BEZOEKT in de HALLE RADIOBELL DEN STAND Prijs 2650 Pr. 4 Bij Handelsmacht, Kwaliteits- produkten. BADIOBELL6 Rechtstreeksche Agent voor het Groot Etablissement® Pr. Hoflack, ti!<el 42, belasting van het straatgebruik die op 140 000fr. mag gebracht worden in plaats van 40(100 fr. Een som van 30.000 fr. mag ook nog v n zien worden voor achterstallige belastingen op wedden en loonen. Wanneer de begrooting opgemaakt werd verkeerden wij dan in de mee ning dat de grondlasten spoedig zouden geïnd w irden, doch nadien vernamen wij dat de opge maakte rol slechts voorloopig was en eerst nog n -est uitvoerbaar verklaard worden, zoodat het t( vreezen is dat wij maar heel weinig zullen ontvangen vóór Juni aanstaande. Er is ook nog een tekort dat kan aangevuld worden door een vermindering der uitgaven. De wedden van het personeel mogen, ingevolge het Koninklijk Be sluit van 28 Februari 1935, met 43.000 fr. ver minderd worden, ook de familievergoedingen vt-4 minderen met 7000 fr., zoodat de gewone dienst alzoo zou sluiten met een overschot van 1148 fr. 92. De toestand is als volgtIn den ge wonen dienst ingebracht 144.574 fr. 28, uitgetrok ken boni 23.005 fr. 79, 't zij samen 167.580 fr. 07. M"t de uitgaven van den buitengewonen dienst naai den gewonen dienst overgebracht, waarvan h -t vroeger overschot afgetrokken werd, blijft er een gezamenlijk tekort van 171.851 fr. 08 in d n "gewonen dienst. De buitengewone dienst sluit met een overschot van 1.060.854 fr. 94. Ik stel voor deze wijzigingen goed te keuren en daar wij nu bezig zijn de begrooting te wijzigen, viaag ik thans ze nog wat voorts te veranderen. Gezien wij voor de vergunning van den reinig- heidsdienst een besparing van ongeveer 60.000 fr. zullen hebben en de rekening van het Crisis fonds anderzijds ontoereikend zal zijn, stel ik voor artikel 130 op 97.000 fr. terug te brengen, 't zij een vermindering van 25.000 fr. en een ni -uw artikel 119 bis te voorzien met een kre diet van 25.000 fr. voor achterstallige bijdrage in het crisisfonds voor het jaar 1933, zoodat de uitslag van den gewonen dienst ongewijzigd blijft. Verders stel ik nog voor het gestemde krediet van 10.000 fr. voor deelneming aan de Tentoonstelling van Brussel in de begrooting te schrijven, wat het overschot van den buitenge wonen dienst op 1.050.854 fr. 94 zou terugbrengen. M. Missiaen. Ik heb de innige overtuiging, Mijnheer de voorzitter, dat, moest gij nu aan een der raadsleden vragen een tiende deel te herha len van hetgeen gij hier nu komt uiteen te zet ten, geen een van ons bekwaam zou zijn dit te doen. Ik moet dan ook doen opmerken dat het ons absoluut onmogelijk is er een oordeel over te vellen. Wij hebben ons bezig gehouden met het opmaken der begrooting, en nu opeens wordt er daar een heele verandering aan de cijfers ge bracht. Het is voor ons moeilijk om dit te stem men, alhoewel wij het schepencollege niet wen- schen in moeilijkheden te brengen door het niet goedkeuren der begrooting. Iedermaal er ons veranderingen van hooger hand opgedrongen worden, zijn het telkens apothekersrekeningen waarin niemand zich nog kan terugvinden. Fei telijk kan men niet anders dan nieuwe lasten leggen alswanneer men een som van 170.000 fr. uit den gewonen dienst verwerpt. Ik stel met ver wondering vast dat, wanneer wij rechtzinnige pogingen doen om de begrooting in evenwicht te sluiten, de bestendige deputatie nadien alles verandert. Op die wijze kan er geen rechtzinnig heid meer zijn. De Heer burgemeester zegt dat hij meent dit tekort van 170.000 fr. gedeeltelijk te kunnen dekken met 140.000 fr. achterstallige belastingen te voorzien. Doch al hetgeen wij hiervoor in 1935 ontvangen zullen wij op het dienstjaar 1934 niet meer kunnen brengen, zoo dat die som dan zal moeten afgetrokken worden van het boni of bij het mali gevoegd worden. Su perhéterodyne met 6 lampen Diode detectie. Anti-fading stelsel. Stroomnetfilter. Luidspreker van groot model Geruischlooze en regelbare afstemming. Toon- er volume regeling. BESTAAT 118 3TVPEM; A wisselstroom. B universeel. C batterij voedln*. Op last van het ministerie van Binnenlandsclje Zaken hebben de gemeenten een nieuw model van begrooting ontvangen met het doel het op maken der begrooting te vergemakkelijken, doch ik bestatig dat men hier in