HARTEN-DRIE GLASHANDEL Voor Breukbanden, F. BORIES 3-8 1935 JHLet Y^persche-2e Bijvoegsel - LjSl Jriegion d'Ypres N° 18 Mengelwerk van «Het Ypersche» - N' 1 van BERTHA RUCK Verven Droogkuischen IT Teintures Nettoyages Nieuwwasschen Blanehissage de luxe et au kilo Luxe - Waschdienst Glafage Américain Kilowasch de Cols Manchettes Bijhuis L. KNOCKAERT - JOOS Dépot 53, Diksmudestraat Rue de Dixmude, 53 YPER. Tel. 260 YPRES. Vertaald door F. Van Velsen Cyr. TAVERN IER-VAN UXEM Kleuren Vernissen Lakken 29, Vandenpeereboomplaats YPERTel. 357 i Huwelijksaanzoeken 'n Huwelijksaanzoek doenDe hand van een meisje vragenDat is voor iederen jongen man een opwindende operatie, al had hij ook zenuwen van Sheffieldstaal. Maar heeft ooit een van mijn jongemannen-lezers (als er tenminste zijn die deze geschiedenis lezen), heeft ooit een van hen drie meisjes op een avond ten ouwelijk ge vraagd Dat heeft Billy Somers gedaan En wat meer zegt, hij had bij alle drie de meisjes succes Ziet hier, hoe het gebeurde. Het begon in lang vervlogen dagen voor den oorlog dien goeden, ouden tijd, waarop de mees ten van ons terugblikken, als op een soort voor wereldlijk bestaan, waarin wij betrekkelijk door geen narigheden geplaagd werden. In die wereld was het mogelijk, maanden vooruit plan nen te maken toen waren er feestdagen, ple zierreisjes naar het vasteland en officierenbals. Welnu, op zoo'n officierenbal was het, dat Billy Somers bovenvermeld kunststuk ten uitvoer bracht. Het bal werd door zijn regiment, de Loamshire- infanterie, gegeven, dat deel uitmaakte van het militaire depót dat wij Ditch water zullen noe men. Het lag in een vallei te midden van velden, die dikwijls door het modderige water van het riviertje de Loam werden overstroomd. Het zou in die kleiachtige modderomgeving dan ook vrij saai en vervelend geweest zijn, als de militairen er niet geweest waren. Zij brachten, zooals zij trouwens gewoonlijk doen, leven in de brouwerij. Er was geen balzaal in de kazerne, daarvoor was zij te ouderwetsch bekrompen. Doch geen nood Zij bedekten een oppervlakte gronds, die wel een halve hectare scheen, met gladgewreven plan ken en timmerden ze zoo netjes tegen elkaar, dat er geen naad te zien was. 't Was werkelijk een pracht-dansvloer zoo glad als een spiegel en heerlijk veerkrachtig, zoodat het was, of men in de lucht walste. Over het geheel werd een groote roodgestreepte tent gespannen. De zijwan den versierden zij met vlaggen en guirlandes, terwijl voor verlichting groote rose en gele Ja- pansche lampions werden gebruikt, die als reu- zenvruchten aan met groen versierde koorden hingen. Zij improviseerden gezellige zitjes, zoo wel aan den binnen- als aan den buitenkant, door middel van kamerschutten, tochtschermen en tapijten, terwijl groote gordijnen de overtollige tocht moesten afsluiten. Wie geeft er echter om tocht, als hij op den leeftijd is van tweeden luitenant Billy Somers en van 't eenig meisje, dat voor hem op de wereld bestond Dat eenige meisje op de wereld heette Nora Wynne-Pritchard. Haar moeder was een Iersche, haar vader uit Wales afkomstig. Haar huid was gelijk die van een theeroos en haar blau we oogen werden door een gordijn van zwarte wimpers overschaduwd. Zij was even trotsch als levenslustig en zoo gereserveerd als van een op vliegend meisje van haar beschaving en ontwik keling mocht verwacht worden, tenminste als haar temperament haar geen parten speelde. Wekenlang had Billy zijn moed zoo hoog mo gelijk opgepompt, om deze woeste schoonheid zijn liefde te verklaren telkens zocht hij naar moge lijke toevallige ontmoetingen die zich nooit voordeden en oefende hij zich in het maken van mooie redevoeringen, welke echter nooit de snoezige oortjes van Nora bereikten. Wanneer hij naar zijn bureau in de kazerne ging, betrapte hij er zich op, dat hij over het brandende onderwerp in zichzelf liep te mompelen, b. v. Zoudt U niet denken, Miss Wynne-Pritchard, dat wij het samen wel zouden kunnen vinden Wij zijn al tijd goede maatjes geweestzouden wij niet kun nen beginnen met iets meer dan goede maatjes voor elkaar te zijn Wat zoudt U ervan denken als wij ons gingen verloven En toen hij eens over de binnenplaats van de kazerne ging, fluis terde hij, terwijl hij naar de soldaten keek, Heeft het jullie niet bevreemd, dat ik den laat- sten tijd zoo lastig ben Of, als hij 's avonds in de cantine een spelletje bridge speelde en zijn gedachten maar 35 procent bij zijn kaarten wa ren, dwaalden de andere 65 procent naar het ge liefkoosde onderwerp en zei hij (natuurlijk in wendig) Luister eens Miss Nora, ik heb er een hekel aan, met U over geldzaken te spreken U moet echter weten, dat ik practisch maar een arm officiertje ben behalve mijn soldij heb ik maar ongeveer honderd vijftig pond per jaar, maar als U dat voor lief zoudt willen nemen, zou ik niets on beproefd laten, om vlug vooruit te komen.Wat klonk dat allemaal koud, gewoon en alledaags Wat voelde Billy zich armzalig, omdat hij niet iets meer origineels kon verzinnen. Dan dacht hij Te drommelWat komt het er op aan, hoe het gaat of gezegd wordt. De hoofdzaak is, dat je het doet.En opnieuw be gon hij dan weer alle mogelijke aanloopjes te bedenken. Het was wel buitengewoon opmer kelijk, dat een jongmensch zooals hij, die op de wedrennen met de grootste koelbloedigheid de gevaarlijkste hindernissen nam en de hoogste prijzen won, het was werkelijk verbluffend, dat hij, nu het er op aan kwam, om aan het eenige meisje in de wereld te verklaren, dat hij haar als zijn echtgenoote had uitverkoren, in koud zweet uitbrak Hij staat in dit opzicht echter niet alleen. Er zijn bosjes jongelui zooals hij vraag het maar aan hun meisjes Toen echter de balavond was aangebroken, gebeurde er een wonder. Bij het eerste Engagez vos dames werd alle verlegen heid van Billy als bij tooverslag afgeschud. Ik kan niet zeggen, hoe het» kwamof hij door zijn besluiteloosheid tot wanhoop was gedreven, of dat Nora er te onweerstaanbaar-lief uitzag in haar rose baltoiletje en haar anders-gekapte don kere haar, of dat. een man zich geheel anders voelt op een elastischen dansvloer als de weg- sleepende walsmuziek in zijn ooren klinkt dan op gewonen beganen grond. Misschien vatte Billy moed, omdat hij er zich zoo van bewust was, dat zijn roode uniform zoo onberispelijk zat FIRMA Depot der QC KEYN G™ Werkhuizen U Fabriek van Alles voor den schilder en den glaswerker Denkt u dat het nonsens is Denkt U dat het alleen maar een trek in het vrouwelijke karakter is, om durf afhankelijk te stellen van hetgeen men toevallig draagt Maar heeft U dan nooit opgemerkt, dat de knapste, manhaftigste, meest stoere mannen gewoonlijk op dit gebied iets week-vrouwelijks van hun teedere moeders heb ben geërfd En die erfenis deed zich al bizonder op dit officierenbal kennen aan de veelkleurige unifor men. O, zeg wat U wilt van de beroemde khaki zij heeft nooit de charme van het helaas afge schafte rood kunnen veroveren. Het maakt de dragers niet zoo indrukwekkend In dat roode uniform komt een knappe man toch bizonder tot zijn rechtverklaarde een der jonge dames, Lorne Halliday, de notarisdochter, toen Billy de zaal binnenkwam. Zijn haar glan- zend-van-brillantine was zoo blond als een Pri mula. Neen, dat vind ik nietzei haar vriendin, Nora Wynne-Pritchard. Een uniform past alleen maar bij een donker iemand met een hoofd als een schoenknoop, zooals die officier van gezond heid daar. Op 't zelfde oogenblik kwam Billy Somers recht op haar af. De toon waarop hij haar bal boekje vroeg, klonk eenigszins gebiedend zoo had zij hem nog nooit hooren spreken Van bevelen zijn alle dames niet gediend, al denkt iedere man het. Met Nora was dit echter wel het geval. Zij was verrast. Een plotselinge beschroomdheid had zich van haar meester ge maakt. Voor de eerste maal gevoelde zij, dat zij den jongen Somers niet recht in zijn oogen kon kijken. Zij lichtte haar eigen mooie zielespiegels niet hooger op dan tot zijn gladgeschoren, vast beraden kin, toen zij hem het balboekje overhan digde. Billy krabbelde een groote B achter meer dan sen, dan ik zonder hakkelen achter elkaar kan uitspreken het getal zal ik maar niet openbaren, uit vrees een slecht voorbeeld te stellen. Vervol gens ging hij met een gevoel-van-overwinnaar ADERSPATKOUSEN, KORSETS IN ELASTIEK voor ZWAARLIJVIGE PERSONEN, wendt u tot PATTEELSTRAAT, 13 YPER Groote keus Genadige prijzen. naar een paar andere dames, bij wie hij ook een of twee dansen noteerde. Toen nog een paar be- leefdheidsdansen in de balboekjes van mama's en tantes en Billy had zijn avond bezet. Na den eersten dans met Nora kwam hij los. De langbeenige, slankgebouwde tweede luitenant in zijn mooie uniform en het kleine schattige meisje in het rose, liepen door een met roode tapijten behangen gang naar een gezellig zitje, dat van het overige gedeelte der danszaal was afgescheiden, door een soort kralengordijn, zqo- als men in enkele theezalen in Londen aantreft. Bijna voor hij goed en wel zijn lange zwart- rood gestreepte beenen over het kleedje voor hem had uitgestoken, kwam Billy tot het volle be wustzijn, dat hij midden in de kwestie zat, dat het er nu maar van komen moest en hij, om zoo te zeggen, alle zeilen moest bijzetten. Hoor eens, Nora begon hij. ik ben hier heen gegaan met je, omdat ik je iets te zeggen heb. Vanaf het eerste oogenblik, dat ik in Ditch- water ben geplaatst, ben ik dol op je geweest en misschien klinkt het aanmatigend, dat ik het zeg, maar ik geloof, dat je ook een beetje van mij houdt. Is het niet Het laatste gedeelte van zijn verklaring maakte haar sprakeloos. Zij haalde sneller adem, haar wangen werden een tintje donkerder dan haar baljapon en zij kon de eerste oogenblikken geen antwoord geven. Eindelijk zei ze Je bent zeker al overtuigd van mijn toestemming. «Ja», zei hij op z'n jongensachtige manier; zoo goed als zeker, maar je moet ook weten, lieveling, dat ik je werkelijk bemin. Nora herstelde zich en onmiddellijk trad haar trotsch, plaagziek natuurtje op den voorgrond. Nu, ik zie daarin geen enkele reden, waarom ik onmiddellijk genegenheid voor je zou moeten opvatten, vindt je wel Massa's menschen ik bedoel, er zijn tot nu toe al zooveel mannen ge weest, die gezegd hebben, dat zij verliefd op mij waren. Hebben zij datWel allemachtigzei Billv norsch. Laat ik er eens een op betrappen, meer zeg ik niet Daar hadt je weer dien bevelenden toon, waar tegen Nora niet bleek opgewassen Voor zij naar dit bal ging, had zij door haar vrouwelijk instinct het draadlooze bericht ontvangen, dat Billy So mers haar dien avond ten huwelijk zou vragen en zij had bij zichzelf tevens vastgesteld, hoe zij zich zou gedragen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9