Voetbalkroniek VELOSPORT H" De ploeg van C. S. Yper C. S. Yper 0 F. C. Poperinghe 1 Niettegenstaande het Kattefeest was de belang stelling voor den eersten derby tamelijk groot. Vóór het spelen van den opgooi, werd aan kapi tein Minne van het bezoekend elftal door ka pitein Vanderbauwhede een bloemengarve over handigd, ter gelegenheid der bevordering in reeks A van de ploeg onzer geburen. Scheids rechter Van Opstal is aan de leiding en stelt vol gende elftallen in lijn F. C. Poperinghe Minne Ghesquiere Deheegher J. Demarey Hauspie Lefever Deschrijver La ma ire Desmarets Deheegher K. Dupont C. S. Yper Cherchye Vanlimburg Vanderbauwhede Doolaeghe Molein Gauquie Ververeken Versailles Dechievre Deplancke Messelis Poperinghe wint den toss met het licht voor deel van den wind. De voorwaartsen der geel- roode ploeg doen de eerste aanvallen en Messe lis moet reeds tusschenkomen op zending van Dupont. Langs de andere zijde zendt Vander bauwhede, op voorzet van Doolaeghe, hard bo ven. De eerste hoekschop valt aan Poperinghe te beurt, maar wordt ontzet. De bezoekers hebben voor het oogenblik de bovenhand en onze ver dediging is gedurig in de weer. Op vooruitruk ken der rood-witten schiet Michel nogmaals bo ven. Het spel golft verder heen en weder, maar Poperinghe geeft goed door en leidt de meeste aanvallen. Aan de 23* minuut wordt een schot op den zijpaal gelost, Lamaire herneemt, Messe lis vangt op, Desmaret schiet nogmaals, De- chièvre redt op de lijn en eindelijk zendt Dupont met een schuinsch schot in Messelis netten. Dat doel schijnt de rood-witten vuur aan de schenen te leggen, want nu worden enkele goede aan vallen afgewerkt. Pogingen van Vanderbauw hede worden evenwel op een nippertje afge weerd. Ook een zending van Vanlimburg wordt in hoekschop afgewend. Doch er komt niets van voor en de stand 1-0 blijft voor Poperinghe be houden, die ten andere om zijn strijdlustigheid dezen voorsprong verdient. Na de rust treedt Yper insgelijks met wind- voordeel op. Molein, die een goeden pas te baat neemt, schiet naar Minne's kooi, maar deze redt al duikelend en ontzet. Twee hoekschoppen voor rood-wit brengen niets op. Op kopstoot levert Ververeken naar Michel, die aan Molein over geeft, doch het eindschot vliegt boven. Opeens is Dupont ontsnapt, en lost een keihard shot, evenwel is Messelis op de goede plaats. De lokale ploeg dwingt nog twee corners af, welke echter onbenuttigd blijven. De Ypersche voorwaartsen vinden de goede carburatie niet en menige aan val wordt in de kiem gedood door de gepaste tusschenkomst der Poperingsche verdediging. De bezoekers werken vooral met de hoeken, terwijl de lokale spelers nutteloos langs het mid dentrio trachten te werken. Dupont, die er nog maals van onder getrokken is, schiet op de bo venlat, maar Dechièvre is er als de kippen bij «Mn te ontzetten. Een hoekschop voor Poperinghe wordt ontzet. Yper doet nu vergeefsche pogingen «Mn door te breken en voert sedert eenigen tijd het hooge woord. Een kopstoot van Doolaeghe naar Vanderbauwhede was bijna noodlottig aan Minne, doch deze weert zich om zijne netten vrij te houden en, niettegenstaande rood-wit alles aanwendt om maar den gelijkmaker te netten, blijft de stand onveranderd en behaalt Poperin ghe de overwinning met 1-0. De terugmatch heeft op 7 April plaats en Yper zal stukken beter moeten spelen, wil het nog iets medezeggen in bet veroveren van den uitgeloofden beker. Driehoekig toernooi Meenen-Yper Deze ontmoeting, die op morgen 31 Maart te Meenen moest doorgaan, wordt tot 28 April ver schoven omdat de geel-zwarten de finaal van den beker Dyserinck tegen De Panne moeten be twisten. Zij hebben immers te Veurne tweede Kapitein Minne (F. C. P.) ontvangt bloemen van Kapitein Vanderbauwhede (C. S. Y.) speciaal van V. G. Oostende met 3-1 geklopt en moeten nu den eindstrijd tegen de kampioenen van reeks