M°" Vandendriessche Harry COHEN Allerhande Nieuws Goud en Zilver- Zeer goede Borduursters De Rerum - Novarumviering op O. H. Hemelvaart Donderdag 30 Mei Gevonden en Verloren Voorwerpen Prijskampen voor Merrieveulens en Kweekmerriën van het Belgisch trekras - Jaar 1935 Een merkwaardige Boekententoonstelling DENTISTE Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. HANDBOOGSCHIETINGEN Aankoop van Ik geef de hoogste prijzen voor GOUD en ZILVER. 12,75 Fr. voor een stuk: van 5 fr., stukken van 2—1—0,50 frank aan 2 frank 10 per frank waarde. Verkoopt niets zonder ons te hebbers geraadpleegd.Onnoodig U te verplaatsen- geeft ons Uw adres en een onzer komt U bezoeken. Stipte geheimhouding op eerewoortÊ verzekerd. Let op het juist adres 1 O, hospitaalstraat, 1 O OOSTENDE. Burgerlijke Stand van Yper WORDEN QEVRAAGD. Gansch de Christen Werkersbevolking der stad leper zal Donderdag a. s. samen met al de Kajottersafdee- lingen van het arrondissement die niet de viering moeten meemaken in hun plaatselijke afdeeling, het Christelijk Feest van den arbeid, de heropstanding van den arbeidersstand vieren. Heel den dag wordt er gefeestziehier het program ma der feestelijkheden We beginnen zooals het Christen arbeiders past, met een Communiemis, in St Jacobskerk, te 7 u. 30 voor al de plaatselijke organisaties. Te 9.30 u., samenkomst aan het Christen Volkshuis waar de stoet zal gevormd worden naar de Kathedraal voor de Hoogmis van 10 u. Sermoen door E. H. Ghijs- sen, leeraar aan het S. Leo te Brugge. Bij het heengaan naar de Hoofdkerk, doen we vol gende stratenSt Jacobstraat, Rijke Klarenstraat, Hondstraat, Oude Kleermarkt, Rijselstraat, Vanden- peere boomplaats. Bij het terugkeeren Vandenpeereboomplaats, Groote Markt, Korte Thouroutstraat, Kauwekijnstraat, Mee- nenstraat. St Jacobstraat. De volgorde van den stoet De stoet wordt geopend door een spandoek We zijn fier arbeider te zijn. Dan volgt het muziek van Wervick. De Kajotters met nog zes andere spandoeken tusschenin. De vrouwen, de Kajotsters en de leden onzer syndikale organisaties. Te 11.30 u., monster cross-country, of loopkoers voor de voorkajotters en arbeiderskinderen, geboren in 1921 en 1922. Meer dan honderd deelnemers zullen zich met elkander meten. Prachtige prijzen zijn te winnen, voor een gezamenlijke waarde van 100 fr. De inschrijving, Zondag a. s. van 4 u. tot 6 u., in het Christen Volkshuis. De wegwijzer van den loopkoers: St Jacobstraat, Pad- depoelstraat, Hondstraat, St Jacobsnieuwweg, Twee maal deze omloop. 's NamiddagsTe 1.30 u., groote kajottersoptocht, door de straten der stadSt Jacobstraat, Meenenstraat, Kauwekijnstraat, Lange Thouroutstraat, Kalfvaart- straat, Pennestraat, Bruggesteenweg, Dixmudestraat, Surmontstraat, Boesinghestraat, Elverdinghestraat, Be luikstraat, de Stuersstraat, Boterstraat, Mondstraat, O. L. Vrouwstraat, Elisabethstraat, Mergelynckstraat, St Jacobsnieuwweg, Christen Volkshuis. Om 3 u., groote cyclo-cross, of velokoers met hinder nissen, voor kajotters van het Verbond leper. Vertrek aan het Christen Volkshuis. OmloopSt Jacobstraat, Markt, Korte Thourout straat, Lange Thouroutstraat, Kalfvaart, Kleine Penne straat, Bruggesteenweg, Kalfvaartwijk, Plein over recht naar de Basculestraat, Zonnebekesteenweg, Rond de Ligywijk, Zonnebekesteenweg, Zillebekestraat, Kort- rijkstraat, Meenensteenweg, naar het Hoornwerk, tot aan de buitenwandeling der stadswallen, tot aan den Rijselsteenweg, Rijselstraat, Tegelstraat, Arsenaal- straat, links langs de Oude Voetvolkkazerne, links van de Esplanade, naar den Dickebuschsteenweg, Kruis straat, Capucienenstraat, Tuinwijk, Vlamertinghesteen- weg, Overweg Spoorbaan, links langs de vaart Jeper- Komen, Noordlaan, Minneplein, schuins oversteken naar de Surmontstraat, Dixmudestraat, Groote Markt, St Jacobstraat. Aankomst aan het Christen Volkshuis. 