Onze Scheepvaart Velo- Moteors 'SALVATOR' Allerhande Nieuws Maisort Marguerite Velos 13-4-1935 Het Ypersche - 3e Bijvoegsel - £>a Hécjion cf Ypres M° 2 LAST POST Te koop bij de Agenten. Het Bureel der Accynsen Soirée Dramatique a Ypres Eervolle Onderscheidingen Leening der Verwoeste Gewesten Gevonden en Verloren Voorwerpen Op aanvraag der talrijke Engelschen, die vanaf aanstaande week reeds onze stad zullen komen bezoeken, zal de Last Post, bij uitzondering dit jaar, te 9 u. geblazen worden vanaf Zondag 14 April a. s. en dit tot einde September 1935. Het vervroegen dezer verandering van uur, die gewoonlijk slechts met ln Mei plaats heeft, werd Maandag 11. reeds door de zorgen van het I. N. R. per radio de wereld door bekend gemaakt. Ainsi que l'I. N. R. l'a annoncé lundi dernier au cours de ses émissions parlées du soir, la sonnerie du Last Post sous le mémorial de la Porte de Menin aura lieu dès demain, Dimanche 14 Avril, a 9 h. du soir. Cette décision a été prise par mesure excep- tionnelle et a la demande d'un grand nombre d'Anglais qui profiteront de leurs vacances de Paques pour visiter notre ville. Ce changement d'heure, en effet, ne s'effectue habituellement que le lr Mai de chaque année. La cérémonie se fera de nouveau a 8 h. du soir a partir du lr Octobre prochain. Binnengevaren Vrijdag 5 April 1935, de André(schipper De Bceuf) met 20 ton beurtgoed voor verschei- denen. Zaterdag 6, de Julia (schipper De Dobbe- laere) met 113 ton maïs voor M.Vandeputte, leper. Woensdag 10, de «Souvenir(schipper Dob- belaere) met 100 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Donderdag 11, de «Leona», (schipper Deloz) met 102 ton vetten voor M. Vanhout, Boezinge de «Leona», (schipper Deloz) met 18 ton vetten tot leper, voor M. Talpe, Kortrijk. Weggevaren Zaterdag 6 April 1935, de André (schipper De Bceuf) met 15 ton beurtgoed voor verschei- denen. Maandag 8, de L'active(schipper Vande Berghe) met 95 ton baksteen, verzonden door de Briqueterie Yproise, leper. Waterhoogte benedenpand 3 m. 05. middenpand 6 m. 35. bovenpand 11 m. 31. sel, en Kutten Michel, van het Groot-Hertogdom Luxemburg, werden gestraft elk met 4 maande i gevang en samen tot de betaling der som van 200.241 fr. rechten. Bij niet betaling dezer som wordt die straf in een bijkomende gevangzittir.g van 3 maanden omgezet. Daarboven moeten de betichten nog de kosten van het proces betalen, en zijn de aangeslagen vaten alcohol, de auto enz. verbeurd verklaard. Zijt gij tevreden over de bij u geplaatste Gastoestellen Is het zoo, des te beter, maar maakt van de ge legenheid gebruik om onzen stand van Huishou delijke Kunst in de Handelsfoor van leper aan dachtig te bezien. Gij zult er den vooruitgang bestatigen die deze laatste tijden verwezenlijkt werd om u het leven aangenaam en gemakke lijk te maken. Moest gij niet tevreden zijn, dan is het vol doende uw naam en adres in te schrijven in het register dat in de tentoonstelling of in het maga zijn berusteen agent van de maatschappij zal kosteloos uwe instelling komen nazien en, zoo noodig, al uwe gastoestellen kosteloos regelen. Wij hebben onze magazijnen op de Vanden Peereboomplaats zoodanig ingericht dat het U mogelijk is ten allen tijde de toestellen waarin U belang stelt te zien en zelf te beproeven, zon der verbintenis van uwentwege. Alleen goedgeregelde toestellen geven goed- koope en nuttige uitslagen v'alsche blinde. Donderdag avond, rond 6 u. 30, zag de politie in de Boterstraat een kerel die. met zijn klak in de eene hand en met de andere hand tastend langs de muren ging alsof hij blind ware geweest, aan de voorbijgangers een aalmoes vroeg. Eenigen achterdocht hebbende on dervroeg de politie hem en had niet veel moeite hem te doen bekennen dat hij geenszins blind was. Naar het politiebureel opgeleid, bevond men er dat men te doen had met zekeren Decorte Camille, 44 jaar oud, geboortig van Wervick en wonende te Lauwe. Proces-verbaal werd te zij nen laste opgesteld. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. DÏCKEBUSCH. Solo-Schlem. Maandag 1. 1., 8" April, werd ter herberg 't Hoekje, gehou den door Emile Pauwels, een solo-schlem ge speeld door Henri Demarey met koeken aas, heer, vrouw, zot, tien, acht, zeven, vijf en vier, derden van herten aas en pijken aas. Medespe lers Remi Vanacker, Emile Pauwels en vrouw Emile Pauwels. Proficiat Henri. WERVICK. Vrijspraak. De genaamden Lesaffre Remi, Ghesquiere Cvrille en Persyn Jules, allen van Wervick, die door de politie rechtbank van Wervick tot 70 fr. boete of 2 dagen gevang veroordeeld werden wegens niet aanslui ting bij een compensatiekas, zijn tegen dit von nis in beroep gegaan. De Rechtbank van Yper, zich steunende op een rechtspraak door haar vroeger uitgebracht in zake Persyn Robert, ins gelijks van Wervick vonnis waarvan de voor naamste besluitselen hier verleden week in dit blad opgenomen werden verklaart het Konink lijk Besluit van 14-8-34 onwettig, vernietigt het vonnis der politierechtbank van Wervick en ver zendt de betichten vrij en zonder kosten. Botsing. De grensarbeider Verbeke Achiel, die 's avonds rond 20 u. per velo huiswaarts keerde, botste op de wijk Laag Vlaanderen, op 't onverwachts tegen een auto die niet verlicht was. De wielrijder stuikte ten gronde en liep enkele erge verwondingen op aan hoofd en lin keroog. Hij moest zich door een dokter laten verzorgen. BESTE FABRIKAAT met de BESTE ROLLEMENTEN. Nieuwe Modellen VERCHROOMD voor alle diensten met lange waarborg Hruggesteenweg, 28, is overgebracht naar de Hondstraat, 14. Un public sélect était réuni en la salie des fétes du Cercle Catholique, Mardi 2 Avril der nier, pour applaudir le Cercle Royal Comcedia» de Courtrai. L'interprétation artistique de la pièce en 4 actes Un Ami d'Argentine de Tristan Bernard et Max Maurey, confirma une fois de plus le ta lent bien connu de cette brillante phalange d'amateurs. Nos meilleures félicitations. Bij Koninklijk Besluit van 8 April komt de Heer Camille Castel, bureelhoofd bij het stads bestuur van Yper, vereerd te worden met de Gulden Palmen der Kroonorde als belooning voor de goede en trouwe diensten die hij sedert 43 jaar, eerst als bediende en vervolgens als overste van het bureel van den Burgerlijken Stand, aan de stad bewijst. Herinneren wij hier terloops dat de Heer Castel zich binst de beschieting der stad ook zeer verdienstelijk heeft gemaakt en heeft mede- geholpen om onze vooroorlogsche kunstschatten en kostbaarheden te redden. Hij was lid van het Voorloopig Comiteit dat hier onder de lei ding van den onvergetelijken E. H. Kanunnik Delaere en van den betreurden Heer A. Stoffel, in de afwezigheid der stedelijke overheid, van October 1914 tot einde April 1915, de nog over gebleven bevolking zooveel diensten bewees. Na den oorlog werd de Heer Castel om zijn moedig gedrag tijdens het bombardement van Yper, vereerd met het Burgerlijk Kruis van le klas 1914-15. De nieuwe en hoogst vereerende onderschei ding, die hem thans te beurt valt, zal door al zijne medeburgers met welbehagen vernomen worden. Wij bieden hem onze beste gelukwen- schen. Bij zelfde Koninklijk Besluit van 8 April wer den nog vereerd met de Gouden eerepenning der Orde van Leopold II: Jufvrouw Dewulf Helena, sedert 50 jaar in dienst bij den Heer G. Tack, te Yper, en Juf vrouw Hessel Sidonie, sedert 50 jaar in dienst bij den Heer R. Bouquet, insgelijks te Yper Met de Gouden Palmen der KroonordeM. Woestyn Julien, secretaris van het Werk van den Akker, te Ploegsteert. Met de Bronzen medaille van de Kroonorde M. Desmyter R., gewezen veldwachter, te Poel- capelle, en M. Latrez C., gewezen veldwachter, te Passchendaele. Met het Nijverheidseereteeken van 1' klasde Heer Duprez Omer, sedert 30 jaar bediende bij de Heeren Vergracht, houthandelaars te Yper Met het Nijverheidseereteeken van 2' klasde Heer Leupe Arthur, sedert 25 jaar bij zelfde firma werkzaam. Het Ypersche biedt aan al die vereeremerk- ten zijne beste gelukwenschen. 