B. aanvangen. Zoo is ons eerste elftal tot rust gedwongen. Scholieren en Derde Speciaal tegen Meenen Morgen gaan, op ons terrein, de returnmatchen door van de ontmoetingen die op Zondag 17 Maart te Meenen gespeeld werden. De scholieren ondergingen er een gevoelige nederlaag (4-2) en 't is te hopen dat zij voor eigen volk de zege van de kampioenschappen (3-1) zullen bewerk stelligen. Derde speciaal onderging eveneens de nederlaag te Meenen met 3-1, maar speelde er een voortreffelijke partij. Gedurende het kam pioenschap behaalde Derde C de twee punten met 1-0 en alles legt er naar aan dat zij ditmaal ook den palm kunnen weghalen. NEMO. De tegenstrijdigheden zijn nog aan de orde van den dag. Wijl we nu nog, lijk steeds, zoo laat op het sei zoen de Parijssche Zes dagen weten loopen, melden wij dat daar, waar tot op 't laatste oogenblik onze landgenooten er meer dan ooit goed voor stonden om dien rit binnen te palmen, het ten slotte de twee Gars de la Marinezijn die met den buit gingen loopen, 'k bedoel hier Broccardo-Guimbretière. UITSLAG 1. Brpccardo-Guimbretière, 913 p. in 144 uren 3371 km. 750 m.2. Pijnenburg-Wals, 716 p.3. Deneef- Charlièr, .592 p.4. Schoen-Lohmann, 483 p.5. G. Wambst-Baynaud, 210 p.op 1 ronde 6. Jan Aerts- Falck Hansen7. Ignat-Diot8. Magne-Leducq 9. Van Vlockhoven-Van Buggenhoutop 2 ronden 10. Choury-Fabre. Binst de zes dagen was men bezig met de baanma- chienen te looden voor Parijs-Nizza in 6 ritten. De Belgen hadden er veel moed op en voornamelijk onze regionalen Rebry, Demuysere en Decroix beloofden even wel te doen als verleden jaar. In den 1» rit was G. Deloor de held van de partij, en 't was enkel in de laatste meters dat een Leon Le Calvez te pas kwam om een wieltje voorsprong te nemen. 1. Leon Le Calvez, 304 km. in 8 u. 01 min. 3 sec. 2. G. Deloor3. Barral4. Le Grevès, in 8.01.22: 5. Ma- réchal6. Viettoex aequoRossi, Renoncé, P. Magne, B. Faure, Lesueur, Buttaffochi, 13. Alf. Deloor14. Zanella 15. Granier 16. Debenne 17. Hallebourg 18. Rebry 19. Louyet20. Level. We moeten nog al verre zoeken om eenige favoris te ontwaren. Doch in den 2n rit replikeerden de Belgen toch beter, maar spijtig verloren we er Rebry en De muysere, terwijl bij de Franschen Lapebie opgaf. Dignef kwam alleen toe. Uitslag Ze rit1. Dignef Antoon, de 253 km. in 6 u. 47 min. 07 sec.2. Rom Maes, in 6.52.26 3. Speicher, in 6.52.52 4. Gianello 5. Leyel6. Vietto 7. B. Faure; 8. Lowie Jules 9. Lesueur 10. Louviot. De 3e rit St Etienne-Avignon werd gewonnen door Puppo die alleen toekwam met 2 min. voorsprong. Deze rit die nogal bergachtig was, zag Vervaecke in zijn element, maar vooral Romain Maes en ook Juul Lowie streden steeds op het voorplan. De leider der De ploeg van F. C. Poperinghe rangschikking Benoit Faure die een val dééd met Romain Maes moest in dezen rit opgeven, zoodat in de algemeene rangschikking Toon Dignef op de 2* plaats komt na Vietto. Uitslag 3'' rit1. Puppo, in 5.20.06 2. Buttafocchi, in 5.22.35; 3. Ladron 4. Vervaecke; 5. Romain Maes;. 6. Krauss7. Berly8. Fontenay, allen zelfde tijd 9. Lowie J. 5.22.46 10. Le Grevès, 5.24.20 met een pe loton van 17 man waaronder Vietto, Dignef, Lesueur, Level, Barral. Algemeene rangschikking na den 3° rit 1. Vietto, 20.22.06 2. Dignef, (Belg) 20.25.083. Le sueur, 20.25.16 4. Le Grevès, 20.26.55 5. Level, 20.27.27;: 6. Barral, 20.27.367. Romain Maes, (Belg) 20.30.21 Binst we aan 't buitenland bezig zijn, zeggen we nog dat Michel Catteeuw het fel gewoon geworden is on der de Afrikazon. Na het criterium van Alger waar hij, spijts een bandbreuk in den 1" rit, nog 9e kwam in 't algemeen klassement, trok hij naar het criterium waar hij schitterend den 1" rit won. In den 2" rit- moest hij de zege overlaten aan Garcia, en in den 3e rit was hij ten slotte verplicht onder te doen voor de overmacht van Mechali, die hij moest laten loopen om