SCHIETING- Allerhande Nieuws M"" /andendriessche 8 EXAMEN UITSLAGEN Hoogeschool van Leuven Rijksuniversiteit van Gent Muziekconservatorium van Brugge BRITISH VISITORS Gevonden en Verloren Voorwerpen Écho du Voyage Paris-Plage HANDBOOGSCHIETINGEN COMBATSCHIETING DENTISTE Dixmudestraat, 49, Yper\ Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg Burg3rlijke Stand van Yper Kyoto, de oude hoofdstad van Japan, werd door een geweldige overstrooming geteisterd. Bruggen, spoorlijnen, wegen, huizen alles werd door den verwoesten den stroom van water meegesleurd. De redders beijveren zich hier om een dam op te werpen. Ter gelegenheid van zijn.jubileum hield de Koning van Engeland Zaterdag morgen een troepenschouw. 's Namiddags defileerde de machtige Britsche vloot voor hem. Op het voorplan ziet men de Renova gevolgd van de Hood «Valiant», «Barham», Rodney «Nelson», enz. FACULTEIT VAN WIJSBEGEERTE EN LETTEREN. Candidatuur voorbereidend tot de Rechten en het Mtariaat, 1* proef, met groote onderscheiding M. De- hem Albert, van Yper. Met voldoeningM. Camerlynck Edmond, van Beve- ren a/Yzer. Candidatuur in klassieke taalwetenschap, 1' proef, met groote onderscheidingM. Debuf Achille, van Gheluwe. Licenciaat in Oostersche talen, met groote onder scheidingM. Van Exem Celest, Elverdinghe. FACULTEIT DER RECHTEN. Doctor in de Rech ten, 1« proef, met voldoening: MM. Verfaillie Joseph, van Poperinghe, en Versailles André, van Yper. 2? proef, met voldoeningM. Boone Joseph, van Yper. 3» Doctoraat in de Rechten, met voldoening M. De- byser Albert, van Oostvleteren. FACULTEIT DER WETENSCHAPPEN. Graad van candidaat iq wetenschappen voorbereidend tot de artsenij- of de veeartsenijkunde, 2« proef, met onder scheiding: M. Deleu Alphonse, van Wervick. Graad van candidaat in natuurlijke en geneeskun dige wetenschappen, le proef, met groote onderschei ding M. Leterme Paul. van Dranoutre. Met voldoeningMM. Dehaene Daniel, van Poelca- pellePauwelijn Oscar, van Vlamertinghe, en Roelens Firmin, van Hooglede. FACULTEIT DER GENEESKUNDE. Graad van Doctor in genees-, heel- en vroedkunde, le proef, met voldoeningMM. Peene Hector, van Bixschote, en Jacob Firmin, van Reninghelst. 3« proef, met voldoeningM. Roussel Albert, van Komen-ten-Brielen. Graad van candidaat in natuurlijke en geneeskundige wetenschappen, 2? proef, met voldoening: M. Van Damme Joseph, van Gheluwe. 3' proef, met onderscheiding M. Van den Broucke Jozué, van Moorslede. Candidaat in Wetenschappen voorbereidend tot de veeartsenij- of artsenijbereidkonde, met voldoening M. Mahieu Michel, van Vlamertinghe. Doctoraat in de Geneeskunde (nieuw stelsel), 2" proef, met voldoeningM. Plaetevoet Roger, van Rous- brugge. Candidatuur in de Veeartsenijkunde, met onderschei ding M. "Devloo Stefaan, van Oostvleteren. Aggregaat van het Middelbaar Onderwijs van den Hoogeren Graad Groep Klassieke Philologie, met groote onderscheidingM. Vandromme Gaston, van Rousbrugge. Doctor in de Rechten (vlaamsch stelsel), 3'' proef, met voldoening M. De Schrijver Gilbert, van Wervick. Orgel. 2» prijs: M. Baert Maurits, van Yper. Piano, le accessietJvr. Souvage Beatrice, van Yper. Harmonie (hoogere afdeeling), 2' prijs: Jvr. A. M. Mattelaer. Aan allen onze beste gelukwenschen. 160 Scottish Pilgrims arrive at the Station at 7.36 a. m. Sunday. A Ball will be given at the Salle Lapiere on Monda"y 22nd, commencing at 9.30 p. m. A party of 30 Buffaloes arrive in the town on August 5th under the direction of Mr. W. Fisher. Gevonden.Zondag 14 Juli, door M. Anseeuw Ali- dor, St Jacobstraat, Nr 53, een manivelle van auto die op gemeld adres ter beschikking van den eigenaar ge houden wordt Dinsdag 16, door Mvr. Knockaert Rachel, Lange Thou- routstraat. Nr 40, een zwembroek en een handdoek. Aldaar terug te bevragen. Woensdag 17, door M. Beddeleem Maurice, een stop sel van naphte vergaarbak van auto. Berust ten