MAAIGRAZEN TRABOLSPEL Goud en Zilver- Harry COHEN BUTTNER IjtWj Allerhande Nieuws en WEIDE Openbare Verkooping 8 Gemeente Noordschote Op Kermis-Donderdag, 20 Juni 1935, Burgerstand van Wytschaete Burgerlijke Stand van Yper Aankoop van ik geef de hoogste prijzen voor GOUD" en ZILVER. 13,50 Fr. voor een stuk van 5 fr.stukken van 2—1—0,50 frank: aan 2 frank 20 per frank waarde. Verkoopt niets zonder ons te hebben: geraadpleegd.OnnoodigU te verplaatsen;, geeft ons Uw adres en een onzer komt U bezoeken. Stipte geheimhouding op eerewoorcfe verzekerd. Let op het juist adres I O, Hospitaalstraat, 1 O OOSTEINDB. Maandag 24 Juni 1935 te Wounmsen (Vaartdijk) De overhandiging van den beker aan de kam pioenen van 1934-1935 had, zooals wij het veer tien dagen geleden aankondigden, plaats op O. H. Hemelvaart, in 't lokaal van den winnerhet Postje. Reeds vóór 't gegeven uur was het lokaal prop- pensvol. De verscheidene mededingers hadden er aangehouden hulde te brengen aan de twee eerste van de rangschikking. Aan kapitein Vier- straete, voorzitter van de Statie, kwam de eer toe den beker aan het Postje te overhandigen. Hij deed het met de lieftalligheid welke wij hem kennenopenhartig verheugd van de gelegen heid te vinden hulde te brengen aan heer Noyez en zijne mannen. Hij sprak in deze voege Geachte Heeren, Voor de zevende maal staan we hier samen om den zoogezegden feestdag der bolders op waardige wijze te vieren, en waarop voor de tweede maal mij de eer te beurt valt het woord te voeren. Eerstens moet ik bekennen dat het Kampioenschap 1934-35 hardnekkig betwist is geworden, en dat de overwinnaars waarlijk kampioenen moeten zijn om de trofee te hebben kun nen veroveren. Zooals ge trouwens allen weet, zijn die overwinnaars niemand anders dan de wakkere bolders van het Postje. Van het Postje gesproken moet ik U eraan herinneren dat zij, van het begin af, hun best gedaan hebben, om naderhand hunne positie in het klassement te verbeteren en die later met hand en tand te verdedigen. De moed en wilskracht hebben hun streven en werking naar waarde beloond. De zoolang verwachte droom, de zoolang verwachte uitslag is eindelijk door hen verwezenlijkt geworden. Hunne overwinning heeft eigenlijk dees jaar een bijzonder karakter, 't is te zeggen dat niet alleenlijk het Postje besloten had al het mogelijke te doen om de eindover winning te behalen. Alle aangeslotene vereenigingen waren met den besten wil bezield om eindelijk een einde te stellen aan de vier naeenvolgende overwin ningen van het moedig achttal der Ware Bloemtros Niettegenstaande het kranig en heerlijk verweer, dat de bolders van het Postje vanwege hun zusterver- eenigingen hebben ondervonden, heeft het hen niet belet beslag te leggen op dezen zoo begeerden beker, en alzoo het hunne bij te brengen om die overwinning hier in dit lokaal te vieren. Daarom, Geachte Heeren, doe ik een beroep op u allen om, vanaf het eerstko mend kampioenschap, met moed en volharding de be twisting om den Beker aan te vangen en ik verzeker U dat Voorzitter Tavernier en spelleider Noyez het keer hard zullen hebben om hunne kundige spelwijze door te drijven ten einde nogmaals kampioen te zijn. Want wij allen, Cercle, Bascule, Coo en Statie, hebben ook een lokaal waar de eindoverwinning kan gevierd Worden. Dat wil zeggen dat de strijd boeiend zal zijn om het meesterschap te behalen. Om