West-Vlaander en nog een meerderen boel tracht te maken. Ik be grijp die onverdrageljjke inmenging niet der bestendige deputatie in gemeentelijke zaken waar ze niets te zien heeft. Voor wat betreft de terugvordering der te veel betaalde loonen aan het stadspersoneel... M. Vanderghote. Dit is geen terugvordering, maar de vermindering der wedden ingevolge het Koninklijk Besluit van 28 Februari 1935. M. Missiaen. Ik vraag dit niet in de begroo ting te schrijven, gezien het ministerie de toe stand thans onderzoekt als gevolg op het gewet tigd verzet dat heel het land door daartegen ge maakt wordt en men nog niet weet of dit Konink lijk Besluit zal toegepast worden. Er is zelfs een Commissie aangeduid geworden die naar alle waarschijnlijkheid den vroegeren omzendbrief zal doen intrekken of hem door een anderen zal vervangen, gezien er thans moet rekening gehou den worden van de devaluatie. M. Vanderghote. Het eerste deel uwer rede neering ware juist, ware het niet dat de besten dige deputatie ons die verandering opdringt. M. Missiaen. Ik heb voorgesteld die som van 45.000 fr. niet in te schrijven. M. Vanderghote. Dit komt nog voor op een ander punt dat in de geheime zitting zal bespro ken worden M. Van der Mersch. Indien wij die som niet inschrijven, welk gevolg zal dit dan hebben M. Vanderghote. Dan zullen wij verplicht zijn nieuwe lasten te leggen. M. Missiaen. Alswanneer wij een overschot hebben van 1.060.000 fr. in den buitengewonen dienst, dan is het niet mogelijk dat men ons, voor dit tekort van 45.000 fr. in den gewonen dienst, zou verplichten nieuwe lasten te leggen, en nu vooral niet dat de bestendige deputatie het ook reeds moet weten dat die circulaire zal ingetrokken worden. M. Vanderghote. Indien wij nu die som van het voorziene krediet in de begrooting niet af trekken, zal de gewone dienst met een tekort van 43.000 fr. sluiten. Moest die som later dan toch betaald worden, zooals de Heer Missiaen het voorziet, dan kunnen wij die overschrijding van krediet gemakkelijk rechtvaardigen, gezien zij het gevolg zou zijn van een geval van over macht. M. Missiaen. Indien ik het voorstel doe die som niet in te schrijven, dan is het om te polsen of de gemeenteraad met dien aftrek t'akkoord gaat. M. Seys. Neen, maar wij zijn verplicht dit te doen. M. Missiaen. Die maatregel is voorloopig ge schorst in afwachting dat hij ingetrokken wordt. M. Seys. Ik kan niet aannemen dat men on ze stemming zou aanzien als de vertolking onzer meening. Indien wij die vermindering stemmen, dan is het omdat wij ze opgedrongen zijn. M. Leuridan. Er blijft ons geen ander mid del over dan neen te stemmen om onze afkeuring te doen blijken. Deze opgelegde verandering werd ons toegezonden ten tijde dat er nog geen verzet tegen die circulaire was, en ik meen te mogen veronderstellen dat, moest de bestendige afvaardiging nu nog hare opmerkingen maken, zij die vermindering niet meer zou eischen. M. Vanderghote. Het is de bestendige depu tatie niet, maar het schepencollege dat die ver mindering van krediet voorstelt. M. Leuridan. Dan is het nog slechter. M. Vanderghote. Dit voorstel werd gedaan als gevolg op de beslissing van de bestendige de putatie, ten einde onze begrooting in evenwicht te kunnen brengen. M. Van der Mersch. Ten andere, de circu laire verplicht ons die vermindering te doen. M. Missiaen. Neen, want zij is geschorst. In alle geval stem ik daartegen. M. Van der Mersch. Die circulaire bestaat nu nog en wij zijn dus werkelijk verplicht ervan rekening te houden. Wanneer ze later moest ver anderd of ingetrokken worden, dat kunnen wij van nu reeds niet voorzien. M. Missiaen. Aangezien zij het ons niet op dringt, zal de bestendige afvaardiging het ons ook niet verwijten dat wij die vermindering niet gedaan hebben. Zij zal alleen maar bestatigen dat wij in den gewonen dienst een tekort hebben van 45.000 fr., terwijl er in den buitengewonen dienst een overschot van een millioen is. Ik stel dan ook de schrapping voor van die vermindering van 43.000 fr. in artikel 71 bis. M. Vanderghote. Ik stel voor daarover te stemmen. M. Lemahieu. Wat is het nu dat men vraagt te stemmen M. Vanderghote. Het ingeschreven krediet voor de loonen van het personeel niet te ver-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 12