- HET YPERSCHE- LA REGION D'YPRES Amitiés Francises Nécr ologie t Zielmissen 16e Jaargang, Nr 10 8 Juni 1935 I6e Année, N° 10 8 Juin 1935 Bijvoegsel Supplément Belle Distinction Onze Scheepvaart Notariaat Gevonden en Verloren Voorwerpen Aan de Bevolking van Yper Bevoordeeligt de Vuurkruisen Begrafenis van Hr Alph. Delvoye MISSIETENTOONSTELLING Zondagrust Repos Dominical L'Assemblée Générale Annuelle Mardi dernier, dans la soirée, les Amitiés Fran caises d'Ypres ont tenu en leur local, a l'Hötel Ypriana, leur assemblée générale annuelle. Précédemment cette réunion avait toujours eu lieu en hiver. Le Comité avait espéré qu'a l'occasion de l'ajournement de celle-ci jusqu'a la bonne saison, un plus grand nombre de socié- taires y auraient été présents. II n'en fut rien. Le nombre de participants fut, comme toujours, assez réduit. Nous espérons cependant que la présente remarque fera prendre chez la plupart, dés maintenant, pour l'an prochain, la détermina- tion de venir participer a la dite réunion annuelle, laquelle est considérée a juste titre, par le Comité, comme étant la plus importante de l'exercice. Le Secrétaire-Trésorier, M. Léon Bossaert, a d'abord passé en revue les soirées instructives et celles d'agrément dont les membres ont pu bénéficier au cours de la saison passée il a aussi donné lecture des comptes, et a obtenu pour ceux-ci l'entière approbation de l'assemblée. II fut ensuite procédé au renouvellement par- tiel du Comité, et notamment au remplacement de deux des sortantsM. Arthur Butaye, Prési dent, dont nous dirons un mot plus loin, et M. Edouard Delvoye, temporairement empêché de participer a nos travaux. Ces deux membres ont été remplacés par MM. Henri Delobel et Albert Boone. Un commissaire supplémentaire, M. Char les van Renynghe de Voxvrie, a été appelé a venir s'adjoindre au groupe administratif. Nous félicitons de tout cceur ces trois nouveaux élus, et leur souhaitons la bienvenue parmi nous. Les autres sortants ont tous été réélus. Si nous eümes ce soir-la la grande satisfaction d'avoir pu nous assurer l'aide de trois collabora teurs de qualité, nous dümes d'autre part subir la tristesse de voir partir notre cher et sym- pathique président, M. Arthur Butaye, qui se retire paree qu'il ne peut plus être parmi nous, en hiver, aussi régulièremerrt que par le passé. Nos regrets a tous en sont bien grands, mais nous nous rassurons en constatant qu'au cours de sa présidence, le Comité des Amitiés Francaises a pu acquérir, grace a sa manière élevée et intel ligente de le diriger, le tact et l'expérience qui ne peuvent faire défaut dans une société telle que la nótre. M. Butaye a d'ailleurs bien voulu accepter la Présidence d'Honneur des Amitiés Francaises d'Ypres, et nous savons ainsi que nous pourrons encore compter sur lui aussi souvent que ses conseils nous apparaitront utiles. Disons pour terminer que M. Norbert D'Huvet- tere a consenti a devenir président de notre groupement, et que M. Henri Delobel le rempla- cera a la vice-présidence, aux cótés de notre déja ancien, M. Robert Clinckemaille. Le bureau est ainsi reconstitué d'une fagon trés heureuse, qui nous laisse les plus larges espoirs pour l'avenir. R. D. Nous apprenons par le Conseiller Congolaisque M. Emile Vuylsteker, rédacteur en chef de la dite Revue, et frère de notre concitoyen M. Eug. Vuylsteker, vient d'être promu Chevalier de l'Ordre Royal du Lion. Bon colonial M. Vuylsteker administra, il y a quel- ques années, les territoires de Kabongo et de Tshofa et n'interrompit sa carrière africaine, qui s'annongait brillante, qu'a la suite d'une grave maladie contractée la-bas. Depuis, il occupa plusieurs importantes charges, no tamment au Mexique en qualité d'Inspecteur de langues modernes dans les Ecoles, puis de Chancelier de la Légation de Belgique et secrétaire de la Chambre de Commerce a Mexico. Enfin, il assume les fonctions de professeur de lan gues romanes a l'Université de Gainesville et tient lè- bas une tribune radiophonique oü il aime a parler du Congo. Nos bien sincères félicitations. Binnengevaren Vrijdag 31 Mei 1935, de «André», (schipper De Bceuf) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Zaterdag 1 Juni, de Marie-Elise(schipper Van- dewalle) met 100 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Dinsdag 4, de Angèle(schipper Peeters) met 170 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Woensdag 5, de St Antonius(schipper Magnus) met 100 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Waterhoogte Benedenpand 2 m. 02. Bovenpand 3 m. 30. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN Bij Koninklijk Besluit van 3 Juni 1935 is de Heer Westerlinck J. C. O., candidaat-notaris te Moerzeke, notaris benoemd ter standplaats Hoog lede, in vervanging van wijlen M. Van Issacker. Gevonden. Maandag 3 Juni, door een politieagent, een ledige graanzak. Dinsdag 4, insgelijks door een politieagent, een hals snoer in witte parels. Woensdag 5, door Mevr. Buyse Emile, een kerk boekje. Al deze voorwerpen berusten ten politiebureel. Verloren. Hond, jonge fox-terrier, bruine kop, zwart gevlekt, geboren zonder staart, genaamd Mas cotte of Kotje Terug te brengen tegen 100 fr. be looning bij M. John Dunn, Villa JoséA. B. C. straat, Yper. Vrijdag 7 Juni, tusschen Yper (Kaai) en Vlamertin- ghe, een zak erwten 80 kgr. Goede belooning. Laten weten ten bureele dezer. De handelaars en neringdoeners die wenschen eene vermindering van prijs toe te staan aan de dragers der Vuurkaart, worden vriendelijk uit- genoodigd zich kenbaar te maken aan den schrij ver der Afdeeling van den Vuurkruisenbond van Yper en omliggende, M. R. ARITS, Hondstraat, 13. Yper. VUURKRUISEN VAN YPER EN OMLIGGENDE Zondag 9 Juni zal onze afdeeling aan de plech tigheden van het 3" en 23e Linie te Yper en te Steenstraete deelnemen. Vergadering in het lokaal van den Invaliden- bond Au Saumon om 10 uur. Om 13 uur, vertrek naar Steenstraete. Het Bestuur. Maandag laatst, te 9 u. 30, had alhier de begra fenis plaats van den Heer Delvoye Alphonse, in zijn leven beenhouwer te Yper, die alhier, in den ouderdom van 61 jaar, den 30 Mei 11. aan de liefde der zijnen ontrukt werd. Een afvaardiging van den plaatselijken Been- houwersbond, met vaandel, kwam het lijk ten sterfhuize afhalen. Een overgroote menigte vrien den en kennissen had er eveneens aangehouden den plechtigen lijkdienst in St-Maartenskathe- draal bij te wonen, en op het kerkhof sprak de Heer Duthoo Henri, voorzitter van den Beenhou- wersbond van Yper en Omliggende, volgende lijkrede uit Mijne Heeren, Vooraleer deze stille rustplaats te verlaten vind ik het een plicht, namens den Beenhouwersbond van Yper en omliggende, een laatste en welverdiende hulde te brengen aan ons diep betreurd afgestorven bestuurs lid, tevens stichter van den bond. De droeve taak welke mij heden wordt opgelegd, neem ik des te liever op mij daar de onafbreekbare vriendschap, welke tusschen ons beiden heeft bestaan, nimmer in het geheugen zal uitgewischt worden. Van jongs af heeft hij in den beenhouwersstiel een uitmuntend vakman geweest en menigeen heeft hem, in zijn werken en streven, moeten bewonderen. Gij allen, die ooit van ver of bij een oogslag op zijn levens wijze hebt laten weiden, moet in hem een toonbeeld aangetroffen hebben. Heeft hij zich midden in zijn dierbaar kroost niet altijd opperbest weten te gedragen en was hij dien volgens niet weerdig geacht en bemind te worden Nooit spaarde hij zich moeite of zelfopoffering wanneer hij zijn evenmensch behulpzaam kon zijn en, toen, in 1908, de beenhouwersbond werd gesticht om door samenwerken ons bedrijf te veredelen, aarzelde hij geen oogenblik om zich bij de voorstanders aan te sluiten. In de vergaderingen, waar hij nooit ontbrak, was zijn spreken bondig doch dikwijls kwamen zijne gron dige kennissen van pas om de gepaste oplossing te vinden. Na den oorlog, bij zijn terugkeer ter stad. was hij wederom bij de vooruitstrevers om den bond herop te richten. Terecht hebben de leden dan zijne dienst vaardigheid geprezen met hem in het bestuur op te