te eindigen, Waarde Heeren, vergeten we niet een woordje van dank en hulde te brengen aan de Bestuursleden der Federatie. Wij verhopen steeds op hunnen steun en bescherming te mogen rekenen. Ook een woordje van dank aan alle aanwezigen, en gezien deze talrijk zijn, moeten wij er toe besluiten dat de Boldersport van jaar tot jaar toeneemt. Trouwens, telkens er eene partij gespeeld werd, waren er tal van supporters tegenwoordig die nu ook hier te vinden zijn om met ras het overwinnende achttal van Voorzitter Tavernier en spelleider Noyez van harte geluk te wenschen en het overhandigen van dit prachtstuk bij te wonen. Voorzitter, proficiat. Daverend applaus begroette zijne laatste woor den en de overhandiging van den beker aan Mijnheer Cyrille Tavernier, voorzitter van het Postje, die, geheel ontroerd, seffens het woord nam en de volgende rede uitsprak Mijnheeren, 't Is niet een zekere fierheid dat ik dezen beker in ontvangst neem en 't is ook met een zekere geestdrift dat ik hier mijn innigen dank uitspreek aan allen. Van harte dank aan den Eerevoorzitter der Fede ratie: den Heer Valère Seys, aan al de Bestuursleden der Federatie, aan al de Bolders om hunne tegenwoor digheid bij het vieren van dezen beker. Dit jaar was de strijd groot, bijzonderlijk tusschen de Statie en 't Postje tot op 't laatste toe kon nie mand den overwinnaar pronostikeeren. 't Is alleenlijk de laatste partij die den doorslag gaf. Daarom moet ik hier een dankbare hulde brengen aan de mannen van onze ploeg, aan dezen die den harden kamp hebben medegestreden met het gedacht Te willen winnen. En wij zijn gewonnen, dezen keer hebben wij de trofee meê. Voorwaar 't is zoo gemakke lijk niet kampioen te worden. Ik heb dikwijls hooren zeggen, 't zijn de sterksten die winnenHewel die pretentie heeft het Postje niet, want de kans speelde in onze troeven, zooals de partij die wij tegen de Cercle speelden en waar wij ons al verloren gaven, toen het spel opeens keerde, 't Ongeluk van Cercle van bollen te laten was ons geluk en zoo was de partij gewonnen. Niet minder moeilijk waren de twee partijen die wij tegen de Bascule moesten spelen en hoe lastig om het puntje te behalen. Moed en wilskracht en een beetje kans, dit maakte van ons den bescheiden overwinnaar van 't jaar 1934- 1935. Om te eindigen nog een woord aan den sympathie ën Voorzitter van de Statie, die mij den beker over handigt. Alle maatschappijen hebben niet, zooals wij, het geluk gehad voor dit kampioenschap drie partijen tégen uwe mannen te mogen spelen. Met uwe goede ploeg waart gij dit jaar onze grootste ■tegenstrevers. Deze partijen werden met veel tucht gespeeld, van beide kanten werd veel iever aan den dag gelegd om te winnen. Men was sportief bij het ver liezen en bescheiden bij het winnen, en daarom wer.sch ik U, uit ganscher harte en welgemeend, den beker voor "t naaste' jaar. 1 Zienlijk was hij aangedaan van de eer die hem en zijne mannen te beurt viel. Daarna werd door Heer Valère Seys den twee den beker overhandigd aan M. J. Vierstraete, vporzitter van de Statie. 