CINEMA FLORA Allerhande Nieuws li Aankoop Munten en Oud Goud 8 In den Schouwburg Op Zondag 7 Juli, te 5 u. stipt, zal het luister rijk Liefdadigheidsfeest doorgaan dat ingericht •wordt door de Vrije Meisjesscholen der stad Yper. Résultats du Moto-Cross du Dimanche 30 Juin 1935 Epreuve du matin La Ducasse de Warneton RADIO TÉLÉVISION ONDERSCHEIDING Radiotreinen naar Yper Bijzondere Trein naar de Wereldtentoonstelling 5 fr. 13.50 fr. 2, 1, 0.50 fr. aan 2.20 fr. per frank. Speciale prijs per 1000 fr. B. Parmentier 141, Rijsselstraat, Voormezeele. EEN VERZOEKSCHRIFT Yper - Slachthuis Gevonden en Verloren Voorwerpen Vereenigde Hofbouwliefhebbers d Het programma behelstliederen en declama tie, spreekkoren en reidansen, viool en cellospel enz. Alles uitgevoerd door de leerlingen onzer Vrije MeisjesscholenH. Familie, Mariaschool (Lamotte) Rousbrugge-Damen, St-Jozefsschool en O. L. Vrouw van Thuyne. Een groot succes te wege. En tevens een milde rteun aan de noodlijdenden (werk van Koningin Astrid). Fersoonlijke kaarten tegen 2 en 4 fr. Familiekaarten tegen 5 en 10 fr. Brevet pilote motocycliste Militaire. 1. Albert Wildermeersch, Kemmel, parcours sans faute en 46 minutes. 2. Van Ecke, Ostende, parcours sans faute en 1 h. 16 minutes. Tous les 11 autres concurrents n'ont pu effec- tuer le parcours. MOTO-CROSS 1. Frimout, Poperinghe, 458 points de pénali- sation. 2. Chardon, Louvain, 565 p. 3. Gru- wier Maurice, Elverdinghe, 1067 p. 4. Huyghe Cyrille, Westoutre, 1110 p. 5. Nichols, Ypres, 6. Bruneel, Poperinghe. 7. Bevis, Ypres. 8. de Vinck, Zillebeke. 9. Roosebeke, Ypres. La Ducasse de Warnêton vient de se terminer elle fut des plus réussies. Depuis nombre d'an- nées on n'avait plus vu une telle affluence de monde. L'art musical, toujours en honneur, occu- pait cette année la place principale dans les festivités. Notons parmi les meilleures sociétés participantes l'Harmonie Royale de Comines qui, sous la direction de son talentueux chef M. Car- pentier, a donné le lundi soir un trés beau concert. L'exécution fut parfaite, aussi des applaudissements nourris ont salué la fin de chaque morceau. La ville de Warnêton a renoué avec une an- cienne traditionl'Harmonie Communale a don né son Concert le jeudi soir. II faut croire que cette nouvelle décision a fait plaisir a la popula tion, car les auditeurs étaient trés nombreux. Les dirigeants et bon nombre de membres exé- cutants de l'Harmonie Ypriana avaient tenu a faire le déplacement a Warnêton pour applaudir la société sceur. Et ce fut une vraie fête de familie. Warnêton a pris le bon chemin, l'Harmonie Royale de cette ville fut longtemps une phalange renommée. Avec son nouveau chef, M. Fr. De- ridder, elle marchera de l'avant. La bonne volonté et Ie travail assureront le succès et il ne se passera pas beaucoup de ducasses avant que Warnêton n'ait repris sa place parmi les meilleures pha langes de la contrée. C'est le désir sincère de toute la population et c'est le voeu des nombreux amis que compte l'Harmonie Royale de Warnêton. SEDERT VRIJDAG 5 JULI Het Weensch meesterwerk, fransch gesproken en gezongen. LE CHEF DOEUVRE DE MAX OPKULf MACDA MHNCIKft KORttl RKAUD W.LIE6ENEIHER «IMONE HELI ARS CE0DCE1HAULOY AMODÉ DUBOfC PIERRE 4TEPHEH OUA TtMEKOWA ALBERT TAMUPE SYSTÉME TOBIS Een schoon komiek met Georges en Arthur in Kinderen niet toegelaten. Chicorei PACHA in de Tentoonstelling is lid der Jury. De Heer Dechièvre Alfons, komt het Nijver- heidseereteeken van 