VELOSPORT m"!s,i RIJWIEL Voetbalkroniek Nieuws Nieuws René VERMEERSCH 6 een kloek waarmede Gij de lastigste wegen met het minimum van krachtinspanning afbolt, wendt U in alle vertrouwen bij Café de l'Esplanade Esplanadeplein - YPER Groote stock van BAAN-en KOERSVELOS banden, en alle toebehoorten, aan prijzen buiten alle concurrentie. Verhuring van goede Mans- en Vrouwvelos. Beveelt zich bijzonder aan voor alle ZINKWERK en DOODKISTEN aan genadige prijzen. Stad Yper - Nijverheidsschool Inkoop van OUD GOUD. ZILVER en EDELSTEENEN. De bekende goudsmid MAX Boul. Alph. Pieters, 13, Oostende betaalt de HOOGSTE PRIJZEN. 11.25 fr. voor een zilverstuk van 5 fr. Oud goud van 20 tot 30 fr. de gram. Ontvangt eiken Zaterdag namiddag, vanaf 2 uur in het Café «DE MAAN», Groote Markt, stilstand der autobussen, YPER. Men begeeft zich ten huize op aanvraag. ONS ONDERDAK - IEPER Ter gelegenheid van Kruisstraat-kermis op Zondag 5 Mei ffOnOT Uil IN DE KROONE UHUU1 DAL bij Julien Salomé. Gemeente Westvleteren BERICHT We zijn nu volop in de baanbewegipg en, na Parijs-Roubaix welke telkens op Paschen wordt geloopen, werd Zondag 11. Parijs-Brussel betwist. Deze koers, welke eertijds veel later in 't jaar doorging en de intrede in ons land zag langs Gi- vet, Heer, Agimont, Philippeville, Namur, Gem- Jjloers, naar Thienen, Leuven, heeft een anderen wegwijzer gekozen. Sedert een 3 tal jaren be draagt deze koers nog enkel 365 km. in plaats van 430 km. en wordt hij vroeger in 't jaar be twist. Of het de ideale formuul is, dat zal het inrichtend blad Le Soir wel best hebben on dervonden, maar een feit is zeker dat, vlak na Parijs-Roubaix, en als inlassching vóór Parijs- Tours, ze toch niet kwalijk is te noemen, vooral voor de renners die, met het oog op Bordeaux- Parijs, er een heilzame oefening willen in zoeken, kwestie van lastigheid. Dit jaar speelden van den beginne 8 renners schampavie en te Meaux vlogen ze voorbij met 1 min. voorsprong. Deze groep, bestaande uit de twee Magne's, Ghesquière onze stadgenoot, die dus flink figuur sloeg, Bonduel, Van Eenooghe, Signorini, Muller en Kalmès, kon het enkel vol houden tot even na de controle van Reims. Daar werd ze opgepikt door een 30 tal renners met Rebry aan de leiding. Na Mariembourg poogden verscheidenen het hazenpad te kiezen, maar de poging alleen van Di Pacco scheen succes te zul len halen, toen opeens De Caluwé de wip uithaal de en er op vloog. De Italiaan werd evenwel voor zijn moeite niet beloond en leed 3 maal na- een bandbreuk. Evenwel werd achter den weg- vluchter De Caluwé de jacht doorgedreven, nu door Hardiquest die het gansche lot ontvlucht was en voorbij Waver Edgard wist te snappen. In Ter Kamerenbosch kwamen zij samen aan en betwistten den eindsprint die in 't voordeel van De Caluwé eindigde. Uitslag1. De Caluwé, 365 km. in 11 u. 47 2. Hardiquest Louis, op 1 wiel3. Bonduel, op 5 min.4. Duerlo, op 1/2 lengte5. Reyns, op 2 lengten 6. Spiessens 7. Cocqueriaux 8. Hen- drickx Alb.9. S. Maes10. Wierinckx 11. Ant. Magne12. Boeken13. Michielsen14. Gu- rinckx 15. Braeckeveldt. En vermits we nu aan de beroepsrenners bezig zijn, overzien we de Ronde van Spanje welke nu bezig is en een ploeg Belgen telt, waarvan we het beste mogen verhopen. Dignef, de twee De- loor's, Gardier, Louyet en Adam zijn nog de eer ste de beste niet, en Toon liet het algauw ver moeden alswanneer hij op schitterende wijze de 1" plaats innam in Madrid-Valladolid, alwaar hij met Canardo de plaat poetste en den Spanjaard netjes afdroogde. le Rit. Uitslag1. Dignef Antoon (Belg), 185 km. in 