600 fr. prijzen en premiën. De premiën zijn te winnenLange Thouroutstraat, Kalfvaart, Ligywijk, Hoornwerk, Tegelstraat, Tuinwijk. De inschrijvingen moeten ingediend worden uit eindelijk tegen Zondag 26 dezer, 's avonds op het ge westelijk secretariaat der K. A. J. N. Het Inrichtend Comiteit is niet verantwoorde lijk voor de ongevallen overkomen aan de loopers en aan de renners of door hen veroorzaakt aan derden. Om 4.30 u., prijsdeeling der beide koersen in de groote zaal. Om 5 u., groot avondfeest, in de feestzaal van het Christen Volkshuis, met spreekbeurt door Heer Robert Deman, Volksvertegenwoordiger. Onze prijsspelen Voor de vrouwen en de V. K. A. J.de prijsbolling met 200 fr. prijzen. Voor de kinders prijskamp smijtvent 75 fr. prijzen. Die prijskampen worden betwist om 2.30 u. stipt. Om 8 u., prijskamp voor de kaarters200 fr. De kaarting is kosteloos. Inschrijving Donderdag, 30 Mei, van 4 tot 5 uur. Prijskamp Russische biljart75 fr. prijzen. Inschrij ving eveneens van 4 tot 5 uur. We rekenen op al onze leden opdat ze in groot getal zouden deelnemen aan heel het feest. Al onze mannen in den stoet 's morgens naar de Kathedraal. Wie zou er durven achterblijven Onze vrouwen doen ook mee geen deserteurs, 's Namiddags is het groote leute en blijdschap: we zullen er onze leden mogen ontmoeten. Van nu af reeds veel geluk en veel plezier. (Medegedeeld). Gevonden. Sedert een achttal dagen, een gouden ring door Mvr. Devriendt Marie, Slachthuisstraat, 22, die hem ter beschikking van den eigenaar houdt Vrijdag 17 Mei, door M. Vangheluwe Jerome, brief drager, wonende te Brielen, een velopomp. Zaterdag 18, door M. Defever Daniel, Surmontstraat, een paternoster. Zondag 19, door M. Vanaerde Jules, advokaat, te Yper, een porte-mine. Denzelfden dag, op de Groote Markt, een vrouwhand schoen. Al deze laatste voorwerpen berusten ten politiebu- reele. Verloren. Over een tiental dagen, door Mevr. Bonte Charles, de Stuersstraat, 27, een gouden ring versierd met twee diamanten. Dinsdag 21 Mei, door M. Bruneel Jan, Zonnebeke steenweg, 198, zijn brieventesch inhoudende eenzel- vigheidskaart, een klein zakdoekje en een weinig geld. Door M. Sonneville Charles, Capucienenstraat, 20, een zwart schoentje. Sedert zelfden dag is het hondje, een fox-terrier, zwart en wit geplekt, vier maanden oud, en toebehoo- rende aan M. Dunn John, verdwenen. Antwoordt op den naam c MascotteTerugbrengen tegen goede belooning A. B.C. straat. Villa José. Donderdag 23. door Mvr. Jacques Simonne, Dicke buschsteenweg, 44, een gouden ketting waaraan een xood kruisje gehecht is. De prijskampen zullen plaats hebben als volgt Voor de 4e omschrijving te Veurne, op Maan dag 29 Juli 1935, te 10 ure voormiddag, langs de Lindendreef. Voor de 5C omschrijving te Kortrijk, op Don derdag 6 Juni 1935, te 10 J ure voormiddag, langs de Vandenpeereboomlaan. Voor de 6l omschrijving te leper, op Woens dag 5 Juni 1935, te 10 ure voormiddag, ter Groote Markt. De inschrijvingsbulletijns der aan de prijs kampen deel nemende merrie- en kweekmerriën, moeten naar het Provinciaal Bestuur gezonden worden ten minste vijf dagen vóór den dag van den prijskamp. Exemplaren van dit bulletijn zijn te verkrijgen in het bureel 7 van het Provinciaal Bestuur. De kweekmerriën aan de jury voor te stellen moeten drachtig zijn of in den loop van het jaar een veulen van een goedgekeurden hengst ge- dragen hebben. Zooals elk jaar organiseert de Wereldbiblio theek een zeer uitgebreide tentoonstelling van al hare uitgaven die op dit oogenblik meer dan 