bu- reele. Donderdag 18, door M. Dael Marcel, Meenensteenweg, Nr 143, een plooibaren dubbelen meter, dien hij ter beschikking van den eigenaar bewaart. Verloren. Zaterdag 13 Juli, door Mevr. Rommens, een grijze kindersacoche. Dinsdag 16, door de kinders Mahieu, een klein man- detje in raffia. Denzelfden dag, door Mevr. Dochy Hector, een dia manten oorring. Woensdag 17, door Mevr. Beirnaert-Butein, een dames ceinture. Donderdag 18, door Jvr. Christiana Jans, een kleine youden ketting. Au retour du magnifique voyage a Paris-Plage, que bon nombre d'Yprois ont fait le dimanche 30 Juin der nier et qui fut, ainsi que nous l'avons dit, admirable- ment organisé par les soins de la Firme Kosmos, d'Ypres, dont le renom n'est plus a faire, les dix grands autocars s'arrêtèrent un instant sur la Grand'Place de St Omer et, en moins de temps qu'il n'en faut pour le décrire et sans intervention aucune de la police, vinrent se ranger l'un a cöté de l'autre dans une ligne impeccable. M. le Commissaire de Police, de St Omer, qui de loin avait assisté a l'arrêt de cette longue caravane d'autocars, s'informa aussitöt après l'organisateur ec le fit mander auprès de lui. M. Verstraete, le dévoué et Sympathique directeur de la Firme Kosmos, ne fut pas peu surpris de cette intervention de la police et s'attendait déja a se voir dresser procés-verbal pour avoir contrevenu a un règlement quelconque avouons qu'il se demandait en vain lequel mais bien plus grande encore et surtout agréable fut sa surprise quand il entendit M. le Commissaire de police le féli- citer chaleureusement et en termes les plus élogieux pour la bonne organisation et la fagon parfaite et rapide avec laquelle il avait réussi a ranger ses dix grandes voitures sur la Grand'Place. M. le Commissaire lui avoua que jamais encore il n'avait vu des conduc teurs d'autos se ranger, sans aide de la police, dans un ordre aussi parfait. Ce jugement des plus flatteurs de M. le Commissaire de police, de St Omer, honore M. Verstraete et la Firme Kosmos et nous citons ce cas volontiers en exemple aux nombreux automobilistes qui s'arrêtent ici sur notre Grand'Place en un pêle-mêle désordonné dont bien souvent il n'y a plus moyen de sortir. ZATERDAG 20 JULI 1935 Om 5 i uur v YPER WILLEM - TELL Gewone voorwaarden. ZONDAG 21 JULI 1935 Om 2 J uurYPER WILLEM - TELL (Vaart) Buitengewone Jaarlijksche met de medewerking van het Bestuur der Maatschappij ter gelegenheid der benoeming van HECTOR COENE als Keizer. Oppervogel 200 fr. 2 Zijdvogels, ieder 100 fr200 fr. 2 Kallen, ieder 50 fr100 fr: 25 Primés van 25 fr625 fr. Boven de 100 schutters alle vijftal een primé van 30 fr.een tweede oppervogel van 100 fr., geschon ken door den Keizer, onmiddellijk na den val van den eersten (niet verloot) een derde, een vierde en een vijfde, ieder van 50 fr., geschonken door eenige vrien den, onmiddellijk opgezet de een na den anderen (niet te verloten) zooveel vogels als schutters, hoogvogels en primés inbegrepen. Inleg 25 Fr. Kleine vogels 20 Fr. Om 2 uur: GHELUVELT Oppervogel 80 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr. Kleine vogels 12 fr. Inleg 13 fr. 50. Zooveel vogels als schutters min 5. WOENSDAG 24 JULI Om 10 u. 15WEST-ROOSEBEKE Oppervogel 80 fr. 86 kleine vogels aan 15 fr. Inleg 17 fr. 50. Om 2 u. 30WEST-ROOSEBEKE Oppervogel 120 fr. 84 kleine vogels van 20 fr. Inleg 22 fr. 50. Beide schietingen gerekend op 100 schutters. DONDERDAG 25 JULI Om 2 u. 30WOESTEN Oppervogel 80 fr. Alle vijf tal een primé van 15 fr.kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. BOESINGHEVERBROEDERINGSCHIETING. Donderdag avond was er spanning aan de pers. Geen wonderOp verzoek van voorzitter Dr Dekemele waren enkele leden van de maatschappij Yper-Hoekje aan den kamp tegen een door en door fijnuitgelezen groepje Boesinghenaren die er allen om het meest op belust waren hun Ypersche vrienden ijdelhands