'Hij had een woord van hulde voor de twee gevierde ploegeneen woord van aanmoediging voor de andereeen vriendelijk woord voor iedereen en eindigde zijne aanspraak met den wensch de federatie te zien voort bestaan tot meerder plezier van de menigvuldige liefhebbers die erdoor zoovele aangename avonden doorbren gen. De Heer Samoy was, jammer genoeg, belet op deze feestvergadering tegenwoordig te zijn en wij misten daardoor een goed nummer van het feestprogramma. Maar Frans, die van alle feesten is en overal het zijne bijbrengt om de feesten te doen geluk ken, wilde hier ook niet ten achter blijven. Een ballon, door hem vervaardigd, ging verre weg den lof der federatie en de hulde aan het Postje aankondigen. En 't moet zijn dat de wind ook mede wilde, want wij vernamen nadien dat de ballon geval len was nabij Tourcoing, ievers rond de Brun Pain. De bolders van dezen hoek zullen ook ge feest hebben en zullen de Ypersche bolders in dachtig geweest zijn. YPER. Paard op hol. Donderdag morgen, om 10 u. 30, is het paard, bespannen met een rijtuig op twee wielen en toebehoorende aan de We Vandamme, melkverkoopster te St Jan, op hol gegaan-. Het ver schrikte dier kwam dravend van de Vandenpeereboom- plaats naar de Groote Markt geloopen, waar het op eens struikelde en ten gronde viel. De van dienst zijnde politieagent, geholpen door M. A. Arfeuille, die zich daar in de nabijheid bevond, gelukte erin het dier tot stilstaan te dwingen vooraleer het terug verder opliep en kon alzoo beletten dat het ongelukken ver oorzaakte. Diefstal. Bij den genaamden Ostyn Maurice, Augustinenstraat, zijn onbekenden 's nachts in het hoenderpark binnengedrongen en hebben er een vier tal kiekens buit gemaakt. Ook uit het konijnenhok waren vijf konijnen verdwenen. De bestolene diende een klacht in bij de politie die dadelijk een onderzoek opende. Maurice DEBRUYNE, fruithandelaar, St Jacobstraat, 73, Yper, verklaart bij deze geen schulden meer te erkennen die zijne vrouw Marie ULEYN tot heden ge maakt heeft of nog zou kunnen maken. VOOR HET INBINDEN UWER BOEKEN wendt U tot de BOEK- li i A C C BINDERIJ BB Vri L A C J KAAISTRAAT, 3 YPER WERVICK. Aanrijding. De genaamde Modril, wonende in de Reckemstraat, begaf zich verleden week Vrijdag, rond 2 u. 30 namiddag, per velo naar het Werkloozenfonds toen hij, in de Grijzezustersstraat door een auto, die uit tegenovergestelde richting aan gereden kwam, omvergeworpen en eenige meters ver meegesleurd werd. De autovoerder bracht het slacht offer in een naburige woning binnen, waar de ontbo den geneesheer vaststelde dat het zijn rechter arm en been gebroken had. De ongelukkige werd voor ver dere verzorging naar het hospitaal overgebracht. GHELUWE. Wanhoopsdaad. De genaamde Van- houcke Henri, die sedert eenigen tijd reeds teekens van zinsverbijstering gaf, heeft Vrijdag laatst door ver hanging een einde aan zijn leven gesteld. Zijne vrouw, door zijne lange afwezigheid ongerust geworden,, ging overal op zoek en vond haar man op het duivenhok hangen. Dadelijk werd de koord doorgesneden, doch alle pogingen om de levensgeesten weer op te wekken waren vruchteloos. De ongelukkige, slechts 40 jaar oud, laat zes kinderen achter. MEESSEN. Inhaling. Maandag aanstaande, zijn de tweede Sinxendag, zal alhier de plechtige inhaling en liturgische aanstelling plaats hebben van den nieuwen herder, E. H. Passchier. om 8 u. 's avonds, op de Markt BUITENGEWOON CONCERT uitgevoerd door de Maatschappij «Jonge Accor- déonistenvan Yper, onder het kundig beleid van den virtuoos, M. Albert De Hollander, le Prijs bij den Internationalen Wedstrijd voor Volksmu ziek te Brussel. PROGRAMMA 1. Marche des Accordéonistes Yprois Alb. De Hollander 2. Supplication, valse Paans 3. L'Auberge du Cheval Blanc, opérette- fantaisie. 