Oorlogsmuseum Tentoonstelling: van Brussel "ANKER" Naaimachieoen M°" andend riessche Allerhande Nieuws M. Verdoene-Wyckaert L. Monkerhey - Van Meste van 't lepersch Saillant Met Kosmos Toerisme 8 Gevonden en Verloren Voorwerpen Handelsfoor Nieuwigheid Gedurende de Foor zullen de schoone pochetten (zakdoekjes), gebor duurd met den naam van den kooper, aanbieden aan den spotprijs van 1 fr. Rijsselstraat, 98, Yper. DENTISTE Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. DE FIRMA BOUWSTOFFEN 9 KoeimarKt YPER stelt ten toon in de HANDELSFOOR hare Ceramo Tegels van La Louvière hare Ceramieke Tegels hare Eternit Tegels hare Gemarbreerde Tegels alsook eene belangrijke verzameling van verschillende andere Eternit produkten. Ypersche Kunstkring Stedelijk Museum Engelsche Bezoekers De Beste Verzamelinv die er brstaat. Alwie het Oorlogsmuseum van 't lepersch Saillant bezoekt, zal immer een voorstander zijn van den Vrede onder de Volkeren.» Tegenover de Hallen. Ingang Boomgaardstraat. naar de IN AUTOCAR Tweedaagsche reis Brussel, Hof sL-de, Marche Ls Dames, Waterloo Afreizen iederen Zondag. Driedaagsche reis Luxemburg, Klein Zwitserland, Brussel Afreizen iederen Zaterdag. Op 6 Mei i.' de H. Bloedprocessie v. Brugge KOSMOS TOERISME Groote Markt, 26 - Yper.- Gevonden. Zaterdag 13 April, door M. Van- deweghe Modest, een paar sajetten handschoe nen. Woensdag 17, door M. Tasseel Philibert, een stoofhaak. Denzelfden dag, een portemonnaie met twee paternosters in. Al deze voorwerpen mogen op het politiebureel teruggevraagd worden, alsmede verschillige sleu tels die er in den loop dezer week afgegeven werden. Verloren. Maandag 15 April, door M. Ker- rinckx Albert, een brieventasch eenige papieren inhoudende. Vrijdag namiddag, tusschen de Groote Markt en de Statie, porte-monnaie eenig geld bevat tende. Terug brengen tegen belooning ten bu- reele dezer. YPER. Doodelijk verkeersongeval. Zater dag voormiddag, rond 11 u. 30, reed de genaamde Verschelden Jules, 58 jaar oud, landbouwer te Wytschaete, die naar de markt van Yper was gekomen, per velo terug naar huis. Een eind over de Rijselpoort, omtrent rechtover de her berg de Fontein, wilde de wielrijder, die op het rijwielpad links van den steenweg reed, dezen laatsten oversteken, doch liet nóg eerst een ach ter hem komende auto, die getrompt had, voor bijrijden. Van zoodra deze auto hem had voorge- steken, en meenende dat de baan nu vrij was, reed de wielrijder den steenweg over, doch op hetzelfde oogenblik kwam een autocamion met bierflesschen geladen uit de richting van Waas ten daar op die plaats aangereden. Van zoodra de voerder van de auto, Abel Knockaert, bier handelaar wonende te Yper, aan de Bascule, den wielrijder bemerkte, deed hij het onmogelijke om hem te vermijden. Hij zwenkte naar links af, reed er langs den kant der baan een jong boompje aan, en remde zooveel hij maar kon met het gevolg dat de auto, die waarschijnlijk eerst nog op zich zelf had gedraaid, omkantelde en met de wielen in de lucht en den radiator naar den steenweg gekeerd bleef stilstaan. Alles was echter vruchteloos, want de wielrijder was toch geraakt geworden en lag roerloos op den steenweg in een bloedplas uitgestrekt. Dadelijk daagde er hulp op, doch niets mocht nog baten en het slachtoffer, dat uit een diepe wonde boven het oog veel bloed verloor, had reeds opgehouden te leven. Met geweld tegen de straatsteenen neergesmakt moet hij, denkelijk door een sche delbreuk, op den slag gedood zijn geweest. Wat de voerder betreft, deze kon, met behulp van eenige toegesnelde personen, uit zijn neteligen toestand verholpen worden en kwam, als bij wonder, heelhuids van uit de omgekeerde auto te