5 ten honderd 1922 TREKKING VAN 10 APRIL Woensdag heeft de 155° trekking plaats gehad der leening 5 ten honderd 1922 van de Verwoeste Gewesten. De premies zijn als volgt uitgekomen Reeks 161427 n. 8 wint 250.000 frank. Reeks 123461 n. 12 en reeks 170760 n. 16 winnen elk 100.000 frank. De andere nummers dezer reeksen zijn uit- keerbaar met 300 frank. Gevonden. Zondag 7 April, door M. Tresy Emile, een kinderhandschoen. Maandag 8, door Mevr. Hauspie Malvina, een kleine kinderpels. Dinsdag 9, door Mevr. Titeca Julia, een kin derhandschoen. Woensdag 10, door M. Devos Albert, een sleutel. Al deze voorwerpen werden ten politiebureel afgegeven. Verloren. Zondag 7 April, door Mej. Gruwez Blanche, een gouden armband. Denzelfden dag werd in St Maartenskerk, in de Mis van 11 u. 30, dor Mej. Casier Maria, Zon- nebekesteenweg, 105, een regenscherm achterge laten. Maandag 8, door M. Declercq Gerard, van Sta- den, een armbanduurwerk van zekere waarde. Dinsdag 9, door M. Decoster Arthur, een porte- monnaie een zekere som geld inhoudende. Donderdag 11, door M. Bostyn Joseph, een rijwielketting. Denzelfden dag, op den hoek der Esplanade, bij de kazerne, door een persoon wiens handzakje opensloeg tengevolge harer beweging om te be letten dat haar hoed door den wind afgerukt werd, drie bankbriefjes van 100 fr. en een porte- monnaie. Goede belooning aan den vinder. YPER. Bedreigingen. Zaterdag laatst, rond 11 u. 30 voormiddag, werd een vrouw in de Boterstraat aangegaan door den 58 jarigen Mers- dom Victor, wonende alhier in de Beluikstraat. Voor haar leven vreezende vluchtte de ver schrikte vrouw in het begin der Stuersstraat een winkel binnen, doch werd er door haar aan rander achtervolgd en met een hamer bedreigd. De politie, die verwittigd werd, kwam aanstonds toegesneld. De kerel had echter reeds den tijd gevonden om de hamer in de waterplaats nabij St Niklaaskerk weg te werpen, alwaar hij terug gevonden werd. Proces-verbaal werd tegen dien gevaarlijken kerel opgemaakt. Uitstap van de maatschappij Ypersche jonge Accordeonisten op morgen Zondag den 14 April, om 11 uur, door de bijzonderste straten der stad. Het Bestuur. MODES, sera transférée rue de Dixmude, 14, a Ypres, oü elle exposera le Jeudi-Saint. Landlooper. De genaamde Baron Henri, 51 jaar oud, geboortig van Westoutre doch laatst gehuisvest te West-Nieuwkerke, zonder midde len van bestaan zijnde en niet meer wetende van wat hout pijlen maken, is zich hier op het politiebureel komen aangeven. Donderdag mor gen verscheen hij voor de politierechtbank en werd, wegens landlooperij, tot twee jaar op sluiting in het gesticht van Merxplas veroor deeld. Dure alcohol. De Rechtbank van Yper heeft deze week uitspraak gedaan in de kwestie van den alcoholsmokkel waarin twee Yperlingen, de genaamden Van Eenaeme Hilaire en Maes Ho- noré, betrokken zijn en die destijds hier nogal veel opschudding verwekte. De genaamde Bos- suyt Julien, herbergier te Lauwe, die de aandui- der was en het adres van den afkooper gaf, werd veroordeeld tot 2 jaar gevang en tot de betaling van de helft der ontdoken accijnsrechten, 't zij 200.241 fr. De andere betichten Van Eenaeme Hilaire en Maes Honoré, van Yper, Deloof Julien, van Meenen, Bogaert Arthur, van Fives bij Rij-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 17