VELOSPORT Aankoop Munten en Oud Goud Rail - Route - Eau Encres Stephens Afsla; op de PERMANENTEN Permanenten Apéritif - Concert B. Par men tier Groot Nieuws Ijucienne Gfhys LTHötel Excelsior Seffens te huren met Apparaat Reno O. Pauwels -Vanthuyne Houten Terrasse - Stoelen Inkoop Munten Alle Zondagen van af 11 u. 30 tot 1 u. 30 in het HOTEL BRISTOL 29, Dixmudestraat, 29, Yper. 141, Rij sselstraat, Voormezeele- Rij sselstraat, 77, I/S. APÉRITIF- CONCERT Jérome Desegher - Goudenhooft Welgelegen fd schoon Burgershuis MevrouwMe juf fer, Meenenstraat, 5, Yper. en vente au bureau de ce journal- wakkert de leden aan hun vrienden en kennissen op deze belangrijke vergadering uit te noodigen. De tombola, geschonken door Mijnheer Hoflack A., alsook de aanbrengsten worden vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. De algemeene vergadering wordt te 17 i u. gesloten. Op Zondag 2 Juni 1935 ALGEMEENE VERGADERING EN TENTOONSTELLING DAGORDE 1) Verslag der algemeene vergadering van 5 Mei 11. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht gegeven door Mijnheer De- muynck, Staatsvoordrachtgever, over de Bloe menteelt. 4) Aanvaarden van nieuwe leden 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, Versavel André. Vanbeselaere Victor. Beginnen we deze week eerst met de koersen geloo- pen in 't buitenland, omdat ons overzicht gelukkiglijk kan beginnen met een huldegroet te brengen aan onzen vertegenwoordiger Ghisquière, die de schoone 6" plaats heeft behaald in Parijs-Rennes. Sedert zijn overgang uit den stal Alcyon, en sedert zijne zege verworven in Zwitserland, is het zelfvertrouwen weerom in Fons, en men zou het waarlijk beklagen in zijne plaats dat hij zoolang, met zijne uitnemende hoedanigheden, gelijk wij hem destijds kenden, onder den plak heeft gele gen, en tot knecht heeft moeten dienen. Nu is Fons zelf aangewezen om zijn eigen kans te gaan verdedigen en alhoewel Parijs-Rennes steeds is bekend geweest voor een lastigen koers, plaatst hij zich bij de allereer- sten, na gansch den dag op het voorplan te hebben gestaan. Proficiat Fons, en nog veel zulke uitslagen. Uitslag 1. Speicher G., 360 km. in 9 uur 15 2. Har- diquest, op 2 lengten3. Romain Maes, op 1 min. 4. Ignat. op 2 min.5. Fel. Vervaecke, op 5 min.6. Ghisquière, op 14 min.7. Wierincjtx8. Decroix 9. Anselme 10. Haas 11. Buyck 12. Leroux. Nog dachten wij aan zijne laatste twee prachtige prestaties als het nieuws ons toekomt van een nieuwe overwinning welke Fons komt te behalen in de Ronde vain Corrèze waar hij eerste eindigt vóór Buyck en Intcegaray, den afstand van 220 km. afleggende in 6 u. 14 min. 20 sec. Fons GHISQUIÈRE die door zijn laatste uitslagen aller aandacht trekt. Parijs-Valenciennes zag nogmaals èen Belgische zege, gelijk het ten andere steeds het geval te met al de 7? rang koersen, waarop de jonge Belgen azen en het grof der prijzen meêscharrelen. Die koers werd dit jaar gewonnen door Odo Pyncket, die den Noord- Franschman Van Hee klopte in den sprint Uitslag1. Pyncket Odo, 225 km. in 6 u. 47 2. Van Hee, op 3 lengten3. Van Overberghe C., op 3 min. 20 4. Gust Bekaert5. Waelckens Georges; 6. Micziki 7. Vandenbroecke8. Debruyckere9. Ladevé10. Remi Decroix. In Italië gaat het steeds op zijn macaronisch, met dit verschil echter dat er, in tegenstelling met andere jaren, wat jneer variatie komt in de leiding van 't klas sement. Verleden week zagen we beurtelings Berga- maschi. Fantini en Olmo aan de leiding en, spijts Guerra nu uit zijne schelp komt en 4 ritten wist te veroveren, is Bergamaschi nog leider nadat Olmo hem die benijdenswaardige plaats voor een dag had ont futseld. Toch zien we den eindstrijd uitvechten tusschen Olmo, gesteund door onzen landgenoot Démuysere die zijne diensten verkocht, en Guerra, die