1" klas te ontvangen voor meer dan 30 jaren dienst bij de gasmaatschappij te Yper. Onze hartelijkste gelukwenschen. EXAMEN Mejuffer Madeleine Brackez, van Yper, heeft in het Gesticht van het H. Graf, te Turnhout, met groote onderscheiding haar einddiploma van on- dewijzeres bekomen. Wij bieden haar onze beste gelukwenschen. Verleden Zondag, 30 Juni, kwamen hier onge veer 300 reizigers toe van Dilbeek en omliggende, die een plezierreis per radiotrein in het land ondernamen. Deze reis. op touw gezet door den Heer Jean Moerenhout, van Dilbeek, en waarvan het programma noch de bestemming op voorhand niet gekend waren, voorzag een oponthoud van omtrent 1 u. 30 hier in onze stad. Te 8 u. 19 stoomde de radiotrein de statie van Yper binnen. De reizigers begaven zich aanstonds in groep naar het Gedenkteeken der Ypersche gesneuvelden, waar bloemen neergelegd werden, en na een be zoek aan onze merkwaardigste gebouwen ver trokken zij opnieuw om 9 u. 44 voor een verdere onbekende bestemming. Voor heden Zaterdag, 6 Juli, is hier nog de komst van een anderen radiotrein aangekondigd. Deze trein, die een 300 tal leerlingen der Staatsmid delbare School van Lessen vervoert, vertrekt uit Lessen om 6 u. 40. Na een oponthoud te Brugge en Dixmude, wordt hij te Yper om 15.22 uur verwacht. Na een bezoek aan onze stad, dat onder deskundige leiding zal geschieden, ver trekken onze jeugdige bezoekers van hier op nieuw om 18 u. 55. Op 14 Juli zal een bijzondere trein ingericht worden tusschen Hazebrouck en Jette, met stil standen tot Houthem inbegrepen. Prijs uit Yper 34 fr. 60. Ingangsprijs tot de tentoonstelling inbegrepen. Voor uurregeling zich tot het station wenden. De bewoners der Boterstraat, wier kelders tijdens de twee laatste onweders telkenmale onder water kwamen, hebben een gezamenlijk verzoekschrift naar het schepencollege gestuurd om het te vragen het noodige te willen doen om den terugkeer van dergelijke overstroomingen te voorkomen. Benevens de schade die het water in de kelders en aan de gebouwen verricht, klagen de betrok kenen, en met reden, nog het meest over de on aangename en vooral ongezonde geur die dit rioolwater en de modderlaag welke het achter laat in de woningen verspreidt. Naar de algemeene meening zijn deze over stroomingen, die zich bij iedere stortvlaag zullen vernieuwen, te wijten aan het feit der afschaffing van den arm der Yperlee die vroeger onder de Vischmarkt liep. Voorheen werd al het riool water der Boterstraat en andere aanpalende straten in dezen arm van de Yperlee gestort, doch thans werden al de riolen verbonden met den arm van de Yperlee die nevens het Vleesch- huis loopt. Met dezen arm te ontlasten en zoo mogelijk de rioolleiding in haar vroegeren toe stand terug te brengen, zouden deze schadelijke overstroomingen vermeden worden. Wij verhopen dan ook dat het Schepencollege het gewenschte gevolg aan dit verzoekschrift der bewoners van de Boterstraat zal willen geven. Gedurende de maand Juni 1935, werden in het stedelijk slachthuis van Yper volgende dieren geslacht 12 Stieren 7 Ossen 40 Veerzen 22 Koeien 16 Nuchter kalvers 83 Vette kalvers 2 Schapen; 217 Verkens 6 Paarden en veulens. Samen 405 dieren. Gevonden. Zondag 30 Juni, door M. Huyghe- baert Roger, Patteelstraat, nr 9, een portemonnaie- inhoudende een weinig geld en een kwijtschrift op naam van M. Vandenbussche René. Op gemeld adres terug te bevragen. Denzelfden dag, door M. Vanspranghe Robert, een oogbeschermer in mica