TRABOLSPEL Rail - Route - Eau VELOSPORT Velos Velo- Moten rs 'SALVATOR' Gewaarborgde Permanenten Inkoop Munten Houten Terrasse - Stoelen Uitverkoop van Schoenen bij Bodairl Maarten, Koeimarkt, 10, Ypir Défilé des Officiers de Réserve de Belgique devant Sa Majesté le Roi Nieuwe Modellen VERCHROOMD voor alle diensten met lange waarborg Te koop bij de Agenten. Bridge Club Hótel Continental 11 Allo Profiteert van den Afslag E M»"> VERSTRAKTE 17, Arsenaalstraat, 17, YPER* Huismoeders, bemint uw profijt 11 voor Mannen, Vrouwen en Kinders> Jérome Desegher Goudenhooft Te koop ten bureele dezer Wet op de Openbare Dronkenschap I Le Dimanche 16 Juin prochain, tous les Offi ciers de Réserve, après avoir rendu hommage au "Soldat Inconnu, auront l'honneur de défller de vant Sa Majesté le Roi, a 11 heures. Tenue mili taire de rigueur Képi (béret pour les Chasseurs Ardennais), veste avec pattes d'épaules en drap, ceinturon avec baudrier, culottes, guêtres ou bottes, gants bruns, décorations. Ni 'sabre, ni manteau. Des emplacements seront réservés aux Officiers de l'active et pensionnés (cartes blanches)"ainsi qu'aux families d'Officiers (cartes rouges). Après les cérémonies, visite libre de l'Exposi- tion Internationale. Pour les Officiers et leur familie, ainsi que pour toutes les personnes désireuses d'accom- pagnerDépart de la Grand'Place d'Ypres, en auto-cars Kosmos a 7 heures. Pour le retour, départ de Bruxelles, a 22 heures 30, ceci afin de permettre d'assister aux illuminations. Prix du voyage35 francs par personne. Prière de se faire inscrire chez le Capitaine- Commandant de réserve Vanhecke, 53. rue Sur- mont de Volsberghe, qui fournira tous les ren- seignements désirables. Dernier délai d'inscription Mercredi 29 cou rant, de 18 a 20 heures, a l'hótel Splendid et Britannique Grand'Place. Deze week en inzonder Zondag was aller belangstel ling gaande gehouden door de grootste aller koersen, de Derby der baan, Bordeaux-Parijs, waarin de Bel gen steeds flink figuur hadden gemaakt met Van Hau- waert. Dewaele, Martin en andere Ronsse's, maar in de laatste jaren deerlijk Werden geslagen door de taktiek der Pélissier's, die opvolgenlijk Mithouard en Noret deden zegevieren. Dit jaar werd er slechts een enkel Belg aangenomen. De Caluwé, die èen zege werd ontnomen in den Omloop van het Noorden, maar zoo pas Parijs-Brussel kwam te winnen. Zou die knaap van 22 jaren bestand zijn tegen de aanvallen van de Pélissier-mannen, Noret eri Merviel, die er alles zouden opzetten om de gezegden van him baas eer aan te doen als zou er hen niemand kunnen weerstaan Voeg daar bij dat, buiten De Caluwé, alle deelnemers, 7 in getal, Franschen waren, en men zal begrijpen in welke voor waarden onze jonge vlaggedrager, zich aan den start bevond. Maar of hij prachtig aan de verwachtingen heeft beantwoord, zal elkeen Zondag namiddag reeds hebben vernomen. Hij heeft stoutweg de aanvallen zelf ondernomen, en alswanneer Merviel naderhand hem tot 2 maal toe voorbijvloog, verzamelde Edgard al zijne krachten om op Dourdan berg als groote overwinnaar voorbij te komen en zich niet meer te laten vervoegen. Merviel zelf werd nog ingehaald door Moineau, die