nemen. Aan dezen van ons, die hem in de laatste tijden een bezoek brachten, sprak hij immer met de grootste bekommernis over de belangen van zijn geliefkoosd syndicaat. Al zijn lijden vergat hij gedurende die oogenblikken en zijn vurigste wensch was een verlan gen naar een spoedig herstel om wederom met de makkers de vraagstukken, eigen aan het beroep, te kunnen behandelen en oplossen. Beste Vriend Alphonse uw vroegtijdig heengaan uit ons midden doet ons leed aan. Wij verliezen in U niet alleen den trouwen vriend dien gij waart, maar vooral een voorstander en trouw bestuurslid van onssyn dicaat. In uw huiselijk leven waart gij gelukkig. Gij hadt eene bezorgde en toegewijde vrouw met benevens haar twee kinderen die u beminden. Met eèrbied buigen wij ons voor de droefheid waarin u^v vroegtijdig afscheid dezen gedompeld heeft, die U zoo vereerden en lief hadden. In onze nagedachtenis zuit gij steeds' den recht- zinnigen makker blijven met wien wij zoo menigmaal gezellige vriendenpraatjes voerden. Ontvang al' onzen dank en toewijding en vaarwel, dierbare Vriend, vaar eeuwig wel. Dans la Police Judiciaire du Parquet Par arrêté royal du 24 avril 1935, Monsieur Roger Fretin a été nommé officier judiciaire prés le Parquet de Bruxelles. M. Roger Fretin, après avoir fait ses études a l'école moyenne d'Ypres, continua celles-ci a l'Athénée Royal de Bruxelles. II s'engagea ensuite au lr Régiment de Carabiniers et en 1930 passa ses examens pom- entrer a la police judiciaire du Parquet. II fut nommé inspecteur judiciaire en 1932, après deux ans de service. En février 1934, il réussit brillamment les examens d'officier judiciaire, grade auquel il vient d'être nommé. Nous félicitons bien vivement ce concitoyen qui est le petit-fils de l'ancien facteur des postes bien connu, Monsieur Théophile Van Hoet. Van Zondag 9 tot Zondag 16 Juni 1935 TIENDE FRANCISCAANSCHE ten bate der Capucienen Missionarissen in 't Klooster der Zusters van Maria H. Harteschool, Capucienensraat, 28, leper. Monsieur Raymond Droulans, Madame Raymond Droulans Monsieur Delphin Bricout Mademoiselle Claire Droulans Mesdemoiselles Myriam, Jeanine et Lucette Bricout Les families Kuykens et De Meersman, ont la douleur de faire part du décès de Madame Ve Philémon DE MEERSMAN née CLAIRE KUYKENS leur belle mère, grand'mère et parente bien-aimée, décédée a Ypres, le 3 Juin 1935, dans sa 74c année. L'enterrement a eu lieu dans la plus stricte intimi té, Le présent avis tient lieu de faire part. Ypres, rue de Menin, n° 2. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Sinxendag 9 Juni, om 8 uur, in de St- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Madame DENAEGEL Moeder van Heer Bestuurder der Stadsschool. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMISbij te wonen die zal gezongen worden op Sinxendag 9 Juni, om 8 J uur, in St-Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Robert RONDELEZ. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Sinxendag 9 Juni, om 8 i uur, in de kapel van het O. L. Vrouw Hospitaal, L. Thou- routstraat, tot zielelafenis van Vrouw Louise HEUGHEBAERT echtgenoote van Heer Gustave Caesemaeker. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Sinxendag 9 Juni, om 8 i uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Joseph DESCHODT. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Sinxendag 9 Juni, om 9 uur, in de Paterskerk, Mondstraat, tot zielelafenis van Heer Hector SCHMIDT. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 10 Juni, om 9 uur, in de Paterskerk, Mondstraat, tot zielelafenis van Vrouw Stephanie HOF Weduwe van Heer Edouard Candeel. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 16 Juni, om 11 J uur, in St- Maartenskerk, tot zielelafenis van Mijnheer en Mevrouw Edmond CAENEPEEL. De Apotheek van La Pharmacie de M VAN ROBAEYS Boterstraat orue au Beurre is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 9 Juni oDimanche 9 Juin en Maandag 10 Juni et le Lundi 10 Juin

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11