voor autovoerder. Door Mw Dubois Blanche, een zwarte muts. Maandag 1 Juli, door M. Coudron Richard, een kleine kinderjas. Denzelfden dag, een chapeau van autowiel. Al deze voorwerpen berusten ten politiebu-- reele. Maandag 1 Juli werd ook nog een rijwiel met taksplaat nr 346.205 achtergelaten aan den gevel der beenhouwerij Moncarey, Groote Markt, al waar het ter beschikking van den eigenaar ge houden wordt. Donderdag 4, door M. Hautecoeur Jules, een bril. Door M. Vandamme Gustave, een huisdeur sleutel. Door M. Bogaert Leon, een geldbeugel met een sleutel en een weinig geld er in. Deze laatste voorwerpen werden ten politie- bureele afgegeven. Verloren. Zaterdag 29 Juni, door M. Vande- voorde Albert, een bruine klak. Maandag 1 Juli, door M. Georis Ivan, een grijze vest. Dinsdag 2, door Mw. We Vanhecke, een wandel stok. YPER. Botsing. Verleden week Donder dag avond, rond 5 u. 30, kwam de autocamion- nette van den Heer Monkerhey uit de Statie straat, op het oogenblik dat de militaire auto vrachtwagen van het munitiepark van Westroo- sebeke daar voorbijbolde. Spijts de pogingen, van beide autovoerders, zagen zij elkander te- laat om de botsing nog te kunnen vermijden. De voertuigen alleen waren licht beschadigd. Proces-verbaal werd opgesteld. POPERINGHE. Diefstal. Een winkelier van Yper was verleden week alhier naar de- markt gekomen en had zijn auto, met waren ge laden, op de Paardenmarkt geplaatst. Toen hij terug wilde vertrekken, bestatigde hij dat een mand eieren uit de auto verdwenen was. Hij diende een klacht in bij de politie, die een onder zoek opende. ELVERDINGHE. Erge aanrijding. De 61 jarige Boeyaert Maurice, van Watou, kwam Zondag morgen, rond 10 u. 30, per velo uit de richting van Yper gereden toen hij, op ongeveer een 150 m. van Elverdinghe dorp, aangereden: werd door een auto die dezelfde richting volgde en waarin verschillige personen gezeten waren. Daar het verkeer daar op dit oogenblik zeer druk en de baan er ook uiterst smal is, had de auto voerder, zekere De Kempe, van Meenen, den wielrijder niet tijdig bemerkt. Deze laatste ver dween onder de auto, die vervolgens nog tegen een boom reed en eindelijk in de gracht langs- den kant der baan terecht kwam. Een bijgeroe pen geneesheer deed den gekwetsten wielrijder, die overvloedig bloedde, naar het hospitaal van Yper overbrengen nadat een priester hem nog het H. Oliesel had toegediend. De toestand van het slachtoffer, dat een schedelbreuk opliep en de ruggraat gebroken werd, is hopeloos. Van de inzittenden van de auto werden er twee door de glasscherven van de gebroken ruiten gewond. Een onderzoek werd geopend om de verantwoor delijkheid vast te stellen. Het slachtoffer is Donderdag avond, in het hos pitaal van Yper, aan de gevolgen zijner verwon dingen bezweken. RENINGHELST. Brand. Het huis, be woond door Vion Henri en gelegen langs den Poperinghesteenweg, waar 's nachts brand was uitgebroken, is de prooi der vlammen geworden met alles wat er zich in bevond. De schade is gelukkiglijk door verzekering gedekt. MAATSCHAPPIJ Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt. <t—- Op Zondag 7 Juli 1935 ALGEMEENE VERGADERING 1. Verslag der algemeene vergadering en tentoonstelling van 2 Juni II. 2. Mededeelingen. 3. Voordracht. 4.Aanvaarden van nieuwe leden. 5. Beoordeeling der aanbrengsten. 6. Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, Vcrsavel André. Vanbeselaere Victor.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14