een achterstal telde ter aankomst van 1 min. 20 sec. De Caluwé legde den afstand 578 km. af in den prachttijd van 12 uur 21 min-, wat het rekord van Noret (12 uur 29 min.) merkelijk verbetert., niet tegenstaande de koers met 12 km. verlengd werd. Proficiat De Caluwé. Uitslag1. Edgard De Caluwé2. Moineau Julien, op 1 min. 20 sec.3. Merviel Jules, op 1 min. 42 sec. 4. Louviot Raym., op 23 min. 13 sec.5. Le Calvez, op 1 uur 4 min. Gemiddelde snelheid 46 km. 770 mét per uur. Heeft men al wel nagedacht wat het is, 578 km. aan zulke snelheid En zeggen dat de eerste 100 km. werden afgedraaid aan 65 km. per uur. Bijna ongeloof lijk dat het menschelijk organisme er tegen bestand is. In 't buitenland liep men nog de Groote Prijs van Nantes, waar de Belgen volkomen het veld beheersch- ten en alles inpalmden. De kampioen van België, Louis Roels, liep er 1® vóór Meulenberg, Degreef. Bruneau en Herkenrath. Uitslag1. Lode Roels, 140 km. in 3 u. 57 2. Meulenberg, op 1 lengte 3. Degreef 4. Bruneau 5, Herken rath 6. Ex aequoDecroix, Rom. Ma es, Jan Bidot. In Rijsel liep men de Groote Prijs Excelsior, waar de Belgen ook met bet leeuwenaandeel wegliepen en de 1* prijzen meesnapten. Ghisquière had er met ongelukken af te reke nen, en kwam 17' aan. Uitslag1. Lievens, 170 km. in 4 u. 28; 2. Van Overberghe, op 2 lengten3. Denys G., in 4 u. 29.50 4. Pyncket Odo5. Vandepitte Em.; 4. Vandendriessche Alb.7. Rebry 5. Knockaert9. Bekaert10. Opli- nus11. Paepens12. Van Hee 13. Waelckens 14. S. Maes. In Spanje liep men het kriterium van Barcelona in revanche van de tonde. De bijzonderste tenors uit de Ronde namen eraan deel. Ferrando won er vóór Trueba, Figuerra, Gascon, Canardo, Gust Deloor en Fons De loor. Dignef moest er opgeven tengevolge van een val. In Italië is men bezig aan de Giroof de Ronde. Men had eerst gedacht er opnieuw Ghisquière te mogen zien aan deelnemen, doch men heeft er enkel De- muysere aanvaard en dat in dienst van Olmo. De le rit werd gewonnen door Bergamaschi, vóór Piemontesi, Buttafocchi en Zuchini, welke een groot peloton van wel 40 renners waren ontloopen en met 2 minuten voorsprong eindigden. De 2e rit zag de zege van den harden Piemontesi, die Fantini, Di Pacco en Fontenoy j regelde meteen nam hij de leiding van 't klassement. De 3' en 4" rit werden de prooi van Guerra. Piemontesi werd van zijn troon gehaald door den onbekenden Fantini, die zeker wellicht de plaats voor de groote bazen zal moeten ruimen. De 5® rit, tegen 't uurwerk betwist, werd eindelijk een gelegenheid voor Olmo, ■4MB zijne uitmuntende hoedanigheden te laten gelden. Mij liep de 35 km. af in déh ongelooflijken tijd van 48 min. 47 sec. vóór Bini, Guerra, Archambaud, De- benne. Bergamaschi, Binda, Martano, Folco en De- muysere. In Parijs - Verdun klopte Vanderdonckt den Belg Mottard. 3' werd Renoncé, 4. Chocque, 5. Denève, 6. Gar- nier en 7. Wierinckx. Op eigen bodem ging, te midden de algemeene on verschilligheid, of is het misschien door de te groote belangstelling voor de baanman'nen, het snelheidskam pioenschap van België dbor, en de winnaar zal ieder een reeds hebben geraden. Scherens. 't Zullen immers rappe kerels moeten zijn die het hem, in de eerste jaren, zullen afhandig maken. 