flink is bijge staan door een leger helpers van Maino, al moeten we 'bekennen dat Bergamaschi flink op dreef is en in al de reeds door hem betwiste koersen netjes op het voor plan stond. In eigen land betwistte men de Ronde van België voor de beroepsrenners, waarvan de le rit van Brussel naar Luik in prachtstijl werd gewonnen door den kam pioen van België, Louis Roels, die een geduchten kon- kurrent scheen te zullen zijn voor de eindzege. Uitslag1. Louis Roels, 245 km. in 7 uur 17 min. 2. Gurinckx, op 2 lengten3. Moerenhout4. Gamier, in 7 a 17.105. Lievens Aimé 6, Mertens Pol7. Car- dinaels M.8. Oplinus Maurice, 7.17.279. Vander-', haegen j.10. Van Slembrouck G.11. Van Erpe 12. Wauters Jan13. Michielsen14. Van Hevel Odiel 15. Vandensteen R. De 2" rit van Luik naar Luxemburg zag reeds onze hoop in Louis Roels verzwinden. Immers, nabij Viel- salm moest hij het laten steken wegens krampen. Gust Danneels wón den rit en Garnier kwam op kop in 't al gemeen klassement vóór Keteleer en Jan Wauters, wijl Danneels in 4e positie volgt. Moerenhout moest, tengevolge van de gedane krachtinspanningen, naar 't hospitaal worden overgebracht. Uitslag1. Gust Danneels, in 8 u. 11.03 2. Mersch, in 8.11.03 3. Struyven, zt.4. Garnier, zt.5. Keteleer 6. Lely7. Wauters Jan8. Braeckeveldt9. Lowie Jules10. Verlinden11. Neuville12. Gurinckx 13. Moerenhout14. Christiaens15. G. Leopold. De 3" rit van Luxemburg naar Namen zag iets on verwachts gebeuren. Immers met den dag rust, genoten in de hoofdplaats van 't Groot Hertogdom, was Jef Moerenhout geheel heropgeknapt en won prachtig den lastigen sprint op de citadel van Namen. Garnier bekleedt nog de le plaats. Jan Wauters is genaderd tot de 2<- en Moerenhout tot de 4e plaats, wijl Danneels, die 3 maal plat viel, naar de 12" verhuist. Uitslag1. Moerenhout, 6 u. 16.282. Cardinaels 3. Van de Wyngaert4. Gurinckx 5. Lievens 6. Van Tricht7. Braeckeveldt8. Loopmans 9. Loncke 10. Lowie. Vanaf Namen ging het naar Oostende met doortocht door onze stad, welke rond 15 u. 45 plaats had. Zeven renners, die van in 't begin van den koers ontsnapten, warën op kop met Joly aan de leidinghet waren Joly, Loopmans, Struyven, Decappelle, France, Desmet en Van Impe. Deze rit die tot dan toe eentonig verloopen had, kende een bewogen einde en het was Emile Joly die den sprint won vóór Croon en Geens, die hun gedriën vóór het inkomen van Oostende ontsnapt waren. Uitslag1. Emile Joly, in 8. 41.11 2. M. Croon3. J. Geens4. Van Hassel, in 8.42.03 5. J. Depauw 6. O. Van Hevel7. Lievens8. Moerenhout9. France 10. Struyven. Algemeene rangschikking na den 4n rit 1. Henri Garnier, 30.29.45 2. Jan Wauters, 30.35.57 3. J. Moerenhout, 30.36.19 4. J. Lowie, 30.43.28. De Onafhankelijken kwamen uit in de Nationale Trofee of de Prijs St-Mi- chel, waar de groote favori Marcel Kint 2 maal plat viel, alswanneer de schoonste kansen hem nog waren weggelegd. Maar de grootste verrassing was wel dat de rappe Tersagd en de nog rappere Vandenbalck in den sprint werden afgedroogd door den pistier Dandois. Uitslag1. Dandois, 240 km. in 7 u. 12 2. Tersago, op 1/2 wiel3. Vandenbalck 4. Marchand 5. Descamps 6. Schoelaert7. Hamal8. Reuten9. Robbens 10. De Meersman 11. Fabris 12. Kint. De Juniors hadden als hoofdschotel den ln rit hunner klassiek geworden Sterte verteren. Op 128 mededingers, liep Petrus Marievoet le voor Vanderveegaete, Van Herzele, Van Dycke Somers Van Cauwenbergh De- groote Grysolle en Van Belle. De 2e rit zag insgelijks de doortocht door Yper, korts vóór de Ronde van België. 