1000 stuks bedragen, Deze tentoonstelling reist van de eene Vlaamsche stad naar de andere om hare werken te leeren kennenboeken zien doet heel wat vlugger koopen dan wanneer men de boeken slechts aangekondigd ziet op het pa pier van het katalogus. Die rijke schat van lees- en studieboeken zullen de belangstellenden uit leper en omstreken kunnen bewonderen, Vrijdag 31 Mei in het Hotel Het Zweerd op de Groote Markt, van 5 tot 9 uur. Reeds 30 jaar werkt de Wereldbibliotheek om de groote werken van onze eigen letterkundigen zoo Vlaamsche als Neder- landsche te leeren kennen ook de buitenland- sche literatuur heeft al hare aandacht. Er is echter nog meer om het bezitten van het goede boek aan te moedigen, geeft de W. B. volgende premie Tegen inlevering van den bon die op de uitnoodiging voorkomt, krijgt elke be zoeker voor 36 fr. drie boeken, die een waarde hebben van meer dan het driedubbel. Wij noo- digen dan ook alle belangstellenden tot deze tentoonstelling uitwie in den loop van deze week geen uitnoodiging mocht ontvangen heb ben, kan er eene aanvragen bij den organisator van de tentoonstelling voor leper R. Buckinx, Cartonstraat, 16. YPER. Altijd dezelfde. De genaamde Vanacker Pierre, wonende alhier Zonnebekesteenweg, van wien wij hier reeds meermaals spraken naar aanleiding van de verschillige diefstallen die hij pleegde en die, spijts zijne talrijke veroordeelingen, nog zoo schaamteloos is om in 't openbaar als tambour-major aan 't hoofd van een carnavalgroep te paradeeren bewijs dat die kerel maar weinig eergevoelen bezit was eveneens verdacht van een diefstal van verscheidene vulpennen, gepleegd ten nadeele van een handelaar der Boter straat. Deze vulpennen werden echter naderhand aan den bestolen handelaar teruggegeven door tusschen- komst van een eerbiedwaardigen persoon die ze op zekeren morgen in zijn brievenbus gevonden had. De verdachte werd hier door de Rechtbank van Yper voor dezen diefstal vrijgesproken, doch gezien de bewijzen, tijdens het gedane onderzoek verzameld, om zeggens geen twijfel meer lieten bestaan over de eenzelvigheid van den waren dader van dezen diefstal, ging het achtbaar orgaan van het openbaar ministerie in beroep tegen het hier uitgesproken vonnis. Thans vernemen wij dat het Beroepshof van Gent, in zitting van 27 April 11., het vroeger vonnis verbro ken en Vanacker, wegens dezen diefstal van vulpen nen, tot een maand gevang en 26 fr. boete of 8 dagen veroordeeld heeft. Zonderlinge manier van zich te doen betalen. Zekere Rousseau André, van Rousselare, die nog een som van omtrent 40 fr. te goed had van een handelaar ster van Yper, kwam Dinsdag laatst in dezes winkel binnen en, waarschijnlijk oordeelende dat men hem wat te lang achter zijn geld had laten wachten, nam hij er een voorwerp meê eener waarde van 125 fr. Sedertdien liet hij niets meer van zich hooren, doch de benadeeligde handelaarster diende een klacht in. Landloopers. Dinsdag laatst werd de 21 jarige fabriekwerker Capke Czestaw, van Poolsche nationa liteit, die zich alhier zonder middelen van bestaan bevond, door de Rechtbank veroordeeld om voor twee jaar naar Merxplas gezonden te worden. De kerel werd hier door de politie aangehouden terwijl hij op wat strooi onder een der wagens van den voerman Peene, op het Minneplein te slapen lag. Hij had een velo bij zich die hij zonder veel moeite bekende te Veurne gestolen te hebben, daar hij den afstand van Veurne naar Yper wat te lang en te vermoeiend had gevonden om hem te voet af te leggen. Het rijwiel met merk The Rudi en gemaakt bij Atillion Gouwv, vai» Handzaeme, bevindt zich nog in geheel goeden staat en is voorzien van lantaarn en pomp. De eraan ge hechte