger genomen be sluit van 13 Januari 1935 tot op 1 Juli a. s. ver daagd en de beperking en reglementeering van den verkoop met premies als volgt gewijzigd wordt Artikel 1. De datum van 1 April 1935, voor zien bij artikel 6, 1° van het koninklijk besluit dd. 13 Januari 1935, voorwat betreft het verbod van den verkoop met niet door zegels, koepons of penningteekéns voorgestelde premies, wordt vervangen door den datum van 1 Juli 1935. Art. 2. Worden niét beschouwd als premies de gegeven voorwerpen en verstrekte diensten die een zuiver publiciteitskarakter hebben en die hoegenaamd geen handelswaarde vertegen woordigen. Het Nationaal Verbond van Burgerlijke Oor logsinvaliden, afdeeling Yper en Omliggende, lokaal Drie Koningen, Groote Markt, nr 1, spreek uren 2'' Zondagen der maand, van 10 tot 12 uur, laat weten aan alle invaliden en rechthebbenden dat er op 22 Februari een besluitswet is versche nen ten hunnen voordeele. Zij die nog geen kin dervergoeding trokken, wegens laattijdig indie nen van de aanvragen of ook wel wegens nala tigheid künnèn zich althans in orde stellen en gezegde vergoeding genieten, indien zij daartoe de vereischte aanvraag doen, vergezeld van de noodige stukken. Al de belanghebbenden mogen kosteloos zon- dér eenige verbintenis onzen inlichtingsdienst raadplegen. Zich te wenden aan het hierboven- staand adres. Er dient spoed gemaakt want het tijdstip waarin gezegde aanvraag dient gedaan is zeer beperkt. Namens het Bestuur. te 3 ure, zal er in den Stadsschouwburg eengroot LIEFDADIGHEIDSFEEST gegeven wordendoor de leerlingen der Rijksmiddelbare school, te leper. - .t! Het feestcomiteit der school doet een dringen den oproep tot de bevolking opdat iedereen door zijn aanwezigheid die blijk van solidariteit der kinderen zoude steunen. Een reeks prachtige nummers zal door de leer lingen uitgevoerd worden. Kaarten, zullen aan 3 en 2 fr. te koop aange boden worden. a 3 heures, les élèves de l'école moyenne de l'État a Ypres donneront une GRANDE FÊTE DE BIENFAI- SANCE en faveur de cette oeuvre hautement méritoire en la salie du Theatre communal. Le comité des fêtes de. l'école fait un «ppel urgent auprès du public pour que tout le monde, par sa présence, encourage ce geste de solidarité de nos enfants. Une série de beaux numéros sera exécutée par les élèves. Des cartes a 3 et 2 fr. seront mises en vente. Mej. B. Sauvage. a) Fanitul b) Mazurka c) Caprice d) Serenade e) Papillon. 8. Appassionato voor Alt-viool J. Jongen V. Legley. 9. Wijding van Benoit, toespraak door H. Voorzitter. 10. Ewig is zo lang. K. Mestdag A. De Grijze. POOS 15 MINUTEN 2* DEEL 11. Rubenscantate Eerste deel, met lofzang aan de oudheid en beiaardlied. 12. Willemsfondslied met koor en orkest. Om i3 1/2 uur Om l5 uur 1 4 Ingang i,5o fr» -a-, Lidkaarten niet geldig.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 2