5 u. 58.12 2. Canardo 3. Valentijn, in 5.58.12 4. Capella 5. Max Bulla 6. Ezquerra 7. Vanderruit8. Montero9. Alf. Deloor, in u. 00.10 10. ex aequo Adam, G. Deloor, Trueba, Bar ral, Bianchi, Rochefort, Blatmann, Fayolle In den tweeden rit Valladolid-Santander zag men reeds de keerzijde der medalie en was het de inlander Escuriet, welke met Cardona de plaat poetste en niet meer vervoegd werd. Di gnef kwam met het groot peloton binnen met een kwart uur achterstal. Goed dat er nu nog 12 rit ten volgen, en Toon er wellicht zijn achterstal zal weten goed te maken. 2" Rit Uitslag1. Escuriet, 251 km. in 8u.43.37 2. Cardona 3. G. Deloor 4. Alvarez 5. Molinar 6. Valentijn 7. Amberg 8. Ezquerra 9. Bulla 10, Dignef. De derde rit Santander-Bilbao, 199 km. met verschillende felle bergen, zag weerom een Bel gische overwinning, namelijk van Gustaaf De loor die vijf man in den sprint klopte en teyens aan den kop der algemeene rangschikking-komt gevolgd van Toon Dignef. 3e Rit - Uitslag1. Staf Deloor, in 6 u. 422. Molinar3. Dignef4. Canardo5. Vincente Trueba 6. Bianchi7. Barral, 6 u. 51 m. 8. Fons Deloor, 6 u. 56 m. 42 sec. Algemeene rangschikking na den 3n rit 1. Staf Deloor2. Toon Dignef3. Canardo.; 4. Vincente Trueba 5. Molinar 6. Barral; 7. Majc Bulla 8. Fons Deloor. De algemeene favori Speicher won Parijs- Angers waarin geen enkel Belg deelnam, maar had het in de laatste meters uiterst lastig met Vanderdonck van Rijssel die een;beëÖP" daar is. Uitslag1. Speicher, 310 km. in 8 u. 512. Van derdonck 3. Lauck 4. Rossi5. Chocque 6. Le Goff 7. Gabard 8. Deforge 9. Anselme 10. Moineau. Woensdag liep te Hoboken de sportmassa fhoope om den 1" Meiprijs te zien betwisten en 't was de wereldkampioen Kaers, welke stilaan in zwier komt, die de zege haalde. Uitslag1. Kaers, 160 km. in 4 u. 26 2. Kem per Horemans3. Mertens4. Geens5. Jans- Bens 6. Croon 7. Gybelt8. V. Hassèlt9. Mor telmans 10. Verscheuren. De Onafhankelijken staan van nu af voor vèrsehillende harde proe ven per week en onder deze mag wel de koers van Herzele worden gerangschikt, waar Pol Ver scheuren de pijp in huis haalde en er alleen toe kwam UitslagPol Verscheuren, 135 km. in 3 u. 40 2. Desmet Georges, op 1 min. 30 3. Segers René, op 2 min.4. Desmet Kamiel, op 2 m. 25 5. Van- denbalck, op 3 m. 30 6. Vandenbossche Leop. 7. Vandeweghe 8. Levae 9. Vandendriessche. In Jemeppe-Marche was Marcel Kint Zondag weerom de oude, en won prachtig den koers, waaraan 65 renners deelnamen. UitslagMarcel Kint, 160 km. in 4 u. 40 2. Gouverneur, op 20 met.3. Pedroli4. Trekels 5. Despontin 6. Deffet 7. Schepers 8. Willems 9. Tersago. In Audregnies waren er enkel 14 renners op gekomen en hadden dus bijna allen prijs voor aleer aan te zetten. Hier liep Franquet met de bloemen weg. Uitslag1. Franquet 117 km. in 3 u. 37 2. Loyaerts 3. Courtequisse 4. Brison 5. Leroise. In Gosselies was het succes beter en deze ver zorgde inrichting boekte 60 vertrekkers, waar onder Bury zich de beste toonde. Uitslag 1. Bury, 155 km. in 4 u. 55 2. Vanden- berghe, op 1 lengte3. Kinoo4. De Cullaer 5. Wermoes6. Vanderveeren7. Thielens8. Perickel9. Membours 10. Cachera. De Juniors traden op in Deerlijk waar er alle jaren een macht van volk den strijd om de le plaats gaat bijwo nen in den Grooten Nijverheidsprijs. Er waren 100 vertrekkers waaronder Woets, onze stadge noot, die het er goed scheen af te brengen en slag op slag demareerde, tot opeens een band breuk hem buiten strijd stelde. Jammer dat we hem tot nu toe nog nooit tot het einde toe in de eerste gelederen strijdende hebben gevonden. We