veloplaat draagt het nummer 294153. De 41 jarige Kiepe Leopold, geboortig van Moor slede, die sedert lange jaren diep in Frankrijk werk zaam was en er thans nergens geen plaats meer kon vinden, was te voet terug naar de streek alhier afge zakt. Natuurlijk ging het hier niet veel gemakkelijker om werk te vinden en de ongelukkige was weldra ver plicht zich bij de politie van Becelaere aan te melden om er een onderkomen te vragen. Donderdag namid dag werd hij door de Rechtbank tot drie jaar verblijf in het gesticht van Merxplas verwezen. Kosteloos. Gij meent dat het niet mogelijk is te reinigen en te kuischen zonder water en terzelfdertijd te boenen. Beproeft hetde drogist geeft staal van Lavécire die wascht en boent. WERVICK. Handel in verdoovingsmiddelen. Sedert eenige dagen is de gerechtelijke politie hier in de streek een onderzoek aan 't doen nopens een erge- zaak van cocaïnehandel. Twee smokkelaars werden reeds te Selzate aangehouden en thans komt nog een ander lid der bende, die hier ook haar vertakkingen schijnt te hebben, te Wervick in hechtenis genomen te worden en werd er aan een streng verhoor onderwor pen. PLOEGSTEERT. Ouderling omvergereden. De 70 jarige Braem Edmond, begaf zich Maandag namid dag naar den Bizet, doch onderweg werd de ouderling door een auto verrast en omvergereden. Een bijgeroe pen geneesheer diende het slachtoffer de eerste zorgen toe, en deed het vervolgens in allerijl naar het hospi taal te Yper overbrengen, waar men bestatigde dat de ongelukkige een schedelbreuk opgeloopen had en de- borstkas was ingedrukt. Zijn toestand is uiterst zorg wekkend. WESTOUTER. Erge val. De 35 jarige Aeck Gaston, deed een misstap in zijn huis en viel zoo onge lukkig dat hij het sleutelbeen gebroken had. De ont boden geneesheer deed het slachtoffer naar het hos pitaal van Yper overbrengen om er de zorgen te ont vangen die zijn toestand vereischen. ZONDAG 26 MEI 1935 Om 2 uurRENINGHE Oppervogel 80 fr. 30 primés aan 15 fr. kleine vogels10 fr. Inleg 13.50 fr. -Zooveel vogels als schutters. Om 3 uurBECELAERE Oppervogel 60 fr., 35 vogels van 10 fr. voor 50 schutters. Inleg 12 fr. zonder aftrek. DONDERDAG 30 Mei Om 2 uurZILLEBEKE-HOOGHEOppervogel r 60 fr. Inleg 13 fr. Terug 10 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 12 fr. Om 2 i uurOOSTVLETEREN Oppervogel80 fr. 30 primés aan 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50... Zooveel vogels als schutters. van den 18 tot den 24 Mei 1935. Geboorten Samoy Georges, Kemmelsteenweg, 2. Parminter Monique, Surmont de Volsberghestraat, 19. Minnekeer Robert, Capucienenstraat, 26. Knockaert. Albertine, Bellewaerdestraat, 3. Vandeputte Chris- tiane, Recollettenpoort, 5. HuwelijkenDeblauwe Jean, ingenieur, te Kortrijk en Vandenboogaerde Marie-Louise, z. b., te Yper. Vandromme Omer, werkman en Develter Leonia, huis houdster, beiden te Yper. De Plancke Frederic,, metserdiender en Descamp Celestina, huishoudster, bei den te Yper. OverlijdensMissy Henricus, 87 j., z. b., wedr Hul- laert Juliana, Rijsselstraat, 133. Beernaert Simonne, 17 d„ Poperinghesteenweg, 111. Bollaert Maria, 54 j„ huishoudster, echtg. Duprez Camillus, Eigen Heerd- straat, 23. HuwelijksbeloftenMarcel Maes, landwerker, te- Reninghe en Maria Deruyter, fabriekwerkster, te Yper. Omer Legrand, landbouwer, te Yper en Zoë D'halluin, landbouwster, te Comen. Mauritz .Vangheluwe, zaal wachter, te Yper en Urbanie De Coghe, z. b., te Kort rijk. Robertus Rotru, wever en Irma Verstraete,. dienstmeid, beiden te Vper. op machienen Singer, Verzekerd werk gansch hit jaar. Schreven of zich aanbieden Socié TextileueCourirai», Wauleisplaais, Metnen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16