Voor het Herstel der Vaart Yper - Komen 16e Jaar, N° 12 - 22 Juni - 1935 16e Année, N° 12 - 22 Juin Weekblad - voor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de l'Arrondissement d'Ypres INHULDIGING TAN DE SQUARE D YPRES Touquet - Paris - Plage Stad Yper Stad Yper-Jaarlijksche Monstering HET YPERSCHE ORGAAN DER VEREENIGING DER GETEISTERDEN Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd LA REGION D'YPRES ORGANE DE L'ASSOCIATION DES SINISTRÉS Rédaction, Administration et Pubiicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500" Les articles non signés sont refusés Op 30 dezer zal te Touquet-Paris-Plage de plechtige inhuldiging van de Square d'Ypres plaats grijpen. Een laatste oproep wordt tot alle Yperlingen gericht opdat zij in groot getal aan deze betoo ging van dankbaarheid jegens de stad en de be volking van Touquet-Paris-Plage zouden deel nemen. Deze betooging moet waardig zijn van de onvergetelijke ontvangst welke in 1914 en 1915 ongeveer een duizendtal Ypersche bannelingen er ontvangen hebben. De maatschappijen die met vaandel en afvaar diging aan deze betooging deelnemen worden verzocht zich bij het Stadsbestuur te laten in schrijven. De inschrijvingen voor de reis worden ontvan gen door de firma Kosmos. Eerste vertrek Den Zaterdag 29 Juni, te 12 u. van het bureel Kosmos. Prijs B. F. 150 fr. Tweede vertrek Den Zondag 30 Juni, om 5 ure 's morgens. Programma der Feestelijkheden Zaterdag, om 21 ureConcert door de Har monie Ypriana. Venitiaansche verlichting in het Sparrebosch. Zondag, om 9 ure zal een bloemenkrans aan het gedenkmaal der gesneuvelden van Touquet-Paris- Plage neergelegd worden. Om 10 ureOntvangst ten Stadhuize. Zit ting van de Conseil Municipalmet den Ge meenteraad van Yper. Om 10.45 ure Mis ter zielelafenis der Yperlin gen te Touquet-Paris-Plage overleden. Om 12 ure: Inhuldiging van de «Square d'Ypres Om 17 ure Waterfeest. N. B. Het Stadsbestuur stelt kaarten ter be schikking der personen die aan de betooging deelnemen. Deze kaarten zullen hen kosteloos toegang tot het waterfeest geven. Nieuwe Gebouwen en Uithangborden Ten einde alle moeilijkheden te voorkomen, brengen wij in herinnering voor al wie het aan belangt dat het verboden is met den opbouw van huizen of andere gebouwen, komende langs den openbaren weg, aanvang te nemen vooraleer de plans ervan door het College van Burge meester en Schepenen werden goedgekeurd en de te volgen lijnrichting door den dienst der werken ter plaats werd aangeduid. Het is insge lijks verboden uithangborden te plaatsen boven den openbaren weg vooraleer daartoe de noodige toelating van wege voormeld College bekomen te hebben. De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer zijne medeburgers ter kennis te brengen dat de Bevelhebber van het Gendarmeriegebied de Mon stering zal houden van de militairen met onbe paald verlof der klassen 1919 1919 bijzondere lichting 1919en 1928, den Maandag 1 Juli 1935, om 8 uur 's morgens, in de Gendarmerie, Elver- dinghestraat. Yper, den 18 Juni 1935. De Burgemeester, J. Vanderghote. Een welgeslaagde vergadering Zondag laatst, 16 Juni, had hier in den stads schouwburg van Yper de ontworpen vergadering plaats ten voordeele van het herstel der vaart Yper-Komen, die de Yzer met de Leie moet ver binden. - - Leroux, landbouwer te Wervick Donck Arm., Gruwez Aimé, Seys Ernest, Vandevoorde L., van Yper, enz. enz. De Heeren Deeren, burgemeesterSteyaert, schepen en voorzitter der Handelskamer, en Van- hecke, stadssecretaris, van Nieuwpoort, die ten- M. Vanderghote, burgemeester van Yper, houdt 'zijn openingsrede. Van rechts naar linksde heeren Vermeulen, Missiaen, De Spot, Butaye, Vanderghote, Claeys, Vandooren en Dewuif. Onze mandatarissen en gemeenteoverheden hadden eraan gehouden de tot hen gerichte uit- noodiging in groot getal te beantwoorden en, benevens talrijke leden onzer plaatselijke Han delskamer en andere belangstellenden, die de vergadering waren komen bijwonen, had het inrichtingscomiteit de groote voldoening er de aanwezigheid op te merken vanden Heer Claeys, hoofdingenieur - bestuurder van den Dienst van Bruggen en Wegen, te Brugge, door den Heer Minister van Openbare Werken