2«' Aflet, 3" Kaers. In Brugge werd de viering van den veelzijdigen kam pioen Van Hevel besloten met een koers, waaraan 50 renners deelnamen en die de overwinning zag van Fr. Van Hassel. Uitslag: 1. Frans Van Hassel, 114 km. in 2. u. 58 2. Michielsen, op 1 lengte 3. Verschueren Pol4. Mer- tens Pol5. D'Hooghe 6. Degeeter7. Desmet Gerard 8. Van Puyvelde 9. Binst10. Decorte. Berchem kende Maandag ook reeds zijn Grooten Prijs en op 112 mededingers, kon Hardiquest een fraaie overwinning boe Ken. Uitslag1. Hardiquest, 150 km. in 3 u. 51.302. Hore mans, op 1 wiel3. Cardinaels; 4. Dictus 5. G. Leopold; 6. Braeckeveldt7. D.Hooghe8. Vandewyngaert 9. D. Verschueren 10. Leo Deryck. De Onafhankelijken waren aan den slag in de Walenstreek en waar Jan Oeyen het bergcriterium van Spa veroverde op Beeck- man, Ribeccai, Fabris, Van Roye, Trekels, Schepers en Hamal, was het in Ligny Francquet die de bloemen naar huis sleurde, en dit vóór Vandenbosch, Wilmot en JDestrée. De Juniors zijn heden bepaald moeilijk om volgen in de vele proeven, maar de gewestelijke koers Oostende-Yper- Oostende, Zondag 11. verreden, dient aangestipt. Van Eenaeme haalde er een- prachtoverwinning in' huis en onze. vertegenwoordiger Woets, die feilen indruk had gemaakt tijdens het verloop van den koers, eindigde 11®. De Beginnelingen waren te gast bij de vrienden van de Dixmudestraat en met 21 werd gestart. Er werd hardnekkig gereden en 't was ten slotte Van Steenkiste van Ledeghem die de zege veroverde. Uitslag1.. Van Steenkiste, Ledeghem2.. Cappoen, BESTE FABRIKAAT met de BESTE ROLLEMENTEN. Dickebusch3. Depraetere, Moorslede4. Degraeve, Yperj 5. Salomé, Yper6. Verbeke, Yper7. P.öpelier 8. Maes; 9. Lacante 10. Landtsheere. Denzelfden dag werd te Vlamertinghe (Brandhoek) eveneens een koers voor beginnelingen betwist, waar eenige onzer stadgenooten naartoe trokken. Uitslag1. Carrein2. Masschelein 3. Dalleine 4. Hoedt5. Devos 6. Versavel7. Ruyssen8. Turck 9. Dejonghe 10. Vanacker 11. Verdru 12. Vermeersch. SPRINTER. Doortocht te Yper van den 2" rit van de Ster der Juniors Donderdag a. s. O. H. Hemelvaart, omstreeks 1 u. 22, zullen wij den doortocht zien van den 2" rit Deerlijk- Wetteren van de Ster der Juniors De wegwijzer in stad is de volgendeMeenensteenweg, Frenchlaan, Meenenstraat, Groote Markt (vliegende kontrool), Dix mudestraat, Stofïelstraat, Bruggesteenweg, St Jan. De eindsprint van den koers voor beginnelingen in de Dixmudestraat te Yper. Doortocht van den 4" rit van de Ronde van België (Beroepsrenners). Denzelfden dag, komt de vierde rit van de Ronde van België (Namen-Oostende) ook door Yper. De renners die om 9 u. uit Namen vertrekken worden rond 3 u. 28 te Yper verwacht. Wegwijzer in stadMeenensteenweg, Frenchlaan, Meenenstraat, Groote Markt, Boterstraat, Tempelstraat, Statiestraat (vliegende kontrool aan de Ville de Courtrai René Colaertplaats, Maarschalk Fochlaan, Maarschalk Haiglaan (Veurnesteenweg), naar Brielen... 