4. Valse Bleue Margis 5. Si j'étais Roi, ouverture Adam Solo par Alb. De Hollander. 6. Souvenir de la Varenne, valse V. Marceau 7. Sambre et Meuse, marche Rauski MAAND MEI 1935 Geboorten: Sanctorum Roland, z. v. Marcel en Martha Bartier. Deklerck Sylveer, z. v. Oscar en Euphrasia Kempinck. Bossu Gérard, z. v. Joseph en Margareta Hostens. Masschelein Agnès, d. v. Emilius en Maria Verhelst. Lemaire Fernand, z. v. Victor en Magda- leine Debeuf. HuwelijkenEveraet Emilius, werkman aan den buurtspoorweg te Yper met Bertha Lippinois, fabriek werkster, te Wytschaete. Samain Valeer, landbou wer, te Werviek, met Marie-Louise Deneulih, z. b., te Wytschaete. Depuydt Valeer, mekaniekwerker, te Yper, met Alixe Bonder, z. b., te Wytschaete.Dumont Jan-Baptiste, landbouwer, te Verlinghem (Fr.), met Martha Baekelandt, z. b., te Wytschaete.* Delbeke Cyrille, landwerkman, te Ploegsteert, met Jeanne De- langre, fabriekwerkster, te Wytschaete. van den 1 tot den 7 Juni 1935. Geboorten Michiel Liliane, Pennestraat, 1. Mulle Eliane, Zonnebekesteenweg, 280. Boen Roger, Fre- zenbergstraat, 6. Knockaert Jacques, Capucienen- straat, 138. Perquy Denis, Recollettenpoort, 5. Lacante Alberic, Poperinghesteenweg, 121. Godden George, M. Plumerlaan, 74. Candeel Gustave, Dix- mudestraat, 59. Albrecht Joseph, Dickebuschstw., 65. Huwelijken Cardoen Roger, nikeleerder en Hoorel- beke Elisabeth, z. b., beiden te Yper. Maes Marcel, landwerker, te Reninghe en Deruyter Maria, fabriek werkster, te Yper. Dekeyser Andreas, boekhouder en Van Eenaeme Simonne, z. b., beiden te Yper. Gekiere Andreas, vormmaker en Flamey Magdalena, dienstmeid, beiden te Yper. OverlijdensVandermeersch Maria-Ludovica, 74 z. b., ongehuwd, Zonnebekesteenweg, 28. Kuykens Claire, 73 j., z. b., wede De Meersman Philemon, Mee- nensteenweg, 25. Desmet Romanie, 54 j., z. b., echt* Solle Gustave, Poperinghesteenweg, 8. Huwelijksbeloften: Eduard Beke, biervoerder, te Rousselare, voorheen te Yper, en Maria Gossaert, kar tonbewerkster, te Rousselare. Renaud Cailleau, var kenslachter, te Rumes, en Marie-Louise Marico, winkel juffer, te Doornijk, voorheen te Yper. MARKTEN MARCHES Yper 1 Juni Kortrijk 3 Juni Rousselare 4 Juni Veurne 5 Juni <U XI 9 "5 i A &*- a. Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. 78,00 80 80 79 80,03 Rogge id. Seigle id. 75,00 77 75 76 80,0» Haver id. Avoine id. 83,50 98 94 95 90,0» Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 33,00 77 75 50 0» Boter de kilogram Beurre le kilo 14,50 15,00 14,50 14 25 14,5» Eieren het stuk CEufs Ia pièce 0,31 0,33 0,31 0,33 0,30 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 800 1N4 Studie van Notaris Baert te Dixmude» in eenen enkelen zitdag om 2 1/2 uur. in 't Hof van Commerce bij Louis Vanoverschelde te WOU VI EN, dorp- plaai s VAN Verdeeld in 4 koopen Koop 1. 5i aren 70 ca. Maaigras, sectie C, Nr 160. Koop 2 47 aren 5a ca. Maaigras, sectie- C, Nr 148. Koop 3. 45 aren go ca. Maaigras, sectie C, Nr 65. Koop 4 1 Ha. 26 aren Weide, sectie C, Nummer 5g. Gebruik Koopen 1, 2 en 3 tot 1 October ig35 koop 4 tot r November ig35, alles^ door M. Arthur Snick te Nieucappelle. (Zie plakbrieven met plan). ,CEST 35^HITRE LA SANTB TOUJOURS A L'ANCIEN PRIX

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14