gelast hem hier te vertegenwoordigen den Heer De- wulf, ingenieur-principaal bij zelfden Dienst de Heeren volksvertegenwoordigers Butaye, vai Watou, Goetghebeur, van Oostende, en Missiaen, van Yper; den Heer senator De Spot, van Veurne; de Heeren provincieraadsleden Bulckaert, van Veurne, Lefebvre C., van Poperinghe, en Van Els- lande C., van Veurne den Heer arrondissements commissaris Clinckemaille, van Yper de Heeren Burgemeesters Bartier, van Voormezeele Bou- ton, van Vlamertinghe Degraeve, van Poelca- pelleFeys, van Beveren-YzerLecomte, van PloegsteertMorlion, van Pollinchove Noppe, van Woesten Pillaert, van Neer-Waasten Van- denbulcke, van ZonnebekeVanderghote, van YperVandromme, van WestoutreVerbiese, van Brielen Verfaillie, van Proven, en Vermeu len, van St Jan de Heeren schepenen Cappelle, van Passchendaele .Coulier, van Boesinghe De- lahaye, van Yper Demeulenaere, van Houthem Devos, van Komen Durnez, van Zonnebeke Grouset, van Hollebeke Lemahieu, van Yper Lesage, van Bixschote Van der Mersch, van Yper Vandooren, van Poperinghe, en Van Exem, van Merckem de Heeren Pockelé, conducteur van Bruggen en Wegen, te Yper; D' H. Brutsaert, gewezen volksvertegenwoordiger, van Poperin ghe advokaat A. Butaye, voorzitter van de Fede ratie der Geteisterden van het arrondissement Yper H. Vermeulen, voorzitter der Handelska mer van Yper F. Ver gr acht, gemeenteraadslid te Yper Versailles, stadssecretaris van Yper (J. Simoens, Staatslandbouwkundige te Yper H. Vanderghote en R. Vandevelde, afgevaardig den bij den Raad voor de verdediging der Bin nenscheepvaart Bouciqué, gemeentesecretaris van MerckemThevelin J., van Dickebusch gevolge van een defect aan hun auto onderweg wat vertraging leden, kwamen slechts een weinig later de vergaderzaal binnen. Aan het bureel namen plaats de Heeren Van derghote, burgemeester van Yper Claeys, hoofd ingenieur, en Dewuif, ingenieur van Bruggen en Wegen Butaye en Missiaen, volksvertegenwoor digers De Spot, senator Deeren, burgemeester vari NieuwpoortVandooren, schepen van Pope ringhe, en H. Vermeulen, voorzitter der Handels kamer van Yper. De Heer J. Vanderghote, burgemeester van Yper, die het voorzitterschap waarnam, opende de vergadering korts na 15 u. en sprak de volgen de rede uit Mijne Heeren, Vooraf een gulhartig woord van dank en welkom aan al de Heeren Burgemeesters, Provinciale Raadsle den, Bestendige Afgevaardigden, Kamerleden en Sena tors van de Arrondissementen Dixmude, Veurne en Yper. aan de afgevaardigden van de Kamers voor Han del en Nijverheid van Nieuwpoort en Yper, aan de afgevaardigden van de Pers, die onzen oproep hebben beantwoord. Heeft zich laten verontschuldigen den Heer De Man. Minister van Openbare Werken, die den Heer Hoofdingenieur Claeys heeft afgevaardigd om hem hier te vertegenwoordigen. Ik neem deze gelegenheid te baat om den Heer Claeys te bedanken in naam van al de aanwezigen hier die weten dat hij alles zal doen wat mogelijk is om onzen wensch te verwezenlijken. Lieten zich verders ook nog verontschuldigen de Heeren Senators De Ponthieu, Lammertyn en Mullie den Heer Volksvertegenwoordiger R. Deman de Hee ren leden der Bestendige Deputatie R. Cornille en A. Lommez de Heeren provinciale raadsleden A. Glorie en R. Lepoutre de Heeren burgemeesters Dujardin, van Komen E. Goemaere, van Caeskerke Goudezeune, van Hollebeke Houtsaeger, van CoxydeV. Pieters, van ReningheE. Vandecandelaere. van Wervick en den Heer V. Seys, gemeenteraadslid van Yper. Mijne Heeren, Het schijnt mij volkomen overbodig hier uit te weiden over het nut en de voordeelen die voor een gewest een degelijke inrichting van het verkeer per waterweg daarstelt. Het volstaat het huidig oeconomisch standing gade te slaan van andere steden die, zooals Antwerpen, Gent of Luik, op de boorden van breede stroomen gevestigd werden, ofwel van Brussel, Brugge en Roeselaere, die, dank aan de bijzondere gunst die zij bij de openbare besturen hebben aangetroffen, kunstmatig van dege lijke waterwegen werden voorzien, om te bestatigen dat deze verbindingsmiddelen bij uitstek de onontbeer lijke factors zijn om Handel en Nijverheid aan te lok-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1