voorschijn. Het lijk van het slachtoffer werd, na de noodige vaststellingen, naar het dooden- huisje in het hospitaal alhier overgebracht. De auto en zijn lading bierflesschen, waarvan het grootste gedeelte gebroken over den steenweg verspreid lag, bleven nog eenigen tijd ter plaats, waar zich weldra veel nieuwsgierigen verdron gen en een strenge ordedienst moest ingericht worden. Zooals te begrijpen heeft dit pijnlijk ongeval, dat de autovoerder spijts zijne koel bloedigheid niet heeft kunnen vermijden, heel wat opschudding verwekt. Vertegenwoordiger der streek Onvoorzichtige kinderen. Zaterdag avond, omstreeks 7 u. 30, waren eenige kinderen, waar onder de genaamden Lesage Roger, Beun André, Legrand Roger, Coppens Frangois en Willeput Jean, op het Zaalhof aan 't spelen. Zij hadden een daar gevonden versleten bedressort aan een touw gebonden en vermaakten er zich meê dit in de hoogte te slingeren, toen het tuig opeens over een draad der electrische leiding terecht kwam, met het gevolg dat die kabel afgerukt werd. Het mag een geluk heeten dat niet een der kinderen erdoor getroffen werd, zooniet had den wij hier ook erge gevolgen te betreuren ge had. Daar de gebuurte daardoor en onder meer de autogarage der firma Kosmos Toerisme zonder licht stonden, zond de electriciteitsmaat- scbappij dadelijk haar werklieden om den gebro ken kabel te herstellen. Proces-verbaal werd op gemaakt. V ;»Ot» Botsing. Zondag namiddag, om 3 u. 30, kwam Rommens Camille, geboortig van Vlamertinghe doch thans te Douai verblijvende, per auto de Elverdinghestraat uitgereden, toen aan den hoel^ nabij de Engelsche kerk een motorijder, die zijn linkerkant hield, de Elverdinghestraat wilde in rijden en vlak op de auto botste. Deze, de 27 jarige Derycke Jerome, van Wytschaete. stuikte ten gronde waar hij bedwelmd bleef liggen. Da delijk werd hij in den Welvaartwinkel der El verdinghestraat binnengedragen, waar de Heer Dr Daelemans hem kwam verzorgen. Het slacht offer was aan het hoofd gewond en werd, na onderhoor, per auto terug naar zijne woning ge voerd. De moto echter was zwaar beschadigd en ook de radiator van de aangereden auto was ingedrukt. Het eigenaardigste van dit ongeval is dat Derycke op zijn moto nog een anderen per soon vervoerde, die seffens na de botsing het hazenpad koos zonder zich om zijn gekwetsten makker te bekommeren. Deze laatste weigerde eveneens den naam van zijn gezel kenbaar te maken. Landlooper. Woensdag verscheen de 35 ja rige Rose Victor, van Ploegsteert, voor de poli tierechtbank en werd er wegens landlooperij veroordeeld om voor onbepaalden tijd ter be schikking der regeering gesteld te worden. De man, die een houten been heeft, was zich bij de Rijkswacht gaan aanmelden waar hij ver klaarde zonder middelen van bestaan te zijn. Smartelijk ongeval. Het slachtoffer bezwe ken. De heer Robert Rondelez, garagehouder en uitbater van een vervoerdienst, wonende Maarschalk Frenchlaan, nabij de Bascule, was Donderdag namiddag, rond 3 u. 30, aan 't werk op den koer zijner woning. De Heer Rondelez, die een aanhangwagen aan een camion wilde vasthaken, bevond zich tusschen die twee voer tuigen. Op zeker oogenblik gaf hij aan den voer der bevel te stoppen, hetgeen deze deed, doch de remorque kwam nog een weinig vooruit met het gevolg dat de Heer Rondelez, die zich niet tijdig had kunnen verwijderen, tusschen den aanhang wagen en de auto ter hoogte zijner borst gegre pen werd. Op zijn hulpgeroep kwamen de zijnen dadelijk bij, en gezien zijn ergen toestand moest hij seffens naar het hospitaal overgebracht wor den. Daar echter bevond men dat de opgeloopen verwondingen maar weinig hoop meer overlie ten, en het slachtoffer, dat