5 fr. Zilver 12,75 fr. I fr. Zilver 2,10 fr. o,5ofr.Zilver: r,o5fr. 2 fr. Zilver 4,20 fr. Zich wenden alle dagen Café A la Bonne Espérance 41, Bascule, YPER. Het bestuur van de federatie, in zijne vergade ring van Woensdag laatstleden, heeft besloten den beker aan de maatschappij Het Postje overwinnaar van het kampioenschap 1934-1935, te. overhandigen op Donderdag aanstaande, O. H. Hemelvaart, 30 Mei, in 't lokaal van de gevierden. De beker zal overhandigd worden door den Heer J. Vierstraete, voorzitter van de Statie,. 2' der reeks van dees jaar. Daarna zal de beker, die door den voorzitter der federatie aangeboden wordt aan den tweeden van 't klassement, aan de Statie aangeboden worden. Vergadering in 't Postje, om 4 uur. Het bestuur rekent op een grooten toeloop van bolders en supporters, want het geldt er te be wijzen dat Postje en Statie de plaatsen die zij behaald hebben verdiend hebben en dat de vriendschap onder de bolders geen ijdel woord is. Na de overhandiging der twee bekers, gezellig samenzijn zoowel voor bolders als voor kaarters en biljarders en voor de liefhebbers van zang dient er gezegd dat de Heer Henri Samoy be loofd heeft er tegenwoordig te zijn en geen moeite te sparen om het gezelschap eenige goede uren te doen overbrengen. Laat ons hopen dat de toeloop van volk een; record zal zijn. Le concours annuel de Bridge, qui eut lieu Samédi 11 mai en l'Hötel Continental connut cette aqnée enpore un beau succès. Les organisateurs purent inscrire 124 participants. Parmi les clubs représ'entês nötons le Parnassus Courtrai, Central Courtrai, l'Amicale de Gand, le Cécil de Bruges, le Crae- nenburg de Bruges, le Bridge Club d'Audenarde, le Cercle de l'Industriede Roubaix, les Clubs de- Lille, Tourcoing, Ostende, Mouscron, Menin et Ypres. RÉSULTATS lr Tour 1. Moerman-Pauwels (Courtrai) 3528. 2® Tour1. Sallegand-Simoens (Ostende) 4040. 3® Tour: 1. Clayes-Verheyst (Central, Courtrai) 4119r 2. Janssens-Ente (Craenenburg, Bruges) 3672. 4® Tour1. Windels-Sandra (Parbassüs, Courtrai) 39342. Linglez-Deprez (Craenenburg, Bruges) 3845 3. Vandenbauwhede-Plaetevoet (Mouscron). 3427. 5® Tour1. Theerman-Mathieu (Central, Courtrai) 45402. Wullaert-Deleu (Parnassus, Courtrai) 3038 r 3. Waterbley-Norman (Ypres) 2982. La prime pour la dame la mieux classée fut gagnée- par Mm® Bernard du Cercle de l'Industrie de Rou baix avec 4.174 p. CLASSEMENT GENERAL 1. Janssens-Ente (Craenenburg, Bruges) 10.638 2. Thurman-Mathieu (Central, Courtrai) 8.950 3. Waterbley-Norman (Continental, Ypres) 8.761 4. Sallegand-Simoens (Ostende) 8.722 5. Clayes-Verheyst (Central, Courtrai) 8.646 6. Vereecke-Hirgens (Central, Courtrai) 7.022- Coupe «Brasserie Centrale Yproise», gagnée par le CentralCourtrai. Coupe «Top Bronnen», gagnée par le «Parnassus»;,. Courtrai. licht, kloek, eigen fabrikaat Z2> 29 Meenenpoort, Yper aan AO fr., zonder electriek noch doom, biy {rechtover de fabriek van 't Arsenaal). aan prijs van factuur. Bijzondere keus voor Eerste Communie Witte te beginnen vanaf 10 fr. DIE EERST KIESTBEST KIEST ALLO ALLO Hier Wilt U kosteloos op reis of naar de Cinema gaan? Koopt dan Uw SCHOENEN in het welgekend Huis Rijselstraat, 28 - IEPEH. De Kilometer-Ticketten Rail-Route- Eau worden er, bij eiken aankoop van schoenen of pantoffels, kosteloos uitgedeeld.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6