Allerhande Nieuws Onze Scheepvaart Wielrijders SALVATOR' Pour tremper et bouillir le linge La mieux parfumée 8 Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Vrijdag 9 Oogst, door Mw Theodore Kerrinckx, St Jacobstraat, 79, een portemonnaie eenig kleingeld bevattende. Op gemeld adres terug te bevragen. Veiloren. Woensdag 7 Oogst, door Mevr. Decreus Zoé, Maarschalk Haigl., 64, een gouden borstspeld Leening der Verwoeste Gewesten 4 ten honderd IQ22 Trekking van 10 Augustus H ANDBOOGSCHIETIN GEN Burgerlijke Stand van Yper Burgerstand van Langemarck Burgerstand van Reninghelst Wilt U uwe Verlofdagen' aangenaam doorbrengen, KOOPT een RIJWIEL het vermaard merk. WEVELGHEM. Vliegtuig omgekanteld. Zaterdag laatst, rond 9 u. 30 's morgens, is het zwaar vliegtuig, geloodst door kapitein Esman, bij het dalen op het militair vliegplein, omgekan teld na slechts enkele meters op het veld geloo- pen te hebben. De vlieger, die onder zijn toestel vastgekneld lag, werd dadelijk door de toege snelde manschappen uit zijn neteligen toestand bevrijd en, na verzorging door militaire genees- heeren, naar zijne woning te Kortrijk overge bracht, daar de opgeloopen verwondingen geluk- kiglijk van geen te ernstigen aard waren. Het vliegtuig echter was gansch ontredderd. Daags te voren waren twee andere toestellen bij het dalen eveneens met den kop voorwaarts in den grond blijven steken, doch liepen om zeg- gens geen schade op. GHELUVELT. Doodelijk verkeersongeluk. Zaterdag avond, rond 8 u. 30, deed de fransche motorijder Grimbelle Louis, 23 jaar oud, van Wambrechies (Noord-Frankrijk) een ergen val juist te midden den steenweg Yper-Meenen, niet ver van de velomakerij Grimmonprez, juist op het oogenblik dat de heerenauto van Godet Geor ges, van Marcq en Baraeul (Noord-Frankrijk) daar kwam voorbij gereden. De autovoerder kon den gevallen motocyclist niet meer mijden en het slachtoffer werd een tiental meter ver mee gesleurd. Samen met toegesnelde personen nam de autovoerder, die erg onder den indruk van het gebeurde scheen, den ongelukkige op, doch alle zorgen bleken weldra overbodig en het slacht offer gaf korts daarna den geest. De ambulance auto van het Rood Kruis kwam ter plaats doch moest onverrichterzake terugkeeren, daar het lijk van den ongelukkige intusschen reeds naar het doodenhuisje was overgebracht geworden. De rijkswacht van Zonnebeke deed het eerste onderzoek en het parket van Yper kwam den Zondag morgen ter plaats de noodige vaststellin gen doen. CROMBEKE. Doodelijke afloop. De 23 jarige jongeling Inion Gerard, die op de hofstede van landbouwer Regheere het slachtoffer werd van een schrikkelijk ongeluk en met verhakkelde voeten in een kliniek werd opgenomen, is aan de gevolgen der opgeloopen verwondingen bezwe ken. LANGEMARCK. Verkeersongeval. De autovoerder Deroo Gaston kwam met een zware lading vlas door de Boesinghestraat gereden toen, nabij het Hoekje, de lading van den vrachtwa gen in aanraking kwam met de autobus van Van- haelewyn Victor en omkantelde. Het verkeer werd een tijd lang in de straat versperd. WOESTEN. Erge val. Bij het dekken van een schelf, die hij samen met landbouwer Hoedt Hilaire had helpen maken, deed de landbouwer Vandenbussche Camiel opeens een misstap met het gevolg dat hij van den schelf ten gronde stuikte. De ongelukkige werd zijn rechterarm op twee plaatsen gebroken en moest zich door een dokter laten verzorgen. WEST-NIEUWKERKE. Erg moto-ongeval. De 26 jarige motorijder Gouwy Georges, van West-Nieuwkerke, is bij het willen vermijden van een wielrijder uitgegleden en zoo erg gevallen dat de vingers zijner linkerhand verpletterd wa ren en hij verschillige inwendige kneuzingen opliep. Het slachtoffer, dat pas over een veertien tal dagen in den echt trad, werd naar het hos pitaal van Yper overgebracht, alwaar zijn toe stand als bevredigend aanzien wordt. GHELUWE. Wielrijder door autobus gevat en ernstig gewond. Vier fransche jongelingen, de