zijn overtuigd dat vele juniors misschien raar zouden opzien. U eens goed verzorgd, Albert, en dan wat kans hé, en wellicht een zege zeker De Beginnelingen der streek waren Zondag nog al ongelukkig. Muylle kon in Poelcapelle de 13e plaats meesnappen en Ver- beke de 9* in Wytschaete. Woensdag 1" Mei gaf de Ontvoogding haar jaarlijkschen koers, waarin Lucien Storme op 41 mededingers de bloemen meekaapte. Die jonge belofte en ook Cappoen v^n Dickebusch zijn be paald te volgen. Uitslag1. Storme, West-Nieuwkerke 2. De- man, Meenen, op 1 min. 30 sec.3. Depraetere, Moorslede; 4. Kael, Wervik; 5. Vanlerberghe, Lan- gemarek 6. Debaene, Brielen 7. Lacante, Yper 8. Sioen, Moorslede 9. Dalleine, Poperinghe 10. Cappoen, Dickebusch11. Verbeke, Yper12. Schoutteten, Ledeghem13. Samyn, Meenen 14. Degraeve, Yper 15. Salomé, Yper. SPRINTER. Doortocht van de Ronde van België voor Juniors Dinsdag 7 Mei a. s. komt de Ronde van België voor juniors door onze stad tijdens den 4n rit Meenen-De Panne. Het vertrek wordt te Meenen gegeven om 14 u. De wegwijzer loopt over Meenen, Wervick, Ko men, Waasten, Meessen, Wulverghem, Kemmel, Kemmelberg, Loker Roodenberg, Zwartenberg, Westouter, Poperinghe, Yper, Dixmude, Veurne, Nieuwpoort, De Panne. De renners worden te Yper omstreeks 15 uur verwacht en volgen in stad volgenden wegwijzer Poperinghesteenweg, Capronstraat, Maarschalk Haiglaan, Yper-Hoek- je, Oude Veurnestraat, Boesinghesteenweg. De rood-witte ploeg, die Meenen om het drie hoekig Toernooi moest ontmoeten, was met plaatsvervangers vertrokken en heeft enkel met 4-1 het onderspit moeten delven, met dezelfde score dus als de uitslag van de ontmoeting te Yper. Nochtans mag er op een goede eerste speelhelft gewezen worden, gezien wij eerst aan- teekenden en Meenen slechts weinige minuten voor de rust kon gelijkstellen. Nadien speelde Meenen beter en veroverde dan ook den beker van het uitgeschreven Toernooi. Rood-wit staat nu nog voor een laatste karwei, namelijk een reis naar Armentières, waar er met twee elftallen opgetreden wordt. De ver plaatsing wordt in groep afgelegd, derde spe ciaal om 3 ure en tweede om 4 ure spelende. Te hopen dat deze uitstap op de beste manier van stapel zal loopen ten einde het seizoen 1934- .1935 waardig te sluiten. NEMO. De Burgemeester der stad Yper heeft de eer ter kennis te brengen der belanghebbenden dat de ZOMERLESSEN DER NIJVERHEIDSSCHOOL zullen hernomen worden op Zondag 5 Mei aan staande. De lessen zullen gegeven worden van 8 tot ld* ure 's morgens. Yper, den 21 April 1935. De Burgemeester, J. Vanderghote. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN Maandag 20 Mei 1935, zal te 11 uur, in de bene denzaal van het stadhuis te leper, de openbaré- aanbesteding plaats hebben van 15 huizen in de- Tegelstraat en Kanonweg, voor de Maatschappij van goedkoope woningen Ons Onderdakté leper Bestek 365.068 fr. De inschrijvingen moeten onder aangeteeken- den brief aan den Heer Hector Vermeulen, Dix- mudestraat, 78, leper, tegen 16 Mei gestuurd worden. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer Lantsheere, Bouwkundige der Maatschap pij, Guido Gezelleplein, Nr 16, leper. De plaats van veldwachter is te begeven;: Wettelijke jaarwedde. Ouderdom mii stens 25 jaar, maximum 40 jaar, voor oudstrijders 45 jaar. De aanvragen moeten schriftelijk en per aanbevolen brief gericht zijn aan den hr Bur gemeester en moeten bij hem toegekomen ziji^. tegen den i3 Mei 1935. De Burgemeester, De Secretaris, R. DE BERGH. J. DERifCKE.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6