huiswaarts te zendenHet mocht hun echter niet gelukken want na een scHoonen en vinnig betwisten strijd moest Boe- singhe heel nipt het onderspit delven. In een gezellig samenzijn werden de goudgele kieks- kens smakelijk opgesmuld en er werd afscheid geno men niet zonder dat Dr Dekemele en zijn mannen stellig beloofd hadden de Yperlingen bij een naaste gelegenheid eenzelfde broekje aan te passen. YPER. Rijwieldiefstal. Eenigen tijd geleden,, op een Donderdag avond, rond 8 u., had de genaamde Leupe Cyrille zijn fiets geplaatst tegen den gevel var* het Hötel du Nord, in de Statiestraat, doch toen hij, een tiental minuten later, terug buiten kwam, was zijn rijwiel nergens meer te zien. Hij diende een klacht- in bij de politie die den velodief ijverig opspoort. VLAMERTINGHE. Verkeersongeval. Donder dag morgen, rond 11 u. 30, gebeurde er hier langs de groote baan naar Yper nogmaals een ongeval waarbij een persoon nog al erge verwondingen opliep. Een camionnette, gevoerd door Maurice Depuydt en toebe- hoorende aan M. Depreitere, handelaar in hoendervoe ders te Dixmude, kwam van het dorp in de richting van Yper gereden. Een weinig vóór den grooten spoor— overweg, wilde de autovoerder de dreef, links van den steenweg gelegen en die naar de hofstede Top leidt, inslaan, toen op hetzelfde oogenblik een moto langs- achter aankwam en de auto links voorstak. De voren- ste linker slijkweerder van den vrachtwagen botste tegen het stuur van de moto, waardoor deze enkele stappen verder de gracht langs den kant der baan in- bolde. De motorijder, de 24 jarige Depovere Gerard, was om zeggens niet gewond, doch het 16 jarig meisje, dat van achter op de moto gezeten was, werd denkelijk tegen een der kleine boompjes geslingerd en nog al ernstig aan het aangezicht en aan de bil gekwetst. Deze- laatste, Gruwier Jeanne genaamd, ontving ter plaats de eerste zorgen van den Heer Dokter Criem, van Vla mertinghe en werd vervolgens, met de ambulance auto van het Roode Kruis van Yper, naar het hospi taal dezer stad overgebracht. Beide jonge lieden, wonende te Elverdinghe, nabij de Galgebosschen, begaven zich dagelijks, omtrent het zelfde uur samen per moto naar hun werk te Moes- kroen en kwamen dan 's avonds rond 10 u. weer terug- De motovoerder beweerde het aanduidingssignaal vant de auto niet gezien te hebben en kon dus niet vermoe den dat de vrachtwagen de hofstededreef ging inrij den op het oogenblik dat hij hem voorstak. Het stuur en het voorwiel van de moto waren ver wrongen, terwijl de auto weinig of niet beschadigcf was. Een onderzoek werd geopend. van dm rj tot dm iq Juli iq/5 Geboorten D'hellem Michel, Dickebuschsteenweg, 101- Vandenberghe Gossette, Korte Thouroutstraat, 31. Coussè Angèle, St-Jacobstraat, 79bis. Pauwels Gerard, Hondstraat, 48.Bories Jenny, St-Jacobsnieuwweg, 15. Molt in Renée, Rijsselstraat, 160. Devriese Hilda, Lange- Thouroutstraat, ld. breyne Roger, Lange Thouroutstraat, 25, ivan Comen). Huwelijken Titeca Leon, meubelmaker, en DesramaulC Suzanna, z. b.( beiden te yper. Jonckheere Jozef, been houwer te Wenduine, en Pinket Maria, z b., te Yper. Overlijdens Ossieur Victorina, 71 j., z.b., echtgescheiderr van Lieiart Louis. M. Plumerlaan, 32.—Victoor Pierre, 22 j., handelaar, echtg. Maibrancke Suzanne, Vandenpeereboom- plaats, 35. Noorenberghe Ludovicus, 71 j., gepension- neerde, wed. Decroix Julienne, Capucienenstraat, 138. Roose Bruno, 73 j., koster, echtg. De Grave Sidonia, Vee markt, 8. Huwelijksbeloften Henri Craye, steenkapper, en Anna- Vanbrabant, huishoudster, beiden te Yper. Maurice- Maeckelbergh, werktuigkundige te Eessen, en Marie-Louise Decoene.te Eesstn, voorheen te Yper.Charles-LouisJSonck, autogeleider te Yper, en Elisabeth Dewijse, werkster te Sint- Jan. Hendrik Vandeputte, wever, en Agnes Desmadryl, dienstmeid, beiden te Yper. Drukkerij Dumortier, Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16