42 Renners stormden door de stad om 1.30 ure met aan de leiding Grysolle, Van den Wyngaert, Biesmans en Jos. De Vos, gevolgd op 300 met. van een groep van 1.7, renners. Volgden op 1 min. Van Cauteren met nr 60," óp 3 min. Vanderveegaete 2e van de alg. rangschikking.' Alle pogingen tot ontsnappen bleven vruchteloos en de aankomst geschiedde in groepde sprint werd van ver gewonnen dor Deceuckeleir. Marievoet, die den ln rit won, deed een val op 100 m. der aankomst en kon aldus zijn kans niet verdedigen. Uitslag1. Deceuckeleir, de 145 km. in 4 u. 13 2. De- meulenaere, op 15 met.3. Van Stichelen 4. Alb. Maer- tens 5. Van Wezemael6. Hugaert Algemeene rangschikking na den 2n rit 1. Demeulenaere, 14 p.2. Van Stichelen en Cauwen- berg, 16 p. 4. Degroote Alb., 17 p.5. Van Belle, 19 p. 6. Hugaert en Van Eenaeme, 20 p.8. Van Wezemael en Marievoet, 22 p. In het kriterium der Westkust, Donderdag laatst te De Panne verreden, behaalde Albert Woets een schoone 5'' plaats, na een lastigen koers. Uitslag 1. Cattrysse Karei2. Van Houtte 3. David 4. Tack 5. Woets 6. Vermet7. Dumon8. Faes 9. Titeca 10. Ipskamp. De Beginnelingen der streek liepen Gent-Meenen, en 't zal voorzeker de jonge sna ken aardig toegeschenen hebben niet altijd de toertjes te hebben moeten doen rond de dorpskom, maar nu eens in een echten baankoers te zijn gewikkeld. Met een 130 man aangezet, waarin al de streekgenooten Storme, Cappoen, Degraeve, Lacante, Salomé, Lants- heere, Verbeke, waren de kansen op zege nog groot voor onze stadgenooten gezien ze nog allen, in 't in komen van Meenen, in den hoofdgroep zaten. Nader hand echter werd de een na den anderen in valpar tijen betrokken en alzoo uitgeschakeld. Toch dient er één speciaal geloofd te worden om zijn kranig optre den, en 't is Lucien Storme die, spijts een bandbreuk en een val, nog maar van 2 lengten verloor van Franckx. Remi Cappoen, die met buitengewoon-talrijke tegenslagen af te rekenen had, dient insgelijks geloofd om zijn moedigen koers. Hij brak eerst zijn rem bij Olsene, maar wist na een schoone krachtinspanning de leiders terug bij te halen daarna leed hij nog twee maal bandbreuk en eindigde toch nog 20e. Uitslag1. R. Franckx, in 2 u. 47 2. Storme Lucien 3. Termaux, op 100 met.4. Rosseel5. Muylle6. Van Assche 7. Balduck8. Demuynck 9. Van Coillie 10. Vandecandelaere. Zondag in den beginnelingenkoers te Stavele, kwa men Versaevel 2e, Muylle 3e en Gouwy 5e. 's Maandags te Zonnebeke bolden Verbeke 6" en Coppens 7". Sprinter. gegeven door M. Albert De Hollander Virtuoos Accordéonist 5 fr. 13.50 fr. 2, 1, 0.50 fr. aan 2.20 fr. per frank. Speciale prijs per 1000 fr. Madame, U kunt bekomen in twee uren eei* PERMANENTE met het nieuwste WfSLLA Apparaat gewaarborgd zonder gevaar, aan- den ongelooflijken prijs van 30 en <*0 fr.f alsook met de ONDULOR, zonder stoom- of electriek de beste produkten worden ervoor gebruikt bij a le plaisir d'annoncer a son honorée clientèle que sauf imprévu 1' reprendra èpartir du dimanche 2 juin 1935 N. B. Le tarif des consommations reste inchangé pendant les exécutions. ALLO ALLO Hier Wilt U kosteloos op reis of naar de Cinema gaan Koopt dan Uw SCHOENEN in het- welgekend Huis Rijselstraat, 28 - IEPER. De Kilometer-Ticketten Rail-Route Eau worden er, bij eiken aankoop van schoenen of pantoffels, kosteloos uitgedeeld. ■5^*5*55S5SS666*565SS5ifi565S55i5655555S6> met breede vitrien,dienstig voor HANDELS HUIS, op de Markt, Janséniusstraat, Nr ijr YPER. Schrijven Van Huffel, eigenaar, HARELREKE Tel. 224. Wenscht U een goede PERMANENTE HAARdOLVING voor slechts SO Ff".*- een waar prachtwerk aan voordeeligen prijs, wendt U in volle vertrouwen bij Coiffeur voor Damen en Heeren De beste producten worden er gebruikt voor de Permanenten 1 licht, kloek, eigen fabrikaat 2J2, Meenenpoort, Yper 5 fr. Zilver i3,6o fr. 1 fr. Zilver 2,20 fiv- o,5ofr.ZilverI.l.ofr. 2 fr. Zilver 4,40 fr. Zich wenden alle dagen Café A la Bonne Espérance 41, Bascule, YPER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6