de borstkas ingedrukt was, is er dan ook rond middernacht aan de ge volgen eener inwendige bloeding bezweken.. Hij is slechts 32 jaar oud en laat een jonge weduwe, wier droefheid pijnlijk is om zien, met twee min derjarige kinderen achter. Een droevige bij zonderheid is dat de Heer Rondelez de schoon broeder is van Abel Knockaert, die Zaterdag laatst het hiervoren vermeld ongeluk op den Rijselsteenweg tegenkwam en die nu nog van de geleden ontroering niet geheel hersteld is. Dit zijn dus twee erge slagen die in min dan een week tijd dezelfde familie treffen. Tentoonstelling van Beeldende Kunst Ter gelegenheid der Handelsfoor van 18 tot 22 April 1935, heeft de Ypersche Kunstkring zijne tweede tentoonstelling opgericht in de lokalen der Staatsmiddelbare School. Het Bestuur heeft de eer de bevolking uit te noodigen tot een bezoek der tentoonstelling en verzoekt dringend de kunstminnaars van stad de werking en het streven van den Kunstkring te ondersteunen. Het Bestuur. (Secretariaat': 26, Elverdinghestraat), I J,? t -« O - -r-J K' - i i min i i nu De Commissie van het Stedelijk MUSEUM heeft het genoegen het publiek kenbaar te ma ken, dat het Museum open is en dat eene nieuwe zaal ingericht is, genaamd Zaal Edouard Van de Vyver», alwaar al de oudheden meubelen en schilderijen, het legaat uitmakende van Mijnheer Van de Vyver, ten toon gesteld zijn. De Commissie van het Museum. Sedert gisteren Vrijdag zijn ook een groep Ex-Service Civil Servants op bezoek te Yper en vertoeven hier tot Maandag a. s. Vrijdag be zochten ze Toe H te Poperinghe en heden Zater dag gaan ze naar de slagvelden van de Somme. Zondag nemen ze met de plaatselijke afdeeling van de British Legion deel aan de plechtighe den ingericht door de Surrey Councilvan de British Legion «w: m tm De Tentoonstelling bevat o. a Aanvals- en Verdedigingswapens, Uitrustingen, bezienswaardigheden van technischen en historischen aard onder dewelke menige stuk ken, door hunne samenstelling, aan de belang rijkste oorlogsfeiten herinneren. De talrijke vakken en bestanddeelen der ver schillende Legers zijn er vertegenwoordigd p; alsook de foto's in de vuurliniên, door den vijand zoowel als door de bondgenooten ge nomen en die de Gewichtigste Gebeurtenissen van den Grooten Oorlog duidelijk maken. (Woorden van den Bisschop van Willesden, in St-Martin's- ln-the-Fields, Trafalgar-Square, Londen, 10-11-32). Een Oud Strijder geeft kosteloos alle inlichtingen. Conservator Mr L. N. MURPHY, F. I. L.,. leper Telefoon ig5. Wekelijksche afreizen in het bereik van iedereen. Wij behouden onze vroegere prijzerti voor de binnenlandsche reizen. Eendaagsche reis naar Brussel af reizen iederen Donderdag en Zaterdag. Prijs 43 fr., ingangskaart tot de Tentoon stelling inbegrepen. Prijs 2to fr., vervoer, hotel, drank, drink geld en ingangskaart inbegrepen. Prijs 35o fr., voor vervoer, hotel, drank,, drinkgeld en ingangskaart inbegrepen. Vraagt ons Programma dezer reizen. KOSMOS bied Voordeel Boekjes aan voor de afzonderlijke reizigers voor de Tentoon stelling van Brussel, aan den prijs van 25 fr. het boekje dat bevat a) Goed voor 25 vermindering op het. spoorweg reisticket tot Biussel en terug b) Toegang tot de Tentoonstelling c) Toegang tot Oud Brussel d) Een middagmaal in de Tentoonstelling,, drinkgeld inbegrepen e) Eene verbruiking te nemen in de Ten toonstelling f) Eene verbruiking te nemen in het Koffie huis concert Dues de Brabar.t in Oud Brussel. Afreis uit Yper om 8 uur Prijs 18 fr. Tijdig inschrijven is zeer geraadzaam 1 Wie met KOSMOS reist, REIST VEILIG V Voor alle verdere inlichtingen en program ma's, wendt U bij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 20