hem ruim 2 min. voorsprong en 't algemeen klas sement af te staan. Een dingen zijn we intusschen ze ker, en 't is dat hij in blakende forme verkeert en dit in 't korte wel zal laten zien. In eigen land had men de Groote Prijs van Landen waar, op 81 vertrekkers, Bonduel aan iedereen bewees dat hij nog niet versleten is en prachtig won. 1. Bonduel, 160 km. in 4.55, gem. snelheid 32 km- 600 m.2. Vanderruyt G., op 1 lengte3. Huts, op lengte4. Planckaert5. Gardier6. Christiaens 7. Dignef8. Hardiquest9. Boeken 10. Loopmans. De schoone plaatsen van Planckaert en Christiaens- vallen te onderlijnen, vooral van den eerstgenoemde daar hij in den vergetelhoek scheen te geraken ea het nu ernstiger dan ooit schijnt op te nemen. De Onafhankelijken moesten zich niet verre verplaatsen, en het feit alleen dat we weerom een heele schaar allerbeste krachten bezitten in die kategorie, noopt de inrichters meer en meer koersen uit te schrijven, onze aspiranten ten beste In Sweveghem kon de lokale crack Kint er niet in lukken de uitgeloofde trofee te veroveren, en moest die laten aan een gebuur, Camiel De Smet, welke Van- denbalck klopte. 1. Camiel De Smet, 150 km. in 4 u. 402. Vanden- balck, op 2 lengten3. Paepens C., op 1 lengte4. Kint, op 5 met.5. Verschueren en Van Herzele Alb.7. De- clercq Noël8. Desmet Georges 9. Descamps 10. Ter- sago11. Pincket12. Vandendriessche Kamiel. In Ligny behaalde Kareltje Verhaeghen zijn 1» zege van het seizoen en klopte er Van Oppen, Machiels,. Peers, en Franquet. 1. Karei Verhaeghen, 126 km. in 3 u. 31 2. Van Oppen, op 100 met. 3. Machiels 4. Peers 5. Franquet 6. Pifmez7. Willems Fons8. Brison9. Kemps 10. Gouverneur. De Juniors traden op in verscheidene plaatsen maar we bepalen- ons met Meirelbeke, waar onze lokale kracht Woets zich ging meten met zijn ouderen, doch door een val verplicht werd op te geven. Hij heeft waarlijk niet veel succes in de nieuwe kategorie. Gij moogt u echter niet laten ontmoedigen, kerel, men prijst een stüür begin, en 't zal beteren. Nu haalde Noens er zijn eerste zege van 't seizoen en zal, spijts zijn jeugdigen ouder dom, weldra bij de indés uitblinken. De Beginnelingen der streek waren op rendez-vous gesteld bij Smetje in West- Nieuwkerke, waar de jonge Van Slembroeck, van Wer- vik, het haalde tegen Cappoen, van Dickebusch, die- lang den indruk gaf het pleit te winnen. Van onze stad— genooten kwamen Verbeke 5e, Lacante lle, Muylle 13* en Michel Velghe 15e. Ook de oud-Yperling Denaghe! bekwam de 8" plaats. Er waren 60 vertrekkers. 1. Van Slembrouck2. Cappoen; 3. Tack; 4. Dal— leine5. Verbeke 6. Inion 7. Dezeure8. Denaghel 9. Pattyn10. Lefèvre 11. Lacante. In Veurne, waar 45 vertrekkers waren behaalde- bakkertje Gouwy de 10" plaats. SPRINTER. Op Zondag 7 April, om 2 ure, GROOTE VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEV (Oud Juniors uitgesloten) 70 kilometers gegeven door de Vereenigde Sportvrienden, Onder de bescherming van de Vereenigde Brouwers en Nering- doeners van stad, Dagblad Nieuws van den Dag ea Sigaretten St Michel. 1000 FRANK PRIJZEN EN PREMIËN Verdeeld als volgt 1" prijs150 frank en bloemtuil. 2" prijs110 frank 3" prijs90 frank. Verders80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10 frank. WegwijzerStatiestraat, Colaertplaats, Maarschalk Fochlaan, Grachtstraat, Maloulaan, Hoekje, Brielen, weg naar Boesinghe rechts weg naar Yper, Wegwijzer, Kaai, Dixmudestraat, Groote Markt, Loter-, Tempel en Statiestraten, (6 ronden). Inschrijving van heden af in "t lokaal der Veloclub, Ville de Courtraien den dag van den koers zelf bij A. Herrier, Au Vieil Universel Aanzet bij Jan Dochy, In den Arend Aankomst bij Debisschop, «Ville de Courtrai». Prijsdeeling bij Gryffon. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de gebeur lijke ongevallen. Het Bestuur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6