genaamden Dujardin Eugène, 17 jaar oud, Wante Fernand, 16 jaar, Turpin Raymond, allen van Roubaix, en Legeste Albert, van Wattrelos, reden Donderdag 15 Oogst, rond 7 u., per velo langs de baan van Meenen naar Yper met het inzicht zich naar De Panne te begeven. Ter hoog te van den Koelenberg werden zij voorgestoken door twee autobussen van M. Vandermeersch, van Moorslede, die zich eveneens naar de kust begaven. De wielrijders, die twee en twee nevens elkaar reden, zwenkten nog wat meer naar rechts af, doch door die beweging gleed het achterwiel van de velo van Dujardin links uit, met het ge volg dat deze laatste door de tweede autobus ge grepen en ten gronde geslingerd werd. De wielen van het zware voertuig reden nog over de beenen van het slachtoffer dat overvloedig bloed verloor en dadelijk door een ander voorbijrijdende auto naar het hospitaal van Meenen vervoerd werd. Daar bestatigde men een erge wonde aan het achterhoofd, een breuk met verplettering der beide dijen, een ontwrichting van den linker schouder en een armbreuk. Alhoewel erg ge kwetst hoopt men toch, zonder onvoorziene ver wikkelingen, het slachtoffer te kunnen redden. Beide autobussen bleven ter plaats totdat de noodige vaststellingen door de politie gedaan werden. Het rijwiel van den ongelukkige is gansch buiten gebruik. Binnengevaren Vrijdag 9 Oogst 1935, de André (schipper De Bceuf) met 15 ton beurtgoed voor verscheide- nen de Marie(schipper Peleman) met 48 ton kolen voor M. Vanoverberghe, leperde Louise(schipper La Haye) met 67 ton hout voor M. Vergracht, leper. Maandag 12, de Emmy(schipper Vanden Bossche) met 80 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Dinsdag 13, Stikkelstad(schipper Keer- schieter) met 79 ton dalen voor M. Titeca, aan nemer, leper. Woensdag 14, de Valentine (schipper Pau wels) met 71 ton koeken voor M. Vanhoudt, Boezinge de Jeune Augustus (schipper Van Frausum) met 110 ton graan voor MM. Bloot- acker en Vermeersch, leper. Weggevaren Zaterdag 10 Oogst 1935, de André (schipper De Bceuf) met 15 ton haver. Waterhoogte benedenpand 1 m. 41, toegelaten diepgang te varen 1 m. 11. Bovenpand 2 m. 79. Zondag 11, door Jufvr. Deprost Georgette, scholierster, een kleed en een paar pantoffels, die ten politiebureele werden afgegeven. Denzelfden dag, een rijwiel, door M. Inion Raymond, Capucienenstraat, 8, die het ter beschikking van den eigenaar houdt. Zondag avond, op foorkraam, een paar lederen macshandschoenen. Terug te bevra gen bij Depoorter Camiel, schoenwinkel, Groote Markt, Yper. Maandag 12, op de Groote Markt, een stuk van een dynamo. Berust ten politiebureele. Denzelfden dag, een bril, door M. Coene Leon, gendarme, Elverdinghestraat, die hem ter beschikking van den eigenaar houdt. Dinsdag l3, door M. Maerten Hendrik, een zwarte vest, die op het politiehureel berust. Woensdag 14, 's morgens, aangekomen bij Ryde Pierre, landbouwer, Voormezeele, bij Dickebusch Vijver, groote zwarte langharige hond, die op zelfde hoeve mag teruggehaald worden. Donderdag 8, door M. Bonneel Charles, een huisdeursleutel. Vrijdag 9, door M. Bollaert Etienne, een bankbriefje van 100 fr. Door M. Marisse Constant, van Thielt, langs de baan van Meenen naar Yper, drie hespen. Door M. Feys Henri, Boesinghestraat, 5. een taksplaat van rijwiel n' 346.381. Zaterdag 10, door Mevr. Franken Maria, Elverdinghestraat, 43, een lederen ceinture. Maandag 12 door Mevr. Boudein Elza, een portemonnaie. Dinsdag i3, door Mevr. Allewaert Alexia. Meenenstraat, 17, een gouden oorring. Terug- beschikken tegen goede belooning. Zaterdag had in de Nationale Bark te Brussel, de iSg' trekking plaats der leening met loten 1922 van de Verwoeste Gewesten. Reeks 182.452 n. 10 wint 25o.ooo frank. Reeks 126.017 n. 7 en n. 1 winnen elk 100.000 frank. De andere obligatiën van de genoemde reeksen en alle obligatiën van reeks 197-358 zijn terugbetaalbaar met 3x2 fr. 5o of met 3oo fr. naar gelang zij al dan niet werden om gezet, ingevolge het koninklijk besluit van 11 Mei 1935. ZONDAG 18 OOGST 1935 Om 2 uur PROVEN Bondschieting Opper- vogel 80 fr. Alle viertal schutters een primé van 15 fr.daarenboven 30 geprimeerde vogels aan 15 fr. van den bond kleine vogels 10 fr. Inleg 13.50 frank. Om 2 4 uurVOORMEZEELEOppervogel 80 fr.. Alle vijftal een primé van 5 fr. meer, kleine vogels 10 fr. Inleg 13.50 fr. Om 2 i uurWEST-ROOSEBEKE Oppervogel 60 fr. 39 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17.50 fr. Boven de 60 schutters al primés van 17 fr. DINSDAG 20 OOGST Om 3 uurMOORSLEDEOppervogel 120 fr. 80 vogels van 20 fr. voor 100 schutters. Inleg 22.50 fr. Drie premiën (50,30 en 20 fr.) voor 't meeste getal punten. DONDERDAG 22 OOGST Om 2 J uurVOORMEZEELEOppervogel 120 fr. Tweede oppervogel 50 fr. 45 kleine vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 20 fr. Boven de 50 schutters al primés van 20 fr. OPGELET De aanstaande schieting van Zuyd- schote heeft plaats op Maandag 16 September, niet op 9 September. van den 10 tot den 16 Oogst 1935 GeboortenVerleure Hubert, Poperinghesteenweg, 61 bis. Goethals Dina, Bruggesteenweg, 29. Tiers- soone Pierre, M. Haiglaan, 17. Declercq Pierre, Ca- nonweg, 8c. Verstraete Nicole, Groote Markt, 26. Brulein Ghislain, Recollettenpoort, 5, (van Comen). HuwelijkenThiteca Andreas, fabriekwerker en Lus- saert Clara, z. b., beiden te Yper. Lamoral Pauwel, landbouwkolonist in Congo, gehuisvest te St Lambrechts- Woluwe en Depuydt Henrica, z. b., te Yper. OverlijdensDesmadryl Elodie, 76 j., kloosterzuster, G. de Stuersstraat, 32. HuwelijksbeloftenRoger Lefevere, bakker en Saraht Coppens, z. b., beiden te Yper. Jules Vercamer, fa briekwerker en Maria Carton, huishoudster, beiden te Yper. Jean Knockaert, landwerker, te Vlamertinghe- en Clara Barbry, werkvrouw, te Zillebeke, voorheen- te Yper. MAAND JULI 1935 GeboortenVerbeke Marie-Louise, d. v. Amaat en Verbeke Octavie. -Lecluyse Rosine-Emma, d.v. Michel en Bollengier Clementine. Verhaeghe Ivonne-Astrid, d. v. Prosper en Lagrou Maria. Demey Mariette- Anna, d. v. Leon en Madelein Celina. Masschelein Emile-Maurice, z. v. Vital en Depoorter Eliza. HuwelijkenMersy Leon, met Baccarne Lydia, bei den te Langemarck. Vanhaelewyn Victor, met Sae- lens Maria, beiden van Langemarck. Hillewaere Jules, van Merckem, met Derck Laura, van Lange marck. óverlijdensPlanckaert Marie, 65 j., weduwe van. Monsy Alois. Minne Henri, 66 j., echtg. van Paulina Carton. van 1 Mei tot 15 Juli 1935 GeboortenVerhaeghe Nelly, d. v. Oscar en Desmulie Alice. Houwen Estella, d. v. Marcel en Boudry Julma. Hullaert Roger, z. v. Maurice en Cordonnier Judith. Delporte Magda, d. v. Jules en Descamps Madeleine. Clarebout André, z. v. Amédée en Devos Maria. Saesen Clara, d. v. René en Decaestecker Leontine. Vandevoorde Auguste, z. v. Firmin en Depuydt Alber- tine. Deprince Cyriel, z. v. Julien en Cauliez Maria. Poissonnier Mariette, d. v. Jozef en Boudry Irma. Lagache Monica, d. v. Henri en Wildemeersch Made leine. Steverlynck Gerarda, d. v. Maurice en Lou- chaert Irma.Carron André, z.v. Florentin en Depuydt Madeleine. Bonduel Antoinette, d. v. Oscar en De puydt Ivonne. Deconinck Rosa, d. v. Georges en Spenninck Irma. Huwelijken Haelewyn Achille, paardengeleider, van Elverdinghe en Baes Bertha, van hier. Steen Michel, suikerbakker, van Rijssel en Baes Maria, van hier. Benoot Gaston, bakker, van Poperinghe en Logie Maria,, dezer gemeente. Coopman Adelson, landbouwer alhier met Huys Margeriet, dezer gemeente. OverlijdensBeernaert Palma, 53 j., landbouwster, echt. van Vandromme Marcel, Zoetendael. Verdonck. Marcel, slachtersgast, 18 j., Yperstraat. Coolzaet Marie, 59 j., huishoudster, echt. Bruneel Theofiel. Abeelegravier. Vansteelant Charles-Louis, 86 j., echt. van Detrez Celine, Zoetendael. Houvenaghel Eudoxie,. 71 j., weduwe Gesquiere